Vaikas prie fontano, archyvinė nuotrauka

Karantino metu priežiūros netekusiais vaikais pasirūpins savivaldybių atstovai

(atnaujinta 19:26 2020.03.23)
Savivaldybėms jau išsiųstos Socialinės apsaugos ministerijos rekomendacijos, kad vaikai būtų apsaugoti nuo galimų rizikų

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Visoje Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) ir primygtinai prašant žmonių likti namuose, kyla klausimas, kaip vaikams užtikrinti saugią aplinką, rašoma Seimo pranešime.

Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad kai kurių savivaldybių vadovai jau teiravosi, kokiomis rekomendacijomis vadovautis smurto šeimoje atveju, ar kai vaikas lieka vienas, užsikrėtus tėvams. Savivaldybėms jau išsiųstos Socialinės apsaugos ministerijos rekomendacijos, kad vaikai būtų apsaugoti nuo galimų rizikų.

"Net ir karantino metu vaikai turi būti apsaugoti nuo galimų grėsmių. Jei vaiko tėvai ar kiti vaiko atstovai pagal įstatymą nesilaiko saviizoliacijos, o taip pat, jei yra nustatomi galimi vaiko teisių pažeidimai, tokie kaip smurtas, nepriežiūra ir pan., apie tai būtina informuoti policiją ir Vaiko teisių specialistus.
Jei yra rizika, kad vaikas gali būti užsikrėtęs koronavirusu, jis pirmiausia turėtų būti apgyvendintas savivaldybės laikino apgyvendinimo vietoje, o praėjus izoliaciniam laikotarpiui, jei nustatomi vaiko teisių pažeidimai, jam bus surastas laikinas globėjas ir užtikrinta saugi aplinka", — sako Šalaševičiūtė.

Parlamentarė ragina gyventojus kreiptis į savivaldybes, jei pagalbos reikia, o savivaldybės ras darbuotojų, kurie pasiruošę padėti išspręsti iškilusias problemas.

Pasak jos, gali atsitikti ir taip, kad vaiko tėvai ar kiti vaiko atstovai yra saviizoliacijoje, o paties vaiko izoliuoti nereikia, nes jis neturėjo jokių kontaktų ir nesilankė vietose, kur galėjo užsikrėsti.

Tokiu atveju, vaiku turėtų pasirūpinti kitas iš vaiko tėvų ar vaiko atstovas. Bet būna, kad tokios galimybės nėra, pavyzdžiui, susirgo abu tėvai — tad reiktų kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją.

"Ji padės išspręsti iškilusias problemas. Savivaldybių darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, savanoriai, pedagogai — visi pasiruošę bendradarbiauti, kad prireikus būtų galimybė užtikrinti vaikams saugią aplinką", — sako Šalaševičiūtė.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
savivaldybė, vaikas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Nedarbingumo pažymėjimus atbuline tvarka galės gauti vaikus prižiūrintys tėvai
Vilniuje naktimis dirbančių medikų vaikus priims naktiniai darželiai