Higienos ir epidemiologijos centras, archyvinė nuotrauka

Lietuva pasirašė sutartį su JAV bendrove dėl COVID-19 testų tiekimo

(atnaujinta 18:54 2020.03.23)
Lietuvos medicinos darbuotojai šiuos itin tikslius molekulinės diagnostikos testus turėtų pradėti naudoti jau kitą savaitę, teigė premjeras Saulius Skvernelis

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Vyriausybė pasirašė sutartį su JAV bendrovės "Thermo Fisher Scientific" padaliniu Vilniuje dėl COVID-19 viruso nustatymo testų tiekimo Lietuvai.

Apie tai savo paskyroje Facebook pranešė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pasak Skvernelio, dalis skirtų koronavirusą nustatyti testų komponentų bus gaminami Lietuvoje, juos gamins "Thermo Fisher Scientific Baltics" darbuotojai. Kita dalis komponentų ir reikalinga įranga keliauja iš kelių užsienio šalių.

"Tai puiki žinia mums. Ypač žinant, su kokiais sunkumais šiandien susiduriame norėdami tiek įsigyti, tiek pargabenti testus iš užsienio valstybių. Džiaugiuosi, jog čia, Lietuvoje, turime stiprius partnerius. Dedame visas pastangas, jog testų turėtume pakankamai — ir kad jų užtektų visiems norintiems", — parašė premjeras.

Skvernelis pareiškė, kad jei viskas klostysis sklandžiai, Lietuvos medicinos darbuotojai šiuos itin tikslius molekulinės diagnostikos testus turėtų pradėti naudoti jau kitą savaitę. Jis taip pat pažymėjo, kad daug ką lems tai, kaip operatyviai iš užsienio bus gauta reikiama įranga ir komponentai.

Pasak premjero, sistemoms pradėjus veikti pilnu pajėgumu bus galima atlikti iki 2 tūkstančių testų per parą ir vienu metu tirti 450 mėginių. 

Šiandien prasideda antroji Lietuvos karantino savaitė, anksčiau Vyriausybė skelbė, kad esant būtinybei karantinas po kovo 30-osios bus pratęstas. Naujausiais duomenimis, koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje išaugo iki 154.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Epidemija išplito daugiau nei 180 šalių, pasaulyje jau yra užsikrėtę apie 300 tūkst. žmonių, mirė apie 13 tūkst. žmonių.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

 

Tegai:
JAV, Saulius Skvernelis, COVID-19, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (960)
Dar šia tema
Epidemiologas paaiškino didelį mirtingumą nuo koronaviruso Italijoje
JAV dėl situacijos su koronavirusu paleidžiami kaliniai
Politologas: daugelis ES šalių Briuseliui primins jo elgesį COVID-19 fone
Rusija kreipiasi į Europos šalis dėl "Defender" pratybų