Medicininės kaukės

Ukmergėje pranešta apie tris mirties nuo koronaviruso atvejus

(atnaujinta 12:38 2020.03.25)
Anksčiau buvo pranešta apie dvi mirtis dėl COVID-19. Abi mirusios — iš Ukmergės rajono. Jos iš pradžių buvo vietinėje ligoninėje

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vadovas Darius Varnas pranešė, kad šiuo metu Ukmergėje koronavirusu susirgo daugiau nei dešimt žmonių ir trys mirė.

Apie tai Varnas rašė savo Facebook paskyroje.

"Ukmergės rajono gyventojai, šiandienos rytui turime 11 susirgimų COVID-19, iš jų 3 mirtys. Likime sveikti", — rašė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vadovas.

Koronovirusas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Аньков

Varnas nepateikė jokios informacijos apie trečiąją mirtį nuo koronaviruso.

Tuo tarpu Vyriausybės tinklalapyje 10:25 pranešta tik apie du mirties atvejus dėl koronaviruso.

Kaip paaiškėjo antradienio vakarą, 90-metė moteris mirė Vilniaus Santaros klinikose. Pranešama, kad kovo 16 dieną ji buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės, tačiau pirmadienį dėl karščiavimo ir bendro silpnumo buvo išvežta į Vilnių. Jai patvirtintas COVID-19, todėl ją paguldė į intensyviosios terapijos skyrių, tačiau išgelbėti jos nepavyko.

Praėjusią savaitę Lietuvoje mirė nuo koronaviruso mirė pirmoji auka. Diagnozė buvo nustatyta pacientei mirus.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
mirtis, karantinas, koronavirusas, Vilnius, Ukmergė
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Gydytojas nudžiugino savo kolegas, ligoninėje atlikdamas ariją iš Pučinio operos
Per penkias dienas rinką pasiekė beveik 300 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio
Vaikas prie kompiuteriaus

Gydytojas pasiūlė šešioms savaitėms įvesti nuotolinį mokymą Lietuvoje

(atnaujinta 20:09 2020.11.30)
Pasak Kasiulevičiaus, respublikoje paprasčiausiai nėra resursų bent kartą per savaitę testuoti visus mokinius ir mokytojus, o tokioje situacijoje mokytis nėra saugu

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius pasiūlė bent šešioms savaitėms pervesti mokinius Lietuvoje į nuotolinį mokymą. Apie tai jis parašė Facebook.

Seimo pastatas, archyinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pasak gydytojo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pareiškė, kad padėtis ugdymo institucijose sparčiai blogėja. Pažymima, kad beveik du tūkstančiai mokytojų ir kitų ugdymo įstaigų darbuotojų jau susirgo Covid-19.

"Kadangi mūsų šalis neturi resursų kartą per savaitę testuoti visų mokinių ir mokytojų, tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą, kol situacija stabilizuosis", — pasakė Kasiulevičius.

Pasak jo, tiek nueinanti valdžia, tiek naujoji Vyriausybė turėtų atsižvelgti į mokytojų raginimus.

Savo ruožtu laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pažymėjo, kad jis pasiūlė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai Kalėdų atostogas pradėti anksčiau ir panaudoti šį laikotarpį kaip savotišką pertrauką visiems mokiniams. Tokių pasiūlymų dėl ikimokyklinio ugdymo dar nebuvo gauta.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Respublikoje iki gruodžio 17 dienos galioja karantinas, kai kurios mokyklos nedirba, viešieji renginiai atšaukti ir galioja rekomendacija likti namuose. Taip pat veikia keletas kitų apribojimų.

Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 61 tūkstantis COVID-19 atvejų, serga 46378 žmonės, pasveiko 14 211 pacientas. Mirčių skaičius išaugo iki 505.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 61,8 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
mokymas nuotoliniu būdu, mokyklos, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Gruodžio 1-oji

Kokia šiandien diena: gruodžio 1 dienos šventės

(atnaujinta 14:40 2020.11.30)
Nuo gruodžio 1 dienos iki metų galo lieka 30 dienos, dienos ilgis — 7 val. 43 min., šią dieną minima Tarptautinė kovos su AIDS diena

Gruodžio 1 yra 335-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 336-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 30 dienos.

2020 metų gruodžio 1 dieną saulė teka 08:16, leidžiasi 15:59, dienos ilgis — 07 val. 43 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Melita, Aleksandras, Algmina, Baltenė, Baltenis, Balys, Butigeidas, Eligas, Eligijus, Nata, Natalė, Natalija, Natalis, Natas, Natė.

Šią dieną minima Tarptautinė kovos su AIDS diena.

Pasaulinė AIDS diena minima nuo 1988 metų. Šiais metais įvyko visų pasaulio šalių Sveikatos ministrų susitikimas, kurio metu nuspręsta keistis su šia liga susijusia informacija tarp medikų ir minėti gruodžio 1-ąją kaip kovos su AIDS dieną.

Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip prailginti gyvenimą. Sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje irgi daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu — gyvybe.

Taigi nuo to laiko, kai buvo užfiksuoti pirmieji susirgimai, jau mirė beveik 40 milijonų vyrų, moterų ir net vaikų. Šiuo metu Lietuvoje išaiškinti 832 ŽIV užsikrėtę žmonės. Esama įvairių teorijų, iš kur atsirado šis virusas, tačiau labiausiai pagrįsta yra ta, kad Afrikoje, žmonės, gerdami beždžionių kraują, užsikrėtė beždžioniška liga, kuri mutavo ir tokiu būdu atsirado ŽIV. Šiuo metu ŽIV yra dviejų tipų: ŽIV-1, paplitęs Afrikoje, ir ŽIV-2 – Europoje. Vienas nuo kito truputį skiriasi tuo, kad ŽIV-2 klinikiniai požymiai nėra tokie baisūs kaip afrikietiško ŽIV. Virusas, pažeisdamas imuninę sistemą, per kelerius metus sukelia AIDS, o žmonės miršta nuo peršalimo, plaučių uždegimo, išsekimo, gripo ir kitų ligų, nes organizmas tampa joms neatsparus.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1734 metais Švedijos karaliaus Karolio XII kariuomenė isiveržė į Žemaitiją.

1882 metais gimė istorikas, filosofas, Kauno ir Vilniaus universitetų profesorius Levas Karsavinas. Mirė 1952 metais.

1901 metais gimė vertėjas Povilas Gaučys. Mirė 1991 metais.

1912 metais gimė literatūros tyrinėtojas Kostas Doveika. Mirė 1999 metais.

1918 metais Kaune į vyskupus įšventintas Jurgis Matulaitis.

1989 metais buvo įkurta Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugija.

1992 metais prie Vilniaus prekybos ir pramonės rūmų atidaryta Tarptautinės komercijos mokykla.

1937 metais gimė dailininkas Romanas Kazlauskas.

1941 metais gimė dailininkas Raimundas Juozas Trušys.

1958 metais Kaune mirė dramaturgė, prozininkė, poetė, literatūros kritikė, ir meno veikėja Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė. Gimė 1886 m. Joniškyje.

Ši diena pasaulio istorijoje

1640 metais Portugalija atgavo nepriklausomybę nuo Ispanijos, João IV tapo Portugalijos karaliumi.

1761 metais gimė vaškinių figūrų Londone muziejaus įkūrėja, prancūzų skulptorė Marie Tussaud (mirė 1850 metais).

1822 metais Vienoje įvyko muzikinis vienuolikmečio Ferenco Listo debiutas.

1825 metais netikėtai mirė Rusijos imperatorius Aleksandras I-asis.

1835 metais buvo išleista pirmoji Hanso Kristiano Anderseno pasakų knyga.

1891 metais fizinio lavinimo mokytojas Džeimsas Neismitas sugalvojo savo auklėtiniams žaidimą patalpoje: skirtinguose salės galuose prikalė po pintinę, davė jiems futbolo kamuolį ir paaiškino, kad jį reikia įmesti į pintinę. Taip gimė krepšinis.

1906 metais Paryžiuje atidarytas pirmasis pasaulyje kino teatras "Omnia Pathe".

1952 metais JAV sėkmingai atlikta pirmoji lyties pakeitimo operacija.

1953 metais buvo išleistas pirmasis žurnalo "Playboy" numeris. Jame buvo apsinuoginusios Merlin Monro nuotraukos.

1955 metais juodaodė Rosa Parks atsisakė užleisti savo vietą autobuse baltaodžiui. Ji buvo suimta, o Amerikoje prasidėjo pilietiniai judėjimai, kuriems vadovavo Martinas Liuteris Kingas Jaunesnysis.

1999 metais mokslininkai pareiškė, kad jiems pirmą kartą iš esmės pavyko apčiuopti pilną žmogiškąją chromosomą, kuri atsakinga už genetiką žmogaus gyvenime.

Tegai:
Pasaulinė AIDS diena, Lietuva, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai