Šiukšlių konteineris

Pateikiamos rekomendacijos, kaip karantino metu tvarkyti atliekas

(atnaujinta 14:26 2020.03.25)
Kaip teigiama pranešime, pagal turimą dabartinę informaciją nėra pagrindo teigti, jog komunalinių atliekų srautas galėtų būti koronaviruso plitimo židiniu, tokios rekomendacijos parengtos maksimaliam gyventojų ir atliekų tvarkytojų saugumui užtikrinti

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Pateiktos rekomendacijos, kaip reiktų tvarkyti atliekas karantino metu, praneša Aplinkos ministerija.

Kaip teigiama pranešime, pagal turimą dabartinę informaciją nėra pagrindo teigti, jog komunalinių atliekų srautas galėtų būti koronaviruso plitimo židiniu, tokios rekomendacijos parengtos maksimaliam gyventojų ir atliekų tvarkytojų saugumui užtikrinti.

Žmonėms rekomenduojama servetėles, tualetinį popierių, apsaugines kaukes ir kitas panašios paskirties buitines atliekas mesti atskirai nuo kitų įvairių komunalinių atliekų — į atskirą skysčiams nepralaidų maišą, kurį reikėtų įdėti į papildomą maišą, ir tik sandariai užrišus, išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį.

Į papildomą maišą patartina sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, o jas išmesti į pakuočių atliekoms skirtą konteinerį.

Karantino metu prekybininkams patariama nepriimti užstatinių pakuočių prekybos vietų viduje rankiniu ir automatizuotu būdu (taromatuose) ir jas priimti tik lauke esančiuose taromatuose, kuriuose būtų užtikrinta tinkama higiena ir reikiamas atstumo tarp žmonių laikymasis.

Karantino centruose, jeigu juose yra užsikrėtusiųjų koronavirusu, atliekas patariama tvarkyti pagal pavojingų atliekų tvarkymo reikalavimus.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 330 tūkstančių žmonių 189 šalyse, daugiau nei 14,5 tūkst. mirė.

Koronavirusas Lietuvoje
© Sputnik /
Koronavirusas Lietuvoje

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, šiukšlės, Aplinkos ministerija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Visi grįžusieji iš užsienio karantinuojami savivaldybių patalpose
Lietuvoje bus renovuojami dar 450 daugiabučių