Žaidimų aikštelė

Lietuvoje dėl COVID-19 plitimo siūloma uždaryti parkus ir žaidimų aikšteles

(atnaujinta 14:31 2020.03.25)
Norint išvengti didesnio koronaviruso plitimo, reikėtų uždaryti parkus ir vaikų žaidimų aikšteles, mano ULAC epidemiologė

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) atstovė Daiva Razmuvienė pareiškė, kad Lietuvoje reikia uždaryti parkus ir vaikų žaidimų aikšteles.

Apie tai ji pasakė kovo 24 dieną Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje.

Epidemiologė pažymėjo, kad šiuo metu galiojančiomis priemonėmis — leidžiama sisirinkti tik po du žmones — bandoma sumažinti susibūrimų skaičių bet kokiose vietos, nes norint užkirsti kelią viruso plitimui iš žmogaus į žmogų reikia būti dviejų metrų atstumu ir bendrauti ne daugiau kaip 15 minučių.

Pasak Razmuvienės, jei žmogus vaikšto parke ir bendrauja su 5–10 asmenų, jie tada yra glaudžiame kontakte. Net jai vienas iš jų neturi simptomų, jis gali skleisti virusą — dėl to gali atsirasti 5–10 užkrėtimo kontaktų.

"Ko gero, reikėtų uždaryti vaikų žaidimų aikšteles, nes jos kiekvieną dieną būna pilnos", — pažymėjo epidemiologė.

Šiuo metu galioja rekomendacija, kad vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

"Pasakyta, kad turi būti vienos šeimos keli vaikai tik, ten yra kelių šeimų ir kokie dešimt vaikų — kaip vasaros atostogų metu. Tai tikrai yra griežtai neleidžiama", — pažymėjo specialistė.

Razmuvienė pasakė, kad nežino, kas bus daroma, nes čia ne jos sritis, bet pareiškė, kad "jeigu žmogus nesupranta, tai kažkokios draudimo priemonės turėtų būti".

Lietuvoje patvirtinti 255 koronaviruso infekcijos atvejai, keturi žmonės mirė. Šalyje nuo kovo 16 dienos galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus tam tikrus atvejus. Nuo šiandien galioja ir griežtesnės karantino taisyklės, susijusios su piliečių judėjimu šalies viduje.

Koronavirusas Lietuvoje
© Sputnik /
Koronavirusas Lietuvoje
Tegai:
vaikų žaidimo aikštelė, parkas, vaikai, COVID-19, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1820)
Dar šia tema
Kaip gatvės menininkai sureagavo į koronavirusą — nuotraukos
Lietuvoje keliems NATO bataliono kariams diagnozuotas koronavirusas
Lietuvoje užregistruota daugiau nei 250 koronaviruso atvejų
Nausėda su karininkais aptarė Lietuvos valdymą plintant koronavirusui
Europa išgyvens epidemiją. Bet ar išgyvens Europos Sąjunga?
Kelias

Lietuvoje vairuotojai perspėjami apie pablogėjusį matomumą keliuose

(atnaujinta 09:22 2020.05.26)
Taip pat sinoptikai pažadėjo, kad antradienio dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima perkūnija

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Šiaulių ir Panevėžio apskrityse eismo sąlygas sunkina rūkas, kai kuriose vietose matomumas siekia 250 metrų. Apie tai pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Respublikoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų.

Šiuo metu šalyje be kritulių. Oro temperatūra svyruoja nuo 9 iki 14 laipsnių šilumos.

"Dviratininkams primename, kad pagal KET važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, — tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu", — sakoma pranešime.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, nestiprus. Temperatūra sieks 17–22, Kuršių nerijoje 14–16 laipsnių šilumos.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orų prognozė
Dar šia tema
Meteorologai šią vasarą žada Baltijos šalių gyventojams keletą karščio bangų
Koronaviruso tyrimai

ULAC vadovas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą"

(atnaujinta 08:38 2020.05.26)
Specialistas pareiškė, kad tokį pažymėjimą sudaro duomenys apie serologinius tyrimus, PGR ar antigeno tyrimus ir informacija apie skiepus, kai jie bus prieinami

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą". Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Mobilusis koronaviruso tyrimo punktas Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Specialistas papasakojo, kad Estija svarsto COVID-19 "imuninių pasų" diegimo idėją, nes turistai, ketinantys skristi į Kiprą birželio mėnesį, privalės pateikti pažymą apie neigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą, kuris buvo atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 val. prieš skrydį. Anot jo, Lietuvoje yra keli startuoliai siūlantys elektroninių "imuninių pasų" igyvendinimo techninius sprendimus.

"Manyčiau, kad nereiktų laukti Estų patirties rezultatų ar PSO rekomendacijų, o tikslinga bendradarbiauti su Estais arba sukurti savo produktą. Tik siūlyčiau NE „imuninio paso“, o „COVID-19 paso“ (sertifikato) įdėją, kuri apimtų ne tik serologinių tyrimų, bet ir PGR ar antigeno tyrimų duomenis ir, žinoma, informaciją apie skiepus, kai jie bus prieinami", — parašė Čaplinskas.

Lietuvoje, naujausiais duomenimis, daugiau nei 1630 koronaviruso atvejų. Mirė 63 žmonės, o 1138 pacientai pasveiko. Iki gegužės 31 dienos respublikoje galioja karantino režimas, tačiau respublikos valdžia neatmeta galimybės jį pratęsti.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,3 milijono ligos atvejų, daugiau nei 342 tūkst. žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1820)
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo apie galimybę užsikrėsti COVID-19 per plaukus
ULAC vadovas: COVID-19 aiškiai parodė neatliktus infekcijų kontrolės namų darbus
ULAC vadovas: skiepai nuo tymų gali suteikti dalinę apsaugą nuo COVID-19
ULAC vadovas papasakojo apie sėkmingus mokslinius COVID-19 tyrimus su beždžionėmis