Kosmosas, archyvinė nuotrauka

Kovo 26 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 18:41 2020.03.25)
Rytoj vyraus ne asmeniniai, bet pirmiausia viešieji interesai: daugelis jausis atsakingi už tai, kas vyksta aplinkui

Tokiomis dienomis žmonės dažniau nei paprastai lieka dirbti viršvalandžius, kalbėti apie politiką, patarti. Kitaip tariant, kiek įmanoma geriau dalyvausite viešajame gyvenime, nesvarbu, ar tai būtų artimųjų, jų gimtosios įmonės, miesto ar šalies gyvenimas. Tai savaime yra labai gerai, vienintelis dalykas, dėl kurio žvaigždės perspėja, — neturėtumėte per daug aktyviai įsitraukti į kitų žmonių reikalus, net ir turėdami geriausius ketinimus. Patarimas ir reikalavimas nėra tas pats dalykas: šiuo pagrindu rytoj lengvai gali kilti konfliktai.

Avinas (03.21-04.20) Galbūt kils įdomių idėjų. Nesivaržykite kreiptis į tuos, kurie gali padėti. Būtina rimtai išanalizuoti savo finansines galimybes ir apsvarstyti, kaip išvengti nuostolių ir išlaikyti stabilumą.

Jautis (04.21-05.21) Dabar galite būti neramus, nes nejausite tvirtos žemės po kojomis. Pabandykite susirasti veiklą, kuri padėtų atsikratyti neigiamų minčių. Nepageidautina planuoti dalykus, susijusius su dideliu fiziniu krūviu.

Dvyniai (05.22-06.21) Neleisk sau būti tingiais. Daugelis jūsų gyvenimo įvykių "tamsiose vietose" pradės aiškėti, ir viskas atsidurs savo vietose. Dabar pasikliaukite tik savimi. Jūs pats turite žinoti visus reikalus ir įvykius.

Vėžys (06.22-07.22) Nederėtų pasiduoti pagundoms. Galite išspręsti bet kokias problemas, bet jei pradėsite sukčiauti, padarysite klaidų. Diena palanki aktyviam darbui, todėl pabandykite joje suplanuoti dalykus, kurie buvo atidėti.

Liūtas (07.23-08.23) Nepraleiskite įvykių, kurie gali turėti įtakos jūsų ateičiai. Pasistenkite laisvą laiką išnaudoti produktyviai. Dabar yra visos galimybės patraukti sėkmę už uodegos. Greičiausiai sulauksite įdomių pasiūlymų.

Mergelė (08.24-09.22) Jei jūs pats nenuspręsite susikurti "linksmo gyvenimo", proveržio nebus. Ir jūs galite sugadinti nuotaiką sau ir savo mylimam žmogui, jei pradėsite kabinėtis prie smulkmenų. Stenkitės daugiau atsipalaiduoti ir leisti daugiau laiko gamtoje.

Svarstyklės (09.23-10.22) Nebijokite pokyčių. Stenkitės viską suplanuoti. Daugiau dėmesio skirkite buities reikalams, sutvarkykite namus, išmeskite senus nereikalingus daiktus. Meilės santykiuose galima tikėtis malonių netikėtumų.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena tinkama verslo deryboms, ilgalaikių planų kūrimui ir aptarimui. Rimtų problemų neturėtų kilti. Daryk tai, ką darai gerai. Meilės reikaluose turėtumėte būti tolerantiškesnis ir geranoriškesnis. Vertėtų į kasdienybę įtraukti daugiau fizinio aktyvumo.

Šaulys (11.22-12.21) Sėkmė lydės beveik visada. Tačiau atsiminkite: nereikia pykti ant kitų. Dabar jų reakcija į jūsų šiurkštumą gali būti perdėta. Stenkitės ne griebtis visko iš karto, o padaryti pradėtą darbą iki galo.

Ožiaragis (12.22-01.20) Pajusite jėgų antplūdį. Tačiau norėdami gauti maksimalų rezultatą versle, turėsite įdėti daug pastangų ir išradingumo. Jei turite įdomių idėjų, neskubėkite jomis dalintis su kitais — kažkas gali jomis pasinaudoti.

Vandenis (01.21-02.19) Diena praeis be didelių rūpesčių. Stenkitės nesiginčyti. Asmeniniame gyvenime nenumatoma jokių nusivylimų. 

Žuvys (02.20-03.20) Dabar yra laikotarpis, kai jūs galite atlikti lemtingus žingsnius. Stenkitės neplanuoti rimtų įvykių ir nepriimkite atsakingų sprendimų. Santykiuose su mylimu žmogumi jums neturėtų kilti problemų.

Tegai:
horoskopas
Miškas, archyvinė nuotrauka

Miškininkai sutvarkė audros "Laura" nusiaubtus miškus

(atnaujinta 15:01 2020.08.06)
Dalį miško sodinimo darbų miškininkai pradės šį rudenį, o pavasarį tikimasi medynų atkūrimą pabaigti

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Miškininkai sutvarkė kovo viduryje kilusios audros "Laura" nusiaubtus miškus. Apie tai praneša Aplinkos apsaugos ministerija.

Miškininkai audros nuniokotus miškus sutvarkė itin greitai, nors darbus apsunkino tai, jog daugiausia vėjavartų ir vėjalaužų buvo ypač sunkiai prieinamose, drėgnesnėse vietose. 

Suplanuotiems tvarkymo darbams įtakos turėjo ir prasidėjusi koronaviruso pandemija, tačiau laikantis saugumo priemonių ir sklandžiai organizuojant veiklą, miškininkai audros padarinių likvidavimą įvykdė sėkmingai. Pirmiausia imtasi atlaisvinti medžiais užverstus kelius, vėliau tvarkyti išversti ir išlaužyti medynai.

Dėl audros Lietuvos miškai neteko apytiksliai 90 futbolo stadionų dydžio miško masyvų. Sunaikinti ne tik seni, bet ir pusamžiai, daugelį metų augti galėję medynai.

Iš viso po audros suskaičiuota daugiau kaip 205 tūkst. m3 išverstų, išlaužytų medynų kiek didesniame nei 2,5 tūkst. ha miško plote. Tai beveik tiek pat, kiek sudaro bendras Kauno ir Šiaulių miestų plotas.

Daugiausia vėjalaužų ir vėjavartų medienos apskaičiuota Rokiškio regioniniame padalinyje – 21,7 tūkst. m3. Taip pat daug pažeistų medynų buvo Telšių (17,7 tūkst. m3), Kretingos (17,7 tūkst. m3) ir Tauragės (17 tūkst. m3) regioniniuose padaliniuose.

Miškininkai dalį miško sodinimo darbų pradės jau šį rudenį, o pavasarį tikimasi medynų atkūrimą pabaigti.

Iš vėjalaužų ir vėjavartų medienos gaminami standartus atitinkantys, tačiau kiek prastesnės kokybės medienos sortimentai, kurie yra parduodami pagal Žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų pirkimo-pardavimo sutartis.

Tegai:
miškas
Dar šia tema
Įtariama, kad kelias dienas šalia Trakų dega miškai dėl tyčinių padegimų
Koronaviruso testai

ULAC vadovas įvardijo pagrindines koronaviruso plitimo Lietuvoje problemas

(atnaujinta 16:00 2020.08.06)
Tuo tarpu jis pažymi, kad žmonės yra pikti ir pavargo nuo draudimų ir gyvenimo baimėje. Todėl tai daro neigiamą poveikį savanoriškam testavimuisi bei kontaktinių asmenų greitam identifikavimui ir jų saviizoliacijai

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Lietuvoje plintant koronavirusui, daugėja ir neaiškios kilmės atvejų, teigia Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas Facebook'e.

Jo teigimu, tai yra tam tikrų problemų pasekmės.

"Kai į Lietuvą atvyko pirmieji koronavirusu (SARS-CoV-2) užsikrėtę žmonės, jie negalėjo išsitirti, nebuvo testuojami ir, patys to nežinodami, perdavė virusą aplinkiniams, o pastarieji irgi nežinodami, kad yra infekuoti, nesiėmė saugumo priemonių ir platino virusą toliau...Taip susiformavo vietinės viruso perdavimo grandinės, tikėtina net platus tinklas, todėl Lietuvoje pradėjo dominuoti vietinis plitimas", — taip Čaplinskas apibūdino pirmąją problemą.

Jo teigimu, prasidėjus testavimui, testavimo apimtys buvo nepakankamos, nes buvo testuojami tik simptominiai asmenys, o besimptomiai patys to nežinodami, sėkmingai platino infekciją toliau.

Pažymima, kad seroepidemiologiniai tyrimai yra labai geras signalinės stebėsenos įrankis epidemiologijoje.

Būtent tokie tyrimai daugelyje šalių leido nustatyti, kur cirkuliuoja virusas, tačiau jų Lietuvoje nebuvo ir nėra. ULAC vadovo teigimu, trūksta kompetencijos, kaip tą įrankį naudoti.

Tuo tarpu ULAC vadovas pažymi, kad žmonės yra pikti ir pavargo nuo draudimų ir gyvenimo baimėje. Todėl tai daro neigiamą poveikį savanoriškam testavimuisi bei kontaktinių asmenų greitam identifikavimui ir jų saviizoliacijai.

Naujausiais duomenimis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius Lietuvoje siekia 2171, tebeserga 421 asmuo, 1656 — pasveiko, 81 mirė.

Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar Lietuvoje galioja ekstremali situacija. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
Lietuva, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)
Dar šia tema
Ekspertas: Europa neatlaikys antro ekonomikos uždarymo dėl COVID-19
Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo beveik du su puse karto