Kosmosas, archyvinė nuotrauka

Kovo 26 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 18:41 2020.03.25)
Rytoj vyraus ne asmeniniai, bet pirmiausia viešieji interesai: daugelis jausis atsakingi už tai, kas vyksta aplinkui

Tokiomis dienomis žmonės dažniau nei paprastai lieka dirbti viršvalandžius, kalbėti apie politiką, patarti. Kitaip tariant, kiek įmanoma geriau dalyvausite viešajame gyvenime, nesvarbu, ar tai būtų artimųjų, jų gimtosios įmonės, miesto ar šalies gyvenimas. Tai savaime yra labai gerai, vienintelis dalykas, dėl kurio žvaigždės perspėja, — neturėtumėte per daug aktyviai įsitraukti į kitų žmonių reikalus, net ir turėdami geriausius ketinimus. Patarimas ir reikalavimas nėra tas pats dalykas: šiuo pagrindu rytoj lengvai gali kilti konfliktai.

Avinas (03.21-04.20) Galbūt kils įdomių idėjų. Nesivaržykite kreiptis į tuos, kurie gali padėti. Būtina rimtai išanalizuoti savo finansines galimybes ir apsvarstyti, kaip išvengti nuostolių ir išlaikyti stabilumą.

Jautis (04.21-05.21) Dabar galite būti neramus, nes nejausite tvirtos žemės po kojomis. Pabandykite susirasti veiklą, kuri padėtų atsikratyti neigiamų minčių. Nepageidautina planuoti dalykus, susijusius su dideliu fiziniu krūviu.

Dvyniai (05.22-06.21) Neleisk sau būti tingiais. Daugelis jūsų gyvenimo įvykių "tamsiose vietose" pradės aiškėti, ir viskas atsidurs savo vietose. Dabar pasikliaukite tik savimi. Jūs pats turite žinoti visus reikalus ir įvykius.

Vėžys (06.22-07.22) Nederėtų pasiduoti pagundoms. Galite išspręsti bet kokias problemas, bet jei pradėsite sukčiauti, padarysite klaidų. Diena palanki aktyviam darbui, todėl pabandykite joje suplanuoti dalykus, kurie buvo atidėti.

Liūtas (07.23-08.23) Nepraleiskite įvykių, kurie gali turėti įtakos jūsų ateičiai. Pasistenkite laisvą laiką išnaudoti produktyviai. Dabar yra visos galimybės patraukti sėkmę už uodegos. Greičiausiai sulauksite įdomių pasiūlymų.

Mergelė (08.24-09.22) Jei jūs pats nenuspręsite susikurti "linksmo gyvenimo", proveržio nebus. Ir jūs galite sugadinti nuotaiką sau ir savo mylimam žmogui, jei pradėsite kabinėtis prie smulkmenų. Stenkitės daugiau atsipalaiduoti ir leisti daugiau laiko gamtoje.

Svarstyklės (09.23-10.22) Nebijokite pokyčių. Stenkitės viską suplanuoti. Daugiau dėmesio skirkite buities reikalams, sutvarkykite namus, išmeskite senus nereikalingus daiktus. Meilės santykiuose galima tikėtis malonių netikėtumų.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena tinkama verslo deryboms, ilgalaikių planų kūrimui ir aptarimui. Rimtų problemų neturėtų kilti. Daryk tai, ką darai gerai. Meilės reikaluose turėtumėte būti tolerantiškesnis ir geranoriškesnis. Vertėtų į kasdienybę įtraukti daugiau fizinio aktyvumo.

Šaulys (11.22-12.21) Sėkmė lydės beveik visada. Tačiau atsiminkite: nereikia pykti ant kitų. Dabar jų reakcija į jūsų šiurkštumą gali būti perdėta. Stenkitės ne griebtis visko iš karto, o padaryti pradėtą darbą iki galo.

Ožiaragis (12.22-01.20) Pajusite jėgų antplūdį. Tačiau norėdami gauti maksimalų rezultatą versle, turėsite įdėti daug pastangų ir išradingumo. Jei turite įdomių idėjų, neskubėkite jomis dalintis su kitais — kažkas gali jomis pasinaudoti.

Vandenis (01.21-02.19) Diena praeis be didelių rūpesčių. Stenkitės nesiginčyti. Asmeniniame gyvenime nenumatoma jokių nusivylimų. 

Žuvys (02.20-03.20) Dabar yra laikotarpis, kai jūs galite atlikti lemtingus žingsnius. Stenkitės neplanuoti rimtų įvykių ir nepriimkite atsakingų sprendimų. Santykiuose su mylimu žmogumi jums neturėtų kilti problemų.

Tegai:
horoskopas
Ledas

Lietuvos meteorologai papasakojo, kokių bėdų gali sukelti lijundra

(atnaujinta 15:25 2020.11.25)
Respublikoje per metus vidutiniškai nustatoma 9-21 diena su lijundra, dažniausiai ji pastebima Šiaurės ir Rytų Lietuvoje, aukštumose, rečiau — pajūryje

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvos meteorologai pasidalino informacija apie vieną iš apledėjimo formų — lijundrą.

Specialistai pažymi, jog šaltuoju metų laiku žmonės daugiau ar mažiau susiduria su nemaloniais gamtos reiškiniais — įvairiomis apledėjimo formomis: lijundra, šarma, šerkšnas, plikledis.

Anot specialistų, lijundra — tai procesas, kurio metu atšalę, bet vis dar skystos formos, vandens lašai (dulksna, silpnas lietus ar rūkas) krinta ir pasiekę šaltą paviršių ar kliūtį (0 laipsnių ar žemesnės temperatūros) iš karto sustingsta į ledą bei prišąla prie paviršiaus.

Lijundra paprastai padengia visus atvirus krituliams paviršius, kuriems atšalus susidaro tanki, kartais stiklinė ledo pluta.

"Lijundros apšalas gali pridaryti nuostolių ne tik vairuotojams ir pėstiesiems, bet ir kitoms ūkio šakoms — kelių centimetrų storio lijundros sluoksnis gali nulaužti medžius arba jų šakas, nutraukti elektros perdavimo linijų laidus, išgriauti stulpus ir t.t.", — pažymėjo meteorologai Facebook.

Pažymima, jog meteorologijos stotyse lijundros apšalas matuojamas naudojant standartinį lijundros-šerkšno stovą, kuriuo nustatomas apšalo stotis, susidarymo ir irimo greitis, skersmuo ir svoris.

Specialistų duomenimis, per metus vidutiniškai nustatoma 9-21 diena su lijundra. Dažniausiai lijundra stebima Šiaurės ir Rytų Lietuvoje, aukštumose, rečiau — pajūryje.

Lapkričio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Lapkričio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
lijundra, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, Lietuva
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 26 dienos šventės

(atnaujinta 18:42 2020.11.25)
Nuo lapkričio 26 dienos iki metų galo lieka 35 dienos. Savo vardadienį šiandien švenčia Dobilas, Dobilė, Krizostomas, Leonardas, Silvestras, Vaigeta, Vygantė, Vygintė

Lapkričio 26 yra 330-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 331-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 35 dienos.

2020 metų lapkričio 26 dieną saulė teka 08:07, leidžiasi 16:04, dienos ilgis — 07val. 57min.

Šv. Silvestras

Bažnyčios istorijoje yra du šventieji Silvestro vardu — popiežius Silvestras I, miręs 335 m., ir vienuolyno abatas Silvestras, gyvenęs maždaug 1177-1267 m.

Pirmojo liturginė diena yra lapkričio (XI. 26), o antrojo — gruodžio mėnesį, Naujųjų metų išvakarėse (XII. 31). Iš turimos liaudies tikėjimų medžiagos sunku spręsti, kuriose šalies vietose kuris šių šventųjų labiau gerbtas.

Šiaip ar taip, jie abu buvo tapę Lietuvos merginų tekybos vilčių išpildytojais: tų dienų liaudies tikėjimai, kiek mums šiandien žinoma, siejasi su vedybinės laimės būrimais. Daugiausia šių tikėjimų yra užrašyta Klaipėdos krašte ir Suvalkijoje, mažiau – Rytų Lietuvoje.

Švenčioniškės merginos šv. Silvestro dienos išvakarėse, išbėgusios kieman, apkabindavo kiek pajėgia daugiau tvoros statinių ir skaičiuodavo — pora ar liekas. Jei pora, — greitai ištekės, jei vienas atliko, teks dar bent metus piršlių palūkėti. Suvalkietės šv. Silvestro dienos vakare į vandens sklidiną dubenį įmesdavusios porą angliukų, pirštu juos pasukinėdavusios, žiūrėdavo, ar jie suplauks draugėn. Jei suplaukė, gal Dievas duos dar šią žiemą ištekėti.

Savo vardadienį šiandien švenčia Dobilas, Dobilė, Krizostomas, Leonardas, Silvestras, Vaigeta, Vygantė, Vygintė.

Ši diena pasaulio istorijoje

1764 metais Prancūzijoje buvo uždraustas Jėzuitų ordinas.

1922 metais Egipte atidarytas karaliaus Tutanchamono kapas.

1939 metais Josifas Stalinas užpuolė Suomiją, pradėdamas 105 dienų trukusį Žiemos karą.

1940 metais pusė milijono žydų buvo patalpinti aptvertame Varšuvos žydų gete.

1941 metais Libanas įgijo nepriklausomybę nuo Prancūzijos.

1950 metais Kinija pradėjo Korėjos karą.

1976 metais Naujojoje Meksikoje įregistruota tuomet dar mažai žinoma Microsoft kompanija.

2000 metais respublikonų kandidatas Džordžas V. Bušas paskelbė laimėjęs JAV prezidento rinkimus po to, kai jam atiteko 25 lemiami Floridos rinkikų balsai.

2010 metais pilotuojamas kosminis aparatas "Sojuz TMA-19" su Rusijos kosmonautu Fiodoru Jurčichinu ir NASA astronautais — Daglasu Viloku ir Šenonu Volkeriu sėkmingai nusileido Kazachstane, už keliasdešimties kilometrų nuo Arkalyko miesto.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai