Kosmosas, archyvinė nuotrauka

Kovo 26 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 18:41 2020.03.25)
Rytoj vyraus ne asmeniniai, bet pirmiausia viešieji interesai: daugelis jausis atsakingi už tai, kas vyksta aplinkui

Tokiomis dienomis žmonės dažniau nei paprastai lieka dirbti viršvalandžius, kalbėti apie politiką, patarti. Kitaip tariant, kiek įmanoma geriau dalyvausite viešajame gyvenime, nesvarbu, ar tai būtų artimųjų, jų gimtosios įmonės, miesto ar šalies gyvenimas. Tai savaime yra labai gerai, vienintelis dalykas, dėl kurio žvaigždės perspėja, — neturėtumėte per daug aktyviai įsitraukti į kitų žmonių reikalus, net ir turėdami geriausius ketinimus. Patarimas ir reikalavimas nėra tas pats dalykas: šiuo pagrindu rytoj lengvai gali kilti konfliktai.

Avinas (03.21-04.20) Galbūt kils įdomių idėjų. Nesivaržykite kreiptis į tuos, kurie gali padėti. Būtina rimtai išanalizuoti savo finansines galimybes ir apsvarstyti, kaip išvengti nuostolių ir išlaikyti stabilumą.

Jautis (04.21-05.21) Dabar galite būti neramus, nes nejausite tvirtos žemės po kojomis. Pabandykite susirasti veiklą, kuri padėtų atsikratyti neigiamų minčių. Nepageidautina planuoti dalykus, susijusius su dideliu fiziniu krūviu.

Dvyniai (05.22-06.21) Neleisk sau būti tingiais. Daugelis jūsų gyvenimo įvykių "tamsiose vietose" pradės aiškėti, ir viskas atsidurs savo vietose. Dabar pasikliaukite tik savimi. Jūs pats turite žinoti visus reikalus ir įvykius.

Vėžys (06.22-07.22) Nederėtų pasiduoti pagundoms. Galite išspręsti bet kokias problemas, bet jei pradėsite sukčiauti, padarysite klaidų. Diena palanki aktyviam darbui, todėl pabandykite joje suplanuoti dalykus, kurie buvo atidėti.

Liūtas (07.23-08.23) Nepraleiskite įvykių, kurie gali turėti įtakos jūsų ateičiai. Pasistenkite laisvą laiką išnaudoti produktyviai. Dabar yra visos galimybės patraukti sėkmę už uodegos. Greičiausiai sulauksite įdomių pasiūlymų.

Mergelė (08.24-09.22) Jei jūs pats nenuspręsite susikurti "linksmo gyvenimo", proveržio nebus. Ir jūs galite sugadinti nuotaiką sau ir savo mylimam žmogui, jei pradėsite kabinėtis prie smulkmenų. Stenkitės daugiau atsipalaiduoti ir leisti daugiau laiko gamtoje.

Svarstyklės (09.23-10.22) Nebijokite pokyčių. Stenkitės viską suplanuoti. Daugiau dėmesio skirkite buities reikalams, sutvarkykite namus, išmeskite senus nereikalingus daiktus. Meilės santykiuose galima tikėtis malonių netikėtumų.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena tinkama verslo deryboms, ilgalaikių planų kūrimui ir aptarimui. Rimtų problemų neturėtų kilti. Daryk tai, ką darai gerai. Meilės reikaluose turėtumėte būti tolerantiškesnis ir geranoriškesnis. Vertėtų į kasdienybę įtraukti daugiau fizinio aktyvumo.

Šaulys (11.22-12.21) Sėkmė lydės beveik visada. Tačiau atsiminkite: nereikia pykti ant kitų. Dabar jų reakcija į jūsų šiurkštumą gali būti perdėta. Stenkitės ne griebtis visko iš karto, o padaryti pradėtą darbą iki galo.

Ožiaragis (12.22-01.20) Pajusite jėgų antplūdį. Tačiau norėdami gauti maksimalų rezultatą versle, turėsite įdėti daug pastangų ir išradingumo. Jei turite įdomių idėjų, neskubėkite jomis dalintis su kitais — kažkas gali jomis pasinaudoti.

Vandenis (01.21-02.19) Diena praeis be didelių rūpesčių. Stenkitės nesiginčyti. Asmeniniame gyvenime nenumatoma jokių nusivylimų. 

Žuvys (02.20-03.20) Dabar yra laikotarpis, kai jūs galite atlikti lemtingus žingsnius. Stenkitės neplanuoti rimtų įvykių ir nepriimkite atsakingų sprendimų. Santykiuose su mylimu žmogumi jums neturėtų kilti problemų.

Tegai:
horoskopas
Kalio jodido tabletės

Vilniaus rajono gyventojams bus dalinamos kalio jodido tabletės

(atnaujinta 11:00 2020.07.13)
Gegužės pradžioje į Lietuvą buvo atgabenta 4 milijonai kalio jodido tablečių, skirtų užtikrinti šalies gyventojų apsaugą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio skydliaukei branduolinės avarijos atveju

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Artimiausiu metu visiems Vilniaus rajono gyventojams bus dalijamos kalio jodido tabletės, praneša savivaldybės spaudos tarnyba. 

Praėjusią savaitę dvidešimčiai Vilniaus rajono seniūnijų seniūnų buvo perduotos kalio jodido tabletės, skirtos gyventojams, gyvenantiems 100 km spinduliu nuo statomos Astravo atominės elektrinės. Dar anksčiau kalio jodido tabletės jau buvo dalijamos Buivydžių, Kalvelių ir Lavoriškių seniūnijų gyventojams, patenkantiems į skubiųjų apsaugomųjų veiksmų zoną, t. y. gyvenantiems 30 km spinduliu nuo Astravo AE.

Artimiausiu metu Avižienių, Bezdonių, Dūkštų, Juodšilių, Maišiagalos, Marijampolio, Medininkų, Mickūnų, Nemenčinės, Nemėžio, Paberžės, Pagirių, Riešės, Rudaminos, Rukainių, Sudervės, Sužionių, Šatrininkų, Zujūnų, Nemenčinės miesto seniūnijų gyventojams, deklaravusiems savo gyvenamąją vietą minėtose seniūnijose, seniūnaičių pagalba bus dalijami stabiliojo jodo preparatai. Gyventojai jiems skirtus preparatus galės atsiimti ir seniūnijoje. 

Kartu taip pat bus dalijami informaciniai lapai 4 kalbomis (lietuvių, lenkų, rusų ir anglų) su nurodymais, kada ir kaip vartoti šį preparatą nelaimės atveju, bei rekomendacijos, kaip elgtis, jei įvyktų branduolinis ar radiologinis incidentas.

Gegužės pradžioje į Lietuvą buvo atgabenta 4 milijonai kalio jodido tablečių, skirtų užtikrinti šalies gyventojų apsaugą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio skydliaukei branduolinės avarijos atveju. Lietuvai tabletės kainavo daugiau nei 1 mln. eurų.

Ginčas dėl Baltarusijos AE

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvos Respublikai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas, laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Lietuvos valdžia visose tarptautinėse platformose ragina atsisakyti Baltarusijos energijos.

Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos rodo užsispyrimą Baltarusijos AE klausimu net koronaviruso pandemijos metu. Be to, elektrinės patikimumą ir saugumą jau įrodė tarptautinės branduolinės saugos institucijos.

Tegai:
Lietuva, Vilniaus rajonas, Astravas
Dar šia tema
Parodys laidą: Minskas paruošė Lenkijai viliojamą Astravo AE pasiūlymą
Estija tikisi iš EK papildomo Astravo AE saugos įvertinimo
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"
Vilniaus gatvelės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusas Lietuvoje patvirtintas dar penkiems asmenims

(atnaujinta 10:56 2020.07.13)
Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtais duomenimis, šiuo metu koronaviruso sukelta infekcija Lietuvoje iš viso serga 212 žmonių

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Lietuvoje per parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu koronaviruso sukelta infekcija serga 212 asmenų, 1571 — pasveiko, 116 žmonių yra izoliacijoje.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 48 įvežtiniai atvejai. Per praėjusią parą ištirti 556 ėminiai, iš viso — 461 666.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 561 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore
Trampas pirmą kartą per koronaviruso pandemiją pasirodė su kauke
Mokslininkas papasakojo apie padidėjusį koronaviruso užkrečiamumą dėl mutacijų