Termometras moters rankose, archyvinė nuotrauka

Karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos

(atnaujinta 17:34 2020.03.25)
Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsaugos priemonėmis, taip pat patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo ir apsipirkimo prekybos vietose tvarka

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Atsižvelgiant į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nuspręsta pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos, praneša Lietuvos Vyriausybė.

Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsaugos priemonėmis, taip pat yra patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo ir apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

"Šiandien priimti sprendimai yra būtini. Negalime atsipalaiduoti, nes virusas jau kainuoja mūsų žmonių gyvybes. Visi be išimties privalome laikytis taisyklių, visi turime būti atsakingi ir rūpintis vieni kitais. Tai vienintelis mūsų kelias ir galimybė", — sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Viešose vietose gyventojams rekomenduojama būti su apsauginėmis kaukėmis, respiratoriais, arba kitomis nosį bei burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. 

Atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis 2 metrų atstumo, neilgesnio nei 15 minučių kontakto ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), higienos reikalavimų. 

Taip pat pranešama, kad prekybos ir paslaugų vietose gali lankytis tik vienas šeimos narys, o darbuotojams turės būti užtikrintos saugios sanitarinės, higienos sąlygos bei apsaugos priemonių aprūpinimas.

"Žmonės turi būti sąmoningi ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir savo artimųjų saugumu. Griežtinami reikalavimai dėl karantino, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą bei pasirūpinti žmonių saugumu. Vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio, tad neišvengiamai reikia imtis papildomų priemonių", — teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Posėdžio metu taip pat buvo patikslinta tarptautinių valstybės sienų kirtimo bei užsienio piliečių atvykimo karantino laikotarpiu tvarka.

Užsieniečių atvykimas į šalį karantino metu bus draudžiamas, tačiau nustatyta išimtis — atvykti į Lietuvą bus galima tik Vyriausybės nutarimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą. Tranzitu per Lietuvą grįžti į gyvenamosios vietos valstybę bus galima per tarptautinius sienos kirtimo punktus ir po kovo 26 dienos. 

Lietuvoje patvirtinti 255 koronaviruso infekcijos atvejai, keturi žmonės mirė. Šalyje nuo kovo 16 dienos galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus tam tikrus atvejus. Nuo šiandien galioja ir griežtesnės karantino taisyklės, susijusios su piliečių judėjimu šalies viduje.

Koronavirusas Lietuvoje
© Sputnik /
Koronavirusas Lietuvoje

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Lietuva, karantinas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2340)
Dar šia tema
Putinas kreipėsi į rusus dėl situacijos su koronavirusu
Išsklaidytas populiarus mitas apie koronavirusą
Prekyba pažadais: kodėl kol kas neverta jaudintis dėl "popierinės naftos"
Šventasis Jonas Marija Vianėjus, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 4-osios šventės

(atnaujinta 16:52 2020.08.03)
Nuo šios dienos iki metų galo lieka 149 dienos, katalikai šią dieną mini šventąjį Joną Mariją Vianėjų

Rugpjūčio 4 yra 216-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 217-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 149 dienos.

Rugpjūčio 4 dieną, liturginis kalendorius mini šventąjį Joną Mariją Vianėjų — didį kunigą, uolų sielų ganytoją ir nuodėmklausį.

Šv. Jonas Marija Vianėjus (1786–1859), kunigas. Daugiau nei keturiasdešimt metų nuostabiai administravo pavestąją Arso (Prancūzijoje) parapiją, uoliai sakydamas pamokslus, melsdamasis ir atgailaudamas, kasdien katechizuodamas vaikus ir suaugusiuosius, sutaikydamas nusidėjėlius su Dievu karšta meile artimui, kurios semdavosi iš Eucharistijos kaip iš šaltinio. Ta veikla taip iškilo, kad jo patarimai plačiai pasklido ir daugybę žmonių atvedė prie Dievo.

Fi­ziš­kai iš­se­kęs jis mi­rė 1859 metų rug­pjū­čio 4 dieną bū­da­mas sep­ty­nias­de­šimt tre­jų me­tų. 1925 me­tais Pi­jus XI jį pa­skel­bė šven­tuo­ju, o 1929 me­tais — visų pasaulio klebonų ypatinguoju globėju.

Ši diena istorijoje

1392 metų rugpjūčio 4 dieną Ostrove (Lenkijos ir Lietuvos pasienyje) Vytautas sudarė sutartį su Jogaila, pagal kurią gavo Trakų kunigaikštystę ir tapo faktišku Lietuvos valdovu.

Šią dieną 1873 metais gimė Alfonsas Petrulis, kunigas, politinis veikėjas, 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras. Mirė 1928 metais.

O 2014 metais šią dieną švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė įsakymą, kuriuo nuo 2016-ųjų įvedamas privalomas matematikos egzaminas visiems abiturientams, siekiantiems studijuoti aukštosiose mokyklose valstybės finansuojamose vietose.

1900 metų rugpjūčio 4 dieną mirė rusų tapytojas peizažistas Isaac Levitan (Isakas Levitanas). Jis sukūrė daugiau kaip 1000 tapybos darbų, akvarelių, pastelių, iliustracijų, piešinių. Gimė 1860 metais Kybartuose, neturtingų žydų šeimoje.

Savo vardadienius šią dieną švenčia Domantas, Domas, Dominyka, Dominykas, Domitas, Gerimantas, Gerimantė, Gerutė, Gerutis, Irta, Irtautas, Irtautė, Milgeda, Milgedas, Milgedė, Milgeidas, Milgeidė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Artūras Milaknis

Milaknis Kaune išlieka vienuoliktą sezoną

(atnaujinta 17:51 2020.08.03)
Atakuojantis žaidėjas Artūras Milaknis toliau gins Kauno "Žalgirio" spalvas, rašoma oficialioje klubo svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. 34 metų Artūras Milaknis pasirašė naują dvejų metų sutartį su "Žalgiriu" ir toliau džiugins "žaliųjų" gerbėjus.

Artūras Milaknis prie "Žalgirio" prisijungė dar 2006 metais. Nuo 2007 metų žaidėjas pamažu tapo pagrindinės Lietuvos krepšinio komandos dalimi, kur dešimt sezonų žaidė su pertraukomis. Praėjusiame (2019/2020) Eurolygoje jis vidutiniškai surinko po 7,4 taško per rungtynes ​​ir žaidimo laiką 22 minutes. Nacionaliniame čempionate "Žalgirio" gynėjas per rungtynes ​​vidutiniškai surinko po 7,6 taško su 44 procentų tolimojo metimo tikslumu.

Milaknis yra iškovojęs devynis šalies lygos titulus ir tris Lietuvos taures. Per savo karjerą Artūras tik vieną sezoną praleido užsienyje (2015/2016), kai žaidė Kazanės "Unics".

"Kaunas yra mano namai, o "Žalgiris" — mylimiausia komanda. Esu laimingas, kad dar dvejus metus galėsiu vilkėti žaliai baltus marškinėlius. Artėjančiame sezone mūsų laukia nauji iššūkiai — bus įdomu juos pasitikti", — oficialioje klubo svetainėje cituojamas Milaknis.

Tegai:
Kauno "Žalgiris", krepšinis
Temos:
Sporto naujienos
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Disko metikė, ieties metikė ir eksperimentinis Antipovas