Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

Venckienei taikomos kardomosios priemonės nepakeistos

(atnaujinta 18:29 2020.03.25)
Venckienei taikomos kardomosios priemonės — intensyvios priežiūros — terminas pratęstas dar trims mėnesiams

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Neringos Venckienės skundą dėl Panevėžio apygardos teismo 2020 metų vasario 18 dienos nutarties, praneša Lietuvos teismas.

Šia nutartimi Venckienei taikomos kardomosios priemonės — intensyvios priežiūros — terminas buvo pratęstas dar trims mėnesiams, taip pat sušvelnintos intensyvios priežiūros sąlygos, tačiau atmesti kaltinamosios prašymai pakeisti ir panaikinti visas jai taikomas kardomąsias priemones.

Neringa Venckienė pateikė skundą su prašymu panaikinti visas jai paskirtas kardomąsias priemones.

Tokį prašymą ji argumentavo tuo, jog teismų praktikoje net ir sunkesniais nusikaltimais kaltinamiems asmenims skiriama tik viena švelnesnė kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš šalies.

Tačiau, priešingai nei nurodo Panevėžio apygardos teismas, ši byla savo apimtimi nėra sudėtinga ir pirmosios instancijos teismas neatsižvelgė į tai, jog ji jau atliko didesnę, nei jai gali būti paskirta, bausmės dalį, todėl Venckienė neturi jokio tikslo bėgti ar slėptis nuo teismo.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad Venckienei paskirtos švelnesnės negu suėmimas kardomosios priemonės taikomos teisėtai ir visiškai pagrįstai.

Teisėjų kolegija pabrėžė, kad pirmosios instancijos teismas, parinkdamas kardomąsias priemones, įvertino ne tik palankiai Venckienę apibūdinančius duomenis, tačiau atsižvelgė ir į tai, kad procesas šioje byloje užtruko labai ilgą laiką dėl pačios kaltinamosios veiksmų.

Venckienė iš Lietuvos išvyko žinodama apie pradėtą baudžiamąjį procesą, atsisakiusi pasirašyti ir priimti pirmuosius jai įteiktus pranešimus apie įtarimą.

Apeliacinis teismas pabrėžė, kad nors iki išvykstant iš šalies kardomoji priemonė Venckienei nebuvo paskirta, tai nereiškia, kad savo veiksmais ir elgesiu ji nevengė baudžiamojo proceso.

Venckienės byla

Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

Lietuvos valdžia kaltina buvusią Seimo narę tariamai neįvykdžius teismo sprendimo perduoti jos brolio dukrą mergaitės motinai, taip pat priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namą ir jėga paėmė Deimantę.

Venckienė 2013 metais buvo priversta išvykti su sūnumi Karoliu į JAV. JAV teisėsauga grąžino Venckienę į Lietuvą pernai lapkritį. Iškart po atvykimo į Lietuvą moteris buvo sulaikyta, jai iš pradžių buvo paskirtas dviejų mėnesių sulaikymas. Tačiau vėliau ji buvo paleista už užstatą.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
teismas, Neringa Venckienė
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)
Ugniagesys, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos rajone ugniagesiai ištraukė mergaitę iš kanalizacijos vamzdžio

(atnaujinta 13:34 2021.04.13)
PAGD duomenimis, šiais metais automobilių avarijose ir buityje ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo 7 vaikus

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Pirmadienį Klaipėdos rajone ugniagesiai ištraukė mergaitę iš kanalizacijos vamzdžio, pranešė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba savo Facebook paskyroje.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos ugniagesiai aukštalipiai ir Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai gavo prenšimą jog Kretingalės seniūnijoje esančiame Bruzdeilyno kaime, naujai suformuotame žemės sklype 2,5 metų mergaitė įkrito į inžinerinių tinklų vamzdį.

"Šeima su dviem mažamečiais vaikais buvo atvažiavusi tvarkyti sklypo. Mergaitė vaikštinėdama lauke nepastebėjo kanalizacijos vamzdžio, kuris buvo lygus su žeme, ir įkrito. Laimei, jame tuo metu nebuvo vandens. Atvykę ugniagesiai vaiko negalėjo pasiekti rankomis, nes mergaitė buvo įstrigusi 50 centimetrų skersmens vamzdyje maždaug 2 metrų gylyje. Tada jie užkabino gaisrinių žarnų laikiklį už kapišono ir ją iškėlė. Visa gelbėjimo operacija užtruko apie 2 minutes", — sakė Klaipėdos PGV Pajėgų valdymo skyriaus vyresnysis specialistas Mindaugas Lengvinas, buvęs nelaimės vietoje.

Kaip pabžrėiama, išgelbėta mergaitė buvo perduota greitosios pagalbos medikams ir išvežta į gydymo įstaigą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet autoavarijose ir buityje ugniagesiai išgelbėjo 7 vaikus. Pernai įvairių įvykių metu išgelbėti 27 vaikai.

Tegai:
ugniagesiai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Dar šia tema
Ugniagesiai įspėjo, jog už žolės deginimą gyventojams gresia baudos iki 300 eurų
Lietuvos ugniagesiai parodė, kaip tinkamai gelbėtis gaisro metu
VRM: nuo COVID-19 paskiepyta beveik 30 procentų pareigūnų
Pasienio kontrolės punktas Privalka–Raigardas

Nauji punktai nepadėjo: Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje vėl sunkvežimių eilės

(atnaujinta 13:11 2021.04.13)
Jau kelias savaites abiejų šalių pasienyje tęsiasi problema dėl eilių, kuriose įstrigo sunkvežimia

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė sunkvežimių eilės, nepaisant to, kad nuo pirmadienio pradėjo veikti papildomi kontrolės punktai. Tai liudija Lietuvos ir Baltarusijos pasienio tarnybų duomenys.

"Medininkuose" stovi 100 sunkvežimių, "Raigarde" – 20, "Šalčininkuose" – šeši. Iš viso 126 sunkvežimiai.

Tuo tarpu nei 1200 sunkvežimių negali patekti iš Baltarusijos į Lietuvą.

Daugiausia jų stovi punkte "Kamennyj log" – iš viso daugiau nei 480 sunkvežimių. "Beniakonyse" yra daugiau nei 310 automobilių, "Privalkoje" – daugiau nei 150, o "Kotlovkoje" – daugiau nei 260 automobilių.

Tuo pat metu kontroliniuose punktuose "Vidžiai–Tverečius" ir "Loša–Šumskas" nėra eilių. "Lentupio–Papelekio" pasienio kontrolės punkto duomenys nepateikiami abiejų valstybių pasienio tarnybų interneto svetainėse.

Jau kelias savaites prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos kyla problemų dėl eilių, kuriose įstrigo sunkvežimiai. Priežastis buvo elektroninių muitinės sistemų gedimas ir atnaujinimas Lietuvos pusėje. Sistemų modernizavimas jau baigtas, tačiau nors eilės pasienyje tapo mažesnės, jos nesibaigė.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Italą vežęs tadžikas pasieniečiams pateikė, įtariama, suklastotą dokumentą
Lietuvos VSAT kameros užfiksavo gyvūnus pasienyje su Baltarusija — video
VRM: vis mažiau atvykstančiųjų iš Lenkijos neturėjo QR kodų
Kontrolės punktai Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje atnaujino darbą
Išdavė signalizacija: prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti užsieniečiai