Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Griežtas karantinas: kas gresia taisyklių pažeidimą

(atnaujinta 18:58 2020.03.25)
Atsižvelgdama į žmonių nesąmoningumą bei karantino ir saviizoliacijos sąlygų nepaisymą trečiadienį Vyriausybė sugriežtino baudas ir padidino jas beveik dešimt kartų

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Siekdama apsaugoti visuomenę nuo tolesnio koronaviruso plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms, skelbiama Vyriausybė pranešime žiniasklaidai.

Numatyta skirti dideles pinigines baudas — iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus.

Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas. 

Šie ANK ir BK pakeitimai turėtų būti svarstomi ir priimti artimiausiuose Seimo posėdžiuose. 

"Esame priversti siūlyti tokias įstatymo pataisas, nes kai kurie asmenys, grįžę iš užsienio ar kontaktavę su sergančiais asmenimis, elgiasi lengvabūdiškai ir kelia grėsmę platinti užkratą — lankosi viešose vietose, bendrauja su pažįstamais. Neturime tikslo vien tik nubausti —  tikimės, kad ženkliai padidintos piniginės baudos ar laisvės atėmimo bausmės turės ir prevencinį poveikį. Galbūt privers žmones susimąstyti ir suprasti, kad nesilaikydami nustatytų taisyklių jie kelia didžiulį pavojų visai   valstybei", — sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

Baudžiamojo kodekso pataisomis numatyta griežtinti atsakomybę asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą, tačiau nesilaiko karantino sąlygų. Jiems grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė — bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.

Pataisomis taip pat siūloma taikyti beveik dešimt kartų didesnes baudas už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Šiuo metu už pažeidimus fiziniams asmenims ANK numato įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus įstatymo pataisai, bauda būtų nuo 500 iki 1 500 eurų. Atitinkamai didėtų baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar — nuo 140 iki 600 eurų, ir bus — nuo 1 500 iki 6 000 eurų

Administracinių nusižengimų protokolus dėl karantino pažeidimų galėtų surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Taip pat griežtinama administracinė atsakomybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.

Antradienį ekstremaliųjų situacijų centrui paskelbus, jog savivaldybės turėtų karantinuoti iš užsienio grįžusius asmenis, kilo pasipiktinimo banga. Supykę ir karantino sąlygomis nepatenkinti žmonės pažeidinėja taisykles. Vilniaus viešbutyje net kilo konfliktas, kurio metu vienas vyras peiliu sužalojo kitą.

Be to, karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Nuo šiol žmonėms negalima būriuotis į didesnes nei du žmonės grupes, išskyrus šeimos narius. Maisto parduotuvėse bei vaistinėse gali lankytis tik vienas šeimos narys. O viešumoje būtina dėvėti apsaugos priemones — kaukę ir pirštines.

Koronavirusas Lietuvoje
© Sputnik /
Koronavirusas Lietuvoje
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), Baudžiamasis kodeksas, bauda, karantinas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2151)
Dar šia tema
Euro grupė aptarė tolesnius veiksmus kovoje su koronavirusu
Ko klausytis karantino metu: 10 dainų, kurios jus padarys laimingesnius
Veryga paskelbė apie du kelius: asmens laisvė arba natūrali atranka 
Karantinas itališkai: kodėl Italijos gyventojai gieda choru balkonuose
Oro uostas, archyvinė nuotrauka

VRM: vidaus sienų kontrolę siūloma pratęsti iki rugpjūčio 16 dienos

(atnaujinta 13:19 2020.07.08)
Į Lietuvą atvykstančių asmenų patikrinimus siūloma vykdyti tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, atkreipiant ypatingą dėmesį į atvykusius iš labiausiai paveiktų šalių

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Vidaus reikalų ministerija siūlo pratęsti vidaus sienų kontrolę 30 dienų, t. y. iki rugpjūčio 15 dienos, 24 valandos, vykdant į Lietuvą atvykstančių asmenų patikrinimus prie Europos Sąjungos vidaus sienos: tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Tai reiškia, kad bus tikrinami tik atvykstančių lėktuvais arba keltais asmenų pasai. Atvykstančių sausumos keliais asmenų pasai nebus tikrinami. 

"Vidaus sienų kontrolė toliau bus tęsiama, toks pasiūlymas pateiktas atsižvelgus į esamą situaciją, ypatingas dėmesys bus kreipiamas į atvykusius iš labiausiai paveiktų šalių. Mūsų tikslas — kiek įmanoma labiau užtikrinti Lietuvos gyventojų saugumą", — teigia vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius. 

Liepos 3 dieną Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą. Atvykstantiems iš jame nurodytų valstybių bus privaloma izoliacija. 

Sąrašas taikomas į Lietuvą grįžtantiems šalies gyventojams ir tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą. Pagal praplėstą valstybių sąrašą izoliuotis bus privaloma ir atvykstantiems iš Ukrainos, Liuksemburgo, Serbijos ir Juodkalnijos.

Planuojama leisti atvykti į Lietuvą jūrininkams bei užsieniečiams, kurie jau priimti studijuoti. Šie pasiūlymai teikiami atsižvelgiant į tai, kad ir jūrininkai, ir studentai priskiriami prie tos grupės keliautojų, kurie atvyksta ne turizmo tikslais, bet darbo tikslais ar įgyti išsilavinimą.

Kultūros ministerija siūlo didinti dalyvių skaičių renginiuose — numatoma, kad liepos 16–31 d. renginiuose galės dalyvauti ne daugiau nei 1 000 žiūrovų atvirose erdvėse ir ne daugiau nei 400 žiūrovų uždarose erdvėse. Renginių organizatoriams rekomenduojama įvertinti ir tai, kad, esant poreikiui, renginių uždarose erdvėse metu turi būti laikomasi saugumo reikalavimų.

Remiantis trečiadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1854 užsikrėtimų koronaviruso infekcija atvejai, 79 pacientai mirė. 

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 537 tūkst. žmonių.

Tegai:
Vidaus reikalų ministerija (VRM)
Dar šia tema
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos
Lietuva planuoja įsigyti vaistą koronavirusui gydyti
PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko
Gydytojas su COVID-19 testu, archyvinė nuotrauka

Rytų Lietuvos regiono medikams įteikti medaliai indėlį suvaldant koronavirusą

(atnaujinta 12:54 2020.07.08)
Apdovanojimai įteikti Santaros klinikų ir jų koordinuojamų ligoninių medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų bei mobilių punktų darbuotojams 

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose Rytų Lietuvos regiono medikams įteikti apdovanojimai "Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai". Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba. 

Šie specialiai sukurti medaliai įteikti Santaros klinikų ir jų koordinuojamų ligoninių medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų, mobilių punktų darbuotojams už sudėtingą darbą suvaldant koronaviruso plitimą.

Apdovanojimai kitų regionų medikams bus teikiami kitą savaitę, o likusius apdovanojimus planuojama įteikti liepos pabaigoje.

Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojamą darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą.  

"Jūsų pasiaukojantis darbas ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai mums visiems šis virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių Lietuva iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys — įkvepiantis. Ačiū už Jūsų darbą neskaičiuojant valandų, gelbstint gyvybes ir stengiantis dėl kiekvieno žmogaus, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir taptų sėkmės istorija", — sako Veryga.

Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Motiejūnienė Bilotienė tvirtina, kad nuo karantino pradžios beveik tris mėnesius teko dirbti ypatingomis sąlygomis ir kitu ritmu.

"Kaip paslaugų teikimą organizuojanti įstaiga, bendradarbiaudami su kitomis gydymo įstaigomis, sprendėme pacientų srautų, žmogiškųjų išteklių valdymo klausimus, rūpinomės asmens apsaugos priemonėmis, kartu mokėmės ir kitus mokėme saugiai dirbti, valdyti situaciją, teisingai reaguoti ir dirbti komandoje. Tikėdamiesi geriausio scenarijaus, ruošėmės blogiausiam. O šiandien, žinodami, kad sėkmingai įveikėme vieną etapą,  stengiamės vėl grįžti prie įstaigos kasdienių uždavinių", — sako Motiejūnienė Bilotienė.

Remiantis trečiadienio duomenimis, koronaviruso atvejų skaičius yra 1854, 79 pacientai mirė. 

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 537 tūkst. žmonių.

Tegai:
Santaros klinikos, koronavirusas, gydytojai, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2151)
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
Mokslininkas priėjo prie netikėtų išvadų apie koronaviruso kilmę
Lietuva planuoja įsigyti vaistą koronavirusui gydyti
PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko