Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje COVID-19 nustatytas pacientei, kuri paguldyta į kliniką dėl kitos diagnozės

(atnaujinta 19:13 2020.03.26)
Moteris pateko į Kauno klinikas dėl kraujavimo į virškinamąjį traktą. Tai, kad ji užsikrėtusi naujuoju virusu, paaiškėjo tik po kelių dienų

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Kauno klinikose pacientei, kuri buvo paguldyta į ligoninę dėl kitos diagnozės, nustatytas koronavirusas. Apie tai klinikos administracija paskelbė Facebook.

Praėjusią savaitę pacientė buvo paguldyta į Kauno klinikas dėl kraujavimo į virškinamąjį traktą. Nebuvo nustatyta jokių neigiamų epidemiologinių aplinkybių, leidžiančių įtarti COVID-19 buvimą, moteris buvo paguldyta į ligoninę gastroenterologijos skyriuje.

Sustabdžius kraujavimą ir stabilizavus jos būklę, ji buvo išleista namo penktadienį. Tą patį vakarą moteris karščiavo. Gydytojai ją išsiuntė į gastroenterologinį skyrių, įtardami, kad karščiavimą sukėlė jos pirminė diagnozė — kepenų patologija.

Pirmadienį pasirodė naujas simptomas — kvėpavimo nepakankamumas. Tuomet moteris buvo pakartotinai patikrinta dėl COVID-19, šį kartą atsakymas buvo teigiamas. 

Pacientė buvo išvežta į infekcinę palatą. Visi su ja kontaktą turėję gydytojai atliko testą ir dabar yra izoliuoti.

Medicinos personalas ėmėsi visų atsargumo priemonių, kad apsaugotų kitus gastroenterologinio skyriaus pacientus.

Tolesnius epidemiologinius tyrimus atlieka Kauno klinikų specialistai ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Šiuo metu Lietuvoje užregistruota daugiau nei 250 koronavirusinės infekcijos atvejų.

Nuo kovo 16 dienos šalyje vykdomas karantinas, kuris buvo įvestas dviem savaitėms. Tada jis pratęstas iki balandžio 13 dienos.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje užsikrėtę daugiau nei 400 tūkst. žmonių. Mirė daugiau nei 18 tūkst. Virusas paveikė 195 šalis.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
sveikata, moteris, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (920)
Dar šia tema
Karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos
Paskelbtas vaizdo įrašas apie Putino vizitą ligoninėje
Nafta, dujos, pasaulio ekonomika: didelis nepastovumas