Лабораторные исследования, архивное фото

Koronavirusas Lietuvoje: susirgusiųjų skaičius siekia 290

(atnaujinta 19:07 2020.03.26)
Ketvirtadienio ryto duomenimis, Lietuvoje užfiksuota 290 koronaviruso infekcijos atvejų, iš viso ištirta 4320 mėginių

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Lietuvoje užfiksuotų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 290, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Nuo koronaviruso jau mirė keturi žmonės, vienas pasveiko. Vakar per parą ištirti 849 mėginiai, iš viso atlikta 4320 tyrimų.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Trečiadienį karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos.

Be to, Lietuvoje sugriežtintos karantino taisyklės, nuo šiol į lauką žmonės turi išeiti tik ne didesnėje kaip dviejų žmonių grupėje, išskyrus šeimos narius, būtinai reikia dėvėti kaukes bei vienkartines pirštines, tačiau valdžia žada nebausti už šių taisyklių nesilaikymą. Tačiau už sąmoningą karantino nesilaikymą gresia net baudžiamoji atsakomybė. Visi grįžtantys lietuviai, neturintys tam pritaikytų patalpų ar nesutinkantys su karantino izoliacijos taisyklėmis, bus izoliuojami savivaldybių parengtose patalpose.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 400 tūkst. žmonių. Iš jų mirė daugiau nei 18 tūkst. pacientų. Virusas paveikė daugiau nei 190 šalių. Kovo 11 dieną PSO paskelbė koronaviruso pandemiją.

Koronavirusas Lietuvoje
© Sputnik /
Koronavirusas Lietuvoje
Tegai:
karantinas, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (959)