Karantinas Vilniuje

Vyriausybė planuoja neįleisti piliečių, atsisakančių karantinuotis

(atnaujinta 10:03 2020.03.26)
Atvykę į tėvynę iš kitų šalių lietuviai privalo užpildyti anketą, kurioje visų pirma turi sutikti su 14 dienų saviizoliacija

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Lietuvos piliečiai, grįžę į šalį iš užsienio ir atsisakę dviejų savaičių saviiizoliacijos, negalės grįžti į tėvynę. Tai pareiškė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

"Matyt, būsime priversti koreguoti ir pačias sąlygas žmonių grįžimo į Lietuvą. Jei žmonės nesutiks su tomis sąlygomis, tai yra su karantinu Lietuvoje, saviizoliacija, galbūt negalėsime jų priimti į lėktuvus ir keltus", — sakė Skvernelis spaudos konferencijoje, kurią transliavo Vyriausybė Facebook.

Atvykę į tėvynę iš kitų šalių lietuviai privalo užpildyti anketą, kurioje, visų pirma, jie turi sutikti su 14 dienų karantinu.

"Jie turės pasilikti ten, kur yra, jeigu nenori elgtis atsakingai grįžę Lietuvą, kels grėsmę mūsų žmonių sveikatai ir gyvybei", — pareiškė Skvernelis.

Anksčiau Lietuvoje buvo leidžiama karantiną praleisti namuose, tačiau daugelis gyventojų šios taisyklės nesilaikė. Dėl to Sveikatos apsaugos ministerija išleido naują įsakymą, pagal kurį visi iš užsienio grįžtantys lietuviai, taip pat pacientai, užsikrėtę koronavirusu, turi būti priverstinai izoliuoti. Buvo manoma, kad jie bus karantinuojami specialiai tam skirtose patalpose.

Po savivaldybių kritikos įsakymas buvo pakeistas.

Dabar grįžę Lietuvos gyventojai turi pasirašyti sutartį, kad namuose laikysis visų karantino reikalavimų. Tie, kurie nesutinka su saviizoliacijos reikalavimais arba neturi Lietuvos pilietybės, 14 dienų praleis izoliacijoje savivaldybių parengtose patalpose.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, dabar užsienyje yra apie 900 Lietuvos piliečių, kuriems sunku grįžti į tėvynę. Dėl jų šalies valdžia organizuoja aviacinius reisus ir jūrų keltus.

Šiuo metu Lietuvoje užregistruota 290 koronavirusinės infekcijos atvejų. Keturi pacientai mirė. Kovo 16–30 dienomis šalyje buvo paskelbtas karantinas, tačiau nuspręsta jį pratęsti iki balandžio 13 dienos. Be to, vyriausybė pratęsė tranzito koridorių iki balandžio 13 dienos 24:00 žmonėms, grįžtantiems namo per Lietuvą.

Respublikoje nustatomos griežtos izoliacijos ir karantino bei elgesio pažeidimų viešose vietose taisyklės.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje yra užsikrėtę daugiau nei 400 tūkst. iš jų daugiau nei 18,5 tūkst. mirė. Virusas paveikė 196 šalis. Kovo 11 dieną PSO paskelbė koronaviruso pandemiją.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, karantinas, Saulius Skvernelis, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2164)
Dar šia tema
"Metallica" pradėjo kassavaitinį koncertų ciklą YouTube kanale
Prancūzijoje paaiškinta, kodėl Makronas į ligonines vyksta be kaukės
Krokodilas mirtinai sužeidė Ruandos gyventoją, kuris pažeidė karantiną dėl COVID-19
Vanduo, archyvinė nuotrauka

Nuo kitos savaitės dalis namų Klaipėdoje liks be karšto vandens

(atnaujinta 17:25 2020.07.09)
Šiaurinės miesto dalies vartotojams energetikai rekomenduoja užsukti buto ar pastato įvadinį karšto vandens ventilį, kad už iš krano bėgantį šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Nuo liepos 13 dienos be šilto vandens kelias paras turės verstis šiaurinės Klaipėdos dalies gyventojai, tačiau ne visi, praneša miesto savivaldybė.

Šiais metais hidrauliniai bandymai bus vykdomi pagal naują sistemą. Paprastai dideliu slėgiu testuojant šilumos trasas uostamiestis buvo skeliamas į dvi dalis. Riba eidavo ties Kauno gatve. Šiaurinė dalis išbandoma pirmiau, o pietinė Klaipėda keliomis savaitėmis vėliau. Ši tvarka bus išlaikyta ir šiemet, bet bandant šiaurinę miesto dalį įtraukiami keli pastatai iš Šilutės plento: 19, 19C, 27, 29.

Išimtimi tampa ir Saulės kvartalo naujakuriai, gyvenantys Jaunystės g. 1, 2, 3, 4, 7, 8, 10, 14, 16, Ragainės g. 1, 1A, 2, 2A, 3, 5C, 5D, 5G, 5E, 5F, 6, 6A, 12, 12A bei Liepų g. 83 pastatas. Nors tai šiaurinei miesto daliai priskiriami namai, jiems šilumos energijos tiekimas karšto vandens gamybai nebus nutrauktas.

"Vadinamajame Saulės kvartale yra nutiesta nauja magistralė, keliuose objektuose dar vykdome tinklų pajungimo darbus, todėl ten hidraulinių bandymų kol kas neatliksime. Įprastai hidraulinių bandymų metu testuojamoje miesto pusėje šilumos negaminame, bet kad nepalikti minėtų namų vartotojų be patogumų, kitą savaitę laikinai įjungsime šalia esančią Paupių rezervinę katilinę ir tieksime šilumą Saulės kvartalui", — pasakojo Arūnas Smaguris, AB "Klaipėdos energija" Šilumos tiekimo tarnybos vadovas.

Kitiems šiaurinės miesto dalies vartotojams energetikai rekomenduoja užsukti buto ar pastato įvadinį karšto vandens ventilį, kad už iš krano bėgantį šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.

Elektros energija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Kaip ir įprasta, pirmadienį, liepos 13-ąją, iš ryto dauguma namų dar turės karštą vandenį, antradienį bus atliekami trasų bandymai, o trečiadienį vakare karštas vanduo vėl tekės magistraliniais vamzdynais. Pasak energetikų, ten, kur nebus aptikta gedimų, šiluma vartotojams grįš ketvirtadienį ar penktadienį.

Pagal "Klaipėdos energijos" grafiką, hidrauliniai bandymai Klaipėdoje šiemet vyks šiaurinėje miesto dalyje liepos 13–18 dienomis, o pietinėje — rugpjūčio 10–15 dienomis.

Vartotojai, kurių pastatams dėl aptiktų defektų numatytu laiku nebus atnaujintas šilumos tiekimas, bus informuojami individualiai. 

Dar šia tema
Nuo rugpjūčio bazinė šilumos kaina vilniečiams bus mažesnė
Kaip pasikeitė savaitinės dujų kainos Baltijos šalyse
Giedrius Grabauskas, archyvinė nuotrauka

Giedrius Grabauskas papasakojo apie bandymą sulaikyti Lietuvoje

(atnaujinta 21:55 2020.07.09)
Žmogaus teisių aktyvistas pažymėjo, kad policija "neturėjo orderio kratai atlikti ar įsakymo sulaikyti", todėl ramiai išvyko. Anot Lietuvos socialistinio liaudies fronto pirmininko, teisėsaugos pareigūnų vizitai yra susiję su jo profesine veikla

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Šį rytą keturi Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnai bandė sulaikyti Lietuvos socialistinio liaudies fronto pirmininką, žmogaus teisių aktyvistą Giedrių Grabauską. Apie tai jis informavo Sputnik Lietuva.

Giedrius Grabauskas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot žmogaus teisių aktyvisto, jie pradėjo skambinti į duris ir "agresyviai belstis" apie 9:30 valandą. Grabauskas suprato, kad tai greičiausiai teisėsaugos institucijų atstovai, ir neatidarė durų.

Tada jam paskambino telefonu.

"Vyras prisistatė dirbantis kriminalinėje policijoje, sakė, kad jiems paskambino iš prokuratūros ir pasakė, kad turiu būti pristatytas. Aš jam atsakiau, kad kadangi negavau teismo nurodymo, niekur neketinau vykti", — sakė Grabauskas.

Tuomet jie išvyko, pasak Grabausko, pasiimti "dar kažko". Tuomet Grabauskas susisiekė su advokatais, tačiau abu buvo užimti ir tik vėlyvą popietę jam pavyko su jais pasikalbėti. Jo manymu, dabartinė padėtis yra Lietuvoje prieš jį vykstančios kampanijos tąsa.

"Taigi, jei pažvelgsite į situaciją, tai yra šios istorijos tęsinys, nes baudžiamoji byla buvo iškelta 2019 metų balandžio 25 dieną. Spalio mėnesį buvo atlikta krata ir pareikšti įtarimai. Kovo mėnesį, grįžęs iš Rusijos, gavau šį dokumentą dėl baudžiamosios bylos išplėtimo, ir taip pat paskyrė [teismo psichiatrinę] ekspertizę. Prokuratūra pareiškė tokį norą ir nukreipė į teismą, tačiau aš negavau jokio dokumento iš teismo. Aš jo neturiu", — teigė žmogaus teisių aktyvistas.

Tuo tarpu Grabauskas neatmeta, kad tai taip pat susiję su jo veikla. Jis sakė, kad neseniai rinko informaciją apie nacių nusikaltėlius, Holokausto dalyvius ir kitus, ir tokia veikla Lietuvoje gali nepatikti. Žmogaus teisių aktyvistas pridūrė, kad šalyje susidorojama su antifašistais, o patys išpuoliai yra gana šiurkštūs.

"Mes patys turime kažkaip apsisaugoti, nedaryti tokių klaidų, neįleisti jų į namus, laikytis. Kol kas padėtis gana sunki", — sakė jis.

Seimo narių Lauryno Kasčiūno ir Audroniaus Ažubalio prašymu baudžiamoji byla prieš Giedrių Grabauską buvo iškelta 2019 metų balandžio mėnesį. Prokuratūrai jie pateikė skundą, kai pamatė "Rossija 24" televizijos kanalo pasakojimą, kuriame Grabauskas apkaltino "miško brolius" bendradarbiavus su fašistų okupantais ir JAV žvalgyba, taip pat apie jų vykdytas žmogžudystes ir plėšimus.

Praėjusių metų gruodį Lietuvos socialistinio liaudies fronto pirmininkas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Po kratos jis buvo paleistas.

Komentuodamas tokias situacijas Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova ne kartą pareiškė, kad Vilnius rodo visišką demokratinių vertybių, kurias Lietuva gyrė stodama į ES ir NATO, nepaisymą.

Lietuvoje "miško broliais" laikomi "partizanai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoti būriai, veikę respublikoje 1940–1950 metais. Manoma, kad Antrojo pasaulinio karo metais daugelis grupių, kurios priešinosi sovietų režimui, dalyvavo naikinant žydų bendruomenę Lietuvoje ir žudant civilius bei komunistų partijos darbuotojus.

Tegai:
policija, Giedrius Grabauskas
Dar šia tema
Grabauskas atskleidė, kaip Lietuvos teisėsauga bandė jį sulaikyti
Grabauskas: Lietuva kuria savo piliečių "juoduosius sąrašus"
Grabauskas buvo apieškotas Vilniaus oro uoste po kelionės į JT forumą