Karantinas Vilniuje

Vyriausybė planuoja neįleisti piliečių, atsisakančių karantinuotis

(atnaujinta 10:03 2020.03.26)
Atvykę į tėvynę iš kitų šalių lietuviai privalo užpildyti anketą, kurioje visų pirma turi sutikti su 14 dienų saviizoliacija

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Lietuvos piliečiai, grįžę į šalį iš užsienio ir atsisakę dviejų savaičių saviiizoliacijos, negalės grįžti į tėvynę. Tai pareiškė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

"Matyt, būsime priversti koreguoti ir pačias sąlygas žmonių grįžimo į Lietuvą. Jei žmonės nesutiks su tomis sąlygomis, tai yra su karantinu Lietuvoje, saviizoliacija, galbūt negalėsime jų priimti į lėktuvus ir keltus", — sakė Skvernelis spaudos konferencijoje, kurią transliavo Vyriausybė Facebook.

Atvykę į tėvynę iš kitų šalių lietuviai privalo užpildyti anketą, kurioje, visų pirma, jie turi sutikti su 14 dienų karantinu.

"Jie turės pasilikti ten, kur yra, jeigu nenori elgtis atsakingai grįžę Lietuvą, kels grėsmę mūsų žmonių sveikatai ir gyvybei", — pareiškė Skvernelis.

Anksčiau Lietuvoje buvo leidžiama karantiną praleisti namuose, tačiau daugelis gyventojų šios taisyklės nesilaikė. Dėl to Sveikatos apsaugos ministerija išleido naują įsakymą, pagal kurį visi iš užsienio grįžtantys lietuviai, taip pat pacientai, užsikrėtę koronavirusu, turi būti priverstinai izoliuoti. Buvo manoma, kad jie bus karantinuojami specialiai tam skirtose patalpose.

Po savivaldybių kritikos įsakymas buvo pakeistas.

Dabar grįžę Lietuvos gyventojai turi pasirašyti sutartį, kad namuose laikysis visų karantino reikalavimų. Tie, kurie nesutinka su saviizoliacijos reikalavimais arba neturi Lietuvos pilietybės, 14 dienų praleis izoliacijoje savivaldybių parengtose patalpose.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, dabar užsienyje yra apie 900 Lietuvos piliečių, kuriems sunku grįžti į tėvynę. Dėl jų šalies valdžia organizuoja aviacinius reisus ir jūrų keltus.

Šiuo metu Lietuvoje užregistruota 290 koronavirusinės infekcijos atvejų. Keturi pacientai mirė. Kovo 16–30 dienomis šalyje buvo paskelbtas karantinas, tačiau nuspręsta jį pratęsti iki balandžio 13 dienos. Be to, vyriausybė pratęsė tranzito koridorių iki balandžio 13 dienos 24:00 žmonėms, grįžtantiems namo per Lietuvą.

Respublikoje nustatomos griežtos izoliacijos ir karantino bei elgesio pažeidimų viešose vietose taisyklės.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje yra užsikrėtę daugiau nei 400 tūkst. iš jų daugiau nei 18,5 tūkst. mirė. Virusas paveikė 196 šalis. Kovo 11 dieną PSO paskelbė koronaviruso pandemiją.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, karantinas, Saulius Skvernelis, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2412)
Dar šia tema
"Metallica" pradėjo kassavaitinį koncertų ciklą YouTube kanale
Prancūzijoje paaiškinta, kodėl Makronas į ligonines vyksta be kaukės
Krokodilas mirtinai sužeidė Ruandos gyventoją, kuris pažeidė karantiną dėl COVID-19
koronaviruso tyrimai

Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis

(atnaujinta 11:22 2020.08.13)
Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 143 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3213 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4227 ėminiai

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo nustatytas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis, praneša Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, respublikoje buvo užregistruoti 2330 atvejai, pasveiko 1689 žmonės, mirė 81 pacientas.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 143 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3213 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4227 ėminiai.

Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

Nuo rugpjūčio 3 rugpjūčio 9 dienos imtinai, Molėtų, Šalčininkų, Kėdainių, Ignalinos, Vilniaus, Prienų, Klaipėdos ir Kauno rajonų, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos.

Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas koronaviruso infekcija negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2412)
Dar šia tema
Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą
Lietuvoje ir toliau pasienyje bus tikrinami atvykstančiųjų dokumentai
Benzinui skirtos talpos

Raseinių rajone vyras apsipylė benzinu ir pasidegė

(atnaujinta 09:04 2020.08.13)
Nukentėjusysis buvo paguldytas į ligoninę, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nežymaus sveikatos sužalojimo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Raseinių rajone vyras namo kieme apsipylė benzinu ir pasidegė, pranešė Lietuvos policija.

Trečiadienį, apie 18:00 Slabados kaimo rajone, 1982 metais gimęs vyras apsipylė benzinu ir pasidegė.

Vyras dėl kūno apdeginimų paguldytas į ligoninę.

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 138 straipsnį dėl nedidelės žalos sveikatai padarymo.

Tegai:
padegimas, vyras, Raseinių rajonas, benzinas
Dar šia tema
Kelmės rajone neblaivus vyras mėgindamas pabėgti išspyrė policijos automobilio langą
Baltarusijoje sulaikytas potencialus riaušių koordinatorius