Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

Venckienė nepatenkinta tuo, kad jos skundą atmetė Deimantės bylą tyręs teisėjas

(atnaujinta 19:29 2020.03.26)
Apeliaciniam teismui priėmus galutinį sprendimą dėl Venckienės reikalavimo panaikinti jai kardomąsias priemones, buvusi teisėja tvirtina, kad kitokios nutarties ir negalima buvo tikėtis

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą palikti galioti buvusiai teisėjai ir Seimo narei Neringai Venckienei taikomas kardomąsias priemones. Šiandien moteris nusprendė pakomentuoti šią nutartį. Pasak jos, kito sprendimo net negalima buvo tikėtis.

Savo Facebook paskyroje Venckienė išplatino pranešimą, kuriame tvirtina, kad teisėjų, kurie priėmė šią nutartį, vadovas buvo Algimantas Valantinas, kuris neteko pareigų Generalinėje prokuratūroje dėl pedofilijos bylos, kurioje nukentėjusiąja buvo pripažinta jos mažametė dukterėčia, tyrimo.

"Seimas 2010 metų sausio 21 dieną nutarimu patvirtino Garliavos įvykių parlamentinio tyrimo išvadas, kad policijos tyrėjai ir prokuratūros pareigūnai, aplaidžiai ir nekompetentingai atlikdami tyrimą ir šio tyrimo kontrolę, pakenkė tyrimui ir sukomplikavo galimybę sėkmingai jį baigti, o užsitęsęs šios bylos tyrimas rodo, kad teisingumui įgyvendinti gali būti padaryta žala, kurios nebus galima pašalinti", — primena Venckienė.

Be to, ji priduria, kad 2010 metų vasario 5 dieną dėl aplaidaus pedofilijos bylos tyrimo atsistatydino tuometinis generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, kuris vėliau buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretais pasiekė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko postą, kurį užima ir šiandien. 

Venckienė pabrėžia, kad argumentai, kuriuos pateikė Valantino vadovaujama teisėjų kolegija, yra "nesuprantami ir nelogiški".

Buvusi teisėja išvardina kelis pavyzdžius, kurie, pasak jos, gerai parodo, kad asmenims, kurie buvo kaltinami padarę daug rimtesnius nusikaltimus nei dėl kurių kaltinama ji, buvo sušvelnintos kardomosios priemonės. Be to, ji pabrėžia, kad kai kuriems asmenims išvis buvo atšauktos bet kokios kardomosios priemonės arba palikta viena, o jai taikomos net trys.

"Vilniaus apygardos teismas kyšininkavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais, už kuriuos gresia iki 10 metų laisvės atėmimo buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui ir "MG Baltic" viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui panaikino kardomąsias priemones. Tokį sprendimą patvirtino ir Lietuvos apeliacinis teismas. Taigi teisminė praktika patvirtina, kad asmenims, kurie įtariami sunkesnių nusikaltimų nei aš padarymu, buvo paskirta tik viena kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti arba nepaskirta nei viena", — rašo Venckienė.

Venckienė abejoja, kad Lietuvos politinis elitas sutiktų spręsti teisėsaugos krizę >>

Dar ji primena, kad Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko, jog baudžiamasis persekiojimas jos atžvilgiu gali būti vykdomas iš 39 tik dėl 4, didelio pavojaus visuomenei nekeliančių veikų. Tai trys nesunkiais traktuotini nusikaltimai ir vienas nusižengimas, už kurį skiriama bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu, pabrėžia Venckienė.

Taip pat ji mano, kad jai galima įskaityti tą 21 mėnesį, kurį ji praleido JAV kalėjime, belaukdama sprendimo dėl ekstradicijos.

"Nėra jokios logikos, kai asmenims, kuriems gresia dešimt metų laisvės atėmimo, Lietuvos apeliacinis teismas panaikina visas kardomąsias priemones, o mano atžvilgiu taiko tris kardomąsias priemones, kai jau yra atlikta bausmė", — apibendrina Venckienė.

Venckienės byla

Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

Lietuvos valdžia kaltina buvusią Seimo narę tariamai neįvykdžius teismo sprendimo perduoti jos brolio dukrą mergaitės motinai, taip pat priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namą ir jėga paėmė Deimantę.

Venckienė 2013 metais buvo priversta išvykti su sūnumi Karoliu į JAV. JAV teisėsauga grąžino Venckienę į Lietuvą pernai lapkritį. Iškart po atvykimo į Lietuvą moteris buvo sulaikyta, jai iš pradžių buvo paskirtas dviejų mėnesių sulaikymas. Tačiau vėliau ji buvo paleista už užstatą.

Šiuo metu jau taikomos šios kardomosios priemonės — intensyvioji priežiūra, taip pat užstatas ir dokumentų paėmimas.

Kaltinimai Venckienei buvo pateikti sausio pradžioje. Baudžiamasis kodeksas už inkriminuojamas buvusiai teisėjai nusikalstamas veikas numato įvairias bausmes, tarp jų — laisvės atėmimą iki trejų metų. Venckienės byloje keturi asmenys yra pripažinti nukentėjusiaisiais, pateiktas civilinis ieškinys neturtinei žalai atlyginti.

Tegai:
skundas, Lietuvos apeliacinis teismas, Neringa Venckienė
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)
Dar šia tema
Venckienė ketina įskųsti Lietuvos prokurorus JAV
Buvusį Seimo narį išvijo iš teismo salės, kur vyko Venckienės teismo procesas
Venckienė apkaltino teisėsaugą primetus jai kaltinimą, kurio nebuvo susitarime su JAV
COVID-19 testas

Papasakota, kaip Santaros klinikose gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys

(atnaujinta 16:59 2020.10.27)
Nuo kovo vidurio iki rugsėjo mėnesio pabaigos ligoninėje gydyta daugiau nei 400 COVID-19 liga sergančių ligonių

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Šalyje padaugėjus užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, VUL Santaros klinikos informuoja, jog pandemijos metu ligoninė dirba sklandžiai, darbuotojų apsaugos priemonėmis apsirūpinta, pacientų srautams reguliuoti skiriamas didelis dėmesys.

Visiems pacientams, kurie guldomi į ligoninę, yra atliekami tyrimai dėl COVID-19 ligos. Kad nebūtų testavimo procedūros laukiančių žmonių susibūrimo, pagal planinių paslaugų datas pacientai registruojami iš anksto testui atlikti.

Ligoninėje yra nustatyta pacientų lankymo tvarka. Pacientai gali būti lankomi ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę, lankymo trukmė — ne ilgiau 15 min.

Be to, lankytojas, atvykęs į skyrių, kuriame hospitalizuotas pacientas, turi registruotis pateikdamas papildomus asmens duomenis.

Koronaviruso ligos gydymas

Šiuo metu Santaros klinikose dėl COVID-19 gydomi 71 pacientai, iš jų 7 — Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Koronaviruso ligai gydyti yra skirta 102 lovos.

Nuo kovo vidurio iki rugsėjo mėnesio pabaigos ligoninėje gydyta daugiau nei 400 COVID-19 liga sergančių ligonių.

Visoje ligoninėje personalas naudoja asmens apsaugos priemones, atsižvelgiant į padalinio darbo specifiką ir rizikas, o COVID-19 ligos padaliniuose naudojama maksimali apsauga.

Šiuo metu patvirtinto specifinio gydymo nuo COVID-19 ligos nėra

COVID-19 liga segantiems ligoniams skiriamas simptominis gydymas vaistais nuo uždegimo, profilaktinis trombozių gydymas, deguonies terapija, gydomos lydinčiosios ligos ir įvairios komplikacijos, gydytojų konsiliumo sprendimu skiriamas pasaulyje taikomas inovatyvus, eksperimentinis gydymas kraujo plazma, antivirusiniais vaistais ir kt.

Esant sunkiai būklei, pacientai gydomi reanimacijos skyriuje, kur jiems gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, ekstrakorporinė membraninė oksigenacija ir kiti gyvybę gelbstintys metodai.

Pacientų hospitalizacija vidutiniškai trunka apie 2 savaites. Pacientai, sirgę sunkia ligos forma, įprastai gydomi ilgesnį laiką. Po stacionarinio gydymo paciento sveikatos būklę toliau stebi šeimos gydytojai.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Vilnius, Santaros klinikos
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Užsikrėtusių COVID-19 "Maxima" darbuotojų skaičius šalyje auga
Žiemą planuojama išlaikyti "airBaltic" susisiekimą su Baltijos šalimis
Rusijoje pradeda gaminti naują vakciną nuo koronaviruso
VVT

Skelbiama, kokie saugumo reikalavimai taikomi Vilniaus viešajame transporte

(atnaujinta 16:33 2020.10.27)
Viešojo transporto kursavimo dažnumas ir talpa bus planuojama taip, jog maksimaliai būtų užtikrintas saugumas

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Dėl susidariusios epidemiologinės situacijos ir nuo trečiadienio sostinėje įvedamo karantino, Vilniaus miesto savivaldybė primena būtinąsias saugumo priemones viešajame transporte, stotelėse.

Keleiviams privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, išimtys taikoma tik vaikams iki 6 metų, laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo, autobusuose ir troleibusuose užimti sėdimas vietas. Pabrėžiama, kad keleivių srautus intensyviausiose stotelėse rytinio ir vakarinio piko metu reguliuoja viešojo transporto kontrolieriai.

Kiekvienoje transporto priemonėje, įlipant ir išlipant, būtina dezinfekuoti rankas — visuose autobusuose ir troleibusuose įrengti atnaujinti dezinfekcinio skysčio dozatoriai, tęsiama ir viešojo transporto dezinfekcija, valymas.

Viešojo transporto kursavimo dažnumas ir talpa bus planuojama taip, jog maksimaliai būtų užtikrintas saugumas.

Didžiausių srautų stotelėse viešojo transporto kontrolieriai rytinio ir vakarinio piko metu rotuodamiesi reguliuos keleivių judėjimą ir prireikus ribos įlipančiųjų skaičių, kad būtų užtikrinti saugaus atstumo reikalavimai. Kontrolieriai vienu metu dirbs ne visose, o dalyje intensyviausių stotelių.

Laikytis saugaus atstumo viešojo transporto stotelėse keleiviams primena specialiai pažymėtos vietos. Stotelėse laukiant viešojo transporto taip pat primenama dėvėti apsaugines veido kaukes.

Kiekvienas autobusas ir troleibusas dezinfekuojamas du kartus per dieną — po rytinio piko, o kitąkart — viešojo transporto parkuose, po darbo dienos.

Tegai:
Vilniaus viešasis transportas, koronavirusas, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Gydytojas įvardijo teisingus būdus pasitikrinti dėl koronaviruso  
Daugiau nei 20 Lietuvos savivaldybių gyventojai bus tiriami dėl koronaviruso
Užsikrėtusių COVID-19 "Maxima" darbuotojų skaičius šalyje auga