Žvaigždėtas dangus, archyvinė nuotrauka

Balandžio 1 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:00 2020.03.31)
Diena žada daug idėjų ir netikėtų atradimų. Šiandien imkitės darbų, kuriems reikia kūrybiškumo, išradingumo arba išskirtinių žinių. Geras metas konsultacijoms su kolegomis ir bendraminčiais

VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Šiandien verta įsiklausyti į savo intuicijos balsą. Gali būti, kad norėsite ką nors pakeisti savo gyvenime. Jūs greitai suprasite, ką reikia padaryti, kad įgyvendintumėte savo idėjas ir planus ir pakeistumėte savo gyvenimą į gerąją pusę.

Avinas (03.21-04.20) 

Stenkitės kuo mažiau nervintis, venkite stresinių situacijų. Dabar bet kokie stiprūs jausmai gali neigiamai paveikti savijautą, sukelti lėtinių ligų paūmėjimą. 

Neatmetamos ir finansinės problemos. 

Gera diena praleisti laiką namuose. Kai kurie Avinai supras, ką reikia padaryti, kad jų namai taptų jaukesni ir gražesni.

Jautis (04.21-05.21) 

Dienos pradžia tinkama svarbiems klausimams spręsti. Galite pradėti verslą, kuris netrukus atneš didelį pelną.

Po pietų tikėtini naudingi kontaktai. Stenkitės atrodyti nepriekaištingai — tai būtina norint sudaryti teigiamą įspūdį. Vakare raskite laiko trumpam pasivaikščiojimui, tai padės išvengti nemigos.

Dvyniai (05.22-06.21)

Dienos pradžioje bus sunku susikaupti ir nusiteikti rimtai. Tačiau galėsite smagiai praleisti laiką su draugais ir šeima.

Vėliau bus galima sudaryti pelningus sandorius arba nusipirkti daiktą, apie kurį jau seniai svajojote. Diena bus palanki ir įsimylėjusiems Dvyniams.

Vėžys (06.22-07.22)

Namuose rūpesčių bus daugiau nei įprastai. Bet kokiu atveju, pasistenkite išlaikyti ramybę ir įsiklausyti į kitą žmogų.

Galite lengvai rasti bendrą kalbą su visais, galite susitaikyti su tais, su kuriais buvote susipykę. Kai kurie Vėžiai atkurs senus ryšius, pamirš senas nuoskaudas ir nesusipratimus.

Liūtas (07.23-08.23)

Neatidėkite svarbių reikalų. Rytas yra vaisingiausia šios dienos dalis. Atkreipkite dėmesį į savo išvaizdą: verta pasistengti atrodyti nepriekaištingai.

Šiandien labiau nei įprastai jums reikia artimųjų dėmesio ir paramos. Laimei, jie tai supranta ir yra pasirengę jus palaikyti.

Mergelė (08.24-09.22) 

Puiki diena bendravimui ir naujiems kūrybiniams projektams. Turėsite daug gerų idėjų, kurias netrukus galėsite įgyvendinti.

Tikėtinos malonios staigmenos nuo romantinio partnerio.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Didžioji dienos dalis bus skirta buitinių problemų sprendimui. Susikaupė daugybė dalykų, kuriems reikia jūsų dėmesio.

Šiandien jums pavyks rasti bendrą kalbą ne tik su bendraminčiais ir gerais pažįstamais, bet ir su tais, kurie priešiškai nusiteikę jūsų atžvilgiu. Gali būti, kad jums bus pasiūlyta dalyvauti įgyvendinant kokį nors kūrybinį projektą.

Skorpionas (10.23-11.21)

Problemų gali kilti ten, kur mažiausiai tikėjotės, ir jūs turėsite pasistengti, kad rastumėte sprendimus. Įprasti metodai bus nenaudingi, turėsite ieškoti naujo būdo susidoroti su sunkumais.

Nebloga diena finansine prasme: galimos pinigų įplaukos ir dovanos. 

Šaulys (11.22-12.21) 

Ši diena atneš daug įdomių idėjų ir naujų planų. Jausite, kad galite išspręsti net sudėtingiausias problemas, ir neklysite. Yra neįprastų pažinčių tikimybė, galima ryškios romantiškos istorijos pradžia.

Daugelį Šaulių šią dieną džiugins geros naujienos. Žmonės, su kuriais pastaruoju metu nepakankamai bendravote, primins apie save. 

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytas bus gana sunkus ir gali atnešti nemalonių įvykių. Tačiau ateityje daugelis problemų išsispręs savaime. Galimos dovanos ir malonios staigmenos.

Žvaigždės pataria vakarą praleisti su artimaisiais, paskirti dėmesį jiems, o ne dirbti iki išnaktų.

Vandenis (01.21-02.19) 

Ne pati vaisingiausia, bet labai maloni diena. Geriau neplanuoti nieko ypač svarbaus: įvykiai gali vystytis ne taip, kaip tikėjotės.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel
© Sputnik / Михаил Климентьев

Galimos geros naujienos ir įdomūs pasiūlymai. Draugai gali ateiti į svečius be kvietimo, ir jums bus labai malonu su jais susitikti.

Žuvys (02.20-03.20)

Šiandien jūsų žavesys nepaliks abejingų. Galimas karjeros augimas ar bendradarbiavimo, dėl kurio prieš jus atsivers naujos durys, pradžia. 

Turėtumėte būti atsargesni su pinigais ir neskubėti priimti sprendimus dėl finansų: čia galimos klaidos.

Tegai:
horoskopas
Dar šia tema
Gydytojai pasidalijo patarimais dėl koronaviruso profilaktikos alergiškiems žmonėms
"Regioninės ligoninės yra paliktos nuošalyje": Ukmergės gydytojo kritika valdžiai
Dietologė įvardijo maisto produktus, kurie padeda numesti svorio
Miškas, archyvinė nuotrauka

Birželio 7 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:39 2020.06.06)
Pirmoji dienos dalis palanki bendravimui. Šis laikas ypač palankus įvairiausiems klausimams aptarti: pasiekti abipusio supratimo nebus sunku

Žmonės, kurie pastaruoju metu dažnai ginčijasi, ras bendrą kalbą ir pamirš nesutarimus. Popietė bus šiek tiek sunkesnė. Apie save primins senos problemos, o norint jas išspręsti, teks atidėti kitus reikalus.

Avinas (03.21-04.20)

Nebijokite sunkumų. Šiandien jūs turite pakankamai energijos ir išradingumo, kad galėtumėte su jais susidoroti. Šiandien teks dažnai atitraukti dėmesį nuo svarbių reikalų, tačiau tai netrukdys pasiekti norimo rezultato. 

Tinkama diena imtis iniciatyvos, pradėti kažką naujo. 

Jautis (04.21-05.21) 

Pirmoji dienos pusė bus sėkminga. Šiuo metu daug kam gali pasisekti. Stenkitės neskubėti ir, jei įmanoma, laikykitės anksčiau sudaryto veiksmų plano. Tai padės išvengti daugybės klaidų, pasiekti tai, ko jau seniai siekėte. Tikėtini sėkmingi sandoriai ir pirkimai.

Antroji dienos pusė bus sunkesnė, ne visi Jautis galės išlaikyti ramybę ir optimizmą.

Dvyniai (05.22-06.21)

Jūs esate kupinas energijos, tačiau kartais pervertinate savo stipriąsias puses ir imatės užduočių, kurios dabar greičiausiai nebus įvykdytos. Kai kurie Dvyniai lengvai duoda pažadus, negalvodami apie tai, kaip sunku bus juos tesėti.

Vakare bus proga pradžiuginti artimą žmogų, padaryti jam malonią staigmeną.

Vėžys (06.22-07.22)

Šiandien dažniau nei įprastai nerimaujate dėl smulkmenų, tačiau stenkitės to nerodyti kitiems. Kartais emocinis stresas tampa per didelis; tokiais atvejais gali prireikti supratingų žmonių palaikymo.

Venkite perkrovų popietę, jos gali sukelti nemigą.

Liūtas (07.23-08.23)

Palanki diena imtis iniciatyvos versle. Žmonės, nuo kurių daug priklauso, tikrai bus jūsų pusėje. Galite aptarti planus ateičiai, bendradarbiavimo perspektyvas.

Neatmetami sėkmingi sutapimai, kurie leis ką nors pakeisti į gerąją pusę santykiuose su artimaisiais.

Mergelė (08.24-09.22)

Neskubėkite. Diena bus sėkminga, jei nepriimsite skubotų sprendimų. Tai nebus lengva, ypač ryte. 

Šiandien, deja, esate linkęs pasitikėti netinkamiems žmonėmis. Net seni pažįstami, apie kuriuos anksčiau buvote geros nuomonės, gali nuvilti.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Diena nėra pati lengviausia. Tačiau nepasiduokite, jei pakeliui atsiranda kliūčių, elkitės ryžtingai ir pasiekite savo tikslą.

Gali atsirasti naujų idėjų, netikėtų drąsų planų. Apie save primins seni draugai, bendravimas su jais bus malonus ir naudingas. 

Rotušės aikštė Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Skorpionas (10.23-11.21)

Palanki diena. Turėsite galimybę susidoroti su daugeliu sunkių užduočių, išspręsti svarbias klausimus.

Daugeliui Skorpionų intuicija padės susidoroti su asmeninėmis problemomis, apsispręsti dėl ateities planų. Dienos pabaigoje laukite gerų naujienų. 

Šaulys (11.22-12.21)

Galimi nesusipratimai, neatmetami nesutarimai namuose. Bet jei nepasiduosite provokacijoms, tikrai rasite būdą, kaip įveikti visus sunkumus. 

Šį diena nebus vaisingiausia. Jums nereikėtų pervertinti savo jėgų. Geriau tiesiog atidėti rimtus užduočius ir ramiai pailsėti.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Verta nusiteikti optimistiškai. Daugelis Ožiaragiai šiandien linkę prisiminti nemalonius įvykius iš praeities; šis nenaudingas užsiėmimas tik atims energiją iš ženklo atstovų.

Šiandien net artimiausi žmonės ne visada jus palaikys, jie gali kritikuoti jus, išsakyti nemalonias, įžeidžiamas pastabas. Negalima atsakyti tuo pačiu. Konfliktai, priekaištai ir pretenzijos jums dabar nereikalingi.

Vandenis (01.21-02.19)

Ryte geriau neplanuoti ypač svarbių dalykų ir susitikimų. Šiuo metu jums bus sunkiau susikaupti, nei įprasta, bus didelė tikimybė klaidų ir klaidingų žingsnių.Vėliau situacija pastebimai pasikeis į gerąją pusę ir jus galėsite toliau judėti į priekį. 

Kai kurie Vandeniai atras talentų, kurie anksčiau nebuvo jiems žinomi.

Žuvys (02.20-03.20) 

Dienos pradžia žada malonius susitikimus, bendravimą su įdomiais žmonėmis. Jus pradžiugins ir įkvėps naujoms pergalėms geros naujienos.

Bus galimybė susirasti pagalbininkų ir bendraminčių, pasisemti naudingų patarimų iš kitų. Popietė bus sunkesnė. Emocinis fonas tampa įtemptas, jums sunku išlaikyti pusiausvyrą. Stenkitės išlikti ramūs ir nesivelti į ginčus.

Tegai:
horoskopas
Konteineriai apsauginių chalatų, arcchyvinė nuotrauka

Pasiruošimas antrajai COVID-19 bangai: Lietuvą pasiekė 60 tūkst. apsauginių chalatų

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Lietuvą yra pasiekusi didžioji dalis dar kovo mėnesį padaryto asmens apsaugos priemonių užsakymo, turimų asmens apsaugos priemonių turėtų užtekti mažiausiai mėnesiui

VILNIUS, birželio 6 – Sputnik. Ruošiantis galimai antrajai koronaviruso infekcijos bangai, Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) medicinos atsargų rezervas bus papildytas dar 60 tūkst. apsauginių chalatų, kurie šia savaitę traukiniu sėkmingai iš Kinijos pasiekė Lietuvą.

Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

Rotušės aikštė Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Šiuo metu iš Kinijos Lietuvą yra pasiekusi didžioji dalis dar kovo mėnesį padaryto asmens apsaugos priemonių užsakymo. Jomis buvo aprūpintos penkios greitosios pagalbos stotys ir penkios pagrindinės su koronavirusu kovojančios ligoninės – Santaros klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Klaipėdos universitetinė, Respublikinė Šiaulių ir Panevėžio Respublikinė ligoninės – bei jų atsakomybės regione esančios valstybinės įstaigos. 

Turimų asmens apsaugos priemonių turėtų užtekti mažiausiai mėnesiui. 

Nuo birželio 1 dienos visos šalies gydymo įstaigos yra įpareigotos pačios organizuoti AAP pirkimą ir sandėliavimą. Taigi, darbuotojų saugumu ir reikiamų priemonių įsigijimu turės pasirūpinti įstaigų steigėjai, pavyzdžiui, ligoninės arba savivaldybės.

Šiuo metu asmens apsaugos priemonės iš rezervo pagal poreikį skiriamos mobiliems punktams ir karščiavimo klinikoms.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
EBPO įvertino Lietuvos kovos su COVID-19 strategiją
Maskvoje taikomas eksperimentinis COVID-19 gydymo metodas
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Lietuvos visuomenė kreipėsi į prezidentą dėl Astravo AE

(atnaujinta 19:41 2020.06.06)
Visuomenės atstovai priminė valstybės vadovui apie apsaugos ES lygiu nuo grėsmių reikalavimą, kurį jis pats suformulavo

VILNIUS, birželio 6 - Sputnik. Lietuvos visuomenės atstovai atviru laišku kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir prašė imtis lyderystės prieš artėjantį ES Rytų partnetystės viršūnių susitikimą ir pirmojo Astravo AE reaktoriaus paleidimą. Apie tai savo puslapyje Facebook papasakojo konservatorius Žygimantas Pavilionis.

Laišką pasirašė Nepriklausomybės akto Signatarai, partijų lyderiai, Seimo vicepirmininkai, beveik šešios dešimtys įvairias partijas atstovaujančių Seimo narių, keturios dešimtys profesorių ir mokslo daktarų, universitetų rektoriai, kiti mokslo, kultūros, švietimo, visuomenės lyderiai, rašytojai, žurnalistai, tinklaraštininkai, verslininkai, merai ir savivaldos atstovai.

Atviro laiško autoriai ragina prezidentą pasiekti, kad visuose būsimuose ES susitarimuose ir sprendimuose dėl Baltarusijos, taip pat ir vyksiančiuose 2020 m. birželio mėn., ne tik Latvija ir Estija, bet ir visa Europos Sąjunga palaikytų Lietuvos principinę poziciją dėl elektros energijos iš Astravo atominės elektrinės nepatekimo į Europos Sąjungos valstybių narių rinkas.

"Laiško autoriai priminė, kad šį reikalavimą suformulavo pats prezidentas savo 2019 m. rugsėjo 30 d. pareiškime "siekti ES lygiu apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, taip pat ir užtikrinant, kad nebūtų perkama jose pagaminta elektros energija. Tai reiškia, kad visuose būsimuose ES susitarimuose su Baltarusija turi atsispindėti Lietuvos pozicija dėl Astravo AE", - rašo Pavilionis.

Trečiadienį Vyriausybė nenusprendė dėl Baltijos šalių bendro susitarimo prekiaujant elektra su Baltarusija ir kitomis trečiosiomis šalimis. Kaip pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Baltijos šalių susitarimas dėl atsisakymo pirkti elektrą iš Astravo AE — "balansavimas tarp geopolitikos ir kainų". 

Astravo AE statyba

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

Anksčiau Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas teigė, kad fizinį pirmojo atominės elektrinės bloko paleidimą planuojama pradėti šių metų liepą.

Lietuva aktyviai priešinasi projektui, BelAE vadindama "grėsme" nacionaliniam saugumui. Be to, Vilnius pasisako prieš energijos eksportą iš jėgainės ir visuotinai ragina kaimynines valstybes nepirkti elektros iš stoties.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad aštrus Vilniaus pasipriešinimas BelAE klausimui iš esmės kyla ne dėl techninės ar aplinkosaugos problemos, o dėl "nuoskaudos" už Ignalinos AE praradimą ir iš baimės prarasti savo jau ir taip silpnas pozicijas energetikos rinkoje.

Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Ekspertas: Minskas iš Lietuvos atėmė visus kozirius Astravo AE klausimu
Ekspertas: pagaliau Linkevičius sąžiningai įvardijo kovos su Astravo AE priežastį