Vilniaus meras Remigijus Šimašius, archyvinė nuotrauka

Vilniaus meras: visuomenėje didėja baimė ir pyktis dėl COVID-19

(atnaujinta 12:03 2020.04.01)
Pastarosiomis savaitėmis Lietuvos viešojoje erdvėje galima pastebėti atsirandantį priešiškumą iš užsienio grįžusiems asmenims bei sergantiesiems COVID-19 virusu, pažymėjo Remigijus Šimašius

VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pažymėjo padidėjusią visuomenės baimę, agresiją ir stigmatizaciją, susijusią su koronaviruso pandemija. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Šimašius teigė, kad pastarosiomis savaitėmis Lietuvos viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose galima pastebėti atsirandantį priešiškumą iš užsienio grįžusiems asmenims, taip pat ir sergantiesiems COVID-19 virusu ar turėjusiems sąlytį su sergančiaisiais, galimai sergantiems ar mažiau išmanantiems.

"Stigmatizavimas, jei bus nepažabotas mūsų žmogiškumo galiomis, gali apimti vis daugiau visuomenės grupių ir situacijų. Jau matome, kad auga baimė, priešiškumas, pyktis, prasiveržia agresija, vyksta kaltųjų paieškos ir kaltės perkėlimas kitiems, daugėja nepagrįstų įsitikinimų (pavyzdžiui, "jei žmonės nesivažinėtų po užsienius, viruso Lietuvoje nebūtų")", — parašė meras.  

Šimašius pažymėjo, kad kai kurie žmonės mano, jog virusas bus įveiktas, jei visuomenė nepaisys "tų anų žmonių", nekreips į juos dėmesio, atims iš jų žmogiškas savybes ir taip išgelbės save.

Koronaviruso tyrimas
© Sputnik / Алексей Даничев

"Tačiau realybė yra priešinga. Nors baimė dėl savo artimųjų ir pyktis yra natūrali reakcija į kritinę situaciją, šiuo atveju jie kaip tik sukelia tą rezultatą, kurio bijome labiausiai", — pažymėjo jis.

Šimašius papasakojo, kad visame pasaulyje matomi atvejai, kai galimai užsikrėtę koronavirusu asmenys neatvyksta testuotis ar net pabėga iš gydymo įstaigų iš baimės, kad bus atstumti ir nepageidaujami visuomenėje.

"Tokiu būdu visai visuomenei gręsia tapti paskleistos neapykantos atpirkėju, nes liga plistų tik labiau ir paliestų vis daugiau mūsų artimųjų", — pažymėjo jis.

Meras įvardijo kelis principus, kurių reikėtų laikytis per socialinius kontaktus pandemijos metu. Anot mero, darydami išvadas žmonės turėtų remtis faktais bei skatinti vienas kitą laikytis prevencinių priemonių. Be to, Šimašius pažymėjo, kad prevencinių pokalbių metu reikėtų vengti įžeidimų ir kalbėti pagarbiai.

Jis taip pat paprašė padėti sergantiems ar rizikos grupėje esantiems, "o ne juos smerkti, kvailinti, nubausti ar išstumti".

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 580 atvejų, aštuoni žmonės mirė. Karantino režimas šalyje pratęstas iki balandžio 13 dienos.

Koronavirusas Lietuvoje
© Sputnik
Koronavirusas Lietuvoje
Tegai:
Remigijus Šimašius, Vilnius, koronavirusas, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Kontrabandinės cigaretės

Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

(atnaujinta 12:42 2021.03.01)
Pranešime teigiama, kad sekmadienį VSAT pareigūnai gavo informaciją apie Neryje ties Vilniaus rajono Buivydžių I kaimu ledų sangrūdoje pastebėtą įtartiną objektą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Pavoverės užkardos pasieniečiai su ugniagesiais gelbėtojais Vilniaus rajone iš Neries ištraukė 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pabrėžiama, kad kroviniui pasiekti prireikė specialios įrangos.

Pranešime teigiama, kad sekmadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai gavo informaciją apie Neryje ties Vilniaus rajono Buivydžių I kaimu ledų sangrūdoje pastebėtą įtartiną objektą.

"VSAT pareigūnai nedelsdami nuvyko į nurodytą vietą. Ji yra Lietuvos teritorijoje, tačiau Neriai prieš įsukant į ją upe eina siena su Baltarusija. Įvertinus situaciją paaiškėjo, kad už maždaug 30 metrų nuo kranto ledų sangrūdoje įstrigusio krovinio be specialios įrangos ištraukti nepavyks", — teigiama pranešime.

Į pagalbą buvo pasitelkti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Vilniaus miesto 6-os komandos narai.

Jie į upę nuleido gelbėjimo roges ir panaudodami gelbėjimo virvę krovinį ištraukė į krantą. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo 4 polietileno plėvele surišti ryšuliai, kuriuose aptikta 2 tūkst. pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis.

Контрабанда сигарет в Литве
Kontrabandinės cigaretės.

Be to, viename iš jų buvo paslėptas GPS siųstuvas. Tokius įrenginius kontrabandininkai naudoja krovinio judėjimui sekti.

Teigiama, kad plaustas į Nerį nuleistas Baltarusijos krante tikintis, jog srovė jį atplukdys į Lietuvą.

Tegai:
kontrabandiniai rūkalai, kontrabanda, Neris, Vilnius, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Koronaviruso testas

Toliau mažėja: per parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 240 COVID-19 atvejų

(atnaujinta 10:09 2021.03.01)
Karantino režimas galioja iki kovo pabaigos, tačiau judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąją parą buvo nustatyti 243 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso nuo pandemijos pradžios patvirtinti 199 397 koronaviruso atvejai. Šiuo metu serga 7 645 žmonės, 184 848 žmonės pasveiko.

Be to, per pastarąsias 24 valandas nuo koronaviruso mirė septyni žmonės. Nuo pandemijos pradžios iš viso žuvo 3 253 žmonės.

Per pastarąją parą pirmąją vakcinos dozę gavo 382 žmonės. Iš viso pirmąja doze buvo paskiepyti 164 089 žmonės, o visiškai paskiepyti — 73 103 žmonės.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje

Nufilmuotas ledonešis Jūros upėje ties Taurage

(atnaujinta 12:38 2021.03.01)
Hidrometeorologijos tarnyba pažymėjo, kad per dvi dienas vandens lygis šalies upėse pakilo dviem metrais

Lietuvoje nufilmuotas ledo judėjimas upe prie Tauragės. Vaizdo įrašą Hidrometeorologijos tarnyba paskelbė Facebook paskyroje.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip po atšilimo plūduriuojantys ledo gabalai plaukia upe. Reiškinį pastebėjo pora dešimčių žmonių.

"Gamtos galia ir ankstyvo pavasario garsai. Taip atrodo ledonešis Jūros upėje (ties Taurage)", — rašo pranešime Meteo.lt.

Hidrometeorologijos tarnyba pažymėjo, kad per dvi dienas vandens lygis upėse pakilo dviem metrais.

Pirmadienį kritulių Lietuvoje nenumatoma, dieną temperatūra svyruos nuo keturių iki devynių laipsnių šilumos.

Tegai:
orai, ledas, upė, pavasaris