Studentai paskaitoje

Šiais metais valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius bus padidintas 25 %

(atnaujinta 21:16 2020.04.01)
Kaip pranešė ministerija, planuojama, kad valstybės finansavimą 2020 metais gaus apie 16,5 tūkst. pirmakursių

VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino preliminarius 2020 metų valstybės finansuojamų studijų vietų aukštosiose mokyklose skaičius, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Palyginti su 2019 metų planu, priėmimo į valstybės finansuojamas bakalauro ir vientisąsias studijas skaičius šiais metais padidės 25 proc.

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevčiaus, didinant valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių siekiama kelti aukštojo mokslo prieinamumą ir užtikrinti didesnes galimybes studijuoti valstybės lėšomis.

Planuojama, kad valstybės finansavimą 2020 metais gaus apie 16,5 tūkst. pirmakursių, tuo tarpu 2019 metais jis buvo suplanuotas 13,2 tūkst. stojančiųjų.

2020 metų priėmimui į bakalauro ir vientisąsias studijas numatoma skirti 13,1 mln. eurų, tai 41 proc. daugiau nei buvo suplanuota skirti praėjusiais metais.

"2020 metais, kaip ir 2019 metais, planuojama finansuoti studijas 3,8 tūkst. magistrantų, 477 doktorantams ir 391 rezidentui. Taip pat numatoma valstybės finansavimą skirti 200 stojančiųjų į pedagogikos profesines studijas", — rašoma pranešime.

Kaip praneša ministerija, preliminarūs bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamų vietų skaičiai pagal atskiras studijų kryptis ir jų grupes, o menų ir pedagoginėms studijoms — pagal studijų programas bus tvirtinami švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu.

Tegai:
finansavimas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, studijos
Dar šia tema
Lietuva didina paramą lituanistinio švietimo mokytojams užsienyje
Vilniuje dėl koronaviruso uždaromos visos ugdymo įstaigos, viešos pramogų erdvės
Pinigai

Užimtumo tarnyba sukūrė socialinės paramos kortelę ieškantiems darbo

(atnaujinta 09:56 2021.03.05)
Pažymima, kad tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Užimtumo tarnyba (UŽT) sukūrė Socialinės pagalbos žemėlapį, kuris padės darbo ieškantiems asmenims, kuriems reikalinga kompleksinė pagalba, praneša UŽT.

"Šį informacijos žemėlapį pirmiausia kūrėme galvodami apie Užimtumo tarnybos klientus, kuriems vien tik darbo pasiūlymas dažniausiai neužtikrina sklandaus grįžimo į darbo rinką — jiems būtina įvairialypė pagalba. Šiame žemėlapyje kaupiama informacija apie socialinės pagalbos tiekėjus norime pasidalinti su visais jos ieškančiaisiais, todėl projektas jau prieinamas viešai, mūsų interneto svetainėje", — teigė Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Indrė Sevostjanova.

Pažymima, kad tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos. 

Teigiama, kad socialinės pagalbos žemėlapis prieinamas internete be registracijos, o juo naudotis lengva ir patogu.

Tuo pačiu, pasirinkus savivaldybę, pateikiama informacija, kokios organizacijos teikia socialinę pagalbą jos teritorijoje.

"Pažymėjus konkrečios paslaugos tipą, galima sužinoti, kur arčiausiai veikia organizacijos, galinčios padėti. Dar daugiau: pagal norimą raktinį žodį pateikiamos visos atitinkamoje srityje dirbančios organizacijos, o ieškant specifinei grupei teikiamų paslaugų — pavyzdžiui, asmenims su negalia, grįžusiems iš įkalinimo įstaigos ar kita — įdiegti detalios paieškos filtrai", — teigiama pranešime.

Socialinės pagalbos žemėlapis sukurtas įgyvendinant atvejo vadybos modelį, kuriame reikalingos koordinuotos, integruotos paslaugos, skirtos kompleksinių problemų turinčių asmenų pagalbai.

Tegai:
darbas, socialinė parama, Užimtumo tarnyba
Klaipėda

Atnaujina Smiltynės perkėlos eksploatacija

(atnaujinta 09:54 2021.03.05)
Teigiama, kad atnaujindama darbą Senojoje perkėloje Klaipėdos centre, įmonė ėmėsi papildomų karantino saugumo reikalavimų

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. "Smiltynės perkėla" Senoji perkėla, esanti Klaipėdoje atnaujina veiklą, praneša Susisiekimo ministerija.

Pažymima, kad perkėla atidaroma po žiemos sezono augant keleivių srautams.

Teigiama, kad atnaujindama darbą Senojoje perkėloje Klaipėdos centre, įmonė ėmėsi papildomų karantino saugumo reikalavimų.

Tuo pačiu, ribojamas keleivių skaičius keltuose, nuolatos dezinfekuojami keltai ir kasų įranga, uždaryti keltų keleivių salonai, keltuose įrengti dezinfekcinio skysčio stovai ir informaciniai ženklai, sužymėtos lauko deniuose esančios sėdimos vietos, krantinėse reguliuojami keleivių srautai.

"Laisvėjant karantino apribojimams ir šylant orams, Naujojoje perkėloje, kuri per žiemą dirbo be pertrūkių, pastebime aktyvesnį žmonių judėjimą ir klientų srauto padidėjimą. Todėl nusprendėme atidaryti ir Senąją perkėlą. Klientus raginame būti atsakingais ir laikytis visų karantino taisyklių bei saugumo reikalavimų", — teigia bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Pažymima, kad keliantis keltais keleiviams svarbu nesibūriuoti, laikytis 2 m atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, dezinfekuoti rankas.

Pranešime teigiama, kad Senojoje perkėloje nuo penktadienio maršrutu Klaipėda–Smiltynė–Klaipėda kursuos keleivinis keltas "Nida". Keltas kursuos kas valandą nuo 7 iki 19 val.

Tegai:
Susisiekimo ministerija, keltas, Smiltynė, Klaipėda
Vašingtonas

JAV paskelbė žemiausią santykių su Rusija tašką nuo Šaltojo karo

(atnaujinta 10:49 2021.03.05)
Ekspertas pridūrė, kad jei Rusija nepakeis savo elgesio pagal Vašingtono požiūrį, santykiai "ir toliau blogės"

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. JAV paskelbė žemiausią santykių su Rusija tašką nuo Šaltojo karo pabaigos. Tokią nuomonę pareiškė TASS cituojamas kandidatas į JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojo politiniams reikalams pareigas Kolinas Kolas.

Jis apie Vašingtono ir Maskvos santykius kalbėjo rašytiniuose atsakymuose į įstatymų leidėjų klausimus klausymams JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komitete dėl jo kandidatūros svarstymo.

Nord Stream-2 tiesimas
© Sputnik / Дмитрий Лельчук

"Tikėtina, kad JAV ir Rusijos santykiai pasiekė žemiausią tašką nuo Šaltojo karo pabaigos", — rašė jis ir pridūrė, kad jei Rusija nepakeis savo elgesio pagal Vašingtono požiūrį, santykiai "ir toliau blogės".

Jis pabrėžė, kad Maskvos ir Vašingtono interesai gali sutapti keliose pagrindinėse srityse. Tarp jų jis priskyrė strateginio stabilumo užtikrinimą ir "netyčinio eskalavimo visose sferose" rizikos, kuri gali sukelti karines operacijas naudojant įprastus ir branduolinius ginklus, minimizavimą.

Anksčiau JAV ir Didžioji Britanija ketino įvesti sankcijas Rusijai pagal vadinamąjį Magnickio įstatymą "dėl cheminio ginklo naudojimo". Vašingtone ir Londone diskutuojama apie naujų priemonių prieš Maskvą įvedimą, kurios gali apimti "Rusijos oligarchus". Taip pat paaiškinama, kad JAV prezidento Džo Baideno administracija gali žengti "kraštutinius žingsnius" ir įvesti sankcijas Rusijos nacionalinei skolai.

Tegai:
šaltasis ginklas, Rusija, JAV