Kalnai

Balandžio 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:51 2020.04.05)
Rytoj prognozuojama gana sudėtinga diena. Ypač varginanti bus pirmoji jos pusė. Šiuo metu teks užsiimti reikalais, kuriems reikalingas didžiausias susikaupimas ir dėmesys detalėms, bet susikoncentruoti bus labai sunku

Vėliau pavyks pereiti prie kažko įdomesnio, ir nuotaika iškart pagerės. Galimi pokyčiai asmeniniuose santykiuose. Čia padės intuicija: pasitikėdami jos patarimais, rasite būdą išspręsti senas problemas, suprasite, ką reikia pakeisti, kad nesutarimai ir ginčai liktų praeityje.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj dienos pradžioje kils įdomios idėjos. Nedelsdami įgyvendinkite jas: pasiekti sėkmę šiuo metu bus nesunku. Kai kurie šio ženklo atstovai suras bendraminčių, kurie padės išspręsti senas darbo problemas. Vėliau gali kilti nesutarimų su vadovybe, dėl to ne visus darbus pavyks užbaigti laiku.

Britų menininkas Entonis Gormlis
© Sputnik / Алексей Даничев

Išlaidos gali būti žymiai didesnės, nei tikėjotės, nes galimos neplanuotos išlaidos. Be to, šią dieną galite būti išsiblaškę, todėl galite tiesiog prarasti pinigus ar kokį nors brangų daiktą.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj diena bus palanki daugeliu aspektų. Jūs rasite būdą, kaip išspręsti problemas, kurios pastaruoju metu kėlė jums nerimą. Taip pat bus galimybė gauti atsakymus į svarbius klausimus, susijusius su darbu ir karjeros plėtra.

Neatmetami pasiūlymai bendradarbiauti, jums atsivers naujos perspektyvos.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj bus labai sėkminga diena. Puiku kažko išmokti. Jūs sugebėsite greitai įsiminti viską, kas gali praversti, ir greitai pritaikysite gautas žinias.

Tikėtinos nedidelės pinigų įplaukos.

Santykiai su artimiausiais žmonėmis gali pastebimai pasikeisti į gerąją pusę. Nesutarimų priežastys neišnyks, tačiau jūs suprasite, kad ginčytis dėl daugelio dalykų yra beprasmiška, ir tiesiog nusiteiksite ramiau.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj daug kas gali sektis nelengvai, tačiau tai nereiškia, kad visos jūsų iniciatyvos yra pasmerktos žlugti. Sunkumas yra tas, kad jums reikia sąjungininkų, tačiau ne iš karto pavyks surasti bendrą kalbą su žmonėmis, kurie galėtų padėti. Jums teks ne tik parodyti savikontrolės stebuklus, bet ir pakeisti įprastą elgesį, susilaikyti nuo tam tikrų komentarų. Yra šansas pasiekti sėkmę, nepraleiskite jo.

Nerekomenduojama apsipirkti: šią dieną jūs būsite linkę daug išleisti tam, be ko galėtumėte apsieiti. Taip pat neverta investuoti savo pinigus į abejotinus verslo projektus.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj dienos pradžioje bus sunku išlaikyti pasitikėjimą savimi. Kad ir ką darytumėte, jus kankins abejonės. Atrodys, kad pasiekti norimų rezultatų yra beveik neįmanoma. Be to, jums tenka užsiimti visiškai nauju darbu, ir jūs rizikuojate padaryti klaidų.

Tačiau vėliau situacija pasikeis į gerąją pusę. Jums pasiseks ir suprasite, kur judėti toliau. Abejonės liks praeityje. Bus svarbi aplinkinių žmonių parama. Gali būti, kad gausite ją iš žmonių, kurie anksčiau jus tik kritikavo, o kartais net nuvertindavo kai kuriuos jūsų pasiekimus.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj bus palanki diena sudaryti sandorius. Intuicija jūsų neapgaus, sugebėsite teisingai pasirinkti partnerius, greitai suprasti, kuo galite pasitikėti, o nuo ko geriau laikytis atokiau. Galimi viliojami darbo pasiūlymai.

Bet kokie nauji darbai yra naudingi, nes leidžia daug išmokti, praplėsti akiratį ir įgyti naudingų ryšių.

Galimi geri pirkimai. Jūs daug padėsite artimiesiems, empatiškai reaguosite į kitų problemas ir stengsitės padėti visiems, kas su jomis susidūrė.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj jūs galite nerimauti dėl smulkmenų, pastebėti tai, į ką nebūtumėte atkreipę dėmesio kitu metu. Galimi ginčai su senais draugais ir ilgamečiais verslo partneriais.

Žmonės, kurių palaikymu esate įpratę pasikliauti, nepalaikys jūsų ateities planų, suabejos naujų iniciatyvų sėkme. Tai gali skaudinti, tačiau jūs pasielgsite savo nuožiūra — ir nepasigailėsite.

Nepageidautina spręsti finansinius klausimus. Aptarti juos taip pat neverta: ten, kur reikalas susijęs su pinigais, labai tikėtini ginčai ir rimti konfliktai. Be to, nereikėtų įsigyti pirkinių, jei jie nebuvo suplanuoti iš anksto.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj diena bus turininga, ir tai jus nudžiugins. Kuo daugiau naujų reikalų ir užduočių, tuo lengviau nukreipti savo energiją tinkama kryptimi. Darant ką nors naudingo sau ar kitiems, lengviau išvengti ginčų ir palaikyti gerą nuotaiką.

Kai kurie šio ženklo atstovai turės galimybę panaudoti savo talentus. Jei pateksite į šių laimingųjų gretas, netrukus kilsite karjeros laiptais.

Galimi pokyčiai asmeniniame gyvenime. Dažnai jų priežastimi taps įvykiai, kurie tiesiogiai nesusiję su jumis, bet priverčia susimąstyti apie svarbius dalykus, persvarstyti prioritetus.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj dienos pradžioje galite būti nervingas. Šiuo metu jus erzins visi aplink esantys žmonės. Nukentėti nuo jūsų pykčio rizikuoja patys artimiausi žmonės, kurie jums nieko blogo nepadarė. Laimei, jūs greitai atgausite savo savitvardą.

Be to, antrąją dienos pusę pas jus sugrįš įprastas optimizmas, problemos nustos atrodyti neišsprendžiamos, paaiškės, ką reikia daryti.

Daugelio šio ženklo atstovų šią dieną lauks romantiškos staigmenos.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj palanki diena verslui ir bendraminčių paieškai. Rasite būdą sudominti aplinkinius žmones savo idėjomis dėl darbo ir verslo. Gali būti, kad rasite žmonių, norinčių investuoti į jūsų kūrybinius projektus.

Atsiras galimybė rasti naują pajamų šaltinį. Tačiau pinigai neateis be pastangų, todėl būkite pasirengę, kad darbo krūvis padidės.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj jums bus sunku susilaikyti nuo neapgalvotų poelgių. Puikiai suprantate, kad dabar verta būti atsargesniems ir apdairesniems, tačiau emocijos kartais nugali sveiką protą. Dėl to kyla problemų darbe ir namuose, jūs rizikuojate susibarti su visais aplinkiniais.

Kai tik susivaldysite, padėtis pradės keistis. Atsiras galimybė ištaisyti klaidas, atsivers naujos galimybės. Stenkitės vengti stresinių situacijų ir nerizikuokite, jei galite be to apsieiti.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj dienos pradžia bus kupina emocijų. Šiuo metu daug kas nesiseks, labai sunku užbaigti pradėtą darbą. Be to, jūs lengvai pasiduosite provokacijoms, o jūsų nemėgstantys žmonės sumaniai tuo naudosis. Pačiomis svarbiausiomis akimirkomis jus palaikys draugai, o netrukus su jų pagalba visa situacija pasikeis į gerąją pusę. 

Tegai:
horoskopas
Miškas, archyvinė nuotrauka

Birželio 7 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:39 2020.06.06)
Pirmoji dienos dalis palanki bendravimui. Šis laikas ypač palankus įvairiausiems klausimams aptarti: pasiekti abipusio supratimo nebus sunku

Žmonės, kurie pastaruoju metu dažnai ginčijasi, ras bendrą kalbą ir pamirš nesutarimus. Popietė bus šiek tiek sunkesnė. Apie save primins senos problemos, o norint jas išspręsti, teks atidėti kitus reikalus.

Avinas (03.21-04.20)

Nebijokite sunkumų. Šiandien jūs turite pakankamai energijos ir išradingumo, kad galėtumėte su jais susidoroti. Šiandien teks dažnai atitraukti dėmesį nuo svarbių reikalų, tačiau tai netrukdys pasiekti norimo rezultato. 

Tinkama diena imtis iniciatyvos, pradėti kažką naujo. 

Jautis (04.21-05.21) 

Pirmoji dienos pusė bus sėkminga. Šiuo metu daug kam gali pasisekti. Stenkitės neskubėti ir, jei įmanoma, laikykitės anksčiau sudaryto veiksmų plano. Tai padės išvengti daugybės klaidų, pasiekti tai, ko jau seniai siekėte. Tikėtini sėkmingi sandoriai ir pirkimai.

Antroji dienos pusė bus sunkesnė, ne visi Jautis galės išlaikyti ramybę ir optimizmą.

Dvyniai (05.22-06.21)

Jūs esate kupinas energijos, tačiau kartais pervertinate savo stipriąsias puses ir imatės užduočių, kurios dabar greičiausiai nebus įvykdytos. Kai kurie Dvyniai lengvai duoda pažadus, negalvodami apie tai, kaip sunku bus juos tesėti.

Vakare bus proga pradžiuginti artimą žmogų, padaryti jam malonią staigmeną.

Vėžys (06.22-07.22)

Šiandien dažniau nei įprastai nerimaujate dėl smulkmenų, tačiau stenkitės to nerodyti kitiems. Kartais emocinis stresas tampa per didelis; tokiais atvejais gali prireikti supratingų žmonių palaikymo.

Venkite perkrovų popietę, jos gali sukelti nemigą.

Liūtas (07.23-08.23)

Palanki diena imtis iniciatyvos versle. Žmonės, nuo kurių daug priklauso, tikrai bus jūsų pusėje. Galite aptarti planus ateičiai, bendradarbiavimo perspektyvas.

Neatmetami sėkmingi sutapimai, kurie leis ką nors pakeisti į gerąją pusę santykiuose su artimaisiais.

Mergelė (08.24-09.22)

Neskubėkite. Diena bus sėkminga, jei nepriimsite skubotų sprendimų. Tai nebus lengva, ypač ryte. 

Šiandien, deja, esate linkęs pasitikėti netinkamiems žmonėmis. Net seni pažįstami, apie kuriuos anksčiau buvote geros nuomonės, gali nuvilti.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Diena nėra pati lengviausia. Tačiau nepasiduokite, jei pakeliui atsiranda kliūčių, elkitės ryžtingai ir pasiekite savo tikslą.

Gali atsirasti naujų idėjų, netikėtų drąsų planų. Apie save primins seni draugai, bendravimas su jais bus malonus ir naudingas. 

Rotušės aikštė Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Skorpionas (10.23-11.21)

Palanki diena. Turėsite galimybę susidoroti su daugeliu sunkių užduočių, išspręsti svarbias klausimus.

Daugeliui Skorpionų intuicija padės susidoroti su asmeninėmis problemomis, apsispręsti dėl ateities planų. Dienos pabaigoje laukite gerų naujienų. 

Šaulys (11.22-12.21)

Galimi nesusipratimai, neatmetami nesutarimai namuose. Bet jei nepasiduosite provokacijoms, tikrai rasite būdą, kaip įveikti visus sunkumus. 

Šį diena nebus vaisingiausia. Jums nereikėtų pervertinti savo jėgų. Geriau tiesiog atidėti rimtus užduočius ir ramiai pailsėti.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Verta nusiteikti optimistiškai. Daugelis Ožiaragiai šiandien linkę prisiminti nemalonius įvykius iš praeities; šis nenaudingas užsiėmimas tik atims energiją iš ženklo atstovų.

Šiandien net artimiausi žmonės ne visada jus palaikys, jie gali kritikuoti jus, išsakyti nemalonias, įžeidžiamas pastabas. Negalima atsakyti tuo pačiu. Konfliktai, priekaištai ir pretenzijos jums dabar nereikalingi.

Vandenis (01.21-02.19)

Ryte geriau neplanuoti ypač svarbių dalykų ir susitikimų. Šiuo metu jums bus sunkiau susikaupti, nei įprasta, bus didelė tikimybė klaidų ir klaidingų žingsnių.Vėliau situacija pastebimai pasikeis į gerąją pusę ir jus galėsite toliau judėti į priekį. 

Kai kurie Vandeniai atras talentų, kurie anksčiau nebuvo jiems žinomi.

Žuvys (02.20-03.20) 

Dienos pradžia žada malonius susitikimus, bendravimą su įdomiais žmonėmis. Jus pradžiugins ir įkvėps naujoms pergalėms geros naujienos.

Bus galimybė susirasti pagalbininkų ir bendraminčių, pasisemti naudingų patarimų iš kitų. Popietė bus sunkesnė. Emocinis fonas tampa įtemptas, jums sunku išlaikyti pusiausvyrą. Stenkitės išlikti ramūs ir nesivelti į ginčus.

Tegai:
horoskopas
Konteineriai apsauginių chalatų, arcchyvinė nuotrauka

Pasiruošimas antrajai COVID-19 bangai: Lietuvą pasiekė 60 tūkst. apsauginių chalatų

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Lietuvą yra pasiekusi didžioji dalis dar kovo mėnesį padaryto asmens apsaugos priemonių užsakymo, turimų asmens apsaugos priemonių turėtų užtekti mažiausiai mėnesiui

VILNIUS, birželio 6 – Sputnik. Ruošiantis galimai antrajai koronaviruso infekcijos bangai, Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) medicinos atsargų rezervas bus papildytas dar 60 tūkst. apsauginių chalatų, kurie šia savaitę traukiniu sėkmingai iš Kinijos pasiekė Lietuvą.

Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

Rotušės aikštė Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Šiuo metu iš Kinijos Lietuvą yra pasiekusi didžioji dalis dar kovo mėnesį padaryto asmens apsaugos priemonių užsakymo. Jomis buvo aprūpintos penkios greitosios pagalbos stotys ir penkios pagrindinės su koronavirusu kovojančios ligoninės – Santaros klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Klaipėdos universitetinė, Respublikinė Šiaulių ir Panevėžio Respublikinė ligoninės – bei jų atsakomybės regione esančios valstybinės įstaigos. 

Turimų asmens apsaugos priemonių turėtų užtekti mažiausiai mėnesiui. 

Nuo birželio 1 dienos visos šalies gydymo įstaigos yra įpareigotos pačios organizuoti AAP pirkimą ir sandėliavimą. Taigi, darbuotojų saugumu ir reikiamų priemonių įsigijimu turės pasirūpinti įstaigų steigėjai, pavyzdžiui, ligoninės arba savivaldybės.

Šiuo metu asmens apsaugos priemonės iš rezervo pagal poreikį skiriamos mobiliems punktams ir karščiavimo klinikoms.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
EBPO įvertino Lietuvos kovos su COVID-19 strategiją
Maskvoje taikomas eksperimentinis COVID-19 gydymo metodas
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Lietuvos visuomenė kreipėsi į prezidentą dėl Astravo AE

(atnaujinta 19:41 2020.06.06)
Visuomenės atstovai priminė valstybės vadovui apie apsaugos ES lygiu nuo grėsmių reikalavimą, kurį jis pats suformulavo

VILNIUS, birželio 6 - Sputnik. Lietuvos visuomenės atstovai atviru laišku kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir prašė imtis lyderystės prieš artėjantį ES Rytų partnetystės viršūnių susitikimą ir pirmojo Astravo AE reaktoriaus paleidimą. Apie tai savo puslapyje Facebook papasakojo konservatorius Žygimantas Pavilionis.

Laišką pasirašė Nepriklausomybės akto Signatarai, partijų lyderiai, Seimo vicepirmininkai, beveik šešios dešimtys įvairias partijas atstovaujančių Seimo narių, keturios dešimtys profesorių ir mokslo daktarų, universitetų rektoriai, kiti mokslo, kultūros, švietimo, visuomenės lyderiai, rašytojai, žurnalistai, tinklaraštininkai, verslininkai, merai ir savivaldos atstovai.

Atviro laiško autoriai ragina prezidentą pasiekti, kad visuose būsimuose ES susitarimuose ir sprendimuose dėl Baltarusijos, taip pat ir vyksiančiuose 2020 m. birželio mėn., ne tik Latvija ir Estija, bet ir visa Europos Sąjunga palaikytų Lietuvos principinę poziciją dėl elektros energijos iš Astravo atominės elektrinės nepatekimo į Europos Sąjungos valstybių narių rinkas.

"Laiško autoriai priminė, kad šį reikalavimą suformulavo pats prezidentas savo 2019 m. rugsėjo 30 d. pareiškime "siekti ES lygiu apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, taip pat ir užtikrinant, kad nebūtų perkama jose pagaminta elektros energija. Tai reiškia, kad visuose būsimuose ES susitarimuose su Baltarusija turi atsispindėti Lietuvos pozicija dėl Astravo AE", - rašo Pavilionis.

Trečiadienį Vyriausybė nenusprendė dėl Baltijos šalių bendro susitarimo prekiaujant elektra su Baltarusija ir kitomis trečiosiomis šalimis. Kaip pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Baltijos šalių susitarimas dėl atsisakymo pirkti elektrą iš Astravo AE — "balansavimas tarp geopolitikos ir kainų". 

Astravo AE statyba

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

Anksčiau Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas teigė, kad fizinį pirmojo atominės elektrinės bloko paleidimą planuojama pradėti šių metų liepą.

Lietuva aktyviai priešinasi projektui, BelAE vadindama "grėsme" nacionaliniam saugumui. Be to, Vilnius pasisako prieš energijos eksportą iš jėgainės ir visuotinai ragina kaimynines valstybes nepirkti elektros iš stoties.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad aštrus Vilniaus pasipriešinimas BelAE klausimui iš esmės kyla ne dėl techninės ar aplinkosaugos problemos, o dėl "nuoskaudos" už Ignalinos AE praradimą ir iš baimės prarasti savo jau ir taip silpnas pozicijas energetikos rinkoje.

Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Ekspertas: Minskas iš Lietuvos atėmė visus kozirius Astravo AE klausimu
Ekspertas: pagaliau Linkevičius sąžiningai įvardijo kovos su Astravo AE priežastį