Gydytojai padeda pacientui su koronavirusu

Gydytojai Lietuvoje perkvalifikuojami kovai su koronavirusu

(atnaujinta 22:01 2020.04.05)
Gydytojai ir slaugytojai, kurių tiesioginis darbas nėra koronaviruso gydymas, išeina nuotolinius mokymus, kad padėtų užsikrėtusiems, nes pagal specialybę dirbančių gydytojų jau nepakanka

VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Lietuvoje gydymo įstaigų darbuotojai apmokomi, kaip teikti pradinį gydymą ir vertinti būklę, teikiant pagalbą pacientams, kurie kovoja su šia virusine infekcija. Apie tai savo Facebook paskyroje parašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Anot Verygos, respublikoje jau yra 376 gydytojai ir slaugytojai, kurių tiesioginis darbas nėra koronaviruso gydymas, jau apmokyti dirbti su koronaviruso (COVID-19) gydymui skirta įranga ir žino, kaip gali padėti pacientams. Bet tiek dar yra gerokai per mažai.

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad nuotolinių mokymų tikslas — užtikrinti, kad kiekvienas darbuotojas, nepriklausomai nuo specialybės, galėtų būti efektyvus pagalbos teikėjas ar komandos narys.

Veryga papasakojo, kad sunkesnės būklės šiuo virusu užsikrėtusių pacientų pagrindinė problema — kvėpavimo funkcijos sutrikimas. Tam gydyti reikalinga deguonies terapija lengvesniems ir dirbtinė plaučių ventiliacija sunkiems pacientams.

Epidemijos pradžioje skubiosios medicinos gydytojai, gydytojai anesteziologai ir intensyvios terapijos gydytojai dar gali užtikrinti gyvybines funkcijas pirmiesiems pacientams. Visgi augant pacientų skaičiui, šias procedūras teks atlikti kitų specialybių gydytojams ir slaugytojams, susidūrusiems su jomis tik studijų metais.

Pasak Verygos, kovo 30 dieną dvidešimt atrinktų gydymo įstaigų buvo informuotos ir sutiko dalyvauti mokymuose. Patys mokymai prasidėjo balandžio 2 dieną.

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad kvietimas dalyvauti mokymuose buvo išsiųstas visoms gydymo įstaigoms elektroniniu paštu, ir paragino ligoninių vadovus motyvuoti savo personalą.

Šiuo metu respublikoje yra 811 koronavirusinės infekcijos atvejų. Iš jų septyni žmonės pasveiko. 

Respublikoje iki balandžio 13 dienos paskelbtas karantinas. Už karantino taisyklių pažeidimą taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtę daugiau nei milijonas žmonių. Mirė daugiau nei 57 tūkst. žmonių.

Karantinas Lietuvoje
© Sputnik /
Karantinas Lietuvoje
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)
Dar šia tema
"Nėra ko laukti": Skvernelis padidino medikų atlyginimus
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl medikų ir pacientų skundų vyks patikrinimas
Greitosios pagalbos medikams taip pat bus didinami atlyginimai
Rusijos gydytojas Italijoje įvardijo klaidas kovoje su koronavirusu
Amerikietiškos atostogos Vilniuje

"Amerikietiškos atostogos": į Vilnių atvyks visas Lietuvos kantri žvaigždynas

(atnaujinta 18:08 2020.07.03)
"Teksasas Vilniuje" — viena iš šį savaitgalį vyksiančių "Amerikietiškų atostogų" programos dalis. Į miestą atvyks kantri muzikos atlikėjai, vyks linijinių šokių pasirodymas ir amerikietiškų dešrainių valgymo varžybos

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Šį šeštadienį Vilniuje prasideda "Amerikietiškos atostogos", praneša miesto savivaldybė.

Lietuviškos kantri žvaigždės Vilniuje

Viena iš šį savaitgalį vyksiančių "Amerikietiškų atostogų" programos dalis — "Teksasas Vilniuje". Šį šeštadienį į Vilnių atvyks visas Lietuvos kantri muzikos žvaigždynas — Teksasu pavirsiančioje Lukiškių aikštėje nuo 13 valandos prasidės koncertas, kuriame muzikuos kantri tėvu Lietuvoje vadinamas Virgis Stakėnas, Viktorija Kajokaitė, Aleksandr Belkin ir grupė "The Road Band", V. Jutas ir "Blues Makers", "Siga & Rob Acoustic Duo" ir kiti.

Mokys linijinių šokių

Į pavakarę amerikietiško maisto padegustavusius Teksaso Vilniuje svečius taip pat Lukiškių aikštėje pajudėti kvies linijinių šokių, kurie ir gimė Amerikoje, šokėjai. 

Pirmiausia, 17:30 val. linijinių šokių šokėjai surengs savo pasirodymą, o po jo profesionalus mokytojas visus norinčiuosius pamokys nesudėtingo šokio pagal gerai žinomą muziką.

"Aikštėje išsirikiuos net apie 60–80 šokėjų iš įvairių šalies miestų, pasipuošusių kantri stiliaus aprangos detalėmis, parodysime 15 skirtingų kantri linijinių šokių programą", — teigia Lietuvos linijinių šokių federacijos prezidentė Neringa Kirklienė.

Pasak jos, kantri šokiai yra labai smagūs ir mėgstami žmonių. Nors dažnai būna poriniai, Amerikoje populiarūs ir linijiniai.

Dešrainių valgymo čempionai

Šeštadienį, nuo 13 val., Lukiškių aikštėje amerikietišką gatvės maistą siūlys maisto vagonėliai. Miesto gatvės maisto šefai ruoš dešrainius, mėsainius, gruzdintą žuvį, vaflius ir kepsnius. 

Американские выходные в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
"Amerikietiškos atostogos" Vilniuje

Ryškiausiu akcentu taps tikros amerikietiškos dešrainių valgymo varžybos, kurios tą pačią dieną vyks ir JAV.

Šeštadienį, 18 val., prasidėsiančiose varžybose Vilniuje galės dalyvauti kiekvienas norintis, registracija vyks vietoje.

Teksaso šėlsmas "Lukiškių aikštėje" vyks nuo 13 iki 22 valandos. Vakarą vainikuos JAV ambasados Lietuvoje dovanojamas Holivudo kino seansas po atviru dangumi. Rotušės aikštė pavirs Holivudu — aikštėje galima bus išvysti raudonąjį kilimą, senovinių amerikietiškų automobilių parodą, lindihopą ir pasiklausyti roko šlagerių koncerto.

Visa "Amerikietiškų atostogų" Vilniuje programa — čia.

Tegai:
sostinė, atostogos, Vilnius
Dar šia tema
Pasakykite "namaste": Vilniuje vyko "Indiškos atostogos"
JAV Lietuvoje: Vilniuje savaitgalį vyks "Amerikietiškos atostogos"
Cigaretės, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai pasalos metu sučiupo cigarečių gabentoją

(atnaujinta 17:56 2020.07.03)
Dėl kontrabandos gabenimo vyrui gresia tūkstantinė bauda. Šalčininkų rajono gyventojas po apklausos paleistas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Prie sienos su Baltarusija pasieniečiai su įkalčiais sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuris į Lietuvą norėjo gabenti pusantro tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį ties Šalčininkų rajono Girdžiūnų kaimu patruliavę VSAT pareigūnai palaukėje aptiko 3 į polietileną suvyniotus ryšulius. Netoli šios vietovės yra nužymėta valstybės sienos apsaugos zona. Ryšuliuose buvo 1500 pakelių cigarečių "Fest" ir "Minsk Capital QS", pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Pasieniečiai pasiliko pasaloje. Netrukus jie pamatė, kaip į šią vietą besižvalgydamas atėjo vyras, čiupo ryšulius ir ketino traukti į šalies gilumą. Iš toliau surengtos pasalos pasirodę VSAT pareigūnai sulaikė kontrabandos gabentoją.

Išsiaiškinta, kad jis yra 48 metų Šalčininkų rajono gyventojas.              

Dėl kontrabandos gabenimo jam gresia tūkstantinė bauda, vyksta įvykio tyrimas. Šalčininkų rajono gyventojas po apklausos paleistas.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Lietuvos pasieniečiai už ES lėšas atnaujino savo transporto parką
Iš Vilniaus oro uosto pasprukęs Interpolo ieškomas rusas sulaikytas Latvijoje
Pasieniečiai sulaikė ir kontrabandą, ir jos gabentoją

daryti, jei įsisiurbė erkė vaizdo instrukcija

(atnaujinta 18:54 2020.07.03)
Ką daryti įsisiurbus erkei? Kaip ją ištraukti? Kada kreiptis į medikus bei kaip apsaugoti save — visa tai galima rasti šiame vaizdo įraše

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, primindamas saugaus elgesio taisykles gamtoje, savo Facebook paskyroje paskelbė vaizdo įrašą apie tai, ką reikia daryti įsisiurbus erkei.

Jei įsisiurbė erkė, ją ištraukti galima paprasčiausiu pincetu. Erkę svarbu pincetu suimti kuo arčiau žmogaus kūno odos ir nesukiojant ištraukti staigiu judesiu. Įkandimo vietą reikia dezinfekuoti. 

Organizmo savijautą ir įkandimo vietą rekomenduojama stebėti mėnesį — per šį laiką pasireiškia erkių platinamų ligų simptomai. 

ULAC duomenimis, šiemet pirmieji erkinio encefalito (EE) atvejai užregistruoti kovo mėnesį, pernai — balandį. 

2019 metais Lietuvoje buvo užregistruota 711 erkinio encefalito atvejų, 6 asmenys mirė. Didžiausi sergamumo EE rodikliai pernai buvo užregistruoti Utenos, Kauno, Marijampolės, Panevėžio ir Tauragės apskrityse.