Knygos, archyvinė nuotrauka

Knygos Vilniaus miesto bibliotekos bus pristatomos į namus

(atnaujinta 13:57 2020.04.10)
Kartą per savaitę klientai knygas galės užsakyti elektroniniame kataloge arba telefonu, o bibliotekos darbuotojai jas išvežios ir skaitytojams pristatys bekontakčiu būdu

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka karantino laikotarpiu pristatys knygas į namus, praneša miesto savivaldybė.

Karantinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka karantino laikotarpiu siūlo savo klientams nuotolines paslaugas. Senjorai šiuo metu gali užsisakyti knygų skaitymo telefonu paslaugą, visi norintys — gauti natas el. paštu, socialiniuose tinkluose vyksta susitikimai su kino pasaulio atstovais, o balandžio viduryje startuos analogų pasaulyje neturinti virtualios biblioterapijos platforma šeimoms.

Iškart po Velykų biblioteka savo lankytojams pateiks dar vieną paslaugą — knygų pristatymą į namus. Kartą per savaitę skaitymo išsiilgę klientai knygas galės užsakyti elektroniniame kataloge arba telefonu, o bibliotekos darbuotojai jas išvežios ir skaitytojams pristatys bekontakčiu būdu.

Kaip tai veiks?

Balandžio 14 dieną, nuo 9 iki 14 val., bibliotekos klientai galės prisijungti prie elektroninio katalogo arba paskambinti telefono nr. 8 5 275 5945 ir užsisakyti ne daugiau 3 knygų.

Likusiomis darbo dienomis 9–17 val. vyks leidinių išvežiojimas, o knygas vėl užsakyti bus galima pirmadieniais. Prieš pristatant skaitinius, bibliotekos darbuotojas su paslaugos gavėju telefonu susisieks asmeniškai, o atvykęs, knygas paliks prie durų.

Ši paslauga bus teikiama Vilniaus centrinėje bibliotekoje ir jos filialuose užsiregistravusiems skaitytojams. Laikantis saugumo standartų, pandemijos laikotarpiu knygų grąžinimas neveikia, todėl biblioteka lankytojų labai prašo leidinių į bibliotekas nenešti ir primena, kad dėl delspinigių ar kitų nuobaudų nerimauti nereikės nei knygas užsisakantiems į namus, nei jas paėmusiems dar prieš prasidedant karantinui. 

Knygos pristatymui į namus bus išduodamos iš Vilniaus centrinės bibliotekos (Žirmūnų g. 6) ir vaikų bibliotekos "Saulutė" (Žirmūnų g. 2) fondų, pasibaigus karantinui jas grąžinti reikės būtent į šias bibliotekas.

Tegai:
knygos, Vilnius
Dar šia tema
Lady Gaga paskelbė apie naujos knygos išleidimą
Ekspertai išsiaiškino, kurios knygos gerina smegenų darbą ir gyvenimo kokybę
Upė

Dar dviejose šalies upėse geresnės sąlygos migruoti žuvims

(atnaujinta 11:07 2020.09.29)
Pabrėžiama, kad projektas papildomai įtrauktas į ES finansuojamų valstybės projektų vandens telkinių būklei gerinti sąrašą

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Aplinkos ministerija skyrė daugiau kaip 120 tūkst. eurų ES struktūrinių fondų lėšų žuvų migracijos sąlygoms Kražantės ir Vokės upėse gerinti, teigiama ministerijos pranešime.

Pabrėžiama, kad projektas papildomai įtrauktas į ES finansuojamų valstybės projektų vandens telkinių būklei gerinti sąrašą.

"Jį vykdys, kaip numato Vandenų srities plėtros 2017–2023 metais programos įgyvendinimo veiksmų planas, Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kražantėje planuojama tvarkyti jos vagą žemiau Kelmės užtvankos slenksčio: valyti nuvedamąjį kanalą, įrengti dambas ir statinį, skirtą nukreipti neršti plaukiančias žuvis nuvedamojo kanalo link, kurio aukštupyje yra žuvų pralaida", — rašoma ministerijos pranešime.

Taip pat teigiama, kad Vokėje bus pertvarkytas Vaidotų slenkstis, įrengus akmenų metinius, bunas, paskleidus riedulius, suspaudus vagą ir pakėlus vandens lygį. 

Be šio projekto, ES finansuojamų valstybės projektų vandens telkinių būklei gerinti sąraše yra dar devyni. Tai leis sudaryti sąlygas žuvims migruoti Ventoje panaikinus Žerkščių užtvankos liekanas, pašalinti buvusio vandens malūno užtvankos liekanas Anykštos upėje ir sutvarkyti jos vagą Anykščiuose ties Malūno gatve, pagerinti Kalvių ežero (Kaišiadorių r.), Simno ežero ir Dovinės upės (Alytaus r.) vandens būklę ir kt.

Tegai:
žuvys, upė
Dar šia tema
Nesaugias prekes į rinką tiekusioms įmonėms skirtos tūkstantinės baudos
Nuo koronaviruso visame pasaulyje mirė daugiau nei milijonas žmonių
COVID-19

Lietuvoje nustatyti 88 nauji COVID-19 atvejai

(atnaujinta 11:06 2020.09.29)
Antradienio duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 4578 COVID-19 ligos atvejai, izoliacijoje šiuo metu yra apie 23 tūkst. žmonių

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 88 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Antradienio duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 4578 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2118 asmenys, 2349 pasveiko, o 92 mirė.

Šiuo metu izoliacijoje yra 22976 asmenys.

Per vakar dieną ištirta 6378 ėminiai. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso — 767 994.

Šią savaitę Raseinių, Radviliškio, Šiaulių, Kupiškio, Kelmės, Akmenės, Ukmergės, Rokiškio, Jurbarko, Pakruojo, Mažeikių, Plungės, Biržų, Švenčionių rajonų, taip pat Vilniaus, Kauno ir Šiaulių miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso. Šiose 17 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pareiškė, kad tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 33 mln. žmonių, mirė daugiau nei 996 tūkst.

Tegai:
COVID-19, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Į Baltarusiją pristatyta pirmoji Rusijos vakcinos nuo COVID-19 partija
COVID-19 tyrimai šią savaitę intensyviau bus vykdomi 17-oje didelės rizikos savivaldybių