Medicinos darbuotojai

Paaiškėjo, kiek Marijampolės ligoninės medikų yra užsikrėtę COVID-19

(atnaujinta 13:24 2020.04.18)
Medicinos įstaigoje susiklostė sudėtinga padėtis — iš ten nuolat buvo pranešama apie naujus ligos atvejus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Marijampolės ligoninėje koronavirusu užsikrėtė 22 darbuotojai. Apie tai savo Facebook puslapyje parašė miesto meras Povilas Isoda.

"Vakar ligoninėje nustatyta 1 naujas sergantis slaugytojas, kuris buvo saviizoliacijoje ir 2 pacientai", — rašė jis.

Be to, paaiškėjo koronaviruso tyrimų mobiliojoje stotyje rezultatai. Pasak mero, visų 16 mėginių rezultatai buvo neigiami.

Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, Marijampolės ligoninėje susiklostė labai sudėtinga padėtis, o medicinos įstaigos darbuotojai nuolat praneša apie naujus COVID-19 infekcijos atvejus.

Vadovybė daro viską, kad virusas neplistų. Valdžia kreipėsi į visas privačias pirminės sveikatos priežiūros klinikas, ragindama visus darbingus gydytojus ir slaugytojus laikinai dirbti ligoninėse, dėl personalo trūkumo.

Lietuvoje karantinas buvo pratęstas iki balandžio 27 dienos. Užregistruota daugiau nei 1050 koronavirusinės infekcijos atvejų. Tarp sergančiųjų yra daugybė medicinos darbuotojų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,6 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 105 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
medikai, koronavirusas, Marijampolė
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Borisas Džonsonas išrašytas iš ligoninės
JAV sukūrė pleistro formos vakcinos nuo koronaviruso prototipą
Greitoji pagalba

Kaune, tilto statybų aikštelėje, įvyko nelaimė: vienas žmogus žuvo, dar 4 sužeisti

(atnaujinta 11:17 2021.01.28)
Visi darbai aikštelėje sustabdyti, nelaimei tirti bendrovėje sudaroma speciali darbo grupė, kuri įvertins visas įvykio aplinkybes

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Kaune, tilto per Nerį statybų aikštelėje, įvyko nelaimė — griuvus tilto konstrukcijai žuvo žmogus. 

Incidentas įvyko trečiadienį, apie 14:08, Islandijos plente. Kaip praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, statybos aikštelėje buvo nukritę metaliniai pastoliai, ant vyro buvo užkritusi slankiojanti metalinė sija. Vyrui konstatuota mirtis. 

Įvykio metu nukentėjo 4 asmenys, vieną iš jų ugniagesiai gelbėtojai nukėlė nuo pastolių ir perdavė GMP medikams. Du žmonės sunkios būklės ir vienas lengvai sužeistas išvežti į gydymo įstaigą. Ketvirtam vyrui suteikta medicininė pagalba vietoje. 

Bendrovė "Kauno tiltai" pareiškė užuojautą žuvusio kolegos šeimai. Bendrovė taip pat informuoja, kad trys darbuotojai, sužeisti per įvykusią nelaimę Kaune, po gydytojų apžiūros išleisti gydytis namo. 

Nelaimei tirti bendrovėje sudaroma speciali darbo grupė, kuri įvertins visas įvykio aplinkybes. Visi darbai aikštelėje sustabdyti. 

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 176 str. 1 d.

Tegai:
Kaunas
Dar šia tema
Pernai mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe sumažėjo 15%
Latvija "slapta" atsisakė šimtų tūkstančių "Pfizer" vakcinos dozių 
Ukrainos piliečiai įtariami nelegaliai gabenę darbuotojus į Lietuvą
Rusų kalbos vadovėlis, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje kilo skandalas dėl "neapykantos rusų kalbai pamokų"

(atnaujinta 11:01 2021.01.28)
Tėvų teigimu, mokytoja klasėje pasakojo, kad bet kuris žmogus, nemokantis ukrainiečių kalbos, yra "valstybės priešas", o visi rusai pagal apibrėžimą yra "istoriniai Ukrainos žemės okupantai"

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Vienos iš Ukrainos Dniepro mokyklų mokinių tėvai skundėsi pradinių klasių mokytoja, nes ji mokė vaikus nekęsti rusų ir rusų kalbos, rašo RIA Novosti

Atitinkama informacija buvo paskelbta Facebook grupėje "Dnepro švietimas — socialinė sąveika, žmogaus teisės, diskusijos". Šiuo metu įrašas ištrintas, ekrano kopiją skelbia Strana.ua

Tėvų teigimu, mokytoja klasėje pasakojo, kad bet kuris žmogus, nemokantis ukrainiečių kalbos, yra "valstybės priešas", o visi rusai pagal apibrėžimą yra "istoriniai Ukrainos žemės okupantai". 

Nepaisant parašų rinkimo dėl mokytojos pakeitimo, mokyklos administracija tėvams atsakė, kad "jie nemato jokio nusikaltimo ir jos nepakeis". 

"Mokykla yra maža, klasės visos po vieną, mūsų rajone yra tik viena mokykla, gyvename pakraštyje, kariniame mieste. Vienai iš mūsų motinų mokytoja pagrasino, kad ji eis į jos darbą (moteris dirba kariniame dalinyje) ir pasiskųs "jos netinkama retorika". Nors niekada niekur neprieštaravome ukrainiečių kalbai. Esame aklavietėje, dabar vaikas prašo, kad su juo kalbėtume ukrainietiškai... Priešingu atveju esame priešai", — skundėsi tėvai. 

Kalbos įstatymas Ukrainoje buvo priimtas 2019 metų balandžio mėnesį. Jis įpareigoja beveik visose gyvenimo srityse bendrauti išskirtinai ukrainiečių kalba: valdžios įstaigose, mokyklose, universitetuose ir ligoninėse, parduotuvėse ir kavinėse, teismuose, kariuomenėje, policijoje, rinkimų kampanijų ir referendumų metu. Išimtis buvo padaryta tik privačiam bendravimui ir religinėms apeigoms. 

Nuo 2020 metų rugsėjo 1 dienos visos Ukrainos rusakalbės mokyklos perėjo į mokymą ukrainiečių kalba. Ukrainos švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, 2019 mokslo metų pabaigoje šalyje veikė 125 valstybinės mokyklos rusų kalba, taip pat 43 privačios mokyklos. 

Ukrainoje dažnai kyla konfliktų dėl kalbos. Pavyzdžiui, rašytoja Larisa Nicoj sukėlė skandalą dėl traukinio palydovės, kuri kalbėjo rusiškai, o buvusi deputatė Irina Farion ragino smurtauti prieš rusakalbius ukrainiečius. 2018 metų vasarą šalies pasieniečių pulkininkui leitenantui sulaužytas žandikaulis Mariupolio kavinėje, kai jis paprašė meniu rusų kalba, o praėjusių metų lapkritį buvęs Slaviansko meras karaokės bare iškėlė skandalą dėl Olego Gazmanovo dainos. 

Rusų kalba, kas ją vartoja ir kur
© Sputnik
Rusų kalba, kas ją vartoja ir kur
Tegai:
mokykla, rusų kalba, Ukraina
Dar šia tema
Atvykau pirmą kartą: Rusijos ambasadorius pasidalijo gyvenimo Lietuvoje įspūdžiais
Estijos premjeras pasveikino stačiatikius su Kalėdomis rusų kalba