Barniai šeimoje

Astrologė įvardijo zodiako ženklus, kurie itin stengiasi pakeisti savo partnerį

(atnaujinta 18:51 2020.04.13)
Anot jos, nors motyvuoti mylimą žmogų yra geras dalykas, astrologijoje yra keletas ženklų, kurie nueina per toli ir praktiškai atima iš artimųjų pasirinkimo laisvę

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Žurnalistė ir astrologijos ekspertė Tamara Sanon įvardijo zodiako ženklus, kurie labiau nei kiti yra linkę keisti savo antrąją pusę, praneša "Your Tango".

Anot jos, nors motyvuoti mylimą žmogų yra gera idėja, astrologijoje yra keletas ženklų, kurie nueina per toli ir praktiškai atima iš artimųjų pasirinkimo laisvę.

Pavyzdžiui, užsispyręs Avinas daro viską, kas įmanoma, kad santykiai bet kokia kaina būtų darnūs, net ir jiems pasibaigus. Šio ženklo atstovai bandys ką nors sutvarkyti iki paskutiniųjų, nes yra įsitikinę savo sugebėjimais. Bet jie nesupranta, kad neįmanoma pakeisti to, kas to nenori.

Tamara Sanon pataria kovoti už savo artimąjį, bet tik tuo atveju, jei jis taip pat yra pasirengęs kovoti už jus. Santykiai turėtų būti abipusiai. Priešingu atveju Avinas taps kaprizingesnis ir griežtesnis. 

Mergelės — perfekcionistės. Todėl jos tikisi tik geriausio iš bet kurio savo gyvenimo aspekto, ypač iš partnerio. Kadangi šiam zodiako ženklui patinka vertinti žmones, jis kritikuoja labai aštriai, nesuprasdamas, kad taip neturėtų būti elgiamasi su mylimuoju. Mylimas žmogus nėra užduotis ar projektas.

Kai Mergelės užmezga rimtus santykius, jos yra visiškai atsidavusios jiems. Todėl, jei mažos bėdos išsivysto į didesnes ir tampa aišku, kad laikas nutraukti santykius, šio ženklo atstovai pradeda stengtis kuo labiau pakeisti savo partnerį.

Šiuo atveju astrologė mano, kad Mergelėms reikia atsiminti: žmonės nėra tobuli ir neturi būti tokie.

Kai kalbama apie meilę, Svarstyklės pradeda siekti tobulumo. Partneryje jos mato viską tik gerai ir nenori tikėti, kad jų mylimas žmogus turi ir blogų savybių. Todėl Svarstyklėms lengviau keisti nei nutraukti santykius.

Tai ypač būdinga šio ženklo moteriškajai lyčiai. Jos daro viską, kas įmanoma, kad mylimasis žinotų jų požiūrį (tikėdamosi, kad viskas pasikeis).

Šio ženklo atstovai nori rasti būdą išlaikyti harmoniją santykiuose. Svarstyklės žino: jei vėl taps vienišos, turės prisitaikyti prie gyvenimo. Joms daug lengviau išlikti santykiuose, dėl kurių jos tampa nelaimingos, nei būti vienoms.

Ožiaragiai niekada nebūna patenkinti. Jiems nuolat kažko trūksta. Todėl, net jei jų partneris tikrai pasikeis, kad jiems patiktų, šio ženklo atstovai vis tiek nebus patenkinti.

Pasak Tamaros Sanon, taip yra dėl to, kad šio ženklo atstovai patys jaučiasi nepatenkinti.

Ožiaragiai manipuliuoja mylimu žmogumi, jį kaltina, sugalvoja visokių problemų, o paskui dar bando pakeisti. Jie nenori pripažinti, kad patys turi pasikeisti. Tiesa, jie sunkiai tai pripažįsta dėl savo didelės savivertės ir atkaklumo.

Astrologė mano, kad jei Ožiaragiai nori nustoti taip elgtis, jie turi pradėti dirbti su savimi ir atrasti džiaugsmą gyvenime.

Tegai:
santykiai, horoskopas
Dar šia tema
Kaip skaniai valgyti ir išlaikyti formą neišeinant iš namų. Gydytojų patarimai
Mokslininkai išsiaiškino, kokiu atstumu gali plisti koronavirusas
Dėstytojas, archyvinė nuotrauka

Nuo kitų mokslo metų pradžios didės dėstytojų ir mokslininkų atlyginimai

(atnaujinta 16:36 2020.07.04)
Mokslininkų ir dėstytojų atlyginimams kelti šiemet numatyta 4,6 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Seimas pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui didinti dėstytojų ir mokslininkų darbo užmokestį taip, kad jis nuo rugsėjo 1 dienos būtų vidutiniškai 10 proc. didesnis, palyginus su nustatytu iki 2019 metų gruodžio 31 dienos, pranešė ministerijoje.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, tikisi, kad nuoseklus atlyginimų augimas paskatins jaunus žmones rinktis mokslininko karjerą ir padidins šiuo metu šalyje dirbančių mokslininkų motyvaciją, kas sudarytų geresnes sąlygas didinti šalies mokslinį produktyvumą ir konkurencingumą.

"Seimui pakeitus Mokslo ir studijų įstatymą, nuo 2020 metų rugsėjo 1 dienos pareiginės algos koeficientų apatinės ir viršutinės ribos visoms mokslo darbuotojų pareigybių grupėms bus padidintos 8,125 proc. Tokiu atveju vyriausiojo mokslo darbuotojo pareiginė alga, palyginti su 2019 metais, kils 149–268 Eur, vyresniojo mokslo darbuotojo – 130–209 Eur, mokslo darbuotojo, tyrėjo, mokslininko stažuotojo – 130–158 Eur, jaunesniojo mokslo darbuotojo – 87–109 Eur iki mokesčių", — rašoma pranešime.

Mokslininkų ir dėstytojų atlyginimams kelti šiemet numatyta 4,6 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2019 metų III ketvirtį aukštojo mokslo veiklos darbuotojų neto darbo užmokestis buvo 1 101,5 Eur, bruto — 1782,3 Eur.

Tegai:
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atlyginimai, mokslininkai, dėstytojai
Išmanusis telefonas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: kodėl būtina išmaniajame telefone išjungti geolokacijos duomenų nustatymą

(atnaujinta 15:24 2020.07.04)
Jei žmogus nerimauja dėl asmeninių duomenų rinkimo, prasminga išjungti geografinės vietos nustatymą išmaniajame telefone ar bent jau apriboti prieigą prie jos iš įvairių programų

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Geografinės padėties nustatymo tarnybų darbas šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose yra įprasta kasdienybė, į kurią daugelis nekreipia dėmesio.

Vis dėlto, jei žmogus nerimauja dėl asmeninių duomenų rinkimo, prasminga išjungti geografinės vietos nustatymą išmaniajame telefone ar bent jau apriboti prieigą prie jos iš įvairių programų, taip pat prie įrenginio operacinės sistemos, agentūrai Prime pasakojo NAFI "Digital Citizen" platformos ekspertas Vladimiras Gricenka.

"Programėlės keičiasi informacija su vartotojo reklamos nuostatomis, kurios suformuojamos remiantis informacija iš įvairių šaltinių, ir jų geografine vieta. Pavyzdžiui, jei vartotojas prisijungia prie Instagram, programėlė gali nustatyti, kad asmuo yra Raudonojoje aikštėje, ir perduoti šią informaciją kitiems partneriams", — aiškino ekspertas.

Be to, jo teigimu, tam tikros programos prieiga prie geografinės padėties gali būti apribota, tada ši informacija nebus renkama.

Visiškai išjungus geografinės padėties nustatymą telefono nustatymuose, išmaniojo telefono baterijos naudojimo laikas gali pailgėti. Tuo pačiu metu ekspertas nepataria to daryti, nes šiuolaikiniai įrenginiai, naudodamiesi fonu, naudoja algoritmus, kurie geografinę buvimo vietą renka tik tam tikrais intervalais ir tai daro teigiamą įtaką akumuliatoriaus veikimo laikui (jei, žinoma, nenaudojamas navigatorius).

Gražios pasaulio vietos žaibų švytėjime

(atnaujinta 17:47 2020.07.04)
Pastaruoju metu vis dažniau gausų lietų lydi perkūnijos. Žiūrėkite Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje įspūdingiausius kraštovaizdžius, pagražintus žaibų švitėjimu
 • © Sputnik / Denis Murin

  Ypač įspūdingai žaibavimas atrodo naktiniame danguje.

 • © AFP 2020 / Yasuyoshi Chiba

  Nuotraukoje: žaibuoja aplink Kristaus statulą Rio de Žaneire.

 • Beje, žaibuoja ne tik Žemėje, bet ir kitose Saulės sistemos planetose — Veneroje, Jupiteryje, Saturne ir Urane. Nuotraukoje: žaibas virš Ankaros.

 • © AFP 2020 / Aris Messinis

  Nuotraukoje: žaibas virš Parthenono Atėnuose.

 • © AP Photo / Joseph Kaczmarek

  Tarp žaibų yra ir "čempionų". Ilgiausia buvo užfiksuota Oklahomoje — 321 kilometras. O ilgiausiais žaibas buvo užfiksuotas Alpėse, blyksnių trukmė siekė 7,74 sekundes.

 • Nuotraukoje: žaibas virš Londono.

 • © AFP 2020 / Kazuhiro Nogi

  Dažniausiai žaibai susidaro kamuoliniuose debesyse — tada jie vadinami audringais žaibais. Kartais šios elektros iškrovos susidaro lietaus debesyse ir net ugnikalnių išsiveržimų, tornadų ir dulkių audrų metu.

 • © Depositphotos / Taysaev

  Nuotraukoje: žaibas virš Paryžiaus Eifelio bokšto.

 • Žaibai susidaro ne tik apatiniuose atmosferos sluoksniuose, bet ir viršutiniuose — ten jie nėra labai gerai ištirti.

 • Beje, žaibai viršutinėse atmosferos sluoksniuose turi labai neįprastus ir romantiškus pavadinimus: "elfai", "džetai" ir "spritai".

 • © CC BY-SA 3.0 / Bobmorse59 / I Sassi di Matera

  Nuotraukoje: žaibas virš Sassi di Matera, istorinio Italijos miesto Matera centro.

 • © CC BY-SA 3.0 / AwOiSoAk KaOsIoWa / God's wrath - panoramio

  Dažniausiai žaibuoja tropikuose. Labiausiai "žaibiška" vieta yra Kifuka kaimas kalnuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose. Viename kvadratiniame kilometre per metus vidutiniškai fiksuojami 158 žaibai. Nuotraukoje: žaibas virš Madrido.

 • © Depositphotos / Jag_cz

  Nuotraukoje: žaibas virš Dubajaus "Burj Khalifa". "Burj Khalifa" yra ypač aukštas 828 metrų aukščio dangoraižis, aukščiausias ir daugiaaukštis pastatas.