JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas

JT padarė prielaidą, kad 2020 metais pasaulis gali netekti šimtų tūkstančių vaikų

(atnaujinta 15:17 2020.04.17)
JT generalinis sekretorius paragino šeimas ir visų lygių politinius lyderius saugoti vaikus, teikti pirmenybę pažeidžiamiausioms grupėms — vaikams konfliktinėse situacijose, vaikams pabėgėliams, negalią turintiems vaikams

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas padarė prielaidą, kad dėl pasaulinės recesijos, kurią sukėlė koronavirusas, 2020 metais pasaulyje gali mirti šimtai tūkstančių vaikų, praneša RIA Novosti

Ketvirtadienį generalinis sekretorius pristatė pranešimą apie rizikas, su kuriomis susiduria vaikai dabartinėmis sąlygomis.

"Didėjančios pasaulinės recesijos sąlygomis 2020 metais gali mirti šimtai tūkstančių vaikų", — savo vaizdo pranešime pasakė Guteresas.

Jis paragino šeimas ir visų lygių politinius lyderius saugoti vaikus.

Generalinis sekretorius pažymėjo, kad beveik visi mokiniai dabar nelanko mokyklų.

"Kai kurios mokyklos siūlo nuotolinį mokymąsi, tačiau tai prieinama ne visiems. Vaikai šalyse, kuriose yra lėtas ir brangus internetas, yra nepaprastai nepalankioje padėtyje", — pažymėjo Guteresas.

Anot jo, 310 milijonų mokinių, kurie sudaro beveik pusę viso pasaulio vaikų skaičiaus, deda viltis į mokyklą kaip į nuolatinį kasdieninį mitybos šaltinį. Tuo pat metu jis pridūrė, kad dar prieš koronaviruso pandemiją pasaulis susidūrė su nepriimtinais vaikų nepakankamos mitybos ir augimo sulėtėjimo rodikliais.

Kaip pažymėjo Guteresas, vaikai, esantys už mokyklų ribų, vis dažniau tampa smurto šeimoje liudininkais ir aukomis.

"Taip pat yra pavojus, kad mergaitės pasitrauks iš mokyklos, dėl to padaugės nėštumo atvejų tarp paauglių", — pasakė jis.

"Negalime ignoruoti didėjančių rizikų, su kuriomis susiduria vaikai dėl smurto, prievartos ir išnaudojimo internete. Socialiniai tinklai yra ypač atsakingi už pažeidžiamų asmenų apsaugą", — nurodė generalinis sekretorius.

Kalbėdamas apie situaciją sveikatos apsaugos srityje, Guteresas pabrėžė, kad pandemija paveikė skiepijimo programas.

"Vakcinavimo nuo poliomielito kampanijos buvo pristabdytos. Vakcinavimo nuo tymų kampanijos nustojo veikti mažiausiai 23 šalyse. O kadangi sveikatos paslaugos tarnybos yra perkrautos, sergantys vaikai turi vis mažiau galimybių gydytis", — nurodė JT generalinis sekretorius.

Anot jo, vadovai turėtų padaryti viską, kas įmanoma, kad sušvelnintų pandemijos poveikį.

"Ataskaitoje vyriausybės ir donorai raginami teikti pirmenybę visų vaikų švietimui. Dokumente rekomenduojama teikti ekonominę paramą, įskaitant piniginius pervedimus, mažas pajamas gaunančioms šeimoms, taip pat kuo labiau sumažinti sutrikimus teikiant socialines ir medicinines paslaugas vaikams", — pabrėžė Guteresas.

"Mes taip pat turime teikti pirmenybę pažeidžiamiausioms grupėms — vaikams konfliktinėse situacijose, vaikams pabėgėliams ir perkeltiesiems žmonėms, negalią turintiems vaikams", — baigė jis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,9 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 131 tūkst. žmonių mirė.

Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė beveik 1 150 žmonių, mirė 32.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Jungtinių Tautų organizacija (JTO), koronavirusas, vaikai, pandemija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2359)
Žvakė, archyvinė nuotrauka

Mirė poetas Aleksas Dabulskis 

Atsisveikinimas su poetu vyks rugpjūčio 6 dieną, ketvirtadienį, Kauno "Rimties" laidojimo namuose

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Trečiadienį, po sunkios ligos mirė poetas, satyrikas, vertėjas Aleksas Dabulskis, praneša Lietuvos rašytojų sąjunga.

Dabulskis – 16 įvairių žanrų knygų autorius, ir tie žanrai rodo įvairiapusį, žaižaruojantį netikėtai sužėrintį talentą – jis kūrė eilėraščius, ironraščius, ūpogramas, epigramas, aforizmus ir kt., be to, visą gyvenimą aktyviai darbavosi kultūros baruose kaip redaktorius, sudarytojas, vertėjas.

Dabulskis 1951 metais, besimokydamas paskutinėje gimnazijos klasėje, buvo suimtas, už antisovietinius eilėraščius nuteistas 25 metais kalėti, kalintas Mordovijos ir Omsko srities lageriuose. 1956 metais grižo į Lietuvą, studijavo Kauno politechnikos institute, 1964 metais jį baigė, įgydamas statybos inžinieriaus specialybę. Inžinieriumi dirbo Lietuvos žemės ūkio akademijoje, Kauno statybos treste.

1972–1975 metais ir 1977–1982 metais žurnalo "Nemunas" skyriaus vedėjas, stilistas, skyriaus redaktorius. 1983–1989 metais Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus literatūros konsultantas. Nuo 1989 metų žurnalo "Santara" skyriaus ir šio žurnalo leidžiamų knygų bibliotekos redaktorius. 1989–1993 m. – satyros ir humoro laikraščio "Ūpas" redaktorius ir leidėjas, nuo 1994 metų – dienraščio "Kauno diena" korektorius.

Eilėraščius pradėjo skelbti nuo 1958 metų. Nuo 1972 metų Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Yra parašęs taiklių parodijų, nemaža satyrinių tekstų. Sukūrė eilėraščių vaikams.

"Nuoširdžiai užjaučiame velionio žmoną Ireną, sūnų Manto ir Mariaus šeimas, anūkus Aušrą, Aleksą, Karolį, Gabrielę ir Gretą, visus artimuosius, kolegas ir bičiulius", – rašo Lietuvos rašytojų sąjunga.

Atsisveikinimas su poetu vyks rugpjūčio 6 dieną, ketvirtadienį nuo 16 val. Kauno „Rimties“ laidojimo namuose 1 salėje, Juozapavičiaus pr. 1. Išlydėjimas – rugpjūčio 7 dieną, penktadienį, 13 val. į Petrašiūnų kapines. Šv. Mišios – rugpjūčio 7 d. 9 val. Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčioje Aleksoto g. 3.

Temos:
Metų netektys — 2020
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Sukčiai apgaulės būdu moters išviliojo virš 48 tūkst. eurų

(atnaujinta 08:31 2020.08.06)
Už apgaulės būdu savo ar kitų naudai svetimo turto ar turtinės teisės įgijimą gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Nepažįstami asmenys apgaulės būdu iš moters išviliojo virš 48 tūkst. eurų, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Rugpjūčio 5 dieną 08:18 Klaipėdoje gautas pranešimas, kad laikotarpiu nuo birželio 22 dienos iki liepos 17 dienos iš moters, gimusios 1952 metais, apgaulės būdu išvilioti 48 282 eurai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Už apgaulės būdu savo ar kitų naudai svetimo turto ar turtinės teisės įgijimą gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tegai:
sukčiavimas, policija, Klaipėda
Dar šia tema
Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas
Pagėgiuose sulaikomas neblaivus vyras sudavė pareigūnei
Lietuviams priminė, kad viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes privaloma
vamzdžių klojimo laivas Akademik Čerskij

Vokietijoje per teismą nori užginčyti "Nord Stream-2" leidimą

(atnaujinta 09:43 2020.08.06)
Ieškinyje reikalaujama atsižvelgti į naujus mokslinius duomenis dėl nekontroliuojamo metano išmetimo ir tikrinti nuotėkius išgaunant, transportuojant ir perdirbant gamtines dujas

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Vokietijos aplinkos apsaugos organizacija "Deutsche Umwelthilfe" (DUH) Greifsvaldo aukščiausiame administraciniame teisme pareikalavo persvarstyti leidimą eksploatuoti dujotiekį "Nord Stream-2", pranešė RIA Novosti.

Organizacijoje paaiškino, kad šiuo ieškiniu DUH iš atsakingos Štralzundo kalnakasybos tarnybos reikalauja atsižvelgti į naujus mokslinius duomenis dėl nekontroliuojamo metano išmetimo ir tikrinti nuotėkius išgaunant, transportuojant ir perdirbant gamtines dujas.

Pareikšta, kad metanas, kaip gamtinių dujų sudedamoji dalis, yra "86 kartus žalingesnis klimatui" nei anglies dioksidas, o naujausiais mokslininkų duomenimis, gavybos metu išmetama daug daugiau, nei manyta anksčiau.

DUH Energetikos ir klimato apsaugos skyriaus vadovas Konstantinas Cergeris pažymėjo, kad "Nord Stream-2" tariamai neturėjo gauti patvirtinimo su dabar turimais moksliniais duomenimis. "Dabar reikia atsižvelgti į naujus metano nuotėkio matavimo metodus, nes jie prives prie didelio dujotiekio poveikio mūsų klimatui", — pridūrė jis.

Be to, kaip nurodo organizacijos teisininkė Kornelija Cim, reikia įvertinti viso vamzdyno, o ne atskirų jo dalių, esančių skirtingose ​​šalyse, poveikį aplinkai, nes pabaigtas objektas veikia visumoje, o ne ruožais.

Dujotiekio "Nord Stream 2 AG" operatorius RIA Novosti pranešė, kad jie susipažino su ieškiniu ir jį įvertins.

Priminta, kad Štralzundo įstaigoje kovo 5 dieną atmetė DUH paraišką peržiūrėti projekto leidimą.

Operatorius 2018 metų sausį gavo leidimą statyti ir eksploatuoti "Nord Stream-2" Vokietijos teritoriniuose vandenyse ir jo sausumos dalyje.

Projektą jau mėgino nuginčyti NABU organizacijos aplinkosaugininkai, tačiau Greifsvaldo aukštesnysis administracinis teismas ieškinį atmetė, priėjus išvadą, kad visuomenės interesas užtikrinti tiekimo saugumą ir efektyvumą turi viršenybę prieš aplinkosaugininkų interesus.

Tegai:
Vokietija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Laivo "Fortūna" nuomininkas atsisakė dalyvauti užbaigiant "Nord Stream-2"
Nuspręsta: Kiniją "smaugs" dešimt susirinkusių. Ar bus pakviesta Rusija?
Ekspertas: Lenkijos teisinės pretenzijos neturės įtakos "Nord Stream-2"