Koronaviruso testas

Paaiškėjo "Klaipėdos hospiso" situacija, kur beveik visi užsikrėtė COVID-19

(atnaujinta 16:09 2020.04.20)
Anot gydymo įstaigos vadovės, šiuo metu pacientų būklė stabili, niekas neturi temperatūros ar dusulio požymių

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Privačioje Klaipėdos ligoninėje dešimt darbuotojų ir 33 iš 38 pacientų užsikrėtė koronavirusu, vienas iš jų mirė. Apie tai medicinos įstaigos vadovė Rasa Dagienė paskelbė Klaipėdos savivaldybės avarinės komisijos posėdyje.

Pasak ligoninės vadovės, šiuo metu pacientų būklė stabili, niekas neturi temperatūros ar dusulio požymių.

Šiuo metu devyni žmonės yra pareiškę norą dirbti ligoninėje — tai slaugytoja, keturi slaugytojos padėjėjai ir dar keturi žmonės, kurie eis pagalbos personalo pareigas.

Degienė taip pat pranešė apie dar kelis žmones, kurie paskambino į medicinos įstaigą ir norėtų dirbti savanoriškai.

Vietinių ekspertų teigimu, dėl koronaviruso ligos ligoninėje gydytojai bijo ten dirbti. Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad net pasikalbėjus su visais regiono medicinos įstaigų vadovais, neįmanoma rasti darbuotojų ligoninei.

"Personalo amžius ten, kaip jie sakė, visose įstaigose svyruoja netoli 70 metų. Ten jie atsisakinėja dirbti, bijo, tuoj pat išeina iš darbo, taip kalbu vadovų žodžiais", — sakė jis.

Tuo pačiu KUL vadovas pažadėjo, kad gydytoją, galintį prižiūrėti hospiso pacientus, jo vadovaujama įstaiga suras.

Janušonis taip pat kalbėjo apie planą B, kuris bus įgyvendintas, jei nepavyks išspręsti situacijos ligoninėje, o pacientai turės būti perkelti į kitas gydymo įstaigas.

"Mūsų plane numatyta rezervinė ligoninė, visų pirma Respublikinės Klaipėdos ligoninės korpusas ir numatytas Šilutės ligoninės korpusiukas. Tačiau kalbėjau su Šilutės ligonine, jie, kol pagal planą nebus išnaudota Respublikinė Klaipėdos ligoninė, kategoriškai atsisako ką nors daryti: ir savivaldybė atsisako, ir darbuotojai. Daugiau kažkur kituose regionuose jų perkelti, mano nuomone, nelabai išeitų ir reikėtų šitą židinį lokalizuoti visomis jėgomis ten, kur jis yra. Jį kiloti visiškai negerai. Galbūt reikėtų panaudoti žmones, kurie yra, jie yra save izoliavę — toks pat metodas taikomas ir Nemenčinėje", — sakė jis.

Klaipėdos respublikinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus teigė, kad personalas norėtų padėti ligoninėje, tačiau dėl įvairių priežasčių gydytojai atsisako ten dirbti.

Anot jo, į gydymo įstaigą kreipėsi akademinės bendruomenės atstovai iš kitų miestų, kurie nuotoliniu būdu galėjo pasitarti su kolegomis. Taigi, "nors moralinė parama gana didelė, bet, deja, kol kas dėl fizinės paramos pasidžiaugti neturiu kuo", — Steponkus.

Humanitarinė pagalba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Епанчинцев

Klaipėdos jūreivių ligoninės vadovas Jonas Sąlyga pasakojo, kad sekmadienį rado penkis slaugytojas, kurie galėtų dirbti Klaipėdos ligoninėje.

"Jų pagrindinis klausimas buvo atlyginimas, kadangi atsakomybė yra didžiulė. Ministras taip pat paskelbė, kad bus mokamas 100 proc. priedas, bet viena, kiek žinau, dirbti atsisakė", — sakė jis.

Dagienė teigė, kad atlyginimas slaugytojams buvo siūlomas toks pat, kaip ir pačiam ligoninės personalui, o minėtas medicinos darbuotojas atsisakė dirbti ne dėl atlyginimo, o dėl kitų priežasčių.

Kita problema yra ta, kad darbuotojams po pamainų ligoninės stacionare nerekomenduojama kurį laiką grįžti į pagrindinę darbo vietą, be to, jie turės atsiriboti nuo savo šeimos.

Lietuvoje iki balandžio 27 dienos įvestas karantinas, viešose vietose be kaukės būti draudžiama.

Iš viso respublikoje buvo nustatyta daugiau kaip 1320 COVID-19 ligos atvejų, pasveiko 242 žmonės, mirė 36.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,2 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 155 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
gydytojai, Klaipėda, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)
Dar šia tema
Surplys papasakojo, kaip vyresni gyventojai pažeidžia karantiną
Išgyvenusieji. Pasveikusių nuo COVID-19 žmonių istorijos
G20 pripažįsta, kad pandemija atskleidė silpnąsias sveikatos apsaugos sistemos vietas
Amerikietiškos atostogos Vilniuje

"Amerikietiškos atostogos": į Vilnių atvyks visas Lietuvos kantri žvaigždynas

(atnaujinta 18:08 2020.07.03)
"Teksasas Vilniuje" — viena iš šį savaitgalį vyksiančių "Amerikietiškų atostogų" programos dalis. Į miestą atvyks kantri muzikos atlikėjai, vyks linijinių šokių pasirodymas ir amerikietiškų dešrainių valgymo varžybos

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Šį šeštadienį Vilniuje prasideda "Amerikietiškos atostogos", praneša miesto savivaldybė.

Lietuviškos kantri žvaigždės Vilniuje

Viena iš šį savaitgalį vyksiančių "Amerikietiškų atostogų" programos dalis — "Teksasas Vilniuje". Šį šeštadienį į Vilnių atvyks visas Lietuvos kantri muzikos žvaigždynas — Teksasu pavirsiančioje Lukiškių aikštėje nuo 13 valandos prasidės koncertas, kuriame muzikuos kantri tėvu Lietuvoje vadinamas Virgis Stakėnas, Viktorija Kajokaitė, Aleksandr Belkin ir grupė "The Road Band", V. Jutas ir "Blues Makers", "Siga & Rob Acoustic Duo" ir kiti.

Mokys linijinių šokių

Į pavakarę amerikietiško maisto padegustavusius Teksaso Vilniuje svečius taip pat Lukiškių aikštėje pajudėti kvies linijinių šokių, kurie ir gimė Amerikoje, šokėjai. 

Pirmiausia, 17:30 val. linijinių šokių šokėjai surengs savo pasirodymą, o po jo profesionalus mokytojas visus norinčiuosius pamokys nesudėtingo šokio pagal gerai žinomą muziką.

"Aikštėje išsirikiuos net apie 60–80 šokėjų iš įvairių šalies miestų, pasipuošusių kantri stiliaus aprangos detalėmis, parodysime 15 skirtingų kantri linijinių šokių programą", — teigia Lietuvos linijinių šokių federacijos prezidentė Neringa Kirklienė.

Pasak jos, kantri šokiai yra labai smagūs ir mėgstami žmonių. Nors dažnai būna poriniai, Amerikoje populiarūs ir linijiniai.

Dešrainių valgymo čempionai

Šeštadienį, nuo 13 val., Lukiškių aikštėje amerikietišką gatvės maistą siūlys maisto vagonėliai. Miesto gatvės maisto šefai ruoš dešrainius, mėsainius, gruzdintą žuvį, vaflius ir kepsnius. 

Американские выходные в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
"Amerikietiškos atostogos" Vilniuje

Ryškiausiu akcentu taps tikros amerikietiškos dešrainių valgymo varžybos, kurios tą pačią dieną vyks ir JAV.

Šeštadienį, 18 val., prasidėsiančiose varžybose Vilniuje galės dalyvauti kiekvienas norintis, registracija vyks vietoje.

Teksaso šėlsmas "Lukiškių aikštėje" vyks nuo 13 iki 22 valandos. Vakarą vainikuos JAV ambasados Lietuvoje dovanojamas Holivudo kino seansas po atviru dangumi. Rotušės aikštė pavirs Holivudu — aikštėje galima bus išvysti raudonąjį kilimą, senovinių amerikietiškų automobilių parodą, lindihopą ir pasiklausyti roko šlagerių koncerto.

Visa "Amerikietiškų atostogų" Vilniuje programa — čia.

Tegai:
sostinė, atostogos, Vilnius
Dar šia tema
Pasakykite "namaste": Vilniuje vyko "Indiškos atostogos"
JAV Lietuvoje: Vilniuje savaitgalį vyks "Amerikietiškos atostogos"
Cigaretės, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai pasalos metu sučiupo cigarečių gabentoją

(atnaujinta 17:56 2020.07.03)
Dėl kontrabandos gabenimo vyrui gresia tūkstantinė bauda. Šalčininkų rajono gyventojas po apklausos paleistas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Prie sienos su Baltarusija pasieniečiai su įkalčiais sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuris į Lietuvą norėjo gabenti pusantro tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį ties Šalčininkų rajono Girdžiūnų kaimu patruliavę VSAT pareigūnai palaukėje aptiko 3 į polietileną suvyniotus ryšulius. Netoli šios vietovės yra nužymėta valstybės sienos apsaugos zona. Ryšuliuose buvo 1500 pakelių cigarečių "Fest" ir "Minsk Capital QS", pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Pasieniečiai pasiliko pasaloje. Netrukus jie pamatė, kaip į šią vietą besižvalgydamas atėjo vyras, čiupo ryšulius ir ketino traukti į šalies gilumą. Iš toliau surengtos pasalos pasirodę VSAT pareigūnai sulaikė kontrabandos gabentoją.

Išsiaiškinta, kad jis yra 48 metų Šalčininkų rajono gyventojas.              

Dėl kontrabandos gabenimo jam gresia tūkstantinė bauda, vyksta įvykio tyrimas. Šalčininkų rajono gyventojas po apklausos paleistas.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Lietuvos pasieniečiai už ES lėšas atnaujino savo transporto parką
Iš Vilniaus oro uosto pasprukęs Interpolo ieškomas rusas sulaikytas Latvijoje
Pasieniečiai sulaikė ir kontrabandą, ir jos gabentoją
Danske Bank

Estija kreipėsi į JAV teisininkus pagalbos pinigų plovimo byloje

(atnaujinta 19:06 2020.07.03)
Kalbama apie skandalą, susijusį su "Danske Bank" ir "Swedbank" filialų veikla. Talinas pareiškė apie siekį išspręsti bylą

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Estija pasirašė teisinės pagalbos susitarimą su Amerikos advokatų kontora "Freeh Sporkin & Sullivan LLP", kuri Estijos vyriausybę konsultuos atliekant tyrimą, kurį vykdo JAV valdžios institucijos, dėl Danijos "Danske Bank" ir Švedijos "Swedbank" galimo pinigų plovimo, penktadienį pranešė Estijos finansų ministerijos spaudos tarnyba.

"Pastaraisiais metais Estijos reputacija smarkiai nukentėjo dėl kelių tarptautinio masto pinigų plovimo atvejų. Kaip žinome, skirtingose ​​šalyse buvo pradėti tyrimai dėl Estijoje dirbančių bankų kovos su pinigų plovimu reikalavimų pažeidimų. Estijai labai svarbu, kad šie sunkūs atvejai būtų išsamiai ištirti, kad kuo geriau išsiaiškintume, kas iš tikrųjų įvyko praeityje", — spaudos tarnyba cituoja finansų ministro Marto Helmės žodžius.

Finansų ministerijos vadovas pažymėjo valstybės bendradarbiavimo su Amerikos tardymo institucijomis svarbą.

"Jei atlikus tyrimus bankams bus paskirtos baudos, valstybė dalyvaus paskirstant baudas. Šiame procese mes esame nukentėjusioji šalis. Todėl labai svarbu, kad JAV turėtume labai stiprų ir patyrusį partnerį", — RIA Novosti cituoja Helmės pareiškimą.

2018 metais Danijos "Danske Bank" Estijos filialas atsidūrė skandalo dėl įtarimų pinigų plovimu centre. Šie įtarimai tiriami Estijoje, Danijoje, Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV. Kaltinamojo nuosprendžio paskelbimo atveju, pažeidėjui gresia iki šešių milijardų eurų bauda.

Remiantis paties banko atliktu tyrimu, per 2007–2015 metų laikotarpį per šio banko Estijos skyrių buvo pervesta iki 234 milijardų įtartinos kilmės JAV dolerių, kurių didžiąją dalį neteisėtai gaudavo klientai iš Rusijos, taip pat Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir kitų šalių.

Be "Danske Bank", su pinigų plovimu per Estijos skyrių gali būti susijęs ir švedų "Swedbank". Jo veikla taip pat tiriama JAV. Kaip anksčiau pranešė Švedijos televizijos kanalas "SVT", per sąskaitas šiame banke, kurios buvo atidarytos 2007–2015 metais, galėjo būti perversta mažiausiai 3,8 milijardo eurų įtartinų pinigų.

Tegai:
pinigų plovimas, Estija, Danske Bank