Klaipėdos hospisas, archyvinė nuotrauka

Grubliauskas kreipiasi į prokuratūrą dėl kritinės situacijos Klaipėdos hospise

(atnaujinta 15:23 2020.04.21)
Medicinos įstaigoje susirgo dešimt darbuotojų, beveik visi pacientai. Vietinių ekspertų teigimu, dėl koronaviruso padėties gydytojai bijo dirbti hospise ir beveik neįmanoma rasti personalo

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas paskelbė, kad, atsižvelgdamas į situaciją privačioje įstaigoje "Klaipėdos hospisas", kreipėsi į prokuratūrą su prašymu pradėti tyrimą ir nustatyti asmenis, kurie, tikėtina, gali būti kalti dėl to, kas įvyko. Tai jis pareiškė spaudos konferencijoje, skirtoje aptarti koronaviruso epidemijos padėtį mieste.

"Situacija mažų mažiausiai skandalinga, ji tikrai labai rimta, <...> tačiau svarbiausia išsiaiškinti visas aplinkybes ir viešųjų institutų svarbą ir dalyvavimą visuose procesuose nuo pat licencijos išdavimo, veiklos pradžios iki šių dienų", — sakė Grubliauskas.

Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė paskelbė, jog šiuo metu vyksta aktyvus bendradarbiavimas su hospiso direktore. Ji patikino, kad šiuo metu "Klaipėdos hospisui" trūksta vienkartinių kombinezonų, apsauginių akinių ir antbačių.

Kadangi tokių lėšų Klaipėdos savivaldybėje šiuo metu nėra, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos buvo paprašyta skirti jų iš valstybės rezervo. Savivaldybė aprūpins hospisą respiratoriais ir pirštinėmis.

Pasak Grubliausko, hospisas šiuo metu yra "karštas židinys". Jis pažymėjo, kad įstaiga yra pasirengusi kasdieniam darbui karantino sąlygomis, tačiau nebuvo pasirengta kritinei situacijai.

"Šią minutę tokios grėsmės, kad jau reikia organizuoti transportą ir pervežti ten esančius ligonius dar nėra, bet pasakyti, kad jos visai nėra ir neliko, tikriausiai būtų per anksti", — tvirtino Grubliauskas.

Meras taip pat teigė, kad antradienio rytą turėjo būti paimti ėminiai tiems pacientams, kurių testai praeitą savaitę buvo neigiami.

Прохожие на улице Вильнюса
© Sputnik / Владислав Адамовский

Privačiame Klaipėdos hospise koronavirusu užsikrėtė dešimt darbuotojų ir 33 iš 38 pacientų, mirė du pacientai. Anksčiau buvo pranešta, kad devyni žmonės išreiškė norą dirbti ligoninėje — tai slaugytoja, keturi slaugytojų padėjėjai ir dar keturi pagalbiniai darbuotojai.

Tačiau, pasak vietinių ekspertų, dėl situacijos su koronavirusu hospise, gydytojai bijo ten dirbti ir beveik neįmanoma rasti personalo.

Be to, paaiškėjo, kad hospisas turėjo higienos pasą tik vienai lovai.

Klaipėdos universitetinės ligoninės padėtis

Anksčiau Klaipėdos apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pažeidimų, susijusių su koronaviruso plitimu vietos universitetinėje ligoninėje.

Šis sprendimas buvo priimtas gavus pranešimus apie galimus kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimus bei darbuotojų saugos reikalavimų nesilaikymą ir neatitikimą jų pareigoms.

Buvo pranešta, kad ligoninėje yra didelis COVID-19 infekcijos pavojus tiek personalui, tiek pacientams.

Kaip pranešta anksčiau, Lietuvoje tarp koronavirusu sergančių pacientų buvo nustatyta nemaža gydytojų dalis. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologės Daivos Razmuvienės, dabar izoliuota apie 1200 medicinos darbuotojų, o 220 yra užsikrėtę.

Lietuvoje karantinas galioja iki balandžio 27 dienos, praėjusią savaitę verslui buvo padaryta keletas nuolaidų, jei bus laikomasi visų sanitarinių ir epidemiologinių normų ir sąlygų.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius siekia 1350, 298 žmonės pasveiko. Mirė 38 pacientai.

Tegai:
Vytautas Grubliauskas, koronavirusas, Klaipėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Surplys papasakojo, kaip vyresni gyventojai pažeidžia karantiną
Išgyvenusieji. Pasveikusių nuo COVID-19 žmonių istorijos
Čaplinskas įvardijo penkias priemones, kurios mažina COVID-19 plitimą
Santaros klinika paskelbė vaizdo įrašą, kaip gydytojai atlieka darbą "karštuose taškuose"
Eilės pasienyje

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė kelių šimtų sunkvežimių eilė

(atnaujinta 14:35 2020.10.31)
Taip pat eilės susidaro Latvijos ir Lenkijos pasienyje. Ten susikaupė daugiau nei 120 sunkvežimių

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė daugiau nei 460 sunkvežimių eilė, rodo Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenys.

14:00 valandos (13:00 Lietuvos laiku) duomenimis, daugiau nei 170 sunkvežimių laukia "Kamennyj Log" kontrolės punkte, daugiau nei 120 sunkvežimių — Kotlovkoje, daugiau nei 90 sunkvežimių — Privalkoje. Beniakonių kontrolės punkte — virš 80.

Prie sienos su Latvija taip pat susidarė eilės. Daugiau nei 80 sunkvežimių laukia "Urbanų" kontrolės punkte, daugiau nei 20 — "Grigorovščinoje".

Baltarusijos pasienyje su Lenkija ir Ukraina eilės nedidelės. Kozlovičiuose įvažiavimo laukia daugiau nei 20 vilkikų, o Novaja Gutos — tiek pat.

Dėl epidemiologinės situacijos kaimyninėse šalyse Baltarusija nuo ketvirtadienio laikinai apribojo keleto asmenų kategorijų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos patekimą į kontrolės punktus. Krovininiam transportui apribojimai netaikomi.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Baltarusija įvedė apribojimus pasienyje su Lietuva
Lietuvos URM įteikė protesto notą Baltarusijai dėl draudimo atvykti
Baltarusijos studentai įstrigo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje
Karantinas

Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių

(atnaujinta 16:23 2020.10.31)
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudonąją zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 dienos imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos dar trylika šalies savivaldybių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Karantinas gali būti įvedamas Prienų rajono, Rietavo, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Palangos ir Panevėžio rajono savivaldybėse.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudonąją zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo.

Ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas, bus sprendžiama trečiadienį.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtrauktos 34 šalies savivaldybės, geltonąją — 21, žaliąją — 5. 

Vietiniai karantinai jau yra paskelbti 21 savivaldybėje: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Raseinių rajono savivaldybėse.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga prabilo apie nacionalinio karantino paskelbimo galimybę
Vilniaus "Akropolis" trumpina parduotuvių darbo laiką
SAM rekomenduoja, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu

Nufilmuoti cunamio, kurį sukėlė žemės drebėjimas, padariniai Graikijoje

(atnaujinta 15:01 2020.10.31)
Dabar Graikijos Samo saloje šešiems mėnesiams dėl siaučiančių stichijų paskelbta nepaprastoji padėtis. Ji truks iki balandžio pabaigos

Graikijos Samo saloje šešiems mėnesiams paskelbta nepaprastoji padėtis dėl žemės drebėjimo, pranešė Civilinės saugos generalinis sekretoriatas.

"Civilinės saugos ir krizių valdymo viceministro Nikos Chardalias įsakymu ir civilinės saugos generalinio sekretoriaus Vasilioso Papageorgiou sprendimu Rytų ir Vakarų Samo savivaldybėse paskelbtos nepaprastosios padėtys", —cituoja pranešimą RIA Novosti.

Nepaprastosios padėties įvedimas būtinas pašalinti stipraus žemės drebėjimo pasekmes, nes tai suprastina sprendimų priėmimą.

Padėtis galios šešis mėnesius, iki kitų metų balandžio 30 dienos.

Penktadienį Egėjo jūroje netoli Graikijos Samo salos ir Turkijos vakarinėje Izmyro provincijoje įvyko galingas žemės drebėjimas. Graikijos seismologai įvertino, jog tai buvo 6,9 balo žemės drebėjimas. Jis taip pat sukėlė nedidelį cunamį, kuris užliejo pakrančių gatves Seferichisare.

Naujausiais duomenimis, iš viso žuvo 25 žmonės ir daugiau kaip 800 buvo sužeisti.

Tegai:
žemės drebėjimas, cunamis, Graikija