Medicinos darbuotojai

Lietuva gavo dar vieną apsauginių skafandrų siuntą Kinijos

(atnaujinta 17:02 2020.04.26)
Atgabenti beveik 11 tonų apsauginių skafandrų pagal poreikį keliaus į Kauno, Marijampolės ir Tauragės apskrityse esančias ligonines

VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Sekmadienio rytą Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs beveik 11 tonų apsauginių skafandrų, kurie turėtų būti pristatyti Kauno klinikoms, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Kartu atskraidinta ir 300 tūkst. tamponėlių ėminių ėmimui iš nosies, jie bus perduoti Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai.

SAM pažymi, kad Kauno klinikos yra viena iš penkių valstybės lygio ekstremaliųjų situacijų valstybės operacijų vadovo sprendimu numatytųjų ligoninių, organizuojančių ir koordinuojančių paslaugų teikimą, įskaitant gautų asmens apsaugos priemonių paskirstymą joms priskirtoje teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms. Šįkart gauti apsauginiai skafandrai pagal poreikį keliaus į Kauno, Marijampolės ir Tauragės apskrityse esančias ligonines.

Anot pranešimo, šios dienos siunta — tai dar viena dalis įvykdyto asmens apsaugos priemonių užsakymo iš Kinijos. Už jų logistiką į Lietuvą atsakinga Susisiekimo ministerija. Jau kone mėnesį Lietuvos oro uostuose reguliariai leidžiasi lėktuvai, atgabenantys asmens apsaugos priemonių siuntas medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19).

Gauti kroviniai paskirstomi 5 šalies organizuojančios ligoninėms (Santaros klinikoms, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei), kurios pagal poreikį išdalina gautas asmens apsaugos priemones veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtose karščiavimo klinikose ir mobiliuose punktuose. 

Gautas asmens apsaugos priemones išvežioja valstybės įmonė "Lietuvos paštas". 

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,8 milijono užkrėtimo atvejų, daugiau nei 193 tūkstančiai žmonių mirė. Lietuvoje nustatyta 1438 koronaviruso atvejų, 41 pacientas mirė.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
apsaugos priemonės, Kinija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Lietuvos medikams atgabenta beveik 19 tonų asmens apsaugos priemonių iš Kinijos
Už medikų apsaugos priemones iš pacientų negali būti reikalaujamas mokestis
Seimas apkaltino "Delfi" faktų apie apsaugos priemonių išdavimą iškraipymu
Į šalį atskraidintos 23 tonos asmens apsaugos priemonių medikams iš Kinijos
Žiema

Sausio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:40 2021.01.21)
Avinams rytojus tinkamas tvarkyti finansinius reikalus, susirasti papildomą darbą, Šauliams tinkama diena susirasti naujų draugų arba atgaivinti bendravimą su senais pažįstamais, Žuvys turėtų susirūpinti sveikata ir nepiktnaudžiauti alkoholiu

Rytoj horoskopo žvaigždės žada sėkmę, aktyvumą, minties aiškumą. Tačiau įsitikinkite, kad jūsų pasitikėjimas savimi neišaugs per daug. Apskritai rytojus palankus bet kokiems užsiėmimams. Rytoj imunitetas bus geras, o valia padės susidoroti su bet kokia liga. Tačiau būkite atsargūs: pasitikėjimas savimi gali būti toks didelis, kad privers apsirengti ne pagal orą ar nepaisyti eismo taisyklių.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną patariama pradėti gerinti savo finansinę padėtį. Be pagrindinio pajamų šaltinio, jūs galite turėti gerų galimybių susirasti papildomą darbą ne visą darbo dieną. Galbūt grynųjų pinigų kvitas, kurio nesitikėjote.

Jautis (04.21-05.21) Darbe neskubėkite būti aktyvūs — šią dieną geriau praleisti, jei įmanoma, ramiai. Palaikykite artimuosius. Tik suvieniję jėgas, galite maksimaliai įgyvendinti savo planus.

Dvyniai (05.22-06.21) Galite pradėti dirbti kartu su nauju projektu, atkurti pašlijusius santykius. Jei šiuo metu pateikiami įdomūs pasiūlymai, tada nedvejokite ilgai. Popietė tinkama medicininei apžiūrai.

Vėžys (06.22-07.22) Norint pasiekti gerų rezultatų bet kuriame versle, reikia elgtis savarankiškai, tai apsaugos jus nuo nusivylimo. Išstudijuokite situaciją ir užmegzkite santykius su žmonėmis, kurių pagalbos jums gali prireikti ateityje. Žvaigždės pataria ryžtingai atsikratyti visko, kas pasenę ir nereikalinga.

Liūtas (07.23-08.23) Šią dieną pajusite tam tikrus apribojimus bandydami įgyvendinti savo ketinimus. Yra galimybė neapskaičiuoti savo jėgų ir pasirinkti netinkamą elgesio būdą su kolegomis ir viršininkais. Stenkitės neprarasti ramybės.

Mergelė (08.24-09.22) Jei planuojate įgyvendinti savo planus, pabandykite apsieiti be pašalinės pagalbos. Labiau pasitikėk savo intuicija. Šiuo laikotarpiu patariama būti itin dėmesingiems savo sveikatai, vengti kontakto su sergančiais žmonėmis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tai tinkamas laikas keliauti, mokytis ir spręsti teisinius ginčus. Nepažįstamoje srityje galite padaryti klaidų. Ir jei pradėsite patys imtis iniciatyvos, jūsų pastangos gali žūti užuomazgoje.

Skorpionas (10.23-11.21) Šiandien yra daugybė reikalų. Tačiau kitos problemos sprendimo imkitės tik baigę ankstesnę. Geriausias laikas atskleisti savo sugebėjimus yra popietė. Pirmoji pusė — puikus laikas romantiškiems pasimatymams. Tačiau vis tiek geriau akcentuoti rimtus santykius.

Šaulys (11.22-12.21) Patariama daug laiko praleisti bendraujant. Seni pažįstami primins apie save, atsiras naujų. Gali būti, kad aplinkybės pareikalaus gudrumo. Jums gali tekti palaikyti santykius su tais, kurie jums nepatinka. Tai nepalankus metas rizikingoms finansinėms operacijoms, perkant kreditais.

Ožiaragis (12.22-01.20) Artimiausia ateitis palankesnė skubotam reikalų vykdymui. Teks susidoroti ne tik su savo krūviu, bet ir apsupti jus šeimos priežiūra. Venkite bendrauti su žmonėmis, kurių manieros jus erzina. Geriau stebėkite ir analizuokite, kas vyksta.

Vandenis (01.21-02.19) Šiandien rizika ką nors įžeisti yra ypač didelė. Jei jums reikia pagalbos, tinkamas laikas jos paprašyti. Nepraleiskite progos išplėsti savo verslo, užmegzti naudingų kontaktų, aptarti perspektyvų su partneriais ar viršininkais. Diena bus harmoninga viskam, kas susiję su asmeniniais santykiais.

Žuvys (02.20-03.20) Problemų gali kilti dėl skubėjimo, veiksmų nenuoseklumo komandoje, savo pernelyg didelių ambicijų. Prioritetus nustatykite ir darykite tvarką. Galimas apsinuodijimas alkoholiu.

Tegai:
horoskopas
Kelias, archyvinė nuotrauka

Vairuotojai įspėjami: keliuose yra slidžių ruožų, naktį formuosis plikledis

(atnaujinta 20:36 2021.01.21)
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Vietomis rūkas, lijundra. Daug kur plikledis

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuvoje pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis yra šlapio sniego provėžų, praneša Automobilių kelių direkcija.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai išlieka padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs.

Vairuotojai raginami rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį ir atkreipti dėmesį į pavojingus kelių ruožus ir sumažinti greitį prieš juos, tai yra, sankryžas, miško proskynas, taip pat būti atidūs važiuodami per tiltus ir viadukus.

Taip pat vairuotojai įspėjami, jog naktį eismo sąlygas sunkins plikledis.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Vietomis rūkas, lijundra. Daug kur plikledis. Vėjas pietų, pietryčių, 6–11 m/s. Žemiausia oro temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Tegai:
plikledis, orai, Automobilių kelių direkcija
Dar šia tema
Visoje Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas
Lietuvoje valandinis elektros suvartojimas buvo didžiausias per 29 metus
Šalčiausiomis dienomis šalies vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau gamtinių dujų