Nuotolinis darbas

Saviizoliacijos klaidos: įpročiai, kurie kenkia jūsų sveikatai

(atnaujinta 18:20 2020.05.05)
Nejudrumas, persivalgymas ir išsiderinęs režimas — atrodo, kad jūs jau susidūrėte su karantino pasekmėmis. O kaip išvengti tokio gyvenimo būdo klaidų — paaiškina Sputnik

Koronaviruso pandemija ir saviizoliacija verčia visus išmokti gyventi iš naujo. Pavasarinius pasivaikščiojimus, vakarėlius su draugais, planus artimiausioms atostogoms ir darbą biure pakeitė darbas nuotoliniu būdu, "žygis" nuo šaldytuvo iki sofos ir vaizdo pokalbiai "Zoom" ir "Skype". Visa tai negalėjo nepaveikti ne tik psichinės, bet ir fizinės sveikatos, nes dėl nuobodulio ir ribotų galimybių kiekvienas nusprendė išbandyti naują vaidmenį — nenuilstamo sportininko, darbštaus darbuotojo, kulinaro ir smaguriautojo ar tiesiog tinginio.

Ir viskas būtų gerai, tačiau naujas vaidmuo izoliacijoje numato tam tikrą kraštutinumą, nes į kiekvieną iš šių užsiėmimų jūs pasineriate visa galva, stengdamiesi nugalėti nuobodulį, tačiau tuo pačiu metu pamirštate apie svarbiausią dalyką — sveikatą.

Taigi, kokias klaidas jūs darote saviizoliacijoje, kaip jos gali paveikti jūsų sveikatą ir kaip apsisaugoti — bandė išsiaiškinti Sputnik.

1 klaida — mažai judesio

© REUTERS / Francois Lenoir
Studentė žaidžia su kate saviizoliacijos metu

Taigi, jūs neturite namo kaime, neturite šuns ar bėgimo takelio, o jūsų fizinis aktyvumas išnyko. Taip, reikia žinoti, kad "saviizoliacija ant sofos" gali sukelti sąnarių ir raumenų problemų, o nuolatinis šaldytuvo varstymas gali pridėti papildomų kilogramų.

Ką gi daryti? Viskas labai paprasta — judėkite. Sportuokite namuose, nes Instagram yra labai daug mankštų, ir nepamirškite apie buitinį aktyvumą. Sunku įsivaizduoti geresnį laiką langams ir grindims plauti.

2 klaida — rekordinis sportas

Jei anksčiau jūsų fizinis aktyvumas pasireiškė pakilimu į penktą aukštą ir atgal arba vaikščiojimu iki biuro, tai dabar jums pavojinga kilnoti didelius svorius ar daryti špagatą.

Pradėkite nuo mažų dalykų — darykite 15 minučių treniruotes, užsiimkite joga ir nebandykite pasiekti supermodelio Naomi Campbell rekordo.

3 klaida — per stiprus ryšys su šaldytuvu

Еда за компьютером, архивное фото
© Depositphotos / Haribol_108
Mergina dirba prie kompiuterio

Saviizoliacijos metu net tie, kas įprato laikytis dietos, susiduria su mitybos problemomis. Šaldytuvas tapo savotiška pramoga ir pagunda visiems ir kiekvienam, o tai greitai veda prie antsvorio atsiradimo.

Kaip gi įveikti amžiną norą valgyti?

Pabandykite įsiklausyti į save ir suprasti, ar iš tikrųjų esate alkani? Ir jei vis dar abejojate, geriau išgerti stiklinę vandens ir suvalgyti vaisių.

4 klaida — darbas ant sofos

Jei jūs jau įpratote dirbti, atsigulę į minkštas pagalves ar palinkę virš nešiojamojo kompiuterio, kiek įmanoma greičiau ištieskite nugarą ir nuimkite kompiuterį nuo kelių, o geriau iš karto atsisėskite prie stalo.

Atminkite, kad galva neturėtų kaboti virš kojų, nes kaklo ir pečių raumenys patirs nuolatinę įtampą, o tai sukels skausmą ne tik visame kūne, bet ir smilkiniuose ir net akyse.

5 klaida — per didelis krūvis akims

© Sputnik / Sergey Pivovarov
Moteris dirba nuotoliniu būdu

Pradedate darbą "su gaidžiais" ir baigiate sutemus, bandydami rasti kelią prie lovos? Panašu, kad netrukus turėsite problemų ne tik su akimis, bet ir su miego režimu.

Jei nenorite išeiti iš karantino su oftalmologo receptu, patariame jums dažniau daryti akių mankštą, naudoti drėkinamuosius lašus ir pagalvoti apie pertraukėles — be telefono ar eilinės serialo serijos.

6 klaida — be vėdinimo

Niekaip negalite susikaupti? Žiovaujate per svarbų skambutį su vadovybe?

Greičiausiai jums reikia pakvėpuoti grynu oru. Retas kambario vėdinimas gali sukelti apatiją, migreną, darbštumo sumažėjimą ir susikaupimo stoką.

Pagerinti situaciją padės elementarus vėdinimas kas valandą, 10–15 minučių.

Mityba saviizoliacijos sąlygomis
© Sputnik /
Mityba saviizoliacijos sąlygomis
Tegai:
koronavirusas, pandemija, sveikata, saviizoliacija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1841)
Dar šia tema
Dietologas pasakojo, kaip nepriaugti svorio karantino metu
Kaip skaniai valgyti ir išlaikyti formą neišeinant iš namų. Gydytojų patarimai
Gydytoja įvardijo, ką derėtų gerti saviizoliacijos metu
Sputnik Lietuva nufilmavo "koncertą" Vilniaus balkonuose karantino metu
Kaskadininkai internete sukūrė "flešmobą" ir parodė, kaip nugalėti koronavirusą
Lauris Reiniks įrašė naują dainą apie keistą ramybę Latvijoje dėl koronaviruso
Britney Spears netyčia padegė savo sporto salę, tačiau vis tiek numesti svorio
Apsauginė kaukė ir pirštinės, archyvinė nuotrauka

Prašoma nustatyti 100 proc. nedarbingumo išmoką medikams, kurie buvo priversti izoliuotis

(atnaujinta 20:53 2020.05.27)
Šiuo metu medicinos įstaigų darbuotojai, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis, gauna tik 62,06 proc. nuo bruto atlyginimo ligos išmoką nedarbingumo metu

VILNIUS, gegužės 27 – Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Paulė Kuzmickienė  reikalauja medikams, dirbantiems viruso židiniuose ir privalantiems dėl to izoliuotis nustatyti 100 proc. nedarbingumo išmoką. 

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba. 

Sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys medicinos įstaigų darbuotojai, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis, gauna tik 62,06 proc. nuo bruto (80 proc. nuo neto) atlyginimo ligos išmoką nedarbingumo metu, kuomet gydytojai, pareigūnai ar kiti dirbantieji, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija, gali pretenduoti į didesnę (77,58 proc. nuo bruto atlyginimo arba 100 proc. neto atlyginimo) ligos išmoką nedarbingumo metu.

"Šie medikai, kurie buvo priversti izoliuotis, prieš tai stovėjo pirmose kovos su plintančiu koronaviruso COVID-19 gretose ir dirbo su ypač pavojinga užkrečiama liga sergančiais pacientais, mažų mažiausiai, yra verti pagarbos ir tokios pat atlyginimo kompensacijos, kurią gauna gydytojai, pareigūnai ar kiti dirbantieji, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija", – teigia Kuzmickienė.

Kuzmickienė sako, kad daugelis šių medikų savanoriškai ėjo dirbti į padalinius, kuriuose kontaktas su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis yra neišvengiamas ir būtinas. 

Vyriausybė už šį darbą žadėjo socialines garantijas, didesnius atlyginimus, priedus ir jeigu ne pažadai, vargu ar pandemijos akivaizdoje ligoninių vadovams būtų buvę lengva rinkti savanoriškai į pirmąją fronto liniją dirbti einančius medikus.

Kuzmickienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį su prašymu apsvarstyti galimybę sveikatos priežiūros paslaugas teikiantiems medicinos įstaigų darbuotojams, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis, skirti tokio pat dydžio ligos išmoką nedarbingumo metu, kaip ir gydytojams, pareigūnams ar kitiems dirbantiesiems, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija. Ji taip pat pabrėžė, kad atitinkami sprendimai turi būti priimti ir dėl atitinkamoje situacijoje atsidūrusių žmonių, kurie dirba globos ir slaugos namuose.

Lietuvoje šiuo metu nustatyti 1639 teigiami koronaviruso atvejai, 65 mirė, pasveikusiųjų žmonių skaičius siekia 1165. Vyriausybė trečiadienį patvirtino dar vieną karantino švelninimo etapą, bet pratęsė karantiną iki birželio 16 dienos vidurnakčio. 

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1841)
Dar šia tema
Paluckas: nėra jokio racionalaus pagrindo tęsti karantiną
Karantinas ne kliūtis: Kaunas atšventė savo 612-ąjį gimtadienį — video
VRK vadovė papasakojo, kaip bus organizuojami rinkimai karantino metu
Per karantiną Lietuvoje pagausėjo nepasiturinčiųjų, kuriems trūksta pinigų maistui
Gegužės 28 dienos horoskopas

Gegužės 28 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:11 2020.05.27)
Šis ketvirtadienis, gegužės 28 dieną, nėra pati palankiausia diena bendravimui. Šiandien net žmonėms, kurie anksčiau gerai suprato vienas kitą, nebus lengva rasti bendrą kalbą

Šiandien daugeliui teks grįžti prie senų problemų, ieškoti atsakymų į klausimus, kuriuos norėtusi tiesiog palikti praeityje. Norint išvengti konfliktų, prireiks daug kantrybės ir savikontrolės. Galimi finansiniai sunkumai. Daugelis sprendimų, susijusių su pinigais, bus klaidingi ir sukels papildomų išlaidų.

Avinas (03.21-04.20)

Dienos pradžia labai vaisinga. Šis laikas tinka sunkiausioms ir svarbiausioms užduotims atlikti. Tikėtini įdomūs verslo pasiūlymai, yra tikimybė, kad bus galimybė kilti karjeros laiptais arba žymiai padidinti pajamas.

Vakare bus sunkiau rasti bendrą sutarimą, kyla nesutarimų ir konfliktų tikimybė.

Jautis (04.21-05.21) 

Nereikia imti prie sirdies šiandien kylančias problemas. Jūs nervinatės dėl smulkmenų, nerimaujate, tačiau tam nėra rimtos priežasties.

Susikoncentruokite į savarankišką darbą: jame galite pasiekti sėkmės. Kai kurie ženklo atstovai turės  galimybę sudaryti pelningus sandorius bei padidinti savo pajamas. Nebijokite prisiimti atsakomybės; šiandien tai gali būti tiesiog būtina.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Šiandien bus išspręsta daugybė profesinių problemų. Gali būti, kad problemos, kurios neseniai apsunkino jūsų gyvenimą, liks praeityje. Tai tinkama diena imtis iniciatyvos, pasidalyti savo idėjomis su bendraminčiais. 

Neatmetama romantiškų staigmenų, rasite būdą maloniai nustebinti savo partnerį. 

Vėžys (06.22-07.22) 

Bus sunku išsaugoti vidinę ramybę. Dažniausiai kyla problemų, kurios jus nervina, arba kyla dviprasmiškų situacijų, kuriose sunku suprasti, kaip pasielgti teisingai.

Koronaviruso testas
© Sputnik / Евгений Епанчинцев

Galite pasikliauti intuicija, jos patarimai dažnai būna naudingi. Neatmetami ir finansiniai sunkumai.

Liūtas (07.23-08.23) 

Jei svarbius dalykus, pabandykite pasikliauti tik savo jėgomis. Vargu ar laiku sulauksite pagalbos ir palaikymo. Neatmetami nesutarimai su vadovybe ir verslo partneriais.

Prieš priimdami rimtus sprendimus, gerai pagalvokite, pabandykite surinkti kuo daugiau informacijos. Bet kokie emociniai veiksmai gali sukelti nuostolių. 

Mergelė (08.24-09.22)

Šiandien sunku išvengti nemalonių akimirkų, tačiau jūs turite vengti rimtų konfliktų. Nepageidaujama, o kartais ir pavojinga maišyti verslo ir asmeninius interesus. Jūsų simpatijos ir antipatijos neturėtų turėti įtakos darbo sprendimams.

Vakare daugelis ženklo atstovų turės galimybę atsipalaiduoti, gerai praleisti laiką.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Šiandien net ir kukliems pasiekimams reikės pastangų. Teks spręsti kelias problemas vienu metu, atkreipdami dėmesį į net ir pačias mažiausias smulkmenas.

Diena tinkama imtis iniciatyvos asmeniniuose santykiuose. Galite žengti žingsnį link jums patinkančio žmogaus arba pripažinti savo jausmus. Nauji santykiai greitai vystysis, duos daug ryškių įspūdžių.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Esate linkęs daryti skubius sprendimus ir išvadas, tačiau tai gali sukelti rimtų problemų versle. Geriau nepasitikėti nepažįstamais žmonėmis, ypač jei jie jums pažada auksinius kalnus. 

Neatmetama klaidų, dėl kurių atsiras finansiniai nuostoliai. Tačiau asmeninių santykių požiūriu ši diena bus sėkminga. 

Šaulys (11.22-12.21) 

Diena bus labai vaisinga. Padarysite daugiau, nei planavote. Galite kreiptis pagalbos į senus draugus, patikimus sąjungininkus.

Neatmetami sėkmingi sandoriai, vaisingo bendradarbiavimo pradžia. Kai kuriems Šauliams atsiras galimybė kilti karjeros laiptais. Galite priimti svečius, organizuoti vakarienę. Net jei kiltų nesutarimų su artimaisiais, tai nesukels ginčų.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Gera diena bendravimui. Kai kurie Ožiaragiai supras, kad sugeba pasiekti sėkmės visiškai naujoje srityje. Ženklo atstovai turės drąsių planų ir pradės juos įgyvendinti nedelsiant.

Diena tinkama lankytis vyriausybinėse organizacijose, tvarkyti dokumentus.

Vandenis (01.21-02.19) 

Diena žada būti sėkminga. Vargu ar ji atneš svaiginančias pergales, tačiau leis gerai praleisti laiką ir skirti dėmesio artimiesiems.

Ženklo atstovams gali būti suteikta galimybė susirasti žmogų, kuris jūsų gyvenimui suteiks daug ryškių įspūdžių.

Žuvys (02.20-03.20) 

Jūsų laukia sunki diena. Daug kas eis ne taip, kaip tikėjotės. Turėsite pakeisti planus, spręsti svarbius klausimus. 

Nepageidautina duoti pažadus, pasirašyti svarbius dokumentus ir susitarti dėl ilgalaikio bendradarbiavimo. Ypač atsargiai reikia atsižvelgti į klausimus, susijusius su finansinėmis investicijomis.

Tegai:
horoskopas
Keitė Midlton

"Metė vaikus po ratais": kodėl Keitė Midlton vėl visais nepatenkinta?

(atnaujinta 14:10 2020.05.27)
Anot insaiderių iš rūmų, Kembridžo hercogienė pavargo šypsotis ir elgtis kaip karalystės generalinis direktorius

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nesugebėjo susilaikyti ir nepareikšti savo nepasitenkinimo: hercogienė  pasiskundė tuo, kad dėl Megan Markl ir princo Hario jo vaikai negavo jos dėmesio ir atsidūrė "po ratais".

Kilus koronaviruso pandemijai Kembridžo hercogai prisiėmė beveik visas karališkosios šeimos pareigas. Viskas dėl to, kad pagyvenusi karalienė ir jos vyras, kurie yra rizikos grupėje, saviizoliavosi Vindzore, o princas Čarlzas netgi spėjo užsikratyti infekcija. Taip pat padėti porai jau  nebegali Sasekso hercogai, juk jie atsisakė karališkųjų titulų ir apvylė savo giminaičius.

Kaip pranešė leidinys "Hello", Midlton pasijuto išsekusia ir įstrigusia spastuose  dėl didžiulio darbo krūvio ir vėl pasisakė Megan Markl ir princo Hario atžvilgiu.

"Viljamas ir Keitė stengiasi būti garbingais tėvais, tačiau nesąžiningi Saseksai metė jų vaikus po ratais. Keitė iš proto kraustosi dėl padidėjusio darbo. Taip, ji ir toliau šypsosi, gražiai rengiasi, tačiau viską daro be noro. Ji nualinamai dirba, ne mažiau kaip korporacijos generalinis direktorius, tik be jokių premijų ir poilsio dienų", — pasakojo hercogienės artimas draugas.

Taip pat insaideris pažymėjo, kad Midlton pasižymi reta karalių kokybe — geležine ištverme, kuri padeda jai neužkabinėti nosies ir atsiminti, kad ateityje laukia saldus apdovanojimas — karalienės konsorto statusas.

Priminsime, kad neseniai tapo žinoma apie tai, jog iš rūmų Sasekso hercogus išvarė karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu