Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vilniuje koronavirusu užsikrėtė medikas, gyvenantis daugiabutyje

(atnaujinta 21:37 2020.05.06)
Pastate yra bendri tualetai, dušai ir virtuvės. Kai kurie namo gyventojai dirba medicinos įstaigose

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Vienas iš praėjusią parą aptiktų koronaviruso atvejų užfiksuotas Antakalnio gyventojui, kuris yra Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės darbuotojas, spaudos konferencijoje pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Anot jos, pacientas gyvena Antakalnio mikrorajone esančiame daugiabutyje, Grybo g. 33, kuris anksčiau istoriškai žinomas kaip namas, kuriame gyvena daug sveikatos priežiūros specialistų.

"Svarbu tai, kad šiame pastate tebėra bendros virtuvės, bendri tualetai ir bendri dušai. Yra apklausti šio namo antro aukšto gyventojai, išsiaiškinta, kad dalis jų dirba sveikatos priežiūros įstaigose, bet vis tik mes prašytume sveikatos priežiūros įstaigų atstovų, jeigu jūs žinote, kad jūsų darbuotojas gyvena šiuo adresu, prašytume nedelsiant kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kad galėtume imtis prevencinių veiksmų visi kartu", — sakė Lingienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad tai antrasis užfiksuotas ligos atvejis šiame name. Tačiau pirmasis atvejis nebuvo medicinos specialistas. Anot Lingienės, ryšys tarp šių dviejų atvejų dar nenustatytas, tačiau tyrimas vyksta toliau, todėl įstaigoje neatmetama ši tikimybė.

NVSC atstovės teigimu, iš šiuo metu izoliacijoje esančių 374 žmonių 280 yra sveikatos priežiūros įstaigų specialistai. Daugiausia jų yra Klaipėdos apskrityje. Nuo epidemijos pradžios respublikoje buvo izoliuoti 1 134 medicinos specialistai.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau buvo padaryta nemažai sušvelninimų, ypač verslui. Naujausiais duomenimis, Respublikoje užsikrėtė beveik 1 430 žmonių, mirė beveik 50 pacientų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 247 tūkst. žmonių.

Tegai:
daugiabutis, karantinas, medikai, koronavirusas, Vilnius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1938)
Dar šia tema
Gyvenimas po karantino: kaip šalys panaikina dėl koronaviruso nustatytus apribojimus
Karantinas iki vasaros: ką galima ir ko negalima daryti šalyje iki gegužės 31 dienos
Vilniaus senamiestis

Lietuvoje patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 11:38 2020.06.07)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu šalyje koronaviruso sukeltomis ligomis serga 306 žmonės

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sekmadienį paskelbė apie devynis naujus patvirtintus koronaviruso infekcijos atvejus Lietuvoje. Šiuo metu šalyje serga 306 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos registruoti devyni įvežtiniai atvejai.

Per šeštadienį ištirta 2204 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
Gydytojas teigė, kad sumažėjo koronaviruso aktyvumas
PSO: Europoje nėra nė vienos valstybės, turinčios imunitetą koronavirusui
Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
Mokslininkas papasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą
Pučkorių atodanga

Vilniuje lankytojus kviečia naujas pažintinis maršrutas

(atnaujinta 11:40 2020.06.07)
Alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma "Neakivaizdinis Vilnius" pristato maršrutą, pritaikytą keliauti su mažaisiais vežimėliuose

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Pažintinis maršrutas "Gamtos taku su mažyliu" driekiasi Pavilnių regioninio parko teritorijoje, Belmonto apylinkėse, o trunka maždaug tiek, kiek ir pietų miegas – apie valandą, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

Kol mažyliai miegos gryname ore, tėvai keliaus lengvai pravažiuojamais takeliais ir galės pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – bei apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

"Nuolat sulaukiame klausimų apie „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutus, tinkamus tėvams su vaikiškais vežimėliais, tad nusprendėme pasiūlyti maršrutą, sukurtą specialiai jiems. Prasidėjusi vasara ir Tėvo diena – puiki proga jam pristatyti, tad kviečiame keliauti su šeima ir prisiminti, kad įspūdingų gamtos kampelių galima rasti nė neišvažiavus iš miesto," – apie naująjį maršrutą pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės, Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė Sonata Griškienė.

Be to, miesto studijų platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt galima rasti ir daugiau maršrutų, tinkamų šeimoms su vaikais vežimėliuose. Tai – Viršuliškės, Žirmūnai, Šnipiškės, Žvėrynas, Pilaitė (išskyrus vieną objektą, informacija maršruto aprašyme). Įvertinus savo galimybes keliauti siauresniais senamiesčio šaligatviais ir akmenuotu grindiniu, tėvams su vežimėliais taip pat siūlomi maršrutai "Atvirų kiemelių istorijos", "100 Lietuvos valstybingumo metų" ir "Vilniaus pokeris".

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos nacionaliniame parke vietoje "juodųjų archeologų" aptikta Lapė Snapė
Atgimsta Trakų Vokės dvaro sodyba: gražėja rūmai, antram gyvenimui prikeliamas parkas