Statybininkai, archyvinė nuotrauka

Lietuva įvardyta tarp ES šalių su pačiu "pavojingiausiu" darbu

(atnaujinta 10:42 2020.05.07)
Šalis atsidūrė šeštojoje vietoje. Šis rodiklis, apskaičiuotas 100 tūkst. darbuotojų, sudarė beveik 3,5 atvejo

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. 2017 metais Europos Sąjungoje užregistruota daugiau nei du milijonai nemirtinų nelaimingų atsitikimų darbe. Tuo tarpu beveik trys tūkstančiai incidentų buvo mirtini, praneša "Eurostatas".

Didžiausias mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe procentas užfiksuotas Rumunijoje — šios šalies rodiklis yra 5,75 100 tūkst. darbuotojų. Antrojoje vietoje liko Bulgarija (4,30), trečiojoje — Austrija (4,11), ketvirtojoje — Portugalija (3,86), o penktojoje — Prancūzija (3,68).

Lietuva atsidūrė šeštojoje. Šis rodiklis sudarė beveik 3,5 atvejo.

Kaimyninė Baltijos šalis — Latvija — užėmė devintąją vietą (2,79).

Priešingame skalės gale atsidūrė Malta (0,57). Taip pat tarp valstybių, kuriose mažiausias mirtinų atsitikimų darbe procentas, buvo Estija (1,02), Kipras (0,85) ir Nyderlandai (0,78).

Tegai:
darbas, Lietuva, Eurostatas
Dar šia tema
Europą nuo koronaviruso gelbsti vyresnės nei 50 metų moterys
Kas penktas Lietuvos gyventojas gyvena perpildytame namų ūkyje
Lietuva yra tarp ES antilyderių pagal gyventojų nepriteklių
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 23:11 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržovių iš paprastųjų angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninių baltymų šaltinių, pavyzdžiui, mėsos", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelienos, kuri naudinga sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastųjų angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelienos iš daržovių", — rekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Sunkvežimiai

Kaliningrado valdžia dėl sunkvežimių eilių pasienyje kreipėsi į RF ambasadą Lietuvoje

(atnaujinta 23:14 2021.03.03)
Agentūroje pabrėžta apie nepastovų pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Kaliningrado valdžia kreipėsi į Rusijos ambasadą Lietuvoje su prašymu prisidėti sprendžiant problemas, susijusias su sunkvežimių eilėmis prie Lietuvos ir Rusijos sienos, pranešė Kaliningrado srities vyriausybės spaudos tarnyba su nuoroda į Tarptautinių ir tarpregioninių ryšių agentūros vadovę Alą Ivanovą.

Agentūros duomenimis, nuo vasario 26 dienos gaunami pranešamai apie dideles sunkvežimių eiles, kurios kaupėsi prie įvažiavimo į Kaliningrado sritį Černyševskojės automobilių patikros punkte.

"Vyriausybė kreipėsi į Rusijos ambasadą Vilniuje tam, kad mūsų kolegos įsitrauktų į jų sprendimą neetatinių situacijų atveju. Verta priminti, kad šią situaciją iš dalies lėmė tai, kad Lietuva vis dar atideda eismą Dubkų pasienio punkte", — sakė Ivanova.

Anot jos, atidarius šį punktą, transporto srautai galėtų būti perorientuoti ir sumažėtų eilės, pagreitėtų krovinių pristatymas. Rusijos pusėje automobilių patikros punktas yra paruoštas naudoti, dabar tikimasi, kad visi statybos darbai bus baigti Lietuvos pusėje.

Ivanova pažymėjo, kad, atsižvelgdama į situaciją Černyševskojės pasienio punkte, Kaliningrado valdžia organizavo operatyvinę sąveiką su muitine ir FSB pasienio tarnyba Rusijos pusėje. Agentūra pabrėžė nepastovų pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje.

Kaliningrado srities muitinės duomenimis, vasario 25–kovo 3 dienomis per regiono muitinės postus tiek Rusijos–Lietuvos, tiek Rusijos–Lenkijos pasienio ruožuose, į sritį pateko 2,4 tūkst. sunkvežimių, išvyko beveik 2,6 tūkst.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Kaliningrado sritis