Koronaviruso testas

Lietuva vakcinai nuo COVID-19 sukurti skirs ne mažiau kaip 100 tūkst. eurų

(atnaujinta 11:36 2020.05.08)
Šiais metais Lietuva rėmė Italiją, Ispaniją, Kiniją, Armėniją, Ukrainą, Gruziją ir Moldovą kovoje su epidemija

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Lietuva vakcinai nuo koronaviruso sukurti skirs ne mažiau kaip 100 tūkstančių eurų. Atitinkamą sumą patvirtino Lietuvos vyriausybė, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Ši suma, kaip ir anksčiau, paskirta 100 tūkstančių eurų iš Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos, Lietuva prisideda prie lėšų rinkimo iniciatyvos, kurią kartu su keliomis tarptautinėmis organizacijomis paskelbė Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Lajen. Pinigus paskirs Pasirengimo epidemijoms inovacijų koalicija (CEPI).

Lietuva anksčiau aktyviai dalyvavo kovoje su COVID-19 ir skyrė lėšų šios srities tyrimams. Lietuvos mokslo taryba ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra paskelbė nacionalinius konkursus mokslinių tyrimų ir inovacijų priemonių kūrimui COVID-19 srityje (2,7 mln. eurų vertės).

Vykdydama šią iniciatyvą, Europos Komisija kartu su tarptautiniais partneriais tikisi, kad iki gegužės 23 dienos ji galės surinkti 7,5 milijardo eurų, kad būtų sukurta ir paskirstyta vakcina visame pasaulyje.

Šiais metais Lietuva rėmė Italiją, Ispaniją, Kiniją (per Tarptautinį Raudonąjį Kryžių), Armėniją, Ukrainą, Gruziją ir Moldovą kovoje su COVID-19 epidemija.

Vyriausybė pratęsė karantino režimą — šį kartą iki gegužės 31 dienos, tačiau paskelbė dar daugiau sušvelninimų nei praėjusį kartą pratęsus karantiną. Apribojimai šalyje galioja nuo kovo 16 dienos.

Lietuvoje patvirtinti daugiau kaip 1 430 koronaviruso atvejai, 49 pacientai mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 254 tūkst. žmonių.

Tegai:
pagalba, Moldova, Gruzija, Ukraina, Armėnija, Kinija, Ispanija, Italija, vakcinacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2155)
Dar šia tema
Įvardyta, kaip tinkamai dėvėti kaukę pavasarį
JT generalinis sekretorius pasisakė prieš neapykantos kurstymą siaučiant pandemijai
Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 9-osios šventės

(atnaujinta 19:20 2020.07.08)
Šiandien, liepos 9 dieną, savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika

Liepos 9 yra 190-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. O kadangi 2020-ieji yra keliamieji metai, liepos 9-oji yra 191-a metų diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 175 dienos.

Ši diena istorijoje

1384 metų liepos 9 dieną Vytautas susitaikė su Jogaila, sudegino tris kryžiuočių pilis ir grįžęs į Lietuvą atgavo dalį savo tėvonijos. Tiesa, po penkerių metų jis vėl bėgo pas kryžiuočius, vėl buvo pakrikštytas, o vėliau vėl juos išdavė.

1988 metais šią dieną Vilniaus Vingio parke vyko daugiatūkstantinis Sąjūdžio mitingas, kuriame buvo pasitikti 19-osios TSKP konferencijos delegatai.

2002 metais prezidentas Valdas Adamkus už indėlį į tarptautinio dialogo bei taikos plėtrą apdovanotas Rusijos visuomeninio fondo apdovanojimu — šv. Apaštalo Andriejaus žvaigžde. O po septynerių metų, 2009 metais, teatro ir kino aktorius Donatas Banionis ir dirigentas, profesorius Saulius Sondeckis apdovanoti Rusijos Garbės ordinais.

Katalikai šią dieną mini Šv. Augustiną Džao Žongą, kunigą, ir jo draugus — Kinijos kankinius. Popiežius Jonas Paulius II juos kanonizavo 2000 metų spalio 1 dieną.

Šią dieną savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
parasparnininkas, archyvinė nuotrauka

Juodkrantėje parasparniu skridęs vyras nukrito ir stipriai susižalojo

(atnaujinta 21:19 2020.07.08)
Nukentėjęs parasparnininkas buvo rastas paplūdimyje, po apžiūros jis perduotas Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Juodkrantėje išgelbėjo kopose nukritusį parasparnininką. Apie tai praneša Lietuvos kariuomenė.

Liepos 7 dieną, apie 20 val., iš I-ojo paieškos ir gelbėjimo posto pakilęs Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS365 "Dauphin" ieškojo kopose nukritusio ir nukentėjusio parasparnininko. Galiausiai jis rastas paplūdimyje.

Įgulos gelbėtojas ir gydytojas po nukentėjusiojo apžiūros nurodė, kad jį reikės nugabenti į ligoninę.

Po maždaug 20 min. nukentėjęs parasparnininkas buvo perduotas Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams.

Kaip praneša kariuomenės spaudos tarnyba, paieškos ir gelbėjimo operacijoms atlikti Karinių oro pajėgų sraigtasparniai nuo 2018 metų jau kilo 80 kartų.

Tegai:
Juodkrantė, karinis sraigtasparnis