Vaizdas į Kauno zoologijos sodą iš viršaus

Dėl karantino sušvelninimų atidaryti muziejai ir zoologijos sodas

(atnaujinta 18:30 2020.05.09)
Lietuvoje karantinas pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau buvo padaryta nemažai nuolaidų, ypač verslui

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Šalyje sušvelninus karantino sąlygas, duris lankytojams jau yra atvėrę Aplinkos ministerijos sistemai priklausantys muziejai — Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus bei Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus — ir Lietuvos zoologijos sodas, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Pasak Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktoriaus Ramūno Grigonio, šis muziejus lankytojus priima nuo balandžio 28 dienos. Prieš muziejaus atidarymą visos patalpos buvo dezinfekuotos. Lankytojai priimami ne grupėmis, o tik ne daugiau kaip po du žmones arba vienos šeimos nariai.

Kaip pranešama, nuo atidarymo dienos muziejuje pabuvojo per 150 lankytojų.

Lankytojai privalo dėvėti individualias apsaugos priemones ir ekspozicijos apžiūros metu laikytis saugaus atstumo. Prie bilietų kasos pažymėtos saugaus atstumo zonos. Muziejus vienu metu gali priimti 150 žmonių.

Visą karantino laikotarpį muziejuje galima apsilankyti virtualiu būdu. Jo tinklapyje ir Facebook paskyroje pateikiami filmuoti pažintiniai siužetai apie gyvūnus, paskaitos, taip pat organizuojamos virtualios viktorinos. Muziejus sulaukia daugiau kaip dviejų tūkstančių virtualių lankytojų kasdien.

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus Mosėdyje atidarytas taip pat nuo balandžio 28 dienos. Pasak jo direktorės Gintarės Sakalauskienės, lankytojų po truputį gausėja. Tai daugiausia šeimos su vaikais ar seneliais.

Balandžio 30-ąją atsidarė Lietuvos zoologijos sodas Kaune. Jame galima susipažinti su gyvūnų lauko ekspozicijomis, bet terariumas, akvariumas ir papūgų vidiniai paviljonai kol kas bus uždaryti, o edukacijų ar ekskursijų užsisakyti negalima.

Nuo atidarymo dienos Lietuvos zoologijos sode apsilankė beveik 2,5 tūkst. žmonių.

Visiems abiejų muziejų ir Lietuvos zoologijos sodo lankytojams privalu laikytis karantino metu nustatytų lankymosi taisyklių.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau buvo padaryta nemažai nuolaidų, ypač verslui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 263 tūkst. žmonių.

Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 1 430 COVID-19 atvejų, mirė 49 pacientai.

Tegai:
koronavirusas, karantinas, muziejai, Kauno zoologijos sodas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1938)
Dar šia tema
Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso atvejai
Pirmąjį metų ketvirtį Lietuvoje nedarbo lygis siekė 7,1 %
Daugelyje šalių dėl karantino mirtingumas kelyje sumažėjo perpus
Portugalija, archyvinė nuotrauka

SAM paskelbė naują šalių, kurių galima atvykti, sąrašą

(atnaujinta 11:28 2020.06.07)
Į Lietuvą nebus galima atvykti užsieniečiams iš Švedijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės bei Portugalijos. Iš Belgijos ir Airijos atvykusiems užsieniečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Paskelbtas birželio 8-14 dienomis galiosiantis sąrašas valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių  atvykusieji privalo izoliuotis, rašoma SAM pranešime.

Taip pat nustatyta, kad, atsižvelgiant į didelį sergamumą, į Lietuvą nebus galima atvykti užsieniečiams iš Švedijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės bei Portugalijos. Iš Belgijos ir Airijos atvykusiems užsieniečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija. Lietuvos piliečiai į šalį gali sugrįžti iš visų šalių, tačiau atvykusiems iš aukščiau paminėtų valstybių privaloma 14 dienų izoliacija.

Tuo tarpu Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems, jei 14 dienų sergamumo koronavirusu rodiklis yra 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų reikės izoliuotis 14 dienų.

Ar žmogui būtina izoliuotis grįžus iš užsienio, priklauso nuo pirminio žmogaus kelionės taško. Tai reiškia, kad, jei žmogus turi įrodymą, jog keliauja iš šalies, iš kurios grįžus ar atvykus izoliavimas netaikomas, izoliuotis jam nereikia net tuo atveju, jei keliavo per kitas šalis. Tačiau tik tuo atveju, jei tose šalyse nebuvo apsistojęs verslo ar kitais tikslais. Jei keliaujantysis tokio įrodymo neturės, jam bus taikomos priemonės pagal paskutinę lankytą šalį, iš kurios jis tiesiogiai atvyks į Lietuvą.

Visa tai galioja visoms sąraše esančioms šalims, išskyrus Švediją. Svarbu žinoti, kad keltu iš Švedijos atvykstantieji turi būti budrūs, nes dėl padidėjusio sergamumo šioje šalyje, atvykus į Lietuvą jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija net ir tuo atveju, jei asmuo į keltą Švedijoje keliavo tranzitu iš Norvegijos ar Danijos. 

SAM taip pat primena, kad šalių sąrašai kinta kas savaitę, tad keliaujantys turėtų nuolat sekti šią informaciją.

Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
© Sputnik /
Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino

 

Tegai:
kelionės, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1938)
Dar šia tema
Ministras pirmininkas papasakojo, koks režimas galėtų pakeisti karantiną
Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
Tyrimas: kas trečias Lietuvos gyventojas per karantiną priaugo svorio
Atsikvėpti vasariškai: sezono pradžia Palangoje sušvelninus karantiną
Vilniaus senamiestis

Lietuvoje patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 11:38 2020.06.07)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu šalyje koronaviruso sukeltomis ligomis serga 306 žmonės

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sekmadienį paskelbė apie devynis naujus patvirtintus koronaviruso infekcijos atvejus Lietuvoje. Šiuo metu šalyje serga 306 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos registruoti devyni įvežtiniai atvejai.

Per šeštadienį ištirta 2204 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
Gydytojas teigė, kad sumažėjo koronaviruso aktyvumas
PSO: Europoje nėra nė vienos valstybės, turinčios imunitetą koronavirusui
Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
Mokslininkas papasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą
Bundestagas, archyvinė nuotrauka

Vokietijos užsienio reikalų ministras kalbėjo apie sudėtingus santykius su JAV

(atnaujinta 12:40 2020.06.07)
Masas kalbėjo apie Vokietijos ir JAV santykius po žiniasklaidos pranešimų apie JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimą išvesti kariuomenę iš Vokietijos

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas Berlyno ir

Vašingtono santykius laiko komplikuotais. Jis tai pareiškė interviu "Bild am Sonntag".

Masas kalbėjo apie Vokietijos ir JAV santykius po žiniasklaidos pranešimų apie JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimą išvesti kariuomenę iš Vokietijos.

"Esame artimi transatlantinio aljanso partneriai. Bet: tai sunku ", — ministras atsakė į žurnalisto prašymą apibūdinti situaciją.

Apie Donaldo Trampo ketinimus išvesti kariuomenę anksčiau pranešė amerikiečių leidinys "The Wall Street Journal". Skaičiuojama, kad iki rugsėjo iš Vokietijos išvyks 9500 karių.

JAV branduoliniai ginklai Europoje
© Sputnik /
JAV branduoliniai ginklai Europoje
Tegai:
kariai, Vokietija, JAV
Dar šia tema
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV
Ekspertas: Rusija kol kas negali sekti visų JAV raketų