Тюльпаны на клумбе, архивное фото

Gegužės 12 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 13:58 2020.05.13)
Tikriausiai dabartinėje situacijoje geriau atsipalaiduoti ir atlikti namų ruošos darbus. Žmonės, turintys sveikatos problemų, šiandien jausis gerai. Tikriausiai dabar netinkamas laikas nuoširdiems pokalbiams, pabandykite šiek tiek palaukti

Šiuo metu svarbiau palaikyti artimuosius, tai bus labai vertinama. Teisingiau dabar elgtis pagal intuiciją, ji neklysta.

Diena nebus pati lengviausia ir maloniausia, tačiau vaisinga. Būkite pasirengę tam, kad turite dirbti, stengtis. Vargu ar viskas paaiškės iškart taip, kaip norėtumėte. Atminkite: net jei abejojate sėkme, turite toliau veikti ir judėti pirmyn. Atkaklumas atneš teigiamų rezultatų.

Цветущее дерево
© CC0 / Pixabay
Šia dieną bus naudinga grįžti prie kai kurių senų sumanymų ir planų

Bus naudinga grįžti prie kai kurių senų sumanymų ir planų. Gali būti, kad jau dabar jūs suprasite, kaip galite įgyvendinti tai, kas buvo suplanuota seniai. Bus nesunku susitapatinti su senais pažįstamais, susitarti dėl bendrų veiksmų. Su tais, apie kuriuos mažai žinote, turėtumėte pasisaugoti

Avinas (03.21-04.20) 

Dienos pradžioje turėtumėte būti atsargūs. Šiuo metu galite pasiduoti emocijoms, pasakyti ar padaryti tai, dėl ko vėliau galite gailėtis. Be to, ne visiems Avinams pavyks susidaryti teisingą vaizdą apie situaciją ir susitvarkyti su savo jausmais. Šiek tiek vėliau viskas paaiškės, tada ir apspręskite dėl planų ir prioritetų.

Gali būti, kad rasite naujų sąjungininkų, taip pat ir tarp žmonių, kuriems anksčiau nepatiko jūsų idėjos. Popietė žada pinigų įplaukas. Galite įsigyti neplanuotų, bet labai naudingų pirkinių.

Jautis (04.21-05.21) 

Diena pateiks daug malonių staigmenų. Galimos geros naujienos ir įdomūs pasiūlymai. Jūs greitai orientuositės situacijoje, įsiklausysite į intuiciją ir priimsite teisingus sprendimus. Niekas negalės jūsų supainioti ar nuvilti.

Popietė tinkama pradėti naują verslą. Daugeliui dalykų jums pasiseks. Atrodys, kad užtenka ko nors panorėti — ir iškart gausi. Šis laikas tinkamas bendrauti su žmonėmis, kurie pritaria jūsų tikslams ir interesams. Bus galimybė susitarti dėl bendrų veiksmų.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Tinkama diena įprastai veiklai. Šiandien jie neatrodys nuobodūs. Patiks tvarkytis namuose: papuošti juos ir atkurti tvarką, nusipirkite smulkmenų, kurių reikia komfortui ir jaukumui. Galite suplanuoti nedidelį remontą, galvoti, ką už tai gauti.

Bus laiko ir naujiems dalykams; jie nebus tokie sudėtingi, kaip atrodė anksčiau. Greitai pasieksite pirmąją sėkmę. Po pietų daugelis Dvynių galės aptarti svarbius dalykus su artimaisiais ir rasti sprendimą, kuris visiems patiks.

© Sputnik / Владимир Песня
Vėžiai gali sulaukti netikėtų dovanų

Vėžys (06.22-07.22) 

Atsiras naujų idėjų ir planų, tačiau nereikėtų skubėti jų įgyvendinti: pirmiausia reikia tinkamai pasiruošti, viską apgalvoti iki smulkiausių detalių. Kai kuriems Vėžiams bus naudinga pasitarti su artimaisiais. Kiti ženklo atstovai sulauks netikėtų, bet labai protingų užuominų iš naujų pažįstamų.

Galimos netikėtos dovanos, malonios staigmenos. Vakaro naujienos nudžiugins tuos, kuriems neseniai pasisekė. Gali būti, kad bus galima ištaisyti kai kurias anksčiau padarytas klaidas.

Liūtas (07.23-08.23) 

Bendravimas su artimaisiais dažnai reikalauja kantrybės. Jus ne visada supras teisingai, kartais jūsų niekas nepalaikys ar kritikuos. Bet vis tiek sugebėsite susitarti, jei nekreipsite dėmesio į smulkmenas, atminkite, kas svarbu visiems. Būkite pasirengę išklausyti savo oponentus, išstudijuoti skirtingus požiūrius.

Palanki diena kūrybai. Jūs netgi galite kitaip pažvelgti į įprastus reikalus, duoti laisvę vaizduotei. Gali būti, kad atsiras puikių idėjų, susijusių su vidaus klausimų sprendimu. Kai kurie Liūtai supras, kokie dalykai gali palengvinti gyvenimą jiems ir artimiesiems.

Mergelė (08.24-09.22) 

Šios dienos įvykiai jus nudžiugins. Bus galimybė padaryti tai, kas jums seniai atrodė įdomu; daugelis Mergelių suras galimybę grįžti prie savo senų pomėgių. Tai gera diena pradėti mokytis, tačiau svarbu neskubėti. Greičiausiai pirmosios sėkmės bus kuklios.

Tai gera diena pasidalyti savo emocijomis, jausmais ir mintimis. Suteiksite jiems tokią formą, kad niekas neliks abejingas. Jei kada nors slapta svajojote tapti internetine garsenybe, dabar pats laikas pabandyti.

Цветы в горшках, архивное фото
© Depositphotos / SashaKhalabuzar
Daugelis Svarstyklių ne tik ras pritaikymą savo žinioms, bet ir supras, kaip padidinti savo pajamas

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Diena kupina rūpesčių. Reikia nuveikti labai daug, jūs tai puikiai suprantate, todėl negaiškite laiko veltui. Naudinga yra tai, ką jums pavyko išmokti pastaruoju metu. Daugelis Svarstyklių ne tik ras pritaikymą savo žinioms, bet ir supras, kaip padidinti savo pajamas.

Antroji dienos pusė tinkama aptarti svarbius klausimus, įskaitant tuos, dėl kurių anksčiau kilo nesutarimų. Dabar jūs galite rasti sprendimus, kurių anksčiau net nekildavo jūsų mintyse. Santykiai, kurie anksčiau vystėsi įtemptai, gali pastebimai pasikeisti į gerąją pusę.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Geriausia, kad šiandien jums pasiseks ten, kur nereikia sutelkti dėmesio į mažas detales. Dažnai jums pakaks tik pažvelgti į situaciją, ir suprasite esmę, net nesinorės gilintis į ją. Deja, kartais pirmasis įspūdis yra klaidingas, todėl geriau neskubėti.

Neturėtumėte duoti pažadų negalvodami: juos vykdyti bus sunkiau, nei manote. Tai taikoma verslo sferai ir asmeniniams santykiams. Netrukus pasigailėsite dėl skubotai išsakytų žodžių; geriau nesakyti per daug.

Šaulys (11.22-12.21) 

Diena netinkama daryti darbus, kuriems reikia susikaupimo ir didelės dėmesio koncentracijos, tyrinėti ir analizuoti smulkias detales. Galite greitai pavargti ir tai nulems, kad atsiribosite nuo problemų, tai gali sukelti klaidų. Bet jūs neturėsite lygių ten, kur jums reikės vadovauti kažkam, organizuoti kieno nors darbą ir įkvėpti tuos, kurie prarado viltį.

Bus galimybė atkurti ilgalaikius verslo ryšius ar draugystę, kuriuos kadaise vertinote. Žmonės, kurie jus įžeidė, supras, kad klydo, ir norės atsiprašyti.

Лето в Вильнюсе, архивное фото
© Sputnik /
Šauliai turės galimybę atkurti ilgalaikius verslo ryšius ar draugystę

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Šiandien jums ypač gerai pasiseks ten, kur reikia parodyti kūrybingą požiūrį, vaizduotę ir išradingumą. Visai kitas dalykas — užsiėmimai, kuriuose reikia atkreipti dėmesį į smulkmenas, detales, kurių kiekviena gali pasirodyti reikšminga. Pašalinės mintys atitrauks jūsų dėmesį, jūs klajosite nuo vieno prie kito ir rizikuojate suklysti. Laimei, pavyks laiku pastebėti klaidas ir jas ištaisyti.

Diena labai palanki bendrauti. Jūs dažnai iš pirmo žvilgsnio suprasite ne tik savo artimuosius, bet ir žmones, su kuriais neseniai susipažinote.

Vandenis (01.21-02.19) 

Diena bus neįprastai užimta, nes jūs turite atlikti daugybę kitų žmonių reikalų, ištaisyti kitų padarytas klaidas ir išmokti naujų atsakomybių pakeliui. Kartais bus sunku, tačiau sulauksite pakankamai teigiamų emocijų. Tai, ko išmoksite šiandien, pravers dar ne kartą.

Popietė tinkama pabendrauti su draugais. Bus daug įdomių pokalbių, tikrai atsiras keletas bendrų planų. Pagalvokite apie ateitį ir pasvajokite, tačiau to, kas vyksta dabartyje, neatmeskite.

Žuvys (02.20-03.20) 

Palanki diena. Galima išspręsti neseniai jus persekiojusias problemas. Kai kurios Žuvys taip pat sužinos, kaip išspręsti mylimų žmonių problemas, ir tai tikrai nudžiugins ženklo atstovus. Galimai dėl kitų, tų, kurie jums rūpi, padarysite tai, ko niekada nedarėte dėl savęs.

Galite imtis kažko naujo: greitai suprasite, kaip geriausiai susitvarkyti šį naują reikalą, kuris anksčiau atrodė tik kaip sumanymas. Jūsų sėkmė įkvėps kitus.

Tegai:
horoskopas
Butelis su alkoholiu, archyvinė nuotrauka

Vienam 15 metų ir vyresniam Lietuvos gyventojui pernai teko 11,1 litro alkoholio

(atnaujinta 15:53 2020.05.29)
Pernai Lietuvos parduotuvėse ir kavinėse buvo parduota 2,9 mln. dekalitrų spiritinių alkoholinių gėrimų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. 2019 m. vienam 15 metų ir vyresniam šalies gyventojui teko 11,1 litro suvartoto absoliutaus alkoholio, arba 0,1 litro mažiau nei 2018 metais, penktadienį paskelbė Statistikos departamentas.

2019 metais šalies mažmeninėje prekyboje ir maitinimo įmonėse parduota 2,9 mln. dekalitrų spiritinių alkoholinių gėrimų (degtinės, viskio, brendžio ir pan.), arba 4 tūkst. dekalitrų (0,1 proc.) mažiau nei 2018 m., vyno ir fermentuotų gėrimų — 3,4 mln. dekalitrų, arba 6 tūkst. dekalitrų (0,2 proc.) daugiau. 

Kaip ir kasmet, daugiausia parduota alaus — 21,6 mln. dekalitrų, arba 262 tūkst. dekalitrų (1,2 proc.) mažiau nei 2018 metais.

Alkoholio vartojimo pasekmės

Higienos instituto duomenimis, 2019 metais bent viena tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusi diagnozė buvo užregistruota 24 tūkst. asmenų. 100 tūkst. gyventojų teko 858 sergantys asmenys (2018 m. — 863). 

Dažniausiai buvo registruojama alkoholinė priklausomybė (611,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų), alkoholio toksinis poveikis (161 atvejis) ir alkoholinė psichozė (93,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų). 

Didžiausias kaimo gyventojų ligotumas yra 35–39 m. amžiaus grupėje, o miesto gyventojų didžiausias ligotumas pasiekiamas vėliau — 45–49 m. amžiaus grupėje.

Higienos instituto duomenimis, 2019 metais 544 žmonės mirė nuo tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų, tai 37 daugiau negu 2018 metais. 

Dažniausiai pasitaikiusios tiesiogiai alkoholio vartojimo sukeltos ligos buvo alkoholinė kepenų liga (41,7 proc.), atsitiktinis apsinuodijimas alkoholiu (27 proc.) ir alkoholinė kardiomiopatija (11,9 proc.).

Išankstiniais duomenimis, vyrų mirtingumas nuo tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų 3,5 karto viršijo moterų. Pernai 100 tūkst. miesto gyventojų teko 18 mirusiųjų dėl šių su alkoholio vartojimu susijusių ligų (2018 m. — 17), kaimo — 23 (2018 m. — 20).

Padidėjo alkoholio kainos

Alkoholinių gėrimų mažmeninės kainos 2019 metais padidėjo 2 proc. Labiausiai pabrango trauktinės — 6,4 proc., Lietuvoje pagaminta degtinė — 6,2, brendis — 4,2, Lietuvoje pagamintas alus — 2,9 proc., putojantis vynuogių vynas — 1,7 proc., o viskis atpigo 2,8 proc. 

Alkoholinių gėrimų kainų didėjimą lėmė nuo 2019 metais kovo 1 dieną pradėtas taikyti didesnis akcizo tarifas.

2019 metais, palyginti su 2018 metais, pastebimas alkoholinių gėrimų, perskaičiuotų į absoliutų alkoholį, gamybos, importo, eksporto augimas, o pardavimo mažėjimas.

Tegai:
gyventojai, Lietuva
Dar šia tema
Gydytoja papasakojo, ar įmanoma dezinfekuoti kūną alkoholiu
Pasieniečiai sulaikė nelegaliai iš Latvijos dviračiu alkoholį gabenusį zarasiškį
Kaune, pilname šiukšlių garaže, pareigūnai rado cigarečių ir alkoholio
Antrankiai ir teisėjo plaktukas, archyvinė nuotrauka

Daugiau nei šešerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis vyras sulaikytas

(atnaujinta 15:44 2020.05.29)
Policijos duomenimis, Akmenės gyventojui už padarytus nusikalstamus veiksmus gresia laisvės atėmimas iki 10 metų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas daugiau nei šešerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis vyras, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

2014 metais birželio mėnesį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Akmenėje, Stoties gatvėje, panaudoto fizinio smurto. Būdamas svečiuose vyras smurtavo prieš kitą vyrą.

Birželio 7 dieną, apie 23:40, Akmenėje esančiame bute po išgertuvių kilo konfliktas, kurio metu vyras, gimęs 1986 metais, būdamas neblaivus, tyčia naudojo fizinį smurtą kito vyro, gimusio 1987 metais, atžvilgiu. 33 metų vyras peiliu dūrė į pilvą nukentėjusiajam, šis buvo gydomas VšĮ "Mažeikių ligoninėje" dėl sužalojimų.

Pareigūnai, atvykę į įvykio vietą, rado tvarkingą butą. Nei išgertuvių, nei grumtynių pėdsakų nebuvo matyti. Peilio, kuriuo buvo sužalotas vyras, įvykio vietoje taip pat nebuvo. Pareigūnams nepavyko sučiupti įtariamojo. Tyrimo metu nustatyta, kad galimai nusikalstamą veiką padaręs asmuo tą patį vakarą išvyko į užsienį ir slapstėsi.

2014 metų rugsėjo 17 dieną priimtas nutarimas 33 metų vyrą ikiteisminio tyrimo byloje pripažinti įtariamuoju dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo nusikaltimo bei paskelbti asmens paiešką.

2014 metų rugsėjo 23 dieną buvo išduotas Europos arešto orderis. Paieškos metu buvo taikomos įvairios paieškos priemonės, tačiau nustatyti vyro buvimo vietos nepavyko.

2019 metų spalio 14 dieną gautas pranešimas, kad ieškomas vyras, galimai įvykdęs nusikalstama veiką, buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir 2020 metų vasario 7 dieną buvo grąžintas į Lietuvą.

Praėjus daugiau nei 6 metams, ikiteisminis tyrimas buvo baigtas ir byla perduota teismui. Kaltinamasis — Akmenės gyventojas, už šiuos nusikalstamus veiksmus jam gresia laisvės atėmimas iki 10 metų. Vyrui gresiančios bausmės dydis spręsis teismo posėdžių salėje.

Tegai:
policija, Lietuva, Jungtinė Karalystė
Dar šia tema
Sprogus petardai Vilniuje susižalojo jaunuolis
Tauragėje įkliuvęs naminės degtinės pirkėjas išdavė ir pardavėją
Sučiupti du jaunuoliai, Radviliškyje pavogę automobilį
Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

Linkevičius pasisakė apie būtinybę mažinti ES priklausomybę nuo Kinijos

(atnaujinta 15:45 2020.05.29)
Užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad ES turi didinti savo strateginį savarankiškumą ir diversifikuoti tarptautines tiekimo grandines, kad ištikus krizei sąjunga netaptų "situacijos įkaitė"

VILNIUS, gegužės 29 – Sputnik. COVID-19 pandemija parodė, kokią riziką kelia priklausomybė nuo Kinijos tarptautinės prekybos srityje, pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, praneša URM spaudos tarnyba.

Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras vaizdo konferencijos būdu dalyvavo ES užsienio reikalų ministrų taryboje, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas Kinijai. 

Kalbėdami apie ES-Kinijos santykius, ministrai pažymėjo, kad jie turi būti grindžiami tarpusavio pagarba ir pasitikėjimu bei pabrėžė, kad ES-Kinijos darbotvarkėje turi išlikti žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės klausimai. 

Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad ekonominiai santykiai su Kinija turi būti pagrįsti nediskriminavimo ir sąžiningos konkurencijos principais, vienodų veiklos sąlygų užtikrinimu, prieigos prie Kinijos rinkos atvėrimu. Pažymėta, kad ES turi sukurti tvirtą, patikimą investicijų priežiūros mechanizmą, apsaugantį Europos strateginę infrastruktūrą.

"COVID-19 pandemija parodė, kokios pažeidžiamos yra tarptautinės prekybos ir tiekimo grandinės ir kokią riziką kelia priklausomybė nuo Kinijos šioje srityje. Būtina didinti strateginį ES savarankiškumą ir diversifikuoti tarptautines tiekimo grandines, stiprinti tarptautinės prekybos priemones, kad vėl ištikus krizei nebūtume situacijos įkaitais", – kalbėjo ministras Linkevičius.

Susitikimo metu ministras taip pat akcentavo, kad "didelį susirūpinimą kelia  demokratijos ir žmogaus teisių suvaržymai Tibete, Sindziange ir Honkonge". 

"ES turi griežtai pasmerkti Kinijos Liaudies Respublikos priimtą nacionalinio saugumo įstatymą Honkongui, pažeidžiantį Honkongo autonomiją”, - cituoja ministrą spaudos tarnyba. 

Ministras akcentavo euroatlantinių santykių perspektyvos svarbą vystant santykius su Kinija bei poreikį derinti bendrus veiksmus su strateginiu partneriu JAV.

Daugelis valstybių narių taip pat kalbėjo apie būtinybę stiprinti ES atsaką į COVID-19 pandemijos metu išryškėjusias dezinformacijos, nukreiptos prieš ES, tendencijas. Kalbėdami apie socio-ekonominius COVID-19 padarinius Azijos-Ramiojo vandenyno regione, ministrai akcentavo šio regiono svarbą globaliam ekonominiam atsigavimui po pandemijos.

Tegai:
Kinija, ES, Linas Linkevičius
Dar šia tema
Kinija įvertino JAV pareiškimus dėl KLR noro pavogti vakciną nuo COVID-19
Konservatoriai reikalauja, kad Linkevičius ir Šimašius pakeistų nuomonę dėl Noreikos
Linkevičius pasiskundė JAV dėl Astravo AE