Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 nustatytas privačiu lėktuvu Maskvos į Klaipėdą grįžusiam 11-mečiui

(atnaujinta 23:11 2020.05.13)
Lietuvoje nustatytas naujas įvežtinis koronaviruso atvejis, atlikę tyrimą specialistai sužinojo, kad šis atvejis yra susijęs su dviem gegužės mėnesio pradžioje patvirtintais koronaviruso atvejais

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Klaipėdos apskrityje šiuo metu nustatytas naujas įvežtinis koronaviruso atvejis, šią informaciją per spaudos konferencija patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

"Susirgęs asmuo — jauno amžiaus, 11 metų, kartu su dar vienu šeimos nariu privačiu lėktuvu grįžo iš Maskvos į Vilniaus oro uostą. Ten NVSC specialistai kaip visuomet vykdė sustiprintą karantininę kontrolę, vertino atskridusių asmenų simptomus. Šių simptomų patikrinimo metu nebuvo, <...> nurodė asmenims izoliuotis 14 dienų, juos pasiėmė giminaitis, atvykęs iš Klaipėdos", — sakė Lingienė.

Ji patikslino, jog atvykusiems buvo nurodyta per 24 valandas užsiregistruoti tyrimui į mobilią stotelę. Tyrimas buvo atliktas gegužės 10 dieną, ir vakar vienam iš jų gautas teigiamas rezultatas.

Lingienė sakė, kad atlikę atvejo epidemiologinę diagnostiką specialistai sužinojo, kad šis atvejis yra susijęs su dviem gegužės mėnesio pradžioje patvirtintais koronaviruso atvejais, kurie buvo diagnozuoti ir šiuo metu gydomi, hospitalizuoti Maskvoje. 

Iš viso per savaitgalį užfiksuoti 43 nauji koronaviruso atvejai. Pasak Lingienės, gegužės 9 dieną užfiksuoti 33 nauji koronaviruso atvejai: 17 atvejų Antaviliuose, 11 atvejų Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, 4 atvejai Kretingos ligoninėje ir venas atvejis Kaune.

Gegužės 10 dieną užfiksuota 10 naujų koronaviruso atvejų. Du iš jų yra tos pačios šeimos nariai, vienas atvejis užfiksuotas Lietuvos kariuomenėje, vienas atvejis — Naujojoje Vilnioje esančiame bendrabutyje, 4 atvejai dar tiriami, taip pat vienas atvejis Marijampolėje ir vienas Šiauliuose. Taip pat Lingienė patikslino pirmadienio koronaviruso duomenis — 5 nauji atvejai Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje ir vienas atvejis Klaipėdoje.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 77 koronavirusu užsikrėtę žmonės, 14 jų gydomi reanimacijoje, ventiliuojami — šeši, su deguonies kaukėmis — 27.

Oficialiais duomenimis, Lietuvoje iki šiol patvirtinti 1485 koronaviruso atvejai, pasveikusiais laikomi 833 asmenys, dar serga 598 gyventojai.

Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
© Sputnik /
Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1861)
Butelis su alkoholiu, archyvinė nuotrauka

Vienam 15 metų ir vyresniam Lietuvos gyventojui pernai teko 11,1 litro alkoholio

(atnaujinta 15:53 2020.05.29)
Pernai Lietuvos parduotuvėse ir kavinėse buvo parduota 2,9 mln. dekalitrų spiritinių alkoholinių gėrimų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. 2019 m. vienam 15 metų ir vyresniam šalies gyventojui teko 11,1 litro suvartoto absoliutaus alkoholio, arba 0,1 litro mažiau nei 2018 metais, penktadienį paskelbė Statistikos departamentas.

2019 metais šalies mažmeninėje prekyboje ir maitinimo įmonėse parduota 2,9 mln. dekalitrų spiritinių alkoholinių gėrimų (degtinės, viskio, brendžio ir pan.), arba 4 tūkst. dekalitrų (0,1 proc.) mažiau nei 2018 m., vyno ir fermentuotų gėrimų — 3,4 mln. dekalitrų, arba 6 tūkst. dekalitrų (0,2 proc.) daugiau. 

Kaip ir kasmet, daugiausia parduota alaus — 21,6 mln. dekalitrų, arba 262 tūkst. dekalitrų (1,2 proc.) mažiau nei 2018 metais.

Alkoholio vartojimo pasekmės

Higienos instituto duomenimis, 2019 metais bent viena tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusi diagnozė buvo užregistruota 24 tūkst. asmenų. 100 tūkst. gyventojų teko 858 sergantys asmenys (2018 m. — 863). 

Dažniausiai buvo registruojama alkoholinė priklausomybė (611,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų), alkoholio toksinis poveikis (161 atvejis) ir alkoholinė psichozė (93,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų). 

Didžiausias kaimo gyventojų ligotumas yra 35–39 m. amžiaus grupėje, o miesto gyventojų didžiausias ligotumas pasiekiamas vėliau — 45–49 m. amžiaus grupėje.

Higienos instituto duomenimis, 2019 metais 544 žmonės mirė nuo tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų, tai 37 daugiau negu 2018 metais. 

Dažniausiai pasitaikiusios tiesiogiai alkoholio vartojimo sukeltos ligos buvo alkoholinė kepenų liga (41,7 proc.), atsitiktinis apsinuodijimas alkoholiu (27 proc.) ir alkoholinė kardiomiopatija (11,9 proc.).

Išankstiniais duomenimis, vyrų mirtingumas nuo tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų 3,5 karto viršijo moterų. Pernai 100 tūkst. miesto gyventojų teko 18 mirusiųjų dėl šių su alkoholio vartojimu susijusių ligų (2018 m. — 17), kaimo — 23 (2018 m. — 20).

Padidėjo alkoholio kainos

Alkoholinių gėrimų mažmeninės kainos 2019 metais padidėjo 2 proc. Labiausiai pabrango trauktinės — 6,4 proc., Lietuvoje pagaminta degtinė — 6,2, brendis — 4,2, Lietuvoje pagamintas alus — 2,9 proc., putojantis vynuogių vynas — 1,7 proc., o viskis atpigo 2,8 proc. 

Alkoholinių gėrimų kainų didėjimą lėmė nuo 2019 metais kovo 1 dieną pradėtas taikyti didesnis akcizo tarifas.

2019 metais, palyginti su 2018 metais, pastebimas alkoholinių gėrimų, perskaičiuotų į absoliutų alkoholį, gamybos, importo, eksporto augimas, o pardavimo mažėjimas.

Tegai:
gyventojai, Lietuva
Dar šia tema
Gydytoja papasakojo, ar įmanoma dezinfekuoti kūną alkoholiu
Pasieniečiai sulaikė nelegaliai iš Latvijos dviračiu alkoholį gabenusį zarasiškį
Kaune, pilname šiukšlių garaže, pareigūnai rado cigarečių ir alkoholio
Antrankiai ir teisėjo plaktukas, archyvinė nuotrauka

Daugiau nei šešerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis vyras sulaikytas

(atnaujinta 15:44 2020.05.29)
Policijos duomenimis, Akmenės gyventojui už padarytus nusikalstamus veiksmus gresia laisvės atėmimas iki 10 metų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas daugiau nei šešerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis vyras, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

2014 metais birželio mėnesį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Akmenėje, Stoties gatvėje, panaudoto fizinio smurto. Būdamas svečiuose vyras smurtavo prieš kitą vyrą.

Birželio 7 dieną, apie 23:40, Akmenėje esančiame bute po išgertuvių kilo konfliktas, kurio metu vyras, gimęs 1986 metais, būdamas neblaivus, tyčia naudojo fizinį smurtą kito vyro, gimusio 1987 metais, atžvilgiu. 33 metų vyras peiliu dūrė į pilvą nukentėjusiajam, šis buvo gydomas VšĮ "Mažeikių ligoninėje" dėl sužalojimų.

Pareigūnai, atvykę į įvykio vietą, rado tvarkingą butą. Nei išgertuvių, nei grumtynių pėdsakų nebuvo matyti. Peilio, kuriuo buvo sužalotas vyras, įvykio vietoje taip pat nebuvo. Pareigūnams nepavyko sučiupti įtariamojo. Tyrimo metu nustatyta, kad galimai nusikalstamą veiką padaręs asmuo tą patį vakarą išvyko į užsienį ir slapstėsi.

2014 metų rugsėjo 17 dieną priimtas nutarimas 33 metų vyrą ikiteisminio tyrimo byloje pripažinti įtariamuoju dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo nusikaltimo bei paskelbti asmens paiešką.

2014 metų rugsėjo 23 dieną buvo išduotas Europos arešto orderis. Paieškos metu buvo taikomos įvairios paieškos priemonės, tačiau nustatyti vyro buvimo vietos nepavyko.

2019 metų spalio 14 dieną gautas pranešimas, kad ieškomas vyras, galimai įvykdęs nusikalstama veiką, buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir 2020 metų vasario 7 dieną buvo grąžintas į Lietuvą.

Praėjus daugiau nei 6 metams, ikiteisminis tyrimas buvo baigtas ir byla perduota teismui. Kaltinamasis — Akmenės gyventojas, už šiuos nusikalstamus veiksmus jam gresia laisvės atėmimas iki 10 metų. Vyrui gresiančios bausmės dydis spręsis teismo posėdžių salėje.

Tegai:
policija, Lietuva, Jungtinė Karalystė
Dar šia tema
Sprogus petardai Vilniuje susižalojo jaunuolis
Tauragėje įkliuvęs naminės degtinės pirkėjas išdavė ir pardavėją
Sučiupti du jaunuoliai, Radviliškyje pavogę automobilį