Slaugytoja, archyvinė nuotrauka

Lietuva lyderiauja tarp Baltijos šalių pagal slaugytojų ir akušerių skaičių

(atnaujinta 13:24 2020.05.12)
Tuo tarpu kaimyninė Latvija pagal šį rodiklį pateko į Europos Sąjungos antilyderių trejetuką   

VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. 2019 metais ES buvo 4,45 mln. slaugytojų ir akušerių, tai sudaro 2,2 proc. visos darbo jėgos ES, rodo Eurostato statistika.

Didžiausias šiose profesijose dirbančių asmenų procentas užfiksuotas Vokietijoje (3,4), Suomijoje (trys procentai), Belgijoje (2,9) ir Airijoje (2,8).

Lietuvoje slaugytojų ir akušerių buvo 1,7 proc. — tai aukščiausias rodiklis Baltijos šalyse.

Tuo tarpu Estijoje šiose profesijose dirbo 1,3 proc. žmonių, o Latvija, kartu su Liuksemburgu ir Bulgarija, pateko į Europos Sąjungos antilyderių trejetuką. Latvijoje šis rodiklis siekia 1,2 proc.

Absoliučiais skaičiais Vokietijoje 2019 metais buvo užregistruota apie 1,458 mln. slaugytojų ir akušerių, o tai sudaro trečdalį (33 proc.) visų šių profesijų atstovų ES. Prancūzijoje slaugytojų ir akušerių buvo apie 656 tūkst. (15 proc.), o Italijoje — apie 411 tūkst. (devyni procentai).

Nuo 2011 iki 2019 metais slaugytojų ir akušerių skaičius Vokietijoje ir Prancūzijoje padidėjo atitinkamai 147 tūkst. ir 125 tūkst., o Italijoje per šį laikotarpį šis skaičius padidėjo tik 15 tūkst.

Gegužės 12 dieną, Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil (Florence Nightingale) (1820 05 12–1910 08 13) garbei, švenčiama Tarptautinė slaugytojų diena.

Tegai:
Baltijos šalys, Lietuva
Dar šia tema
Koronaviruso atvejis nustatytas Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje
Kretingos rajone izoliuoti Kartenos slaugos namai
Vilniaus senamiestis

Lietuvoje patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 11:38 2020.06.07)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu šalyje koronaviruso sukeltomis ligomis serga 306 žmonės

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sekmadienį paskelbė apie devynis naujus patvirtintus koronaviruso infekcijos atvejus Lietuvoje. Šiuo metu šalyje serga 306 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos registruoti devyni įvežtiniai atvejai.

Per šeštadienį ištirta 2204 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
Gydytojas teigė, kad sumažėjo koronaviruso aktyvumas
PSO: Europoje nėra nė vienos valstybės, turinčios imunitetą koronavirusui
Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
Mokslininkas papasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą
Pučkorių atodanga

Vilniuje lankytojus kviečia naujas pažintinis maršrutas

(atnaujinta 11:40 2020.06.07)
Alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma "Neakivaizdinis Vilnius" pristato maršrutą, pritaikytą keliauti su mažaisiais vežimėliuose

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Pažintinis maršrutas "Gamtos taku su mažyliu" driekiasi Pavilnių regioninio parko teritorijoje, Belmonto apylinkėse, o trunka maždaug tiek, kiek ir pietų miegas – apie valandą, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

Kol mažyliai miegos gryname ore, tėvai keliaus lengvai pravažiuojamais takeliais ir galės pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – bei apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

"Nuolat sulaukiame klausimų apie „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutus, tinkamus tėvams su vaikiškais vežimėliais, tad nusprendėme pasiūlyti maršrutą, sukurtą specialiai jiems. Prasidėjusi vasara ir Tėvo diena – puiki proga jam pristatyti, tad kviečiame keliauti su šeima ir prisiminti, kad įspūdingų gamtos kampelių galima rasti nė neišvažiavus iš miesto," – apie naująjį maršrutą pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės, Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė Sonata Griškienė.

Be to, miesto studijų platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt galima rasti ir daugiau maršrutų, tinkamų šeimoms su vaikais vežimėliuose. Tai – Viršuliškės, Žirmūnai, Šnipiškės, Žvėrynas, Pilaitė (išskyrus vieną objektą, informacija maršruto aprašyme). Įvertinus savo galimybes keliauti siauresniais senamiesčio šaligatviais ir akmenuotu grindiniu, tėvams su vežimėliais taip pat siūlomi maršrutai "Atvirų kiemelių istorijos", "100 Lietuvos valstybingumo metų" ir "Vilniaus pokeris".

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos nacionaliniame parke vietoje "juodųjų archeologų" aptikta Lapė Snapė
Atgimsta Trakų Vokės dvaro sodyba: gražėja rūmai, antram gyvenimui prikeliamas parkas