Humanitarinė pagalba iš Kinijos, archyvinė nuotrauka

Lietuva išsiuntė humanitarinę pagalbą Armėnijai, Moldovai, Gruzijai ir Ukrainai

(atnaujinta 14:45 2020.05.14)
Humanitarinę siuntą sudaro už 100 tūkst. eurų įsigyti 52,6 tūkst. Lietuvoje pagaminti apsauginiai veido skydeliai

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Lietuva išsiuntė apsaugos priemones, reikalingos kovai su COVID-19, Armėnijai, Moldovai, Gruzijai ir Ukrainai, praneša Užsienio reikalų ministerija. 

Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės į Armėniją, Moldovą ir Gruziją išvyksta ketvirtadienį. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

"Tai — humanitarinė pagalba, kurią Lietuvos Respublikos Vyriausybė balandžio 22 dienos nutarimu skyrė Rytų kaimynystės šalims, reaguodama į šių valstybių humanitarinės pagalbos prašymus padėti kovoje su COVID-19", — teigiama pranešime.

Už 100 tūkst. eurų buvo įsigyta 52,6 tūkst. Lietuvoje pagamintų apsauginių veido skydelių iš UAB "Baltic digital printing" ir UAB "Medienos era".

Гуманитарная помощь из Литвы
Lietuvos humanitarinė pagalba

Humanitarinį krovinį į Armėniją, Moldovą ir Gruziją nugabens Lietuvos karinės oro pajėgos, vykdančios planinį skrydį į minėtas šalis. Apsaugos priemonės į Ukrainą gabenamos žemės transportu.

Kalbant apie pačią Lietuvą, apsaugos priemonių atsargos daugiausia papildomos pirkiniais iš Kinijos. Vien per gegužės mėnesį, SAM duomenimis, Lietuvą pasiekė daugiau kaip 100 tonų apsaugos priemonių medikams. 

Гуманитарная помощь из Литвы
Lietuvos humanitarinė pagalba

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,2 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 290 tūkst. žmonių mirė.

Lietuvoje užregistruota 1511 ligos atvejų, 934 žmonės pasveiko, 54 žmonės mirė. Dėl koronaviruso nuo kovo 16 dienos šalyje paskelbtas karantinas, jis pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau sąlygos sušvelnintos.

Tegai:
Ukraina, Gruzija, Armėnija, Moldova, humanitarinė pagalba, Lietuva
Dar šia tema
Humanitarinė pagalba naikina pasaulio politinę tvarką
Zacharova: Rusijos humanitarinė pagalba Italijai nesusijusi su politika
Turkija nepraleido Kinijos lėktuvo su humanitarine pagalba Kiprui
Vilniaus senamiestis

Lietuvoje patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 11:38 2020.06.07)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu šalyje koronaviruso sukeltomis ligomis serga 306 žmonės

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sekmadienį paskelbė apie devynis naujus patvirtintus koronaviruso infekcijos atvejus Lietuvoje. Šiuo metu šalyje serga 306 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos registruoti devyni įvežtiniai atvejai.

Per šeštadienį ištirta 2204 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
Gydytojas teigė, kad sumažėjo koronaviruso aktyvumas
PSO: Europoje nėra nė vienos valstybės, turinčios imunitetą koronavirusui
Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
Mokslininkas papasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą
Pučkorių atodanga

Vilniuje lankytojus kviečia naujas pažintinis maršrutas

(atnaujinta 11:40 2020.06.07)
Alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma "Neakivaizdinis Vilnius" pristato maršrutą, pritaikytą keliauti su mažaisiais vežimėliuose

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Pažintinis maršrutas "Gamtos taku su mažyliu" driekiasi Pavilnių regioninio parko teritorijoje, Belmonto apylinkėse, o trunka maždaug tiek, kiek ir pietų miegas – apie valandą, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

Kol mažyliai miegos gryname ore, tėvai keliaus lengvai pravažiuojamais takeliais ir galės pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – bei apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

"Nuolat sulaukiame klausimų apie „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutus, tinkamus tėvams su vaikiškais vežimėliais, tad nusprendėme pasiūlyti maršrutą, sukurtą specialiai jiems. Prasidėjusi vasara ir Tėvo diena – puiki proga jam pristatyti, tad kviečiame keliauti su šeima ir prisiminti, kad įspūdingų gamtos kampelių galima rasti nė neišvažiavus iš miesto," – apie naująjį maršrutą pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės, Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė Sonata Griškienė.

Be to, miesto studijų platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt galima rasti ir daugiau maršrutų, tinkamų šeimoms su vaikais vežimėliuose. Tai – Viršuliškės, Žirmūnai, Šnipiškės, Žvėrynas, Pilaitė (išskyrus vieną objektą, informacija maršruto aprašyme). Įvertinus savo galimybes keliauti siauresniais senamiesčio šaligatviais ir akmenuotu grindiniu, tėvams su vežimėliais taip pat siūlomi maršrutai "Atvirų kiemelių istorijos", "100 Lietuvos valstybingumo metų" ir "Vilniaus pokeris".

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos nacionaliniame parke vietoje "juodųjų archeologų" aptikta Lapė Snapė
Atgimsta Trakų Vokės dvaro sodyba: gražėja rūmai, antram gyvenimui prikeliamas parkas