Spalvoti pieštukai vaikų darželyje

Pirmadienį duris atvers Vilniaus darželiai

(atnaujinta 18:01 2020.05.14)
Vis dėlto, jei yra galimybė ir toliau ugdyti vaikus namuose, rekomenduojama neskubėti vesti vaikų į darželius

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Nuo gegužės 18 dienos, švelnėjant karantino sąlygoms, vėl atnaujinama sostinės darželių veikla, apie tai pranešė Vilniaus savivaldybė.

Vaikams, kuriuos tėvai nuspręs atvesti į darželį, bus suteiktas ir maitinimas, ir ugdymas. Tikimasi, kad nuo pirmadienio darželius lankys apie 10 000 vaikų. Ugdymas dažniausiai vyks lauke.

Vis dėlto, jei yra galimybė ir toliau ugdyti vaikus namuose, rekomenduojama neskubėti vesti vaikų į darželius. Taip pat vaiko nerekomenduojama vesti į darželį tais atvejais, kai vaikas serga lėtinėmis ligomis arba kai vaikas gyvena kartu su priskirtais rizikos grupėms žmonėmis.

Vaikai, kurie nuo gegužės 18 dienos dar darželio nelankys, bus ugdomi nuotoliniu būdu, — mokesčio nemokės.

Darželių veikla bus organizuojama griežtai laikantis visų saugumo reikalavimų. Vaikai į darželius bus priimami tik sveiki ir kas rytą jiems bus matuojama temperatūra, ugdomi ir maitinami bus vienoje grupėje. 

Galios griežta grupių izoliacija ir atskirų grupių vaikai tiek darželyje, tiek lauke žais atskirai. Patalpos bus reguliariai valomos, vėdinamos ir dezinfekuojamos atsižvelgiant į sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu.

Prie darželių įėjimo vaikams nepasiekiamoje vietoje bus rankų dezinfekciniai skysčiai ir informacija darželių bendruomenėms apie higienos reikalavimus. Tėvai, atvedantys vaikus, privalės būti su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, į patalpas jie nebus įleidžiami. Darbuotojai vaikus pasitiks su apsaugos priemonėmis, tačiau grupėse su vaikais dirbs be kaukių.

Rizikos grupei priklausantys darbuotojai dirbs nuotoliniu būdu arba atliks tuos darbus, kurių metu nėra tiesioginio kontakto su vaikais. Jiems taip pat kas dieną bus matuojama temperatūra.

Ketvirtadienio duomenimis, iš viso šalyje nustatyta 1511 koronaviruso atvejų, iš jų 303 — sveikatos priežiūros specialistams. Per vakar dieną buvo patvirtinti šeši nauji ligos atvejai, nuo COVID-19 mirė 54 pacientai.

934 užsikrėtę asmenys pasveiko, iš jų 185 — sveikatos priežiūros specialistai.

Šiuo metu izoliacijoje yra 260 asmenų, stacionare gydomi 83 ligoniai, iš jų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose — devyni, dirbtinė plaučių ventiliacija reikalinga keturiems, su deguonies kaukėmis gydomi 26 asmenys, skelbė NVSC atstovė.

Dėl koronaviruso nuo kovo 16 dienos šalyje paskelbtas karantinas, jis pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau sąlygos sušvelnintos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,2 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 290 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, vaikų darželis, darželinukai, Vilnius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1885)
Dar šia tema
Baltijos šalių išorės sienos bus atidarytos ne anksčiau kaip rugpjūčio mėnesį
Patvirtinti 6 nauji COVID-19 atvejai, bendras skaičius — 1511
Sveikatos apsaugos ministras panaikino apribojimus organizuojant laidojimo apeigas
Eurai, archyvinė nuotrauka

Klaipėdiečiui, pasiskolinusiam virš 142 tūkst. eurų, pareikšti įtarimai dėl sukčiavimų

(atnaujinta 13:46 2020.06.01)
Informuojama, kad už sukčiavimą Klaipėdos gyventojui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Klaipėdoje baigtas ir teismui perduotas didelės apimties, ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimų, pranešė miesto policijos departamentas.

2018 metais, 1974 metasi gimęs, neteistas, dirbantis klaipėdietis, pareigūnų akiratin pakliuvo, kai policijoje ėmė gauti nuo šio asmens nukentėjusių piliečių pareiškimus.

Nustatyta, jog vyras nuo 2017 metų pradžios iki 2018 metų balandžio mėnesio iš pažįstamų asmenų skolindavosi įvairias sumas žadėdamas dideles palūkanas — galimai savo pinigus įtariamajam paskolino daugiau asmenų, bet į policiją kreipėsi 12 nukentėjusių  — paskolintos sumos buvo nuo 4500 iki 47 000 eurų. Bendra "pasiskolintų" pinigų suma sudarė daugiau nei 142 000 eurų.

Iš pradžių įtariamasis pasiskolintus pinigus kai kuriems nukentėjusiesiems grąžindavo su palūkanomis, įtariama, kad  vėliau Asmuo galimai pinigus skolinosi iš vienų asmenų, jog atiduotų palūkanas kitiems. 2019 metais pareiškus įtarimus, klaipėdiečiui teko pasirašyti rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Už sukčiavimą vyrui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tegai:
sukčiavimas, policija, Klaipėda
Dar šia tema
Sostinėje automobilių padegėjai pasodinti už grotų
Policininką nušovusio vyro paieškos pasibaigė: rastas užpuoliko kūnas
Mažeikiuose vyras grasino buvusiai žmonai ginklu
VSAT

Ukrainietė mėgino atvykti į Lietuvą su padirbtu vairuotojo pažymėjimu

(atnaujinta 15:46 2020.06.01)
Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, Ukrainos pilietei gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Medininkų punkte pasieniečiai sulaikė iš Baltarusijos į Lietuvą vykusią ukrainietę, kuri turėjo galimai padirbtą savo šalies vairuotojo pažymėjimą, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienio naktį VSAT pareigūnai Medininkų kontrolės punkte tikrino 33-ejų Ukrainos pilietės pateiktus dokumentus. Užsienietė automobiliu "BMW X3" vyko iš Baltarusijos į Lietuvą. Be kitų dokumentų, moteris turėjo savo šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą. Jis VSAT pareigūnams iškart pasirodė įtartinas. Įdėmiau ištyrus dokumentą nustatyta, kad tai greičiausiai klastotė.

Ukrainietė buvo sulaikyta, apklausta ir uždaryta į areštinę. Jai teks atsakyti už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu. Vilniaus pasienio rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Ukrainietei gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Tegai:
Lietuva, Ukraina, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė cigaretes krovusį varėniškį
Pasieniečiai dingusią senjorę Elektrėnų savivaldybėje rado pasitelkę sraigtasparnį
Gabendami kontrabandą įkliuvo du pareigūnai ir mikroautobuso vairuotojas