Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

Venckienė pirmą kartą pasidalino vaizdo įrašu apie tai, kaip jos atėmė Deimantę

(atnaujinta 16:48 2020.05.16)
Savo socialinio tinklo paskyroje buvusi teisėja išplatino "niekada nematytą" vaizdo įrašą, padarytą prieš aštuonerius metus Garliavoje, "pagrobiant Deimantę Kedytę"

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Buvusi teisėja ir buvusi Lietuvos Seimo narė Neringa Venckienė išplatino savo Facebook paskyroje vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip iš jos prieš aštuonerius metus, 2012 metų gegužės 17 dieną, buvo atimta dukterėčia Deimantė Kedytė.

Prieraše prie vaizdo įrašo teigiama, kad tai yra "niekada nematytas 2012 metų gegužės 17 dienos vaizdo įrašas, darytas namo viduje Klonio gatvėje, Garliavoje, pagrobiant Deimantę Kedytę".

Be to, pabrėžiama, kad būtent šis vaizdo įrašas buvo nuslėptas nuo Jungtinių Amerikos Valstijų ekstradicijos prašyme dėl Neringos Venckienės išdavimo, bei nuslėptas nuo Lietuvos Respublikos Seimo, naikinant Neringos Venckienės kaip teisėjos ir vėliau kaip Seimo narės teisinę neliečiamybę.

"Vaizdo įraše fiksuota protu nesuvokiama fizinė ir psichologinė prievarta vaiko ir Neringos Venckienės atžvilgiu", — rašoma žinutėje prie vaizdo įrašo.

Vėliau tas pats vaizdo įrašas buvo išplatintas Venckienės sūnaus Karolio Venckaus YouTube paskyroje. Vaikinas sako, kad vaizdo įrašas turėtų padėti apsispręsti, "kas visą laiką sakė tiesą, o kas nuolatos melavo".

Anksčiau Venckienė jau buvo apkaltinusi Lietuvos teisėsaugą dėl to, kad prokurorai nepateikė JAV teisėjams visos informacijos. Ji skelbė, kad Lietuvos valstybė JAV pateikė tik liudytojų parodymus. Ekstradicijos prašyme nurodė, kad jos kaltę patvirtina ekspertų išvados ir vaizdo įrašo medžiaga, tačiau šių duomenų Jungtinėms Amerikos Valstijoms nepateikė.

Venckienė tvirtina, kad Lietuvos prokuratūros pastangos iš pat pradžių buvo "orientuotos į pedofilijos skandalo užgniaužimą, ne tiesos paieškas".

Neseniai buvusi teisėja priminė buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės vaidmenį pedofilijos istorijoje, susijusioje su jos dukterėčia Deimante Kedyte.

Pasak Venckienės, Grybauskaitė viešai pareiškė, kad prievarta vaiko atžvilgiu negalima, tačiau buvusiai teisėjai lieka neaišku, kodėl tokiu atveju ji "leido tą prievartą taikyti". Ji abejoja, kad buvusi prezidentė nežinojo apie galimą smurtą prieš vaiką ir kas nutiko mergaitei. Grybauskaitės reakciją Venckienė pavadino puikia vaidyba, verta "Oskaro".

Venckienės byla

Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. 2012 metų gegužę, įsikišus teisėsaugos pareigūnams, mergaitė buvo paimta iš namų Garliavoje, kur gyveno su teta ir seneliais, ir perduota motinai Laimutei Stankūnaitei. Nuo tada nežinoma nei Satnkūnaitės, nei Deimantės buvimo vieta.

Neringa Venckienė 2013 metais išvyko su sūnumi Karoliu į JAV. Lietuvoje ji buvo apkaltinta pasipriešinimu teisėsaugai.

2019 metų rudenį JAV išdavė Venckienę Lietuvai ir šių metų sausį jai pateikti kaltinimai, už kuriuos gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Kaltinimai Venckienei buvo pateikti sausio pradžioje. Lietuvos valdžia kaltina buvusią Seimo narę tariamai neįvykdžius teismo sprendimo perduoti jos brolio dukrą mergaitės motinai, taip pat priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namą ir jėga pasiėmė Deimantę.

Teismas dėl Venckienės bylos nagrinėjimo atidėtas neribotam laikui dėl galiojančio šalyje karantino.

Tegai:
teisėsauga, Neringa Venckienė
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (53)
Dar šia tema
Venckienė apkaltino teisėsaugą primetus jai kaltinimą, kurio nebuvo susitarime su JAV
Venckienei taikomos kardomosios priemonės nepakeistos
Venckienė nepatenkinta tuo, kad jos skundą atmetė Deimantės bylą tyręs teisėjas
Venckienė: Lietuva nepasiruošusi nei virusui, nei "rusų puolimui"
Положительный тест на коронавирус

Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga susirgo septyni žmonės

Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje koronavirusu serga 312 asmenų, išaugo ir pasveikusiųjų skaičius

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Penktadienio ryto duomenimis Lietuvoje nustatyti 7 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 1694 COVID-19 atvejai, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos koronaviruso puslapyje.

Lietuvoje koronavirusu serga 312 asmenų, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 1302.

Nuo koronaviruso mirė 71 asmuo, užsikrėtusių virusu, tačiau mirusių dėl kitų priežasčių asmenų yra 9.

 

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka

Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone

(atnaujinta 09:58 2020.06.05)
Lietuvos sostinė užėmė 18 vietą. Reitingo rengėjai pareiškė, kad krizės metu Lietuvos ligoninės nebuvo perkrautos ir prireikus galės priimti sveikatos problemų turinčius keliautojus

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Vilnius įtrauktas į saugiausių Europos miestų keliavimui pandemijos metu sąrašą. Reitingą paskelbė "European Best Destinantions" svetainė.

Sąrašas buvo sudarytas atsižvelgiant į dabartinę epideminę situaciją ir užsikrėtusių žmonių skaičių šalyse, asmeninių apsaugos priemonių prieinamumą ir ligoninės lovų skaičių asmeniui. Iš viso sąraše 20 šalių.

Lyderių trejetuką sudarė Tbilisis (Gruzija), Kerkyra (Graikija) ir Kavtatas (Kroatija). Taip pat į sąrašą įtraukti miestai tokių šalių kaip Portugalija, Rumunija, Juodkalnija, Austrija, Slovėnija, Malta, Latvija, Lenkija, Suomija.

Vilnius užėmė 18 vietą. Kaip pažymi reitingo sudarytojai, krizės metu Lietuvos ligoninės nebuvo perkrautos ir prireikus gali priimti sveikatos problemų turinčius keliautojus. Be to, Lietuvos sostinėje 20 kartų mažiau koronavirusu užsikrėtusių žmonių nei labiausiai nukentėjusiose Europos šalyse.

Ryga taip pat buvo įtraukta į reitingą, šis miestas sąraše užėmė 19 vietą.

"50 kartų mažiau užsikrėtusių žmonių nei kai kuriose Europos šalyse — Latvija yra viena iš krypčių, kurią ši pandemija palietė mažiausiai. Jų ligoninėse niekada nebuvo problemų dėl gyventojų per koronaviruso pandemiją", — rašoma aprašyme.

Kovo 16 dieną įvestas karantinas vis dar galioja Lietuvoje. Kol kas jis pratęstas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia nuolat įveda sušvelninimus. Naujausiais duomenimis, šalyje beveik 1690 užsikrėtimo atvejų, daugiau nei 70 pacientų mirė.

Anksčiau Vyriausybė atnaujino skrydžius į Latviją, Estiją, Vokietiją, Prancūziją, Daniją, Suomiją ir Nyderlandus.

 

Tegai:
koronavirusas, Europa, Vilnius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Septynios iš dešimties ligoninių Lietuvoje atnaujino darbą
Rusijos URM tikisi, kad tarp Vašingtono ir PSO nugalės sveikas protas
Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų