Elnias

Gegužės 16 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:03 2020.05.15)
Šią dieną ne visų nusibrėžtų tikslų pavyks pasiekti. Tiems, kas šiai dienai kuria plataus masto planus, gali kilti rimtų sunkumų

Galimi profesiniai nesutarimai su vadovybe ir verslo partneriais, bendradarbiavimas bus ne toks sėkmingas kaip tikėjotės. Dažnai asmeninės simpatijos ir antipatijos trukdys vaisingam darbui.

Keliaujant reikia būti atidiems, ypač tiems, kas planuoja praleisti daug laiko prie vairo. Dirbant su bet kokia sudėtinga technika, aštriais ir elektriniais įrankiais, svarbu laikytis saugos taisyklių. Šią dieną yra nedidelių nemalonių incidentų tikimybė.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj diena gerai tinka apsvarstyti svarbius planus. Gali būti, kad suprasite, dėl ko klydote anksčiau, kodėl anksčiau negalėjote pasiekti to, ko siekiate. Bus galimybė išmokti ko nors naudingo ar gauti patirties, kuri greitai pravers.

Koronavirusas
Фото: Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

Jūs pakeisite savo požiūrį į daugelį dalykų, atsikratysite stereotipų.

Galėsite gauti svarbios informacijos. Tai gali būti susiję su jūsų darbu ar verslu, dėl kurio turite didelių lūkesčių.

Antrąją dienos pusę galimi netikėti vizitai. Jums jie bus malonūs.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj bus palanki diena dalykiniam bendravimui, susitikimams su žmonėmis, su kuriais jus sieja bendri profesiniai interesai. Bus galimybė susitarti dėl bendradarbiavimo, pradėti visiems naudingą projektą. Jūs sugebėsite padaryti gerą įspūdį daugeliui, net skeptikus sugebėsite sudominti savo idėjomis.

Galimi romantiški susižavėjimai, net ir darbe. Ši diena gerai tinka santykių pradžiai: jie vystysis harmoningai, padovanos daug malonių akimirkų. Galite sulaukti netikėtų meilės prisipažinimų.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj prognozuojama vaisinga diena. Susitvarkyti su daugeliu reikalų bus lengviau, nei tikėjotės. Sėkmingas aplinkybių susiklostymas leis sėkmingai užbaigti darbą, susijusį su projektu, kuriam pastaruoju metu skyrėte daug jėgų.

Aplinkiniai žmonės dažniau kreipsis į jus patarimo, įsiklausys į jūsų nuomonę. Bus galimybė sustiprinti dalykinius ir asmeninius ryšius, į gerąją pusę pakeisti santykius, kuriuos branginate. Su artimaisiais šią dieną galite būti visiškai atviri: jie supras jus ir bandys palaikyti.

Vėžys (06.22-07.22)

Rytoj bus sunki, bet palanki diena. Ne viskas eisis lengvai, tačiau jūs būsite atkaklūs, stengsitės pasiekti savo tikslą, net jei aplinkybės susiklostys ne pačiu palankiausiu būdu. Bus galimybė daug išmokti, gauti informacijos, kuri leis priimti teisingus sprendimus, išvengti klaidų, kurios brangiai kainuotų. Taps aišku, ką reikia padaryti, kad praeityje paliktumėte problemas, kurios pastaruoju metu jums kėlė nerimą. Idėjos, kurios atsiras šią dieną, bus paprastos ir efektyvios. Netrukus jas įgyvendinsite, ir tai jus labai nudžiugins.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj jūs jausite jėgų antplūdį, suprasite, kad sugebate daug pasiekti. Bus įmanoma išspręsti ilgai trukusius konfliktus, kurie jums atnešė daug problemų.

Nepageidautina skubėti priimti sprendimus, susijusius su darbu. Pirmiausia reikia išanalizuoti ir apgalvoti situaciją; gali būti, kad atkreipsite dėmesį į tai, ko anksčiau nepastebėjote. Kils įdomių idėjų, susijusių su darbu ir verslu. Kai kurie šio ženklo atstovai ras būdą, kaip žymiai padidinti savo pajamas. Galimos tam tikros nesuplanuotos išlaidos, dažniausiai jos susijusios su kasdienių problemų sprendimu.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj diena tinka darbui. Jums gerai seksis išspręsti daugelį profesinių užduočių, įskaitant pačias sunkiausias; gyvenimo patirtis ir sveikas protas tam padės. Jums nereikės aplinkinių žmonių patarimų, bet jei kas nors vis tiek juos duos, net per daug atkakliai, jūsų tai neerzins.

Dienos vidurys tinkamas verslo deryboms, bus galima aptarti su bendradarbiavimu susijusius klausimus.

Antroji dienos pusė žada įsimintinus romantiškus pasimatymus. Nudžiugins bendravimas su artimiausiais žmonėmis. Šeimos kivirčai mažai tikėtini.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj jums teks padaryti daug gero sau ir naudingo aplinkiniams. Šią dieną jūs sugebėsite surasti ir sutelkti bendraminčius, kartu su jais pasiekti užsibrėžtus tikslus. Atsiras įdomių reikalų, naujų užduočių, kurių sprendimo jūs imsitės su dideliu entuziazmu.

Galimi geri sutapimai ir malonūs netikėtumai. Diena gerai tinka bet kokiems susitikimams. Jums bus nesunku užkariauti kitų žmonių simpatijas, sudominti juos savo idėjomis. Neatmetama galimybė, kad prasidės romantiški santykiai, kurie vystysis harmoningai ir lengvai.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj pasiekti daugelį tikslų bus sunkiau, nei tikėjotės. Daugybė vėlavimų gali trukdyti užbaigti tai, ką pradėjote. Gali kilti nesutarimų su žmonėmis, su kuriais anksčiau turėjote gerus santykius. Jie privers jus nervintis, trukdys sutelkti dėmesį į reikalus. Bet jūs vis tiek nepadarysite rimtų klaidų.

Antrąją dienos pusę galimi sėkmingi sutapimai. Palankus aplinkybių susiklostymas jums leis išspręsti klausimą, kuris anksčiau kėlė jums nerimą. Ateities planuose atsiras apibrėžtumas, ir nuotaika pastebimai pagerės.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj diena bus sėkminga ir vaisinga. Jūs jausite energijos ir gyvybingumo antplūdį, be abejo, imsitės sudėtingų reikalų ir jums pasiseks. Tikėjimas savimi padės įveikti daugybę kliūčių. Surasti bendraminčių ir pagalbininkų bus dar lengviau, nei manėte.

Galimi netikėti, tačiau labai malonūs pasiūlymai. Jie gali būti susieti ne tik su darbu, bet ir su asmeniniais santykiais.

Jūs turėsite išspręsti svarbius finansinius klausimus. Nors tenka skubėti, jūs neišleisite pinigų veltui.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj ne visada bus lengva rasti bendrą kalbą su aplinkiniais žmonėmis, dažniau nei įprastai atsiras pretekstų nesutarimams ir ginčams. Šią dieną jūs nebūsite linkę nuolaidžiauti, be to, ne visada suprasite, ko tiksliai iš jūsų nori kiti; aišku, kad tai neprisideda prie malonaus bendravimo. Tačiau vis tiek atviro konflikto galima išvengti, o santykiai bėgant laikui pagerės.  

Galimi nesusipratimai darbe. Jūsų sprendimai ne visada bus teisingi. Svarbu laiku pastebėti klaidas ir jas kuo greičiau ištaisyti. Galimos nesuplanuotos išlaidos. Skubomis įgyti pirkiniai vargu ar bus sėkmingi.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj geriau neatidėti reikalų vėlesniam laikui: susidoroti su jais bus lengviausia ryte. Kuo toliau, tuo daugiau kliūčių atsiras kelyje, tuo didesnė netikėtumų, ne visada malonių, tikimybė. Gali kilti nesutarimų su žmonėmis, kurie anksčiau jums ne kartą yra padėję, palaikę jūsų idėjas.

Galimi maži finansiniai praradimai, nesėkmingi pirkiniai. Neskubėkite investuoti į verslo projektus, net jei jie jums atrodo pelningi. Nepageidautina pirkti sudėtingą įrangą, ypač telefonus ir kitas ryšio priemones: jos gali greitai sugesti.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj dienos pradžioje bus sunku išlaikyti savitvardą. Ši diena bus įtempta. Jūs aštriai reaguosite į viską, kas vyksta aplink, dažniau nei įprastai pasiduosite provokacijoms.

Šią dieną reikalingas išrankumas pažintyse. Neskubėkite vertinti tų, kuriuos matote pirmą kartą: nesunku suklysti, o ta klaida gali brangiai atsieiti.

Antroji dienos pusė bus ramesnė. Bus galimybė užsiimti reikalais, kuriems anksčiau pritrūko laiko, įgyvendinti senas idėjas. Galimos netikėtos dovanos ir dėmesio ženklai, kurie jus nudžiugins.

Tegai:
horoskopas
Dviračio ratas, archyvinė nuotrauka

Panevėžyje po susidūrimo su dviračiu žuvo paspirtuku važiavęs vyras

(atnaujinta 12:28 2020.06.06)
Po susidūrimo 63-ejų vyras nugriuvo ant asfaltuotos dangos ir susižalojo, po dviejų valandų mirė ligoninėjе

VILNIUS, birželio 6 - Sputnik. Panevėžyje po susidūrimo su dviračiu mirė elektrinio paspirtuko vairuotojas, praneša Policijos departamentas.

Incidentas įvyko penktadienio vakarą, apie 18.40 val. Miesto kultūros ir poilsio parke po Nemuno gatvės tiltu, nenustatytas asmuo važiuodamas dviračiu susidūrė su elektriniu paspirtuku, kuriuo važiavo 63-ejų vyras. 

Po susidūrimo vyras nugriuvo ant asfaltuotos dangos ir susižalojo. 19.45 val. Respublikinės Panevėžio ligoninės priėmimo skyriuje nuo patirtų sužalojimų vyras mirė.

Tegai:
Panevėžys
Dar šia tema
Pėsčiųjų ir dviračių takams skirta beveik 14,7 mln. eurų
Eurolines

"Eurolines" atnaujina autobusu maršrutus tarp Baltijos šalių

(atnaujinta 12:27 2020.06.06)
Keleivių pervežimo bendrovė "Eurolines" atnaujina tarptautinius autobusų maršrutus į Rygą, Taliną, Varšuvą bei Gdanską

VILNIUS, birželio 6 - Sputnik. "Eurolines" paskelbė atnaujinantis autobusų reisus iš Lietuvos į kaimynines šalis ir atgal. Tai nurodyta vežėjo tinklalapyje.

Nuo birželio 5 dienos atnaujinami "Eurolines Business Class" autobusų reisai tarp Kauno ir Rygos.

Nuo birželio 15 dienos "Eurolines" prideda dar daugiau reisų - autobusai iš Vilniaus ir Kauno važiuos į Rygą, Taliną, Varšuvą bei Gdanską. 

Autobusų tvarkaraštį galima rasti bendrovės tinklalapyje.

Vežėjas pažymėjo, kad bus laikomasi visų būtinų saugos reikalavimų. Visus autobusus dezinfekuos prieš ir po kiekvieno reiso, taip pat bus palaikomas minimalų 1 metro atstumas tarp keleivių.

Vairuotojai dėvi apsaugines kaukes ir yra aprūpinti visomis reikalingomis dezinfekcinėmis priemonėmis, įrengtas ir keleiviams skirtus dezinfekatorius.

Tegai:
Gdanskas, Varšuva, Talinas, Ryga, Baltijos šalys
Dar šia tema
Susisiekimo ministerija siūlo steigti virtualią oro bendrovę
Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone
Atsikvėpti vasariškai: sezono pradžia Palangoje sušvelninus karantiną
Lietuvos Seimas, archyvinė nuotrauka

Kiek nuostabių atradimų mums ruošia Seimo komisijos išvados dėl 2009-ųjų krizės

(atnaujinta 12:31 2020.06.06)
Parlamentarai padarė išvadą, kad finansinę krizę išprovokavo Lietuvoje veikiantys užsienio kapitalo bankai, o centrinis bankas juos nepakankamai kontroliavo

Seimas patvirtino preliminarias specialiosios komisijos, kuri dvejus metus tyrė 2009–2010 metų finansinę krizę, išvadas. Tuomet valdantieji konservatoriai ir liberalai ne tik sumažino pensijas, bet ir ėmė komercinių bankų paskolas, kurių palūkanų normos smarkiai viršijo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pasiūlytas palūkanas. Ir tai jau galima aiškinti kaip finansinį nusikaltimą, dėl kurio nuskurdo visi Lietuvos gyventojai.

Šios specialiosios Seimo komisijos išvadų Lietuvoje buvo laukiama dvejus metus. Dabar opozicijoje esantys konservatoriai ir liberalai labai priešinosi komisijos sudarymui. Juk šiuo metu valdančiosios "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" (LVŽS) nariai kaip tik ir norėjo išsiaiškinti dėl nešvarių Andriaus Kubiliaus vyriausybės veiksmų, kurie sukėlė skandalingą "naktinę reformą" ir dėl kurių pinigus prarado labiausiai pažeidžiami gyventojai — pensininkai.

Ir štai trumpos dvejų metų tyrimo išvados.

"2009–2010 metų krizę Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sukėlę čia veikę užsienio kapitalo bankai, o Lietuvos bankas neužtikrino tinkamos jų priežiūros. Dokumente pažymima, kad 2008 metų biudžetas buvo priimtas pažeidžiant fiskalinę drausmę. Be to, anot Seimo komiteto, Vyriausybė turėjo galimybių skolintis iš tarptautinių institucijų pigiau, negu tai buvo padaryta 2009–2012 metais, tačiau jomis nepasinaudojo", — rašoma komisijos išvadose.

O atmintyje iškart iškyla tuometinės konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus vadovaujamos vyriausybės "naktinė reforma". Vieną naktį valdančioji liberalų konservatorių koalicija priėmė įstatymų paketą, kuris sumažino viešojo sektoriaus atlyginimus, pensijas ir socialines išmokas. Buvo įvesta daugiau nei 60 mokesčių pakeitimų, o PVM padidintas nuo 19 iki 21 procento.

Be viso to, buvo nuspręsta imti didžiules paskolas iš tarptautinių komercinių bankų, tuo tarpu TVF siūlė palankesnėmis sąlygomis. Dėl tokių "išradingų" veiksmų Lietuvos ekonomika smuko 15 procentų ir atsigavo tik per kelerius metus.

Net profsąjungų vadovai nesugebėjo suvaržyti žmonių pasipiktinimo dėl to "reformos". O 2009 metų sausio 16 dieną mitingas prie Seimo pastato, kuriame dalyvavo septyni tūkstančiai žmonių, peraugo į riaušes. Policijai teko panaudoti lazdas ir ašarines dujas, kad išsklaidytų minią.

Per riaušes sužeisti 38 asmenys, tarp jų — keturi policijos pareigūnai. Vienas iš mitingo dalyvių kreipėsi į medikus su šautine žaizda galvoje. Ryškiausias dalykas yra tai, kad tada buvo bandyta patraukti baudžiamojon atsakomybėn aukas už dalyvavimą mitinge. Tą dieną buvo sulaikytas 151 riaušininkas, 32 iš jų dvi dienas praleido areštinėje. Likusieji po parodymų buvo paleisti.

Tai buvo masiškiausi neramumai Lietuvos sostinėje naujausiais nepriklausomybės metais. Bet ir tai vyriausybės nesustabdė. Buvo priimti drakoniški įstatymai, o iki keizės buvusias pensijas jau teko grąžinti kitai — socialdemokratų — vyriausybei.

O dabar šiek tiek informacijos apmąstymui.

Viena iš "naktinės reformos" autorių buvo finansų ministrė konservatorių vyriausybėje Ingrida Šimonytė. Praėjusiais metais ji vos netapo Lietuvos prezidente. Rudenį vykstančiuose parlamento rinkimuose ji gali tapti "Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų" sąrašo pirmu numeriu. O jei rinkimus laimės konservatoriai, ji gali tikėtis premjero ar Seimo pirmininko posto.

Pagrindinis "reformatorius" — buvęs ministras pirmininkas Andrius Kubilius — šiandien sėdi jaukioje Europos Parlamento kėdėje. Jis gauna padorų atlyginimą ir kalba iš aukštos tribūnos visos Lietuvos žmonių vardu.

O pagrindinėje Lietuvos prezidento kėdėje sėdi buvęs profesionalus bankininkas Gitanas Nausėda. Skandalingos "naktinės reformos" metu jis buvo vieno didžiausių Lietuvos komercinių bankų SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas. Tais metais Lietuvos žiniasklaida nuolat cituodavo Nausėdą kaip žinomiausią ekonomistą Lietuvoje. Ir turbūt į jo nuomonę atsižvelgė ir "naktinės reformos" autoriai. Ar Kubiliaus vyriausybė ėmėsi paskolų iš SEB banko? Įdomus klausimas, į kurį netiesioginį atsakymą galima rasti specialiosios Seimo komisijos išvadose.

Komisijos nariai jau pasiūlė prokurorams "įvertinant stambiųjų komercinių bankų vaidmenį sukeliant krizės reiškinius Lietuvoje, taip pat jų veiksmus naudojant tarpbankinių palūkanų indeksą VILIBOR".

Priminsime, kad šiandien Lietuvoje dominuojančią padėtį bankų sektoriuje užima Skandinavijos bankai. Siekdami sumažinti jų poveikį Lietuvos ekonomikai ir vidaus politikai, specialiosios komisijos nariai jau pasiūlė vyriausybei glaudžiai dirbti kuriant valstybinį Lietuvos komercinį banką.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuvos bankas, krizė, Seimas
Dar šia tema
Kirkilas: socialdemokratai buvo pakliuvę į konservatorių pinkles
Socialdemokratai ruošiasi koalicijai su "valstiečiais"?
Konservatoriai pareiškė, kad dabartinė valdžia pakenks Lietuvai labiau nei jie
Politologas: Lietuvos opozicija sukurs rinkimų kampaniją koronakrizės tema