Тест крови на коронавирус

Koronavirusas gali "mėgdžioti" kitas ligas, paskelbė ULAC vadovas

(atnaujinta 09:52 2020.05.18)
Anot medicinos mokslų daktaro, COVID-19 gali sukelti labai skirtingus simptomus ir dėl to primena beveik bet kokią ligą

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas papasakojo, kad COVID-19 priskirta kitoms "didžiosioms pamėgdžiotojoms" — ligoms, kurios gali būti panašios beveik į visas.

"Nors virusai dažnai paveikia plaučius, bet taip pat gali smogti bet kur — nuo smegenų iki kojų pirštų", — rašo savo Facebook Čaplinskas.

Pasak jo, ji gali sukelti simptomus, panašius į peršalimą ar gripą, konjunktyvitą, slogą, raumenų skausmus, nuovargį, viduriavimą, pykinimą ir vėmimą, viso kūno bėrimą, kelių vietų patinimą ir paraudimą, gali dingti apetitas, skonio ir uoslės pojūčiai.

Be to, gydytojas pabrėžė, kad sunkiais atvejais gydytojai pastebi, kad sutrinka pacientų širdies ritmas, išsivysto širdies nepakankamumas, pakenkiami inkstai, aptemsta sąmonė, skauda galvą, pasireiškia traukuliai, Guillain-Barre sindromas, alpulys, sutrinka gliukozės kiekio valdymas.

"Tai ne tik karščiavimas ir kosulys, dėl kurių prasideda dusulys, kaip visi iš pradžių manė. Todėl ją labai sunku diagnozuoti ir dar sunkiau gydyti. Ligos pradžioje gali pasireikšti keli simptomai arba jų visai nebūti, o po kelių dienų, be menkiausio įspėjimo ji tiesiog "išsiurbia orą iš plaučių", — rašo Čaplinskas.

Jis pabrėžia, jog virusas renkasi senyvo amžiaus žmones, žmones, nusilpusius nuo persirgtos ligos, taip pat neproporcingai daug nutukusių asmenų.

"Liga vyrams kenkia labiau nei moterims, tačiau yra duomenų, kad ji gali sukelti nėštumo komplikacijas, miršta ir vaikai", — apibendrina ULAC vadovas.

Sekmadienio duomenimis, Lietuvoje koronavirusas nustatytas 1541 žmogui, 997 žmonės pasveiko, 56 mirė.

Iki gegužės 31 dienos šalyje galioja karantinas. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau ir anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių nešiojimas viešose vietose, verslo veikla.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,6 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 312 tūkst. žmonių.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Kontrabandinės cigaretės

Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

(atnaujinta 12:42 2021.03.01)
Pranešime teigiama, kad sekmadienį VSAT pareigūnai gavo informaciją apie Neryje ties Vilniaus rajono Buivydžių I kaimu ledų sangrūdoje pastebėtą įtartiną objektą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Pavoverės užkardos pasieniečiai su ugniagesiais gelbėtojais Vilniaus rajone iš Neries ištraukė 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pabrėžiama, kad kroviniui pasiekti prireikė specialios įrangos.

Pranešime teigiama, kad sekmadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai gavo informaciją apie Neryje ties Vilniaus rajono Buivydžių I kaimu ledų sangrūdoje pastebėtą įtartiną objektą.

"VSAT pareigūnai nedelsdami nuvyko į nurodytą vietą. Ji yra Lietuvos teritorijoje, tačiau Neriai prieš įsukant į ją upe eina siena su Baltarusija. Įvertinus situaciją paaiškėjo, kad už maždaug 30 metrų nuo kranto ledų sangrūdoje įstrigusio krovinio be specialios įrangos ištraukti nepavyks", — teigiama pranešime.

Į pagalbą buvo pasitelkti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Vilniaus miesto 6-os komandos narai.

Jie į upę nuleido gelbėjimo roges ir panaudodami gelbėjimo virvę krovinį ištraukė į krantą. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo 4 polietileno plėvele surišti ryšuliai, kuriuose aptikta 2 tūkst. pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis.

Контрабанда сигарет в Литве
Kontrabandinės cigaretės.

Be to, viename iš jų buvo paslėptas GPS siųstuvas. Tokius įrenginius kontrabandininkai naudoja krovinio judėjimui sekti.

Teigiama, kad plaustas į Nerį nuleistas Baltarusijos krante tikintis, jog srovė jį atplukdys į Lietuvą.

Tegai:
kontrabandiniai rūkalai, kontrabanda, Neris, Vilnius, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Koronaviruso testas

Toliau mažėja: per parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 240 COVID-19 atvejų

(atnaujinta 10:09 2021.03.01)
Karantino režimas galioja iki kovo pabaigos, tačiau judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąją parą buvo nustatyti 243 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso nuo pandemijos pradžios patvirtinti 199 397 koronaviruso atvejai. Šiuo metu serga 7 645 žmonės, 184 848 žmonės pasveiko.

Be to, per pastarąsias 24 valandas nuo koronaviruso mirė septyni žmonės. Nuo pandemijos pradžios iš viso žuvo 3 253 žmonės.

Per pastarąją parą pirmąją vakcinos dozę gavo 382 žmonės. Iš viso pirmąja doze buvo paskiepyti 164 089 žmonės, o visiškai paskiepyti — 73 103 žmonės.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje

Nufilmuotas ledonešis Jūros upėje ties Taurage

(atnaujinta 12:38 2021.03.01)
Hidrometeorologijos tarnyba pažymėjo, kad per dvi dienas vandens lygis šalies upėse pakilo dviem metrais

Lietuvoje nufilmuotas ledo judėjimas upe prie Tauragės. Vaizdo įrašą Hidrometeorologijos tarnyba paskelbė Facebook paskyroje.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip po atšilimo plūduriuojantys ledo gabalai plaukia upe. Reiškinį pastebėjo pora dešimčių žmonių.

"Gamtos galia ir ankstyvo pavasario garsai. Taip atrodo ledonešis Jūros upėje (ties Taurage)", — rašo pranešime Meteo.lt.

Hidrometeorologijos tarnyba pažymėjo, kad per dvi dienas vandens lygis upėse pakilo dviem metrais.

Pirmadienį kritulių Lietuvoje nenumatoma, dieną temperatūra svyruos nuo keturių iki devynių laipsnių šilumos.

Tegai:
orai, ledas, upė, pavasaris