Turgavietė

Trijose turgavietėse buvo atliktos patikros dėl karantino taisyklių laikymosi

(atnaujinta 14:24 2020.05.18)
Sekmadienį trijose turgavietėse buvo vertinama, ar laikomasi dėl koronaviruso paskelbto karantino taisyklių

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai kartu su policijos pareigūnais apsilankė trijose šalies turgavietėse ir įsitikino, kad ne visose jų laikomasi COVID-19 infekcijos valdymo priemonių, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

NVSC specialistai priminė, kad nesilaikant nustatytų reikalavimų, kyla grėsmė išplisti koronaviruso infekcijai.

Rudaminos (Vilniaus rajono), Rietavo (Rietavo savivaldybės) ir Kalvarijos (Kalvarijos savivaldybės) turgavietėse sekmadienį buvo vertinama, ar reguliuojamas pirkėjų srautas, ar užtikrinama, kad būtų skiriama ne mažiau kaip 10 kvadratinių metrų ploto vienam pirkėjui, ar naudojamos asmens apsaugos ir higienos priemonės ir t. t.

Patikrinus šias turgavietes, pažeidimai nustatyti tik vienoje iš jų — nebuvo reguliuojamos pirkėjų spūstys, į turgų pirkėjai buvo įleidžiami didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, prie įėjimo nebuvo pateikta informacija apie tai, kad prekybos vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims bei informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę.

Už karantino taisyklių nesilaikymą turgavietės atsakingam asmeniui bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

NVSC priminė, kad už jų nesilaikymą karantino metu taikoma administracinė atsakomybė. Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims gresia bauda nuo 1500 iki 6000 eurų.

Dabar Lietuvoje iš viso COVID-19 nustatyta 1 547 žmonėms, 997 žmonės pasveiko, 59 pacientai mirė.

Lietuvoje iki gegužės 31 dienos galioja karantinas. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau ir anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose, pramogų vietų ir kitų įmonių darbas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,7 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 315 tūkst. žmonių.

Tegai:
turgus, karantinas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1885)
Dar šia tema
Koronavirusas gali "mėgdžioti" kitas ligas, paskelbė ULAC vadovas
Surplys priminė apie karantino režimo pokyčius
"AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje įrengta žaidimų aikštelė vaikams

Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje įrengta žaidimų aikštelė vaikams

(atnaujinta 13:21 2020.06.01)
Anot sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, naujoji erdvė vaikams yra puikus didžiausių šalies oro vartų ir Vilniaus miesto savivaldybės bendradarbiavimo rezultatas

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje įrengta erdvė vaikams, apie tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Tvora aptvertoje teritorijoje žaidimų erdvėje įrengta šliaužynė, dvigubos vertikalios sūpynės, laipynė ir kitos, saugiai įrengtos pramogos. Investicijos į modernią aikštelę ir takelius aplink siekia 20 tūkst. eurų.

На наблюдательной площадке самолетов Вильнюсского аэропорта установлена детская игровая площадка
© Photo : Vilnius
Praėjusiais metais Vilniaus oro uosto teritorijoje įkurta pirmoji Lietuvoje lėktuvų stebėjimo aikštelė nuo šiol dar draugiškesnė orlaivius stebėti atvykstančioms šeimoms su vaikais.

Šią žaidimų erdvė vaikams įrengė Vilniaus miesto savivaldybė. Anot sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, naujoji erdvė vaikams yra puikus didžiausių šalies oro vartų ir Vilniaus miesto savivaldybės bendradarbiavimo rezultatas.

"Ši išskirtinė miesto vieta jau spėjo sulaukti didelio gyventojų ir svečių srauto, kaskart dovanodama įspūdingą vaizdą aviacijos mylėtojams. Tikiu, kad naujai įrengta žaidimų aikštelė vaikams netruks pritraukti dar daugiau aviacijai neabejingų vilniečių ir miesto svečių. Nuo šiol šeimos turės dar vieną unikalią vietą mieste kartu įdomiai ir kokybiškai praleisti laiką. Be to, reikalingi pokyčiai šį pavasarį įgyvendinti ir oro uosto prieigose — sutvarkyta ir nemaža dalis Rodūnios kelio šaligatvio bei dviračių takų infrastruktūros", — sakė Šimašius.
На наблюдательной площадке самолетов Вильнюсского аэропорта установлена детская игровая площадка
© Photo : Vilnius
Žaidimų erdvę vaikams, esančią visai greta Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelės, įrengė Vilniaus miesto savivaldybė.

Taip pat šalia oro uosto besidriekiančio Rodūnios kelio atkarpoje nuo Pašto stotelės iki Rodūnios sodų stotelės UAB "Grinda" suremontavo šaligatvį, pritaikydama jį visiems eismo dalyviams — perėjose įrengti nuolydžiai, sumontuota asmenų su regos negalia įspėjimo sistema.

Anot Vilniaus oro uosto direktoriaus Dainiaus Čiuplio, po labai įtempto laikotarpio aviacija pradeda rodyti atsigavimo ženklus, o lėktuvų oro uoste galima pamatyti vis daugiau.

Tegai:
vaikų žaidimo aikštelė, Vilniaus oro uostas, Vilnius
Dar šia tema
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
Vilniaus savivaldybė parodė Laisvės prospekto remonto vaizdo įrašą
Eurai, archyvinė nuotrauka

Klaipėdiečiui, pasiskolinusiam daugiau nei 142 000 eurų, pareikšti įtarimai dėl sukčiavimų

(atnaujinta 16:30 2020.06.01)
Informuojama, kad už sukčiavimą Klaipėdos gyventojui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Klaipėdoje baigtas ir teismui perduotas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimų, pranešė miesto policija.

2018 metais, 1974 metais gimęs, neteistas, dirbantis klaipėdietis pareigūnų akiratin pakliuvo, kai policija ėmė gauti nuo šio asmens nukentėjusių piliečių pareiškimus.

Nustatyta, kad vyras nuo 2017 metų pradžios iki 2018 metų balandžio mėnesio iš pažįstamų asmenų skolindavosi įvairias sumas žadėdamas dideles palūkanas — galimai savo pinigus įtariamajam paskolino daugiau asmenų, bet į policiją kreipėsi 12 nukentėjusių — paskolintos sumos buvo nuo 4 500 iki 47 000 eurų. Bendra "pasiskolintų" pinigų suma sudarė daugiau nei 142 000 eurų.

Iš pradžių įtariamasis pasiskolintus pinigus kai kuriems nukentėjusiesiems grąžindavo su palūkanomis, įtariama, kad vėliau asmuo galimai pinigus skolinosi iš vienų asmenų, jog atiduotų palūkanas kitiems. 2019 metais pareiškus įtarimus, klaipėdiečiui teko pasirašyti rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Už sukčiavimą vyrui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tegai:
sukčiavimas, policija, Klaipėda
Dar šia tema
Sostinėje automobilių padegėjai pasodinti už grotų
Policininką nušovusio vyro paieškos pasibaigė: rastas užpuoliko kūnas
Mažeikiuose vyras grasino buvusiai žmonai ginklu
Protesto dėl afroamerikiečio George'o Floydo mirties gatvėje Niujorke dalyviai

CNN: per riaušes JAV beveik keturi tūkstančiai žmonių sulaikyti

(atnaujinta 13:40 2020.06.01)
Po afroamerikiečio George'o Floydo mirties dėl policijos kaltės per JAV miestus nuslinko protestų ir riaušių banga

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Per riaušes po afroamerikiečio George'o Floydo mirties JAV buvo sulaikyta apie 4 tūkst. žmonių, CNN pranešė cituodamas skaičiavimus.

Po afroamerikiečio George'o Floydo mirties dėl policijos kaltės per JAV miestus nuslinko protestų ir riaušių banga.

Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija antrankius uždėjo Floydui, paguldė jį ant žemės ir vienas iš jų užlipo ant kaklo su keliu.

Floydas vaizdo įraše kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos metu.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu. Vašingtone  buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
protestai, riaušės, JAV, CNN
Dar šia tema
Trampo žvaigždė užgeso — vandalizmo aktas Šlovės alėjoje
Iranas ragina JAV valdžią nutraukti smurtą prieš savo piliečius