Laukinės gėlės, archyvinė nuotrauka

Gegužės 19 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:13 2020.05.18)
Rytoj patartina būti atsargiems, atidžiai pasverti pliusus ir minusus, todėl pasiruoškite, kad bet koks sprendimas, net ir nereikšmingiausias, bus priimtas su dideliais sunkumais

Viena vertus, tokia taktika gali būti kliūtis tais atvejais, kai reikia greitos reakcijos ir tvirtos valios, tačiau rizika suklysti rytoj (ypač svarbiuose dalykuose) yra artima nuliui. Apskritai, diena yra ideali planavimui ir analizei, taip pat jau pradėtam verslui vykdyti.

Avinas (03.21-04.20) Priimdami sprendimus, neabejokite savo teisumu. Nebijokite nepažįstamų žmonių patarimų. Viskas šiandien priklauso daugiausia nuo jūsų.

Jautis (04.21-05.21) Atsiranda viliojamų karjeros perspektyvų, tačiau nesiimkite visko iškart. Neabejokite savo profesionalumu. Skirkite laiko sportui. 

Dvyniai (05.22-06.21) Nepatartina įžeisti savo artimųjų ir draugų. Būkite atsargūs su naujais verslo pasiūlymais ir partneriais. Santykiuose su mylimu žmogumi būkite pakantūs, nedarykite skubotų išvadų.

Vėžys (06.22-07.22) Artėja palankus laikotarpis visais atžvilgiais. Imkitės iniciatyvos darbiniuose reikaluose. Tačiau asmeniniame gyvenime geriau išlikti kantriam, pasitikėti partneriais ir artimaisiais.

Liūtas (07.23-08.23) Galimi neramumai profesinėje veikloje. Nesvarbu, kas nutiktų, išlaikykite vidinę pusiausvyrą. Neįkainojamą pagalbą ir emocinę paramą suteiks artimieji ir draugai.

Mergelė (08.24-09.22) Tinkamas laikas bendravimui, įvairioms deryboms, verslo dokumentų pasirašymui. Dėl galimybės manevruoti sudėtingose ​​ir dviprasmiškose situacijose visi ginčytini klausimai bus lengvai išsprendžiami. Ypatingą dėmesį skirkite finansiniams reikalams. Venkite rizikingų operacijų, nepatikėkite pinigų nepažįstamiems žmonėms — yra didelė rizika tapti sukčių auka.

Svarstyklės (09.23-10.22) Puikus laikas pradėti įgyvendinti idėjas. Neprisiimkite sudėtingų įsipareigojimų, kurių negalėsite įvykdyti. Nepiktnaudžiaukite maistu ir alkoholiu.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena praeis puikiai, be jokių nemalonių staigmenų. Jei vis dėlto iškils sunkumų, artimieji ir draugai tikrai suteiks pagalbą.

Šaulys (11.22-12.21) Netinkamas laikas pasirašyti sutartis ir susitarimus. Dabar geriau daryti dalykus, kuriems ilgą laiką neskyrėte dėmesio. Dėl finansinių reikalų gali kilti sunkumų. Nesišvaistykite pinigais.

Ožiaragis (12.22-01.20) Visuose keliuose šviečia žalia šviesa. Geros nuotaikos raktas yra malonus ir lengvas bendravimas. Galite eksperimentuoti ir tiesiog mėgautis gyvenimu.

Vandenis (01.21-02.19) Teigiama visomis prasmėmis diena. Atsivers naujos profesinės perspektyvos, nevenkite susitikimų ir pokalbių su senais pažįstamais. Laisvi, ne šeimos žmonės, taip pat gali patirti pokyčių asmeniniame gyvenime — yra galimybė sutikti savo sielos draugą.

Žuvys (02.20-03.20) Neplanuokite nieko rimto ir neprisiimkite per didelių įsipareigojimų. Spręskite tik skubius reikalus. Patartina ilsėtis. Praleiskite daugiau laiko lauke.

Tegai:
horoskopas
Pučkorių atodanga

Vilniuje lankytojus kviečia naujas pažintinis maršrutas

4
(atnaujinta 10:36 2020.06.07)
Alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma "Neakivaizdinis Vilnius" pristato maršrutą, pritaikytą keliauti su mažaisiais vežimėliuose

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Pažintinis maršrutas "Gamtos taku su mažyliu" driekiasi Pavilnių regioninio parko teritorijoje, Belmonto apylinkėse, o trunka maždaug tiek, kiek ir pietų miegas – apie valandą, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

Kol mažyliai miegos gryname ore, tėvai keliaus lengvai pravažiuojamais takeliais ir galės pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – bei apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

"Nuolat sulaukiame klausimų apie „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutus, tinkamus tėvams su vaikiškais vežimėliais, tad nusprendėme pasiūlyti maršrutą, sukurtą specialiai jiems. Prasidėjusi vasara ir Tėvo diena – puiki proga jam pristatyti, tad kviečiame keliauti su šeima ir prisiminti, kad įspūdingų gamtos kampelių galima rasti nė neišvažiavus iš miesto," – apie naująjį maršrutą pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės, Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė Sonata Griškienė.

Be to, miesto studijų platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt galima rasti ir daugiau maršrutų, tinkamų šeimoms su vaikais vežimėliuose. Tai – Viršuliškės, Žirmūnai, Šnipiškės, Žvėrynas, Pilaitė (išskyrus vieną objektą, informacija maršruto aprašyme). Įvertinus savo galimybes keliauti siauresniais senamiesčio šaligatviais ir akmenuotu grindiniu, tėvams su vežimėliais taip pat siūlomi maršrutai "Atvirų kiemelių istorijos", "100 Lietuvos valstybingumo metų" ir "Vilniaus pokeris".

4
Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos nacionaliniame parke vietoje "juodųjų archeologų" aptikta Lapė Snapė
Atgimsta Trakų Vokės dvaro sodyba: gražėja rūmai, antram gyvenimui prikeliamas parkas
Pieno produkacija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje populiarėja smulkiųjų maisto gamintojų veikla

(atnaujinta 10:00 2020.06.07)
Šiuo metu Lietuvoje daugiausiai yra užsiimančių pieno produktų gamyba, žuvininkystės produktų, mėsos gaminių ir pusgaminių gamintojų

VILNIUS, gegužės 2 - Sputnik. Lietuvoje mėsos, pieno, žuvies ar žvėrienos gaminius nedideliais kiekiais gamina ir tiesiogiai vartotojams parduoda daugiau kaip pusė tūkstančio smulkiųjų ūkininkų ir žemės ūkio įmonių. 

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, trejus pastaruosius metus norinčiųjų užsiimti tokia veikla skaičius vidutiniškai padidėja 10 proc.

Šiuo metu Lietuvoje daugiausiai yra užsiimančių pieno produktų gamyba – 316, žuvininkystės produktų – 69, mėsos gaminių ir pusgaminių gamintojų – 66, paukščių, triušių auginimu mėsai – 31, kiaušinių tiekimu – 16, sumedžiotų laukinių gyvūnų mėsa – 8, o žvejų, rinkai tiekiančių sugautas žuvis, priskaičiuojama 155.

"Smulkiųjų maisto gamintojų veikla yra labai svarbi valstybės ekonomikai ir padeda išlaikyti šalies unikalumą, išsaugoti maisto gamybos tradicijas ir tradicinius maisto produktus. Todėl jau ne pirmus metus nuolat ieškome būdų, kurie paskatintų imtis smulkiosios gamybos, kad tokie gamintojai galėtų kuo paprasčiau surasti savo nišą ir savo vartotoją bendroje maisto rinkoje", – pabrėžia VMVT direktorius Darius Remeika.

Mažais kiekiais tvarkančiais maistą laikomi tie subjektai, kurie per savaitę pagamina ne daugiau kaip 500 kg mėsos gaminių ar 200 kg mėsos pusgaminių, per vieną kalendorinę dieną išdarinėja, perdirba ne daugiau kaip 150 kg žuvininkystės produktų, ar gamina pieno gaminius savo ūkyje ne daugiau kaip iš 1 tonos žalio pieno per dieną.

Tegai:
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Lietuva
Dar šia tema
Lietuviškų gyvūninės kilmės maisto produktų eksportas šiais metais išaugo 14 %
Lietuvoje pieno kainos krito beveik dešimčia procentų
Mokslininkai nustatė pieno produktų paros normą

Gyvenimas be streso: šeši būdai susidoroti su nerimu

(atnaujinta 18:36 2020.06.05)
COVID-19 pandemija kelia daug rūpesčių mūsų gyvenimui: auga užsikrėtusiųjų skaičius, kyla verslo problemų, o sienos nėra tokios "skaidrios" kaip anksčiau.
Gyvenimas be streso: šeši būdai susidoroti su nerimu
© Sputnik /

Esame priversti nuolat likti namuose ir priprasti dirbti nuotoliniu būdu. Du pagrindiniai mūsų poreikiai — saugumas ir bendravimas — lieka nepatenkinti, todėl kyla stresas.

Žiūrėkite ria.ru infografikoje, kaip padėti sau šioje sudėtingoje situacijoje.

Tegai:
stresas, koronavirusas