Kavinių atidarymas Vilniuje

Šalyje apribojimai sušvelninti, tačiau karantinas išlieka

(atnaujinta 19:00 2020.05.18)
Kaip pažymėjo sveikatos apsaugos ministras, nepaprastas režimas būtinas tam, kad valdžios institucijos galėtų pasipriešinti infekcijos plitimui

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pareiškė dar negalintis įvardyti konkrečios karantino panaikinimo datos. Anot jo, situacija yra labai dinamiška, o Lietuva nuolat bendrauja su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų kontrolės centru.

"Jeigu kalbėtume apie šalies vidų, tai pats karantinas reikalingas norint taikyti tam tikras priemones, kurių nebūtų galima taikyti nesant paskelbtam karantinui. Kada bus priimtas toks sprendimas, galėsime pasakyti tik tada, kai Vyriausybė apsispręs. Bet šiandien nei termino, nei tikslaus vieno kriterijaus negaliu pasakyti", — sakė Veryga.

Šiuo metu karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Praėjusį trečiadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad karantinas respublikoje gali būti pratęstas ir po šios datos, o tam, kad jis būtų atšauktas, reikėtų stebuklo. "Manau, kad tikrai kažkoks stebuklas nebent įvyktų, kad gegužės 31 dieną karantinas būtų pabaigtas. Manau, kad taip tikrai nebus, Vyriausybės bus ruošiama nauja nutarimo redakcija, kad būtų aiškiau ir suprantamiau viskas išdėstyta", — sakė ministras.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo Facebook paskyroje taip pat papasakojo, kokie sprendimai buvo priimti vyriausybės posėdyje.

Anot premjero, vyriausybė rems nevyriausybinių organizacijų bendruomenę, kuri aktyviai padėjo pažeidžiamiausiems žmonėms per COVID-19 protrūkį.

Taip pat kavinių, restoranų ir kitų maitinimo įstaigų savininkams nebereikės riboti žmonių srauto ir pasirūpinti, kad kiekvienam lankytojui būtų skirta ne mažiau kaip dešimt kvadratinių metrų.

Išlieka pagrindinis reikalavimas: tarp stalų turėtų būti išlaikytas mažiausiai dviejų metrų atstumas. Jei tarp staliukų įrengtos specialios pertvaros, atstumas tarp lankytojų turi būti ne mažiau kaip metras. Prie vieno stalo gali sėdėti iki penkių žmonių. Vienos šeimos narių skaičius nėra ribojamas.

Taip pat Skvernelis papasakojo apie reikalavimus vaikų poilsio stovykloms. Pagrindinis principas ir rekomendacija — dirbti su ne daugiau kaip 15 vaikų grupėmis. Pirmenybė bus teikiama veiklai lauke. Vyriausybė ieškos būdų, kaip subsidijuoti šias stovyklas ir taip padengti bent dalį tėvų išlaidų.

Lietuvoje iš viso COVID-19 nustatyta 1 547 žmonėms, 997 žmonės pasveiko, 59 pacientai mirė.

Šalyje iki gegužės 31 dienos galioja karantinas. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau ir anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose, pramogų vietų ir kitų įmonių darbas.

Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
© Sputnik /
Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
Tegai:
Aurelijus Veryga, Saulius Skvernelis, koronavirusas, karantinas, maitinimas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1938)
Dar šia tema
"AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
Trijose turgavietėse buvo atliktos patikros dėl karantino taisyklių laikymosi
Atidaromi saugomose teritorijose esantys lankytojų centrai ir apžvalgos bokštai
Vilniaus senamiestis

Lietuvoje patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 11:38 2020.06.07)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu šalyje koronaviruso sukeltomis ligomis serga 306 žmonės

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sekmadienį paskelbė apie devynis naujus patvirtintus koronaviruso infekcijos atvejus Lietuvoje. Šiuo metu šalyje serga 306 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos registruoti devyni įvežtiniai atvejai.

Per šeštadienį ištirta 2204 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
Gydytojas teigė, kad sumažėjo koronaviruso aktyvumas
PSO: Europoje nėra nė vienos valstybės, turinčios imunitetą koronavirusui
Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
Mokslininkas papasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą
Pučkorių atodanga

Vilniuje lankytojus kviečia naujas pažintinis maršrutas

(atnaujinta 11:40 2020.06.07)
Alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma "Neakivaizdinis Vilnius" pristato maršrutą, pritaikytą keliauti su mažaisiais vežimėliuose

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Pažintinis maršrutas "Gamtos taku su mažyliu" driekiasi Pavilnių regioninio parko teritorijoje, Belmonto apylinkėse, o trunka maždaug tiek, kiek ir pietų miegas – apie valandą, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

Kol mažyliai miegos gryname ore, tėvai keliaus lengvai pravažiuojamais takeliais ir galės pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – bei apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

"Nuolat sulaukiame klausimų apie „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutus, tinkamus tėvams su vaikiškais vežimėliais, tad nusprendėme pasiūlyti maršrutą, sukurtą specialiai jiems. Prasidėjusi vasara ir Tėvo diena – puiki proga jam pristatyti, tad kviečiame keliauti su šeima ir prisiminti, kad įspūdingų gamtos kampelių galima rasti nė neišvažiavus iš miesto," – apie naująjį maršrutą pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės, Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė Sonata Griškienė.

Be to, miesto studijų platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt galima rasti ir daugiau maršrutų, tinkamų šeimoms su vaikais vežimėliuose. Tai – Viršuliškės, Žirmūnai, Šnipiškės, Žvėrynas, Pilaitė (išskyrus vieną objektą, informacija maršruto aprašyme). Įvertinus savo galimybes keliauti siauresniais senamiesčio šaligatviais ir akmenuotu grindiniu, tėvams su vežimėliais taip pat siūlomi maršrutai "Atvirų kiemelių istorijos", "100 Lietuvos valstybingumo metų" ir "Vilniaus pokeris".

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos nacionaliniame parke vietoje "juodųjų archeologų" aptikta Lapė Snapė
Atgimsta Trakų Vokės dvaro sodyba: gražėja rūmai, antram gyvenimui prikeliamas parkas