Nemunas

Lietuvoje pranešama apie vandens lygio upėse ir ežeruose padidėjimą

(atnaujinta 10:27 2020.05.20)
Specialistai pažymi, kad tokią situaciją su šalies tvenkiniais lėmė oro sąlygos, kai šiluma užleido vietą atšalimui

VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Lietuvos vandens telkiniuose dėl šilto gegužės antrojo savaitgalio, po kurio atėjo šalti orai, pakilo vandens lygis, praneša respublikos Hidrometeorologijos tarnyba.

Šalnos
© Sputnik / Владимир Астапкович

Daugelyje šalies rajonų, kai oro temperatūra buvo aukštesnė nei 18 laipsnių, vanduo tvenkiniuose sušilo. Hidrologė Ramutė Bataitienė pažymėjo, kad skirtingo dydžio vandens telkiniai įšilo nevienodai: mažesnių upių ar ežerų vanduo sušyla greičiau, didesnių ir gilesnių — lėčiau.

Kadangi šilti orai lepino neilgai, staiga atsitraukus šilumai į atvėsimą sureagavo ir vandens telkiniai, pažymėjo ji. Anot Bataitienės, praėjusią savaitę dalyje vandens telkinių temperatūra nukrito 3–4 °C, kai kur 5–6 °C.

"Įsivyravus vėsiems ir lietingiems orams terminės sąlygos šalies vandens telkiniuose susilygino — tiek ežeruose, tiek didžiojoje dalyje upių vandens temperatūra siekia 10–13 °C. Šalčiausias vanduo kol kas Tauragno ežere — vos 6 °C, o Skroblaus upėje vandens temperatūra taip kol kas dar neperkopė 10 °C", — sakoma Hidrometeorologijos tarnybos pranešime.

Hidrologė pažymėjo, kad lietingi orai lėmė vandens lygio padidėjimą.

"Ryškiausias vandens lygio pakilimas per pastarąją savaitę stebimas Šventojoje ties Šventąja, Širvintoje ties Liukoniais, Nevėžyje ties Babtais ir Nemune ties Šilininkais (apie 40 cm) bei Gėgės upėje ties Plaškiais (apie 30 cm). Šventojoje ties Ukmerge, Neryje ties Jonava, Šešupėje ties Kudirkos Naumiesčiu, Nemunėlyje ties Tabokine ir Šešuvyje ties Skirgailais vandens lygis pakilo maždaug 15–20 cm", — pasakojo ji ir pažymėjo, kad yra upių, kurios ir toliau senka.

Be to, vandens lygis ežeruose pakilo 2–5 centimetrais.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Dar šia tema
Kas išmetė didžiulius akmeninius rutulius visame pasaulyje?
Išminuotojai parodė, kaip sprogmenys neutralizuojami po vandeniu — video
Hidrometeorologai: Lietuvos upės praneša apie besiartinančią hidrologinę sausrą
Stirna, archyvinė nuotrauka

Policijos automobiliui susidūrus su stirna, nukentėjo sulaikytoji

(atnaujinta 12:32 2020.06.06)
Automobilio sulaikymo patalpoje vežama moteris dėl galimo galvos sumušimo paguldyta į stebėjimo palatą

VILNIUS, birželio 6 - Sputnik. Penktadienį Vilkaviškio rajone policijos automobilis susidūrė su staiga į kelį išbėgusia stirna, pranėša Policijos departamentas.

Incidentas įvyko apie 23 valandą Vilkaviškio rajone, šalia Opšrūtų kaimo. Tarnybinis automobilis "VW Transporter", vairuojamas 25-erių Vilkaviškio rajono policijos pareigūno, susidūrė su staiga į važiuojamąją kelio dalį išbėgusia stirna.

Per eismo įvykį susižalojo 38-erių automobilio sulaikymo patalpoje vežama sulaikytoji. Moteris suimta dėl fizinio skausmo sukėlimo.

Nukentėjusioji dėl galimo galvos sumušimo paguldyta į stebėjimo palatą.

Tegai:
moteris, automobilis
Dar šia tema
Lietuvoje pastebėta stirna albinosė
Ukmergės policija išgelbėjo užmigusią vidury kelio pelėdą — video
Verslininkas iš Rusijos prisijaukino vilkus ir tapo Instagram žvaigžde
Lietuvos rezervate pastebėtos miško stirnos
Dviračio ratas, archyvinė nuotrauka

Panevėžyje po susidūrimo su dviračiu žuvo paspirtuku važiavęs vyras

(atnaujinta 12:28 2020.06.06)
Po susidūrimo 63-ejų vyras nugriuvo ant asfaltuotos dangos ir susižalojo, po dviejų valandų mirė ligoninėjе

VILNIUS, birželio 6 - Sputnik. Panevėžyje po susidūrimo su dviračiu mirė elektrinio paspirtuko vairuotojas, praneša Policijos departamentas.

Incidentas įvyko penktadienio vakarą, apie 18.40 val. Miesto kultūros ir poilsio parke po Nemuno gatvės tiltu, nenustatytas asmuo važiuodamas dviračiu susidūrė su elektriniu paspirtuku, kuriuo važiavo 63-ejų vyras. 

Po susidūrimo vyras nugriuvo ant asfaltuotos dangos ir susižalojo. 19.45 val. Respublikinės Panevėžio ligoninės priėmimo skyriuje nuo patirtų sužalojimų vyras mirė.

Tegai:
Panevėžys
Dar šia tema
Pėsčiųjų ir dviračių takams skirta beveik 14,7 mln. eurų

Itališkos atostogos: Vilniuje įsikūrė "Karalienės Bonos miestelis"

(atnaujinta 13:43 2020.06.06)
Itališkos muzikos koncertais, stilingomis vakarienėmis ir ekskursijomis sostinė visą savaitgalį kviečia miestiečius ir miesto svečius leisti laiką itališku ritmu

Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūręs Stiklo kvartalas pavirs Lietuvą ir Italiją simboliškai vienijančiu "Karalienės Bonos miesteliu". Apie tai praneša Vilniaus savivaldybė.

Stiklo kvartalo atstovė menininkė Julija Janus sako, kad viena pagrindinių miestelio idėjų buvo siekis padėkoti Bonai Sforzai už jos itališkos kultūros indėlį į daugiakultūrinio Vilniaus paveldą.

"Mūsų kvartalas buvo Vilniaus priemiestis, atskiras industrinis miestelis, kuriame kūrėsi amatininkai. Ypatingai jų padaugėjo, kai Karalienė Bona atvyko į Vilnių su Žygimantu Senuoju, Žygimanto Augusto tėčiu, ir atsivežė labai daug itališkos kultūros. Tai ir architektai, ir medikai, ir teisininkai, padėję paruošti antrąjį Lietuvos Statutą, virėjai, auksakaliai", – pasakoja Janus.

Šeštadienio vakarą vainikuos kvartale rengiama stilinga vakarienė, į kurią lankytojai kviečiami ateiti pasirinkę ypatingą aprangą. Organizatoriai prašo rezervuojant vietas vakarienei paklausti, kuriai spalvos zonai priklauso restoranas.

"Itališkos atostogos Vilniuje" – pirmasis šventinių savaitgalių sostinėje ciklo renginys. Kas antrą savaitgalį Vilnius taps vis kita šalimi: Indija, JAV, Ispanija, Vokietija, Japonija ir Prancūzija. Vilniaus miesto savivaldybės ir “Go Vilnius” paskelbta kampanija tęsis visą vasarą ir kvies Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius.

Dar šia tema
Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone