Vilniaus oro uostas

Britanija jau kitokia: ekonomistas įvertino būsimos emigracijos Lietuvos mastą

(atnaujinta 10:54 2020.05.20)
Jungtinė Karalystė pasitraukė iš Europos Sąjungos sudėties, ir dabar ES piliečiams nėra jokių išskirtinių sąlygų, todėl "dėl vietos po saule" teks pakovoti

VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Gali būti, kad naujos emigracijos iš Lietuvos bangos ir nebus, nes reikia vietos, kur vykti, parašė "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas savo Facebook puslapyje.

Anot jo, apie 50 procentų lietuvių emigruoja būtent į Jungtinę Karalystę, tačiau ekspertas abejoja, ar šį kartą šalis yra pasirengusi priimti migrantus. Maurico teigimu, bedarbių skaičius Britanijoje jau dabar yra gerokai aukštesnis, nei buvo 2009 metų krizės metu.

Kaip priminė ekonomistas, šių metų sausį įvyko "Brexit", dėl to imigrantai iš ES šalių nebeturi išskirtinių sąlygų, tad "dėl vietos po saule" turės kaip lygus su lygiais kovoti su imigrantais iš viso pasaulio.

Anot Maurico, JK ekonomika yra viena labiausiai nesubalansuotų visoje ES, nes einamosios sąskaitos deficitas yra didelis, o nekilnojamojo turto kainų lygis taip pat istoriškai aukštas.

Be to, jis mano, kad JK ekonomikos recesija gali būti didesnė nei net Lietuvoje.

"Europos Komisija prognozuoja 7,9% Lietuvos ekonomikos nuosmukį 2020 metais, o JK — 8,3% (palyginimui, 2009 metais Lietuvos ekonomika susitraukė 14,8%, o JK — vos 4,2%). Išvada: tad šį kartą didelio emigracijos iš Lietuvos srauto (bent į JK) tikėtis neverta", — parašė Mauricas.

Demografinė krizė Lietuvoje tęsiasi jau kelis dešimtmečius ir kelia didelį nerimą ekspertams, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų mažėjimą. Pesimistiškiausiomis prognozėmis šaliai prognozuojami dideli gyventojų senėjimo tempai. JT taip pat daro prielaidą, kad iki 2100 metų pabaigos respublikos gyventojų skaičius gali sumažėti iki 960 tūkst.

2020 metų balandžio pradžios duomenimis, respublikoje gyveno 2,793 milijono žmonių.

Lietuvos gyventojų skaičius — 2020
© Sputnik /
Lietuvos gyventojų skaičius — 2020
Tegai:
ekonomika, migracija, Didžioji Britanija, Lietuva
Dar šia tema
Ponai ir vergai: Europa negali apsieiti be pigios darbo jėgos
Iki koronaviruso du milijonai europiečių dirbo ne savo šalyje
Lietuvoje balandžio pradžioje sumažėjo nuolatinių gyventojų
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 15-osios šventės

(atnaujinta 22:45 2020.07.14)
Liepos 15 yra 196-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, nuo šios dienos iki metų galo lieka 169 dienos

Šią dieną 1410 metais Žalgirio mūšyje Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sutriuškino Kryžiuočių ordiną, o 1933 m. Steponas Darius ir Stasys Girėnas iš Niujorko lėktuvu "Lituanica" pakilo į skrydį per Atlanto vandenyną.

Vardadienius švenčia Enrikas, Gerimantė, Henrieta, Henrikas, Herkus, Mantas, Rozalija.

Katalikai šią dieną mini Šv. Bonaventūrą. Jis buvo filosofas scholastikas, teologas, pranciškonas. 1257 metais — Pranciškonų ordino generolas, o nuo 1273 metų — kardinolas ir popiežiaus legatas Lione. Su šv. Tomu Akviniečiu laikomas vienu žymiausių visų laikų teologų. 1482 metais paskelbtas šventuoju, o 1588-aisiais — Bažnyčios mokytoju.

Tegai:
kalendorius
Megan Markl, archyvinė nuotrauka

Megan Markl buvo pastebėta vilkinti lietuvių kūrėjų suknelę

(atnaujinta 19:28 2020.07.14)
Beverli Hilse baltą berankovę suknelę dėvinti Sasekso kunigaikštienė vėl patraukė spaudos dėmesį

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Išskirtinai elegantišku stiliumi garsėjanti princo Hario žmona Megan Markl dėmesiu pagerbė ir Lietuvos mados pasaulį.

Moteris buvo pastebėta Beverli Hilse vilkinti lietuvių kūrėjų "Magic Linen" kurtą baltą lininę suknelę. 

Kunigaikštienės pasirinkimą teigiamai įvertino ir užsienio šalių spauda. Apie balto lino suknelę dėvinčią Megan parašė keletas mados žurnalų, įskaitant "Elle" ir "Cosmopolitan". 

Savo sėkme pasidalino ir patys "Magic Linen". 

"Negalėtume dar labiau džiaugtis! Gražioji Sasekso kunigaikštienė Megan Markl buvo pastebėta vilkinti mūsų suknelę "Toscana"!" — Facebook rašė jie.

Įsigyti tokią suknelę sau gali leisti kone kiekviena moteris — ji kainuoja apie 70 eurų.

Tegai:
Megan Markle