Šeima kalnuose, archyvinė nuotrauka

Gegužės 21 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:57 2020.05.20)
Rytoj būsite linkę spręsti problemas, kurios jus ilgą laiką kamavo. Diena tikrai tinkama tam, kad pabaigtumėte anksčiau pradėtus reikalus

Galbūt sprendimas nebus geriausias iš visų, tačiau optimalus. Žvaigždės rytoj suteiks jums energijos ir aktyvumo. Ligos tikimybė yra labai maža, tačiau yra rizika susižeisti. Gydydamiesi ir profilaktikai neieškokite sunkių būdų — rytoj veiksmingiausios bus paprastos ir patikrintos priemonės.

Avinas (03.21-04.20) Daugiau dėmesio skirkite namams, šeimai ir vaikams. Neįžeidinėkite savo artimųjų. Tačiau nesiimkite rūpesčių naštos tik sau, dalinkitės ja vienodai su šeimos nariais. Ši diena tinkama įvairiems siekiams.

Jautis (04.21-05.21) Dabar dirbdami savo darbą neturėtumėte susidurti su kliūtimis. Patikimas palaikymas užtikrins ramybę šeimoje. Gyvenkite dabartimi, nesijaudinkite dėl praeities ar ateities. Diena tinkama apsipirkti.

Dvyniai (05.22-06.21) Šiuo laikotarpiu bus įmanoma išspręsti rimtus klausimus ir jūs būsite patenkinti savimi. Norėdami tai padaryti, laikykitės šios taktikos: pirmiausia patikrinkite "reljefą" ir tik tada pradėkite veikti. Jei reikia, kreipkitės pagalbos į kvalifikuotą specialistą.

Vėžys (06.22-07.22) Nepraleiskite progos pabendrauti su draugais, tais, kurie jums brangūs. Bet jūs turite palaikyti saiką visame kame, nepersivalgykite ir nepersistenkite su alkoholiu. Šiandien galimi romantiški nuotykiai, ypač vienišiems šio ženklo atstovams.

Liūtas (07.23-08.23) Nereikalaukite iš savęs per daug. Esant mažiausiam nuovargiui, atidėkite dalykus, nieko neatsitiks, jei paliksite neišspręstų klausimų. Ši diena bus lengva tiems, kurie gali prisitaikyti prie aplinkybių. Daugiau bendraukite su artimaisiais ir draugais.

Mergelė (08.24-09.22) Naudinga fizinė veikla ir teigiamos emocijos. Taip pat neturėtumėte kelti konfliktų su mylimuoju. Ir jei nesate tikri, kad esate pasirengę išgirsti priekaištus, geriau nepradėkite ginčų.

Svarstyklės (09.23-10.22) Stenkitės sukelti sau kuo daugiau malonių emocijų. Neribokite savęs bendraudami su kitais. Ir jei norite tiesiog atsipalaiduoti ir pailsėti, tuomet neverskite savęs per jėgą ką nors daryti.

Skorpionas (10.23-11.21) Surinkite informaciją ir patikrinkite naujus projektus. Dabar galėsite rasti, kaip tinkamai panaudoti savo energiją. Susikaupė daug klausimų, kuriuos tikrai reikia išspręsti artimiausiu metu. Stenkitės rasti laiko susitikti su žmonėmis, kurie jus gerai supranta.

Šaulys (11.22-12.21) Ramybė ir gera nuotaika taps jūsų kompanione visai dienai. Nesivaržykite kurti ateities planų. Tačiau nebūkite per daug uolūs fizinei veiklai.

Ožiaragis (12.22-01.20) Verslo sėkmei reikės išmanymo ir diplomatijos. Pabandykite nuspėti aplinkinių žmonių nuotaikas ir atsiskaitykite su jais, neįžeidinėkite artimųjų ir draugų.

Vandenis (01.21-02.19) Būsite įvykių centre. Apskaičiuokite savo fizinius ir protinius sugebėjimus. Galite tikėtis artimų ir brangių žmonių moralinės paramos. Bendravimas su jais suteiks daug malonių emocijų.

Žuvys (02.20-03.20) Tikėtina, kad dabar jausitės pasimetę ir neturėsite daug noro dirbti. Neverskite savo kūno, duokite jam pailsėti, darykite tik tai, kas sukelia malonias emocijas. Atminkite, kad anksčiau suplanuoti susitikimai gali žlugti dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jūsų.

Tegai:
horoskopas
Pučkorių atodanga

Vilniuje lankytojus kviečia naujas pažintinis maršrutas

(atnaujinta 11:40 2020.06.07)
Alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma "Neakivaizdinis Vilnius" pristato maršrutą, pritaikytą keliauti su mažaisiais vežimėliuose

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Pažintinis maršrutas "Gamtos taku su mažyliu" driekiasi Pavilnių regioninio parko teritorijoje, Belmonto apylinkėse, o trunka maždaug tiek, kiek ir pietų miegas – apie valandą, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

Kol mažyliai miegos gryname ore, tėvai keliaus lengvai pravažiuojamais takeliais ir galės pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – bei apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

"Nuolat sulaukiame klausimų apie „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutus, tinkamus tėvams su vaikiškais vežimėliais, tad nusprendėme pasiūlyti maršrutą, sukurtą specialiai jiems. Prasidėjusi vasara ir Tėvo diena – puiki proga jam pristatyti, tad kviečiame keliauti su šeima ir prisiminti, kad įspūdingų gamtos kampelių galima rasti nė neišvažiavus iš miesto," – apie naująjį maršrutą pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės, Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė Sonata Griškienė.

Be to, miesto studijų platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt galima rasti ir daugiau maršrutų, tinkamų šeimoms su vaikais vežimėliuose. Tai – Viršuliškės, Žirmūnai, Šnipiškės, Žvėrynas, Pilaitė (išskyrus vieną objektą, informacija maršruto aprašyme). Įvertinus savo galimybes keliauti siauresniais senamiesčio šaligatviais ir akmenuotu grindiniu, tėvams su vežimėliais taip pat siūlomi maršrutai "Atvirų kiemelių istorijos", "100 Lietuvos valstybingumo metų" ir "Vilniaus pokeris".

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos nacionaliniame parke vietoje "juodųjų archeologų" aptikta Lapė Snapė
Atgimsta Trakų Vokės dvaro sodyba: gražėja rūmai, antram gyvenimui prikeliamas parkas
Pieno produkacija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje populiarėja smulkiųjų maisto gamintojų veikla

(atnaujinta 10:00 2020.06.07)
Šiuo metu Lietuvoje daugiausiai yra užsiimančių pieno produktų gamyba, žuvininkystės produktų, mėsos gaminių ir pusgaminių gamintojų

VILNIUS, gegužės 2 - Sputnik. Lietuvoje mėsos, pieno, žuvies ar žvėrienos gaminius nedideliais kiekiais gamina ir tiesiogiai vartotojams parduoda daugiau kaip pusė tūkstančio smulkiųjų ūkininkų ir žemės ūkio įmonių. 

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, trejus pastaruosius metus norinčiųjų užsiimti tokia veikla skaičius vidutiniškai padidėja 10 proc.

Šiuo metu Lietuvoje daugiausiai yra užsiimančių pieno produktų gamyba – 316, žuvininkystės produktų – 69, mėsos gaminių ir pusgaminių gamintojų – 66, paukščių, triušių auginimu mėsai – 31, kiaušinių tiekimu – 16, sumedžiotų laukinių gyvūnų mėsa – 8, o žvejų, rinkai tiekiančių sugautas žuvis, priskaičiuojama 155.

"Smulkiųjų maisto gamintojų veikla yra labai svarbi valstybės ekonomikai ir padeda išlaikyti šalies unikalumą, išsaugoti maisto gamybos tradicijas ir tradicinius maisto produktus. Todėl jau ne pirmus metus nuolat ieškome būdų, kurie paskatintų imtis smulkiosios gamybos, kad tokie gamintojai galėtų kuo paprasčiau surasti savo nišą ir savo vartotoją bendroje maisto rinkoje", – pabrėžia VMVT direktorius Darius Remeika.

Mažais kiekiais tvarkančiais maistą laikomi tie subjektai, kurie per savaitę pagamina ne daugiau kaip 500 kg mėsos gaminių ar 200 kg mėsos pusgaminių, per vieną kalendorinę dieną išdarinėja, perdirba ne daugiau kaip 150 kg žuvininkystės produktų, ar gamina pieno gaminius savo ūkyje ne daugiau kaip iš 1 tonos žalio pieno per dieną.

Tegai:
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Lietuva
Dar šia tema
Lietuviškų gyvūninės kilmės maisto produktų eksportas šiais metais išaugo 14 %
Lietuvoje pieno kainos krito beveik dešimčia procentų
Mokslininkai nustatė pieno produktų paros normą
Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas padėkojo teisėsaugos pareigūnams veiksmus per protestus Vašingtone

(atnaujinta 11:08 2020.06.07)
Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik.  JAV prezidentas Donaldas Trampas dėkoja policijai, Nacionalinei gvardijai ir JAV slaptajai tarnybai už veiksmus Vašingtone per protestus, kilusius dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties sulaikymo metu, rašo RIA Novosti.

Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių.

"Kolumbijos rajone susirinko kur kas mažiau žmonių, nei tikėtasi. Nacionalinė gvardija, Slaptoji tarnyba ir Kolumbijos apygardos policija atliko puikų darbą. Ačiū!" — Trampas parašė savo "Twitter" puslapyje.

Anksčiau buvo pranešta, kad šeštadienį Vašingtone surengta daugybė tūkstančių mitingų prieš rasizmą ir policijos smurtą, siekiant prisiminti

Twitter
© Sputnik / Александр Кряжев
Mineapolyje nužudytą afroamerikietį George'ą Floydą. Buvo pažymėta, kad šeštadienio renginiai Amerikos sostinėje vyko taikiai.
Anksčiau protestų ir riaušių banga nuslūgo po JAV miestus po mirties Mineapolyje, Floydo policijos rankose. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame policija antrankius uždėjo Floydui, numušė jį ir nukrito ant jo trijų, vienas iš jų žingsniavo jam ant kaklo keliu. Floydas vaizdo įraše kelis kartus sako, kad negali kvėpuoti, tada nusiramina. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas žmogžudyste.

Tegai:
Vašingtonas, Amerika
Dar šia tema
Trampas: Vašingtonas pirmadienį buvo "saugiausia vieta Žemėje"
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
Trampas teigia, kad policija prieš protestuotojus nenaudojo guminių kulkų