Vilnius, archyvinė nuotrauka

Skvernelis pranešė apie galimą karantino pratęsimą

(atnaujinta 18:00 2020.05.20)
Pasak ministro pirmininko, tikėtina, kad karantinas bus pratęstas, o visi palengvinimai, kurie galioja dabar, galios ir toliau

VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Karantino režimas Lietuvoje greičiausiai bus pratęstas ir vasarą, po gegužės 31 dienos, trečiadienį po Vyriausybės nuotolinio posėdžio papasakojo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. 

"Buvo svarstoma ir neformaliame ministrų pasitarime, ir šiandien COVID-19 valdymo komitete. Nuo birželio 1–osios dienos, tikėtina, bus nutarimas išdėstomas nauja redakcija. Tikėtina, kad karantinas bus pratęstas. Visi tie palengvinimai, kurie galioja dabar, galios ir toliau, nauji atsiras ir po dviejų savaičių, jei bus reikalinga, gal ir kitą savaitę bus priimti", — informavo Skvernelis.

Premjeras paaiškino, kad dėl pačios karantino formos dar yra tariamasi, o karantino režimas reikalingas kaip tam tikra teisinė forma. 

Lietuvos bankas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Reikalinga teisinio režimo — ar karantinas, ar ekstremali situacija — aiškiai ribą apibrėžti. (Karantino — Sputnik) tikslas yra valdyti epidemiją, užkirsti kelią ne tik jos pasekmėms, bet ir plitimui. Kalbant apie ekstremalią situaciją — tai teisinis režimas, kai kalbama jau apie padarinių likvidavimą. Kol kas mes tikrai galutinio sprendimo neturime, bet panašu tai, kad jeigu norime mes riboti, o kurį laiką reikės riboti žmonių patekimą į Lietuvos teritoriją, kalbant apie tam tikrus ūkinės veiklos suvaržymus, panašu, kad kito teisinio režimo, kaip karantinas, nėra", — kalbėjo premjeras.

Dėl to sprendimas bus priimtas, ir nuo birželio 1 dienos gali būti, kad karantino laikotarpis bus pratęstas, pažymėjo premjeras.

Trečiadienį Vyriausybės pasitarime buvo pritarta daliai karantino sąlygų švelninimų. 

Nuspręsta, kad nuo birželio 1 d. atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose galės dalyvauti 300 dalyvių, numatytas ir dalyvių skaičius renginiuose, kurie vyks atvirose erdvėse. Dalyvių skaičius bus didinamas palaipsniui. 

Užsienio reikalų ministerijos teikimu buvo priimtas ir sprendimas dėl reguliarių skrydžių maršrutų išplėtimo. Nuo pirmadienio atnaujintas nuolatinių skrydžių maršrutas Lietuva–Norvegija.

Trečiadienio duomenimis, bendras nustatytų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje siekia 1577. Pasveiko 1049 žmonės, 60 mirė. Dėl koronaviruso pandemijos karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos.

Tegai:
karantinas, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2210)
Dar šia tema
JAV patvirtintas COVID-19 ir vaikų uždegiminio sindromo ryšys
ULAC vadovas: COVID-19 aiškiai parodė neatliktus infekcijų kontrolės namų darbus
Baltarusija negaus ES paramos kovai su COVID-19
Kasiulevičius paaiškino, kodėl svarbu donuoti kraują persirgus COVID-19 infekcija
Žvaigždėtas dangus, archyvinė nuotrauka

Liepos 16 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:16 2020.07.15)
Nedarykite skubotų išvadų — šią dieną vargu ar būsite objektyvus, o santykių išaiškinimas gali peraugti į ilgą konfliktą, todėl Jaučiams patariama nesiaiškinti santykių, Svarstyklėms išlikti neutralioms konfliktų metu, o štai Žuvims pavyks pasiekti tiklsų

Rytojaus horoskopas žada, kad pavyks pasiekti darbo laimėjimų ir padidinti turtus, tad nepraleiskite progos. Tai gera diena aktyviems, energingiems veiksmams! Kalbant apie jūsų santykius su mylimuoju, rytoj jums gali sukelti pavydą. Nedarykite skubotų išvadų ir atidėkite situacijos nagrinėjimą kitai dienai —šią dieną vargu ar būsite objektyvus, o santykių išaiškinimas gali peraugti į ilgą konfliktą.

Avinas ( 03.21-04.20) Šiuo metu spėlioti neverta. Ši diena labiau tinka parengiamiesiems darbams. Praleiskite daugiau laiko mylimo žmogaus kompanijoje. Bet kokiomis priemonėmis venkite konfliktų.

Jautis (04.21-05.21) Diena bus apkrauta darbais ir susitikimais. Gausu bendravimo su tais, kurie jūsų gyvenimą daro malonesnį ir įvairesnį. Turėsite galimybę įrodyti sau ir kitiems, kad esate pajėgus. Visi kylantys klausimai turi būti išspręsti taikiai, nesigilinant į santykių išsiaiškinimą.

Dvyniai (05.22-06.21) Dabar patartina pradėti planuoti naujus reikalus. Tiesiog neskirkite daug laiko nesusipratimams, kurie gali kilti netikėtai. Jokių neigiamų įvykių neturėtų atsitikti šeimos rate. Labai gerai atlikti fizinius pratimus gryname ore.

Vėžys (06.22-07.22) Turite panaudoti savo jėgas teisinga linkme. Dabar meilės srityje gali kilti tam tikrų problemų. Su mylimu žmogumi bus sunku rasti bendrą kalbą, dėl bet kokių smulkmenų galite pradėti ginčytis.

Liūtas(07.23-08.23) Neplanuokite veiklos, kuriai reikia didelių fizinių ar emocinių išlaidų. Diena, tinkama naujoms pažintims ir romantiškiems pomėgiams. Todėl, jei norite ką nors pakeisti asmeniniame gyvenime, negaiškite laiko. Neatsisakykite suteikti pagalbos artimiesiems.

Mergelė (08.24-09.22) Nesitikima pasaulinių įvykių. Tinkama diena kelionėms ir deryboms. Jei nesėdėsite sudėję rankų, diena prabėgs greitai, bet ar jūsų tikslas yra pagreitinti laiką? Palaikymas bus suteiktas iš artimųjų. Tiesiog venkite pernelyg emocinio bendravimo.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šią dieną gali kilti įvairių konfliktų, ir jūs būsite įtrauktas į juos. Užimkite neutralią poziciją, nes dėl klaidų ar nesusipratimų galite pradėti užsipulti nekaltus žmones.

Skorpionas (10.23-11.21) Iškelkite konkrečius tikslus, neskubėkite pereiti nuo vieno prie kito. Venkite skubotų sprendimų ir drąsiai paprašykite laiko pagalvoti. Tik tada, kai kiti nustos jus varginti ir raginti suprasite, kaip reikia elgtis.

Šaulys (11.22-12.21) Negaiškite laiko. Dabar yra tinkamas laikotarpis naujoms žinioms įgyti, informacijos paieškai, bendravimui, susitikimams. Patartina daugiau dėmesio skirti artimiesiems. Pabandykite dieną užpildyti maloniomis emocijomis. Atėjo laikas įsigyti namų baldų, išspręsti buities reikalus, ką nors padaryti savo rankomis.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Nesivaržykite diegti naujoves įvairiose savo verslo srityse. Net tos idėjos, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nerealios, netrukus duos gerą rezultatą. Neatsisakykite ištiesti pagalbos rankos, jei jūsų to paprašys.

Vandenis (01.21-02.19) Tam tikra prasme profesinė veikla jums bus našta. Galbūt jūs laukiate pokyčių ar tiesiog norite atsipalaiduoti. Tačiau nepriimkite skubotų sprendimų. Jei aplinkoje pasirodys naujas žmogus, jis netrukus atliks reikšmingą vaidmenį jūsų gyvenime.

Žuvys (02.20-03.20) Šiuo metu turėsite daug energijos, todėl jei sukaupėte svarbių dalykų, pereikite prie jų įgyvendinimo — viskas turėtų pasiteisinti. Tačiau sėkmės jūsų laukia ne tik vykdant globalius projektus, bet ir atliekant mažus dalykus. Sandoriams sudaryti, sutarčių pasirašymui ir pažadų davimui ateina labai tinkamas momentas.

Tegai:
horoskopas
Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Premjeras: ketvirtadienį bus svarstomas saugių kelionių ir apsaugos priemonių klausimas

(atnaujinta 19:25 2020.07.15)
Ministras pirmininkas teigė, kad būtina imtis maksimalių prevencijos priemonių tam, kad nebūtų sustabdytas šalies gyvenimas dar keliems mėnesiams

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė, kad rytoj, bus svarstomas saugių kelionių ir apsaugos priemonių klausimas.

"Tik grįžome iš Lenkijos. Buvau nuolat operatyviai informuojamas apie situaciją Lietuvoje ir matau, jog keliolikos COVID-19 užsikrėtusių užsieniečių atvejis verčia skubiai reaguoti. Ryt iš pat ryto renkasi Vyriausybės COVID-19 komitetas. Svarstysime saugių kelionių ir apsaugos priemonių klausimus", — savo Facebook rašė premjeras.

Pasak jo, taip pat bus išklausyta specialistų ir operatyviai imtasi būtinų sprendimų.

"Privalome imtis maksimalių prevencijos priemonių, nes nebenorime dar keliems mėnesiams sustabdyti šalies gyvenimo", — pabrėžė ministras pirmininkas.

Lietuvoje per parą patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis, pasveiko 1582, mirė 79.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2210)
Dar šia tema
SAM: Kaune nustatyta 18 COVID-19 užsikrėtusių žmonių, atvykusių iš Uzbekistano
Rusijoje išrašyta pirmoji vakciną nuo COVID-19 išbandžiusių žmonių grupė
Dar vienam "Maximos" sandėlio darbuotojui diagnozuota COVID-19