Gatvė Vilniuje

Nepatogumai minimalūs: kaip nuo birželio 1 pasikeis karantino taisyklės Lietuvoje

(atnaujinta 09:09 2020.05.21)
Naujausiais duomenimis, karantino režimas šalyje buvo pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau Lietuvos vyriausybė neatmeta, kad greičiausiai jis bus pratęstas vėl

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad karantino režimas greičiausiai bus pratęstas. Tai jis paskelbė Lietuvos vyriausybės posėdyje.

Karantino sąlygų palengvinimo klausimas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Aurelijaus Verygos prašymu buvo atidėtas kitai savaitei.

"Tikėtina, kad karantinas bus pratęstas. Visi palengvinimai, kurie galioja dabar, galios ir toliau, nauji atsiras ir po dviejų savaičių, gal ir kitą savaitę bus priimti", — sakė Skvernelis.

Anot jo, karantinas sukels "minimalių nepatogumų", tačiau kai kurie apribojimai išliks. Visų pirma, kurį laiką reikės apriboti žmonių patekimą į Lietuvą iš šalių, turinčių nepalankią epideminę situaciją. Taip pat saugumo priemonių reikės laikytis renginiuose ir prekybos centruose, kur būtina reguliuoti žmonių srautus ir skaičių.

Renginių dalyvių skaičiaus ribojimas

Posėdyje kabinetas patvirtino planą padidinti kultūros renginių žiūrovų skaičių.

Nuo birželio 1 dienos patalpose galės būti iki šimto žmonių, renginiuose po atviru dangumi galės dalyvauti iki 300 žiūrovų. Nuo birželio 16 dienos patalpose jau gali būti iki 150 žmonių, o po atviru dangumi dalyvių skaičius gali siekti 500.

Nuo birželio 1 dienos vidaus renginiuose gali dalyvauti iki 200 žmonių, o gatvėje — iki 900 žmonių.

Nuo rugpjūčio 1 dienos dalyvių skaičius gali pasiekti 300 žmonių patalpose ir iki 900 žmonių atvirose vietose, o nuo rugpjūčio 16 dienos — atitinkamai iki 350 ir 900 žmonių.

"Nuo birželio 1 dienos uždarų erdvių užpildymas negali būti didesnis nei 30 proc., o nuo liepos 1 dienos — ne didesnis kaip 50 proc. Uždarose erdvėse turi būti išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų, o atvirose erdvėse — ne mažesnis kaip 1 metro atstumas tarp žmonių. Numatyta, kad didesnio masto nei 900 dalyvių renginiai Lietuvoje iki rugpjūčio 31 d. neplanuojami", — teigiama Vyriausybės spaudos tarnyboje.

Poreikis keisti planą bus įvertintas bent kartą per dvi savaites.

Parduotuvėse bus atidarytos papildomos kasos

Parduotuvėse bus galima atidaryti daugiau kasų — buvo nustatyta, kad įrengus 140 cm aukščio pertvaras tarp kasų, reikalavimas išlaikyti dviejų metrų atstumą tarp kasų nebetaikomas.

Nuo rugsėjo mėnesio moksleiviai galės mokytis namuose

Nuo rugsėjo Lietuvoje vaikus bus galima mokyti pagal ikimokyklinio, pradinio, vidurinio ugdymo programas. Norėdami tai padaryti, tėvai turi pasirašyti sutartį su vietos valdžios paskirta mokykla.

"Diskusijos dėl šeimų pasirinkimo mokyti savo vaikus namuose vyksta daugelį metų ir pagaliau šiemet mums pavyks įteisinti tvarką, sudaryti sąlygas tėvams, kurie to nori. Nustatydami tam tikras sąlygas šeimoms, įdėdami saugiklius, kad nenukentėtų vaikai, apibrėždami mokyklos vaidmenį šitame procese, tam galime ryžtis. Tėvai, mokiniai, kurie to nori, kuriems toks būdas tinkamiausias, turi turėti pasirinkimą", — sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Šeimos, norinčios auklėti savo vaikus namuose, turės atitikti tam tikras sąlygas. Per pastaruosius dvejus metus šeima neturėjo atskleisti vaiko teisių pažeidimų, įskaitant tuos, kurie susiję su narkotinių, psichotropinių medžiagų vartojimu, tėvų alkoholiu ir smurtu.

Taip pat neturėtų būti atvejų, kai vaikui nustatomos minimalios ar vidutinės priežiūros priemonės.

Koronaviruso padėtis Lietuvoje

Dėl koronaviruso pandemijos karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Valdžia pamažu panaikina apribojimus. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau kaip 1570 pacientų, sergančių COVID-19. Tarp užsikrėtusiųjų nemažai gydytojų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,8 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 318 tūkstančiai žmonių mirė.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)
Dar šia tema
Trijose turgavietėse buvo atliktos patikros dėl karantino taisyklių laikymosi
Medicinos rezervas ir toliau pildomas. Medikams skiriamas dar 1 mln. kaukių
Benzinui skirtos talpos

Raseinių rajone vyras apsipylė benzinu ir pasidegė

(atnaujinta 09:04 2020.08.13)
Nukentėjusysis buvo paguldytas į ligoninę, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nežymaus sveikatos sužalojimo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Raseinių rajone vyras namo kieme apsipylė benzinu ir pasidegė, pranešė Lietuvos policija.

Trečiadienį, apie 18:00 Slabados kaimo rajone, 1982 metais gimęs vyras apsipylė benzinu ir pasidegė.

Vyras dėl kūno apdeginimų paguldytas į ligoninę.

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 138 straipsnį dėl nedidelės žalos sveikatai padarymo.

Tegai:
padegimas, vyras, Raseinių rajonas, benzinas
Dar šia tema
Kelmės rajone neblaivus vyras mėgindamas pabėgti išspyrė policijos automobilio langą
Baltarusijoje sulaikytas potencialus riaušių koordinatorius
Stirna

Kėdainių rajone policijos automobilis partrenkė stirną

(atnaujinta 10:14 2020.08.13)
Policijos duomenimis, gyvūnas staiga išbėgo į kelią, eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Kėdainių rajone policijos tarnybinis automobilis partrenkė į kelio važiuojamąją dalį išbėgusią stirną, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko trečiadienį, rugpjūčio 12 dieną, apie 22:10 ties Aukštųjų Kaplių kaimu, kelyje Kėdainiai–Šėta–Ukmergė.

Anot policijos pranešimo, tarnybinis automobilis "VW Transporter", vairuojamas 1988 metais gimusio Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūno, partrenkė stirną.

Pažymima, kad eismo įvykio metu žmonės nesužaloti.

Tegai:
Lietuva, eismo įvykis, policija, gyvūnai, stirna
Dar šia tema
Joniškio rajone policija vos išvengė susidūrimo su stirna
Lietuvoje nufilmuota, kaip stirnos kerta kelią pagal eismo taisykles
Kelio darbai, archyvinė nuotrauka

Alytuje bus rekonstruotas geležinkelio viadukas

(atnaujinta 10:30 2020.08.13)
Pažymima, kad įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, Susisiekimo ministerijos siūlymu šiam viadukui rekonstruoti Vyriausybė skyrė 2 mln. eurų

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Siekiant pagerinti verslui aktualią infrastruktūrą, Alytuje prasidės geležinkelio viaduko Naujojoje gatvėje rekonstrukcijos darbai. Apie tai praneša Susisiekimo ministerija.

Pažymima, kad įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, Susisiekimo ministerijos siūlymu šiam viadukui rekonstruoti Vyriausybė skyrė 2 mln. eurų.

Pabrėžiama, kad Naujoji gatvė jungianti šiaurinį Alytaus miesto įvažiavimą su miesto centru, yra pagrindinė miesto transporto arterija, kurioje sukoncentruoti didžiausi eismo srautai, per parą pravažiuoja daugiau kaip 9000 automobilių.

"Ši gatvė yra 4 eismo juostų, tačiau po geležinkelio viaduku susiaurėja iki 2 eismo juostų, todėl šioje vietoje sumažėja gatvės pralaidumas, formuojasi transporto spūstys. Tiek gyventojai, tiek prekių ar krovinių vežėjai šioje probleminėje vietoje ypač piko metu sugaišta daug laiko, išauga avarijų rizika, didėja aplinkos oro tarša", — teigiama pranešime.

Tuo pačiu, vienintelė techninė galimybė spręsti gatvės pralaidumo problemą, įrengiant 4 eismo juostas, yra rekonstruoti geležinkelio viaduką, nes esamo viaduko plotis tarp atramų yra nepakankamas tokio pločio gatvei.

Pranešime teigiama, kad rekonstravus geležinkelio viaduką virš Naujosios gatvės, ties viaduku neliks dviejų eismo juostų susiaurėjimo ir visa gatvė bus 4 eismo juostų. Tokiu būdu bus užtikrintos sąlygos sklandžiam ir saugiam transporto priemonių, pėsčiųjų ir dviratininkų eismui, bus taupomas kelionės laikas, sumažės oro tarša.

Geležinkelio viaduko rekonstrukcijos darbus numatoma baigti 2021 metų pabaigoje.

Tegai:
Alytus, viadukas, Susisiekimo ministerija, darbas, kelias
Dar šia tema
Liepą kainos Lietuvoje mažėjo 0,3 proc.: labiausiai pigo drabužiai ir avalynė
Lietuvos energetikos ministerija kreipėsi į EK imtis iniciatyvos dėl BelAE saugumo