Поле цветов на рассвете, архивное фото

Gegužės 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:26 2020.05.23)
Gegužės 22 dienos horoskopas žada sėkmingą dieną Jaučiui, Mergelei ir Žuvims. Vandeniui ir Vėžiams vertėtų nespręsti svarbių klausimų

Rytojaus horoskopas nėra itin palankus atsakingiems užmojams. Diena bus sunki ir prieštaringa, dabar ne pats tinkamiausias laikas priimti radikalius ir rizikingus sprendimus.

Avinas (03.21-04.20)

Nereikėtų tikėtis lengvos sėkmės, tačiau diena nebus tokia sunki. Jums prireiks kantrybės užbaigti visus anksčiau pradėtus darbus, ir savikontrolės, kad galėtumėte išvengti konfliktų su sąjungininkais ir bendraminčiais.

Galimi nesutarimai šeimoje, tačiau iki vakaro santykiai pagerės.

Jautis (04.21-05.21) 

Palanki diena. Šiandien žvaigždės yra jūsų pusėje ir su jų palaikymu galima daug pasiekti. Atsiras galimybė gerai susitvarkyti su sudėtingais reikalais. 

Jūsų neįprastos, originalios idėjos bus sėkmingos. Gali būti, kad panorėsite kardinaliai pakeisti savo gyvenimą. Galbūt ne viskas pavyks iš karto, tačiau susidūrę su sunkumais neprarasite optimizmo ir pasitikėjimo savimi.

Dvyniai (05.22-06.21)

Šiandien jums niekada nebus nuobodu — turėsite galimybę imtis iniciatyvos versle, parodyti tai, ką sugebate. Bus galimybė susitikti su įdomiais žmonėmis, padaryti jiems gerą įspūdį.

Kai kurie Dvyniai supras, į ką verta investuoti.

Vėžys (06.22-07.22) 

Šiandien, prieš ką nors darydami, turite tinkamai įvertinti situaciją. Neturėtumėte klausytis patarimų — vadovaudamiesi kieno nors rekomendacijomis, galite sau pakenkti.

Stenkitės vengti ginčų su artimaisiais. Šią dieną vertėtų nespręsti svarbių klausimų ir stengtis gyvenime pamatyti šviesius ir linksmus dalykus.

Liūtas (07.23-08.23)

Neskubėkite. Rytas gali būti gana sudėtingas, ypač tiems, kurie ketina skirti laiko darbo problemoms spręsti. Derėtis su kolegomis bus sunkiau, nei tikėjotės; vargu ar jūs palaikys partneriai.

Tačiau padėtis pamažu keisis į gerąją pusę, teigiamų tendencijų įtaka kas valandą didės.

Mergelė (08.24-09.22)

Diena nebus lengva. Daug kas vyks ne taip, kaip tikėjotės, jūs turėsite pakeisti planus, prisitaikyti prie naujų aplinkybių. 

Galimos įtemptos akimirkos bendraujant su senais pažįstamais ir net artimiausiais žmonėmis.

Vakare galimos malonios naujienos, kurios jus nudžiugins.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Geriau neplanuoti svarbių dalykų. Dabar verta sutelkti dėmesį į pažįstamų užduočių sprendimą, taip pat pabandyti užbaigti projektus, kuriems pastaruoju metu suteikėte daug energijos.

Galimos malonios pažintys, draugystės ar romantiškų santykių pradžia.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Bus galimybė dalyvauti projektuose, kurie yra svarbūs visiems. Gali būti, kad jūsų kolegos ir vadovybė atkreips dėmesį į jūsų įgūdžius ir talentus, kurių anksčiau nepastebėjo.

Galimi pokyčiai santykiuose su mylimais žmonėmis. Šiandien su jais rasti bendrą kalbą bus daug lengviau nei įprastai. 

Šaulys (11.22-12.21)

Kartais geriau ne kovoti su aplinkybėmis, o pabandyti jas pakreipti savo naudai. Dažnai bus naudingi senų pažįstamų patarimai. 

Bus galimybė praleisti laiką malonioje kompanijoje, pabendrauti su žmonėmis, kurių pastaruoju metu ilgėjotės. Galimos romantiškos staigmenos.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Svarbu vengti konfliktų. Išlaikyti gerus santykius su kitais šiandien nebus lengva. Bus sunku rasti bendrą kalbą net su tais, kas anksčiau jus palaikė.

Dalyvavimas bet kuriuose bendruose projektuose reikalaus kantrybės ir savikontrolės. Jei veiksite savarankiškai, jums gali pasisekti, tačiau tam reikės ne tik atkaklumo, bet ir išradingumo.

Vandenis (01.21-02.19) 

Ši diena labiau tinkama poilsiui nei darbui, svarbiems reikalams ar ryžtingiems veiksmams. Žinoma, ne viską galima atidėti vėlesniam laikui. Bet vargu ar pavyks įgyvendinti viską, kas buvo suplanuota.

Svarbu teisingai nustatyti prioritetus, suprasti, ką turite padaryti savarankiškai ir ką galite patikėti kitiems.

Žuvys (02.20-03.20)

Diena bus gera, jei neatidėsite reikalų vėlesniam laikui. Verslo derybos vyksta vaisingai, bus galimybė susirasti sąjungininkų, kuriais galėsite pasikliauti sunkiais laikais. Neatmetami romantiški santykiai darbe; jų perspektyvos palankios.

Kaune sezoną pradeda paplūdimio bibliotekos

Kaune sezoną pradeda paplūdimio bibliotekos

(atnaujinta 14:21 2020.05.28)
Artėjant vasarai į Kauno miesto paplūdimius jau ketvirtą kartą grįžta bibliotekos po atviru dangumi

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos įkurtose lauko skaityklose Lampėdžiuose ir Panemunėje kauniečiai ir miesto svečiai vėl galės skolintis knygas ir vartyti spaudą, laiką gryname ore leisti skaitydami, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

Paplūdimiuose įrengtos skaityklos suteikia galimybę knygas pasiimti vietoje, tad jų į pliažą nereikės neštis patiems. Šių lauko bibliotekų lentynose galima rasti kelis šimtus lietuvių ir užsienio autorių knygų tiek suaugusiems, tiek vaikams ar paaugliams, įvairių žurnalų. Knygų tematika įvairi, daugiausia čia neįpareigojančios, pramoginės literatūros, tačiau galima rasti ir filosofinių kūrinių, programinės literatūros moksleiviams. Biblioteka taip pat rūpinasi, kad lentynose visad būtų knygų užsienio kalbomis.

Пляжные библиотеки в Каунасе
Kaune sezoną pradeda paplūdimio bibliotekos.

Šiemet kauniečius ir miesto svečius vėl džiugins dvi vasaros skaityklos po atviru dangumi — Lampėdžiuose ir Panemunėje. Abi bibliotekos įrengtos bendradarbiaujant su privačiu verslu — paplūdimiuose veikiančiomis kavinėmis ir yra puikus pavyzdys, kaip verslas gali prisidėti prie kultūros iniciatyvų įgyvendinimo.

Paplūdimio bibliotekose perskaitytas knygas ir žurnalus žmonės kviečiami grąžinti atgal į lentynas, tačiau knygas galima ir mainyti — patikusią knygą galima pasiimti namo vietoje jos palikus kitą.

 Пляжные библиотеки в Каунасе
Kaune sezoną pradeda paplūdimio bibliotekos.

Šis Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektas sulaukė ir teigiamų miestiečių įvertinimų — Kauno menininkų namų organizuotuose Įsimintiniausios 2019 metų Kauno kultūros iniciatyvos rinkimuose Paplūdimio biblioteka pateko į finalinį šešetą.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones laiką leisti su knyga ir tikisi, kad ši iniciatyva biblioteką dar labiau priartins prie skaitytojų, suteikdama jiems kokybiško laisvalaikio galimybę ne tik pačioje bibliotekoje, tačiau ir viešose miesto erdvėse.

Tegai:
biblioteka, paplūdimys, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Į Lukiškių aikštę sugrįžta skaitykla po atviru dangumi
Sporto varžybos

Lietuvoje nuo birželio 1-osios į sporto renginius bus įleidžiami žiūrovai

(atnaujinta 14:19 2020.05.28)
Lietuvoje lengvinamos karantino sąlygos, todėl vėl galės vykti tarptautinės varžybos, sporto renginiuose galės dalyvauti žiūrovai, jų skaičių numatoma didinti etapais

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Nuo birželio 1 dienos lengvinant karantino sąlygas Lietuvoje vėl bus galima rengti tarptautines varžybas su užsienio sportininkais, o visuose sporto renginiuose bus leidžiama dalyvauti žiūrovams, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, į Lietuvą dalyvauti aukšto meistriškumo sporto varžybose galės atvykti užsienio sportininkai ir juos aptarnaujantis personalas, jiems nebus taikomas 14 dienų saviizoliacijos terminas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažymėjo, jog Lietuvos sportininkams yra labai svarbu galėti ruoštis didžiausioms tarptautinėms sporto varžyboms: pasaulio ir Europos čempionatams, olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, kurios buvo nukeltos į šių metų pabaigą arba perkeltos į kitus metus.

"Norint išlaikyti aukštus meistriškumo standartus sportininkams būtina varžytis ne tik su savo šalies atletais, bet ir sportininkais iš užsienio šalių. Švelnėjant karantino sąlygoms, tai bus galima daryti mūsų šalyje", — pasakė ministras.

Sporto, kaip ir kitų sričių, renginių dalyvių skaičių numatoma didinti etapais. Nuo birželio 1 d. iki 15 d. atvirose erdvėse vyksiančiuose renginiuose galės dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų ir dalyvių, tarp žiūrovų užtikrinant ne mažesnį nei 1 metro atstumą. Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose galės dalyvauti ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir dalyvių, tarp žiūrovų turės būti užtikrintas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas, o erdvė, skirta žiūrovams, užpildoma ne daugiau kaip 30 procentų.

Atstumo reikalavimas nebus taikomas sutuoktiniams, artimiesiems giminaičiams, įtėviams, įvaikiams, globėjams ir rūpintojams.

Nuo birželio 16 dienos organizuojamiems renginiams atvirose erdvėse žiūrovų ir dalyvių skaičius bus didinamas iki 500, o uždarose — iki 150.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas, karantinas, sportas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Nuo kitos savaitės atidaromas Fabijoniškių baseinas 
"Padariau klaidą". Rapšys neteko vairuotojo pažymėjimo už dalyvavimą dragų lenktynėse
Lietuvoje karantinas pratęstas iki birželio 16 dienos
Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka

JAV gali likti be savo naftos

(atnaujinta 14:45 2020.05.28)
Gegužės pabaigoje naftos ir dujų paslaugų įmonė "Baker Hughes" pranešė, kad aktyvių naftos ir dujų gręžinių skaičius JAV buvo sumažintas labiausiai per visą stebėjimų istoriją

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Amerikiečiai atsidūrė ant rekordinio naftos gavybos žlugimo slenksčio. Dujų ir naftos gręžinių skaičius šalyje nukrito iki istorinės žemiausios ribos, įmonės masiškai kreipiasi dėl bankroto ir stabdo operacijas. Dėl to JAV gali prarasti trečdalį skalūnų pramonės. Atsigavimas užtruks daugelį metų. Apie tai, kodėl žlugimas buvo neišvengiamas, — RIA Novosti medžiagoje.

Rekordinis gręžinių sumažinimas

2019 metais naftos gavybos srityje pirmavo amerikiečiai, aplenkę Rusiją ir Saudo Arabiją — padėjo skalūnų nafta. Pirmą kartą per 70 metų JAV tapo grynojo juodojo aukso eksportuotoja.

"Naftos pramonė sugeba nustebinti — skalūnų revoliucija apvertė naftos kainas, gavybos ir prekybos srautus aukštyn kojomis", — teigė tuomet buvęs prezidento Džordžo patarėjas energetikos klausimais ir "Rapidan Energy" konsultacijų bendrovės vadovas Bob'as McNally'is.

Bet skalūnų pramonė prognozavo staigų sulėtėjimą: už rekordus jie turėjo sumokėti telkinių išsekimu, didžiuliais infrastruktūros kaštais ir investicijų trūkumu.

Buvo manoma, kad problemų kils 2021 metais, tačiau užklupo koronaviruso pandemija. Energijos paklausa žlugo, naftos kotiruotės žlugo. Visų pirma, nukentėjo skalūnų pramonės atstovai, kurie įbrido į skolas ir patiria didelį investicijų trūkumą.

Gegužės pabaigoje naftos ir dujų paslaugų įmonė "Baker Hughes" pranešė, kad aktyvių naftos ir dujų gręžinių skaičius JAV buvo sumažintas labiausiai per visą stebėjimų istoriją. Veikia tik 318, tuo tarpu prieš metus — 983.

Praranda trečdalį kiekio

Remiantis "ShaleProfile Analytics" prognozėmis, JAV praras trečdalį skalūnų naftos gaunamo kiekio.
Krizė paaštrino vieną pagrindinių pramonės problemų — dėl technologinių ypatumų greitai išeikvojami telkiniai. Netrukus po gręžimo gavyba skalūnų telkiniuose krinta ir apie buvusį produktyvumą nelieka nė kalbos. Norint tai kompensuoti, nuolat reikia naujų šulinių. Tačiau dabartinėje situacijoje tai yra tiesiog neįmanoma: įmonės masiškai kelia bankroto bylas.

"Haynes & Boone" duomenimis, nuo metų pradžios 17 gamintojų pradėjo bankroto procedūras, jų bendra skola siekia apie 14 milijardų JAV dolerių.
Tarp jų yra vienas didžiausių naftos skalūnų, tokių milžinų kaip "California Resources" ir "Chesapeake Energy". Gegužės pabaigoje duomenis dėl bankroto Hiustono bankroto teismui pateikė ir bendrovė "Unit".

Dalaso federalinio atsargų banko (FRB) atlikto tyrimo duomenimis, net ir santykinai "pigiame" Permian skalūnų baseine Vakarų Teksase naftos pelningumas reikalauja kainos vidutiniškai 49 USD už barelį. Kaip prognozavo federalinis rezervų bankas, su 40 dolerių išgyvens tik 15 % gamintojų.

O kainų kilimo, galinčio išgelbėti skalūnininkus, nesitikima.

Remiantis JAV Energetikos informacijos administracijos (PAV) prognoze, vidutinė "Brent" kaina 2020–2021 metais bus 34,13 USD ir 45,62 USD, o Vakarų Teksaso WTI — 30,10 šiemet ir 43,31 kitąmet.

Metų metai atsigauti

Todėl analitikai apskaičiavo, kad skalūnų gavyba JAV gali nukristi žemiau penkių milijonų barelių per dieną. Anot "The Wall Street Journal", 15 didžiausių šalies skalūnų kompanijų vidutiniškai 48 procentais sumažino biudžetus naujų telkinių plėtrai. Dėl per pandemiją mažėjančios paklausos jie nebegalės grįžti prie ankstesnių gamybos apimčių.

"Greičiausiai praeis metai, kol jie vėl pasieks tą patį lygį, jei tai iš viso įvyks", — pažymi leidinys.

Taigi, amerikiečiai gali prarasti sunkiai laimėtą lyderystę. Jie turi "ne tiek daug įrankių", kaip to išvengti, sako ekspertai.

"Amerika beveik garantuotai šiais metais praras pirmąją vietą, — CNBC sakė "Emyrates NBD" prekių rinkos analitikas Edwardas Bellas. — Ir tai tikriausiai įvyks daug greičiau, nei mes tikimės."

"Koronaviruso pandemija sunaikino naftos pramonę. Tai sukėlė greitą ir precedento neturintį benzino, aviacijos ir dyzelino paklausos sumažėjimą. Prie to pridėkite "epinį kainų karą" tarp Rusijos ir Saudo Arabijos ir milžiniškas skolas Amerikos naftos kompanijų balansuose", — pabrėžia "Bloomberg Intelligence" analitikai.

Be to, Amerikos skalūnai gali būti lengvas grobis "perėmimo medžiotojams". Pagrindinė grėsmė kyla iš Kinijos, kurioje vyrauja gyvybinga ekonomika ir susidomėjimas pigesniu užsienio turtu.

Vidutinė Amerikos naftos telkinių kaina sumažėjo perpus, palyginti su tuo metu, kai barelio vertė buvo 60 USD: nuo 42 tūkst. Iki 20 tūkst. dolerių. Ir Vašingtone jie labai bijo kinų invazijos į sunaikintą energetikos sektorių.

"Priešiškų šalių galimybė įsigyti neramių skalūnų kompanijų Teksase ir dar daugiau yra rimta nacionalinio saugumo problema", — teigia Teksaso reguliuotojai.

Ir nors mažai tikėtina, kad tiesioginį perėmimą vykdys kinai - vyriausybė to neleis, yra aplinkiniai keliai. Pavyzdžiui, dalies strateginio turto įsigijimas arba bendrų įmonių kūrimas.

Didžiausi naftos kainų nuosmukiai
© Sputnik /
Didžiausi naftos kainų nuosmukiai
Tegai:
nafta, JAV
Dar šia tema
"Bloomberg": JAV įmonės pradėjo laikyti naftą strateginiame rezerve
"Tūkstančiai dolerių už barelį": JAV planas sukrėtė naftos rinką
"Bloomberg": Saudo Arabija birželį sumažins naftos tiekimą