Baltijos šalys, archyvinė nuotrauka

Lietuva pasigyrė Baltijos šalyse sukurtu "kelionių burbulu"

(atnaujinta 13:15 2020.05.22)
Kaip rašoma Lietuvos vyriausybės tinklalapyje, Baltijos šalių sprendimas atidaryti vidaus sienas sulaukė įvairių užsienio žiniasklaidos ir pasaulinių naujienų agentūrų dėmesio

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Per mažiau nei 2 savaites pasirodė daugiau nei 1000 publikacijų, kuriose Lietuva, Latvija ir Estija įvardytos kaip "sektinas koronaviruso suvaldymo pavyzdys", praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Pažymima, kad žiniasklaidoje suformuotas Baltijos šalių "kelionių burbulas" įvertintas kaip "įdomus sprendimas ieškant ekonomikos atgaivinimo būdų".

"Lietuva, Latvija ir Estija tapo pirmosiomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, kurios suteikė galimybę laisvai judėti viena kitos piliečiams. Daugelio valstybių sienoms esant uždarytoms, galiojant įvairiems ribojimams, išskirtinis Baltijos šalių sprendimas patraukė pasaulio žiniasklaidos dėmesį. Šis ir kiti Baltijos šalių sprendimai rodo, kad efektyviai su virusu kovojančioms ir unikalius sprendimus siūlančioms šalims globali pandemija gali būti ir ypatingų galimybių metas", — nurodo Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas.

Pranešama, kad Baltijos šalių sprendimas atidaryti vidaus sienas sulaukė įvairių užsienio žiniasklaidos ir pasaulinių naujienų agentūrų dėmesio.

Tarp pranešimų apie Baltijos šalių "kelionių burbulą" daugiau nei 20 proc. jų buvo pateikta nuoroda į Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio įrašą "Twitter" socialiniame tinkle. Šiame įraše premjeras išreiškė viltį, kad Baltijos šalių iniciatyva paskatins verslą, suteiks žmonėms viltį kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimą.  

Nuo gegužės 15 dienos buvo sušvelninti kelionių apribojimai Baltijos šalių piliečiams ir teisėtai gyvenantiems šiose šalyse. Pasak vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų srautai padidėjo iki 20 kartų.

Iš viso nuo gegužės 4 dienos iki šio momento veikia 11 kontrolės punktų. Nuo gegužės 11 d. Lenkijos piliečiams buvo leista atvykti į Lietuvą verslo, darbo ir mokslo tikslais, Lietuvos piliečiai taip pat galėjo keliauti į Lenkiją. Abiejų šalių piliečiai neturi laikytis 14 dienų izoliacijos.

Anksčiau Europos Komisijos viceprezidentas Margaritis Šinas paragino nekurti "mini šengenų" Baltijos šalių pavyzdžiu, kurios atvėrė vidaus sienas tarp šalių. Jis teigė nenorintis, kad "Baltijos burbulas" būtų ilgalaikis.

Interviu Sputnik Lietuva politologas Leonidas Krutakovas pažymėjo, kad Baltijos šalių interesai skiriasi, palyginti su "senąja Europa", o dabartinė Europos Sąjunga griūna. Krutakovo manymu, ES žlugimo atveju atgimtų nacionalinė Europa, o jei įvyktų naujas susivienijimas, jis būtų sudarytas iš esmės skirtingomis sąlygomis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota beveik 4,9 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 323 tūkst. Dėl viruso plitimo daugelis šalių uždarė savo sienas ir ėmėsi karantino priemonių.

Baltijos šalys yra tarp tų Europos šalių, kurias koronavirusas paveikė mažiausiai. Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 1600 atvejų, Latvijoje — daugiau nei 1020, Estijoje — 1880. Tuo tarpu didžiausios ES šalys, tokios kaip Vokietija ir Italija, nukentėjo daug skaudžiau.

Vokietijoje yra daugiau kaip 176 tūkst. patvirtintų atvejų, o Italijoje — daugiau nei 227 tūkst.

Tegai:
Lietuva, Baltijos šalys
Dar šia tema
Politologas: Baltijos šalys ir Vakarų Europa žaidimo taisykles ES supranta skirtingai
Bendra Pergalė: kaip Baltijos šalys paminėjo gegužės 9 dieną
Ekspertas: Rusija leido suprasti, kad Baltijos šalys ją "nurašė" be reikalo
Antrojo pasaulinio karo istoriją rašys nugalėtojai. Ir tai nebus Baltijos šalys
Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka

Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone

(atnaujinta 09:51 2020.06.05)
Lietuvos sostinė užėmė 18 vietą. Reitingo rengėjai pareiškė, kad krizės metu Lietuvos ligoninės nebuvo perkrautos ir prireikus galės priimti sveikatos problemų turinčius keliautojus

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Vilnius įtrauktas į saugiausių Europos miestų keliavimui pandemijos metu, sąrašą. Reitingą paskelbė "European Best Destinantions" svetainė.

Sąrašas buvo sudarytas atsižvelgiant į dabartinę epidemiologinę situaciją ir užsikrėtusių žmonių skaičių šalyse, asmeninių apsaugos priemonių prieinamumą ir ligoninės lovų skaičių asmeniui. Iš viso sąraše 20 šalių.

Lyderių trejetuką sudarė Tbilisis (Gruzija), Kerkyra (Graikija) ir Cavtatas (Kroatija). Taip pat į sąrašą įtraukti miestai tokių šalių kaip Portugalija, Rumunija, Juodkalnija, Austrija, Slovėnija, Malta, Latvija, Lenkija, Suomija.

Vilnius užėmė 18 vietą. Kaip pažymi reitingo sudarytojai, krizės metu Lietuvos ligoninės nebuvo perkrautos ir prireikus gali priimti sveikatos problemų turinčius keliautojus. Be to, Lietuvos sostinėje 20 kartų mažiau koronavirusu užsikrėtusių žmonių nei labiausiai nukentėjusiose Europos šalyse.

Ryga taip pat buvo įtraukta į reitingą, šis miestas sąraše užėmė 19 vietą.

"50 kartų mažiau užsikrėtusių žmonių nei kai kuriose Europos šalyse, Latvija yra viena iš krypčių, kurią ši pandemija palietė mažiausiai. Jų ligoninės niekada nebuvo problemų dėl gyventojų per koronaviruso pandemiją", — rašoma aprašyme.

Kovo 16 dieną įvestas karantinas vis dar galioja respublikoje. Kol kas jis buvo pratęstas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia nuolat įveda sušvelninimus. Naujausiais duomenimis, šalyje beveik 1690 atvejų, daugiau nei 70 pacientų mirė.

Anksčiau Vyriausybė atnaujino skrydžius į Latviją, Estiją, Vokietiją, Prancūziją, Daniją, Suomiją ir Nyderlandus.

 

Tegai:
koronavirusas, Europa, Vilnius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Septynios iš dešimties ligoninių Lietuvoje atnaujino darbą
Rusijos URM tikisi, kad tarp Vašingtono ir PSO nugalės sveikas protas
Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų
Автомобиль литовской полиции, архивное фото

Naujojoje Akmenėje moteris sulaikymo metu kando policijos pareigūnui į ranką

(atnaujinta 09:14 2020.06.05)
Viešosios tvarkos pažeidėjai buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis, moteris uždaryta į areštinę

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Naujojoje Akmenėje neblaivi moteris kando Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui, rašoma policijos įvykių suvestinėje.

Incidentas įvyko birželio 4 dieną popiet. Gimusi 1979 metais moteris buvo sulaikoma dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Policijos pareigūnams ją sulaikant neblaivi (2,44 prom.) moteris kando pareigūnui į ranką.

Įtariamoji uždaryta į areštinę. Pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius — viešosios tvarkos pažeidimas ir pasipriešinimas valstybės tarnautojui.

Tegai:
neblaivumas, sulaikymas, policija
Dar šia tema
Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs už vairo
URC neblaivų prieglobsčio prašytoją VSAT pareigūnai tramdė antrankiais ir elektros šoku