Vadovėliai

Nuo pirmadienio mokiniams leista grįžti į mokyklas

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro, į mokyklas grįžti nėra privaloma, bet leidžiama, jeigu to pageidauja mokyklos bendruomenė

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Nuo kitos savaitės mokiniai gali grįžti į mokyklas, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Nuo gegužės 25 dienos į mokyklas leidžiama grįžti pradinio ugdymo (1–4 klasių) mokiniams. Pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantiems mokiniams — nuo gegužės 30 dienos.

Nuo gegužės 25 dienos leidžiama ugdytis ir specialiųjų mokyklų mokiniams, bendrojo ugdymo mokyklų specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniams.

Tačiau, kaip informuojama, karantino metu reikės laikytis tam tikrų sąlygų ir rekomendacijų: išlaikyti bent vieno metro atstumą, vengti skirtingų klasių kontakto, prioritetą teikti grupinių veiklų organizavimui lauke.

"Švelnėjant karantino sąlygoms ir po truputį įprastam gyvenimui grįžtant į savo vėžes, atsiveria ir mokyklos. Privalome rūpintis ir užtikrinti sveikatai saugią aplinką mokiniams, mokytojams, kitiems mokyklos darbuotojams. Kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengėme reikalavimus saugaus ugdymo proceso organizavimui. Pažymime, kad grįžti į mokyklas nėra privaloma, bet leidžiama, jeigu to pageidauja mokyklos bendruomenė", — sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija priminė, kad mokyklos gali ir toliau dirbti nuotoliniu būdu arba gali pradėti dirbti įprastu bei mišriu būdu, užtikrinant kuo mažesnį mokinių kontaktą su kitais ugdymo proceso dalyviais. Sprendimą dėl ugdymo formos priima pati mokykla ar jos steigėjas, dažniausiai tai savivaldybės, kurie suderina sprendimą tarpusavyje, su mokyklos bendruomene.

Mokant vaikus mokyklose, privalu užtikrinti, kad mokiniai tiek per pamokas, tiek po pamokų mažiau kontaktuotų. Jei įmanoma, vienos klasės mokiniams ugdymo veiklos turėtų būti organizuojamos toje pačioje mokymo patalpoje: jei yra poreikis, skirtingi mokytojai turėtų atvykti į klasei priskirtą patalpą, o ne mokiniai vykti pas mokytoją. Mokiniai neturėtų turėti tiesioginio kontakto su darbuotojais, į kurių pareigas neįeina tiesioginis darbas su mokiniais.

"Pagal galimybes turėtų būti koreguojamas švietimo įstaigos darbo laikas, skirtingų klasių pamokų pradžia ir pabaiga, pertraukų laikas,  kad būtų atskiriami skirtingose klasėse ugdomi mokiniai, kai jie atvyksta į ar išvyksta iš švietimo įstaigos, naudojasi bendromis švietimo įstaigos patalpomis, ilsisi pertraukų metu, valgo. Negali būti organizuojamas maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys mokiniai. Mokyklų vadovams siūloma svarstyti galimybę mokinių maitinimą organizuoti mokymosi klasėse ar kitose ugdymo patalpose", — rašoma pranešime.

Taip pat ministerijoje rekomenduoja, esant galimybei, paskirti skirtingoms klasėms skirtingus įėjimus ir išėjimus.

Jei ugdymo veiklos organizuojamos, mokinių konsultacijos vykdomos klasėse ar kitose patalpose, mokymosi, konsultacijų vykdymo vietos turi būti įrengtos taip, kad tarp jose sėdinčių mokinių būtų išlaikomas ne mažesnis kaip 1 metro atstumas.

Rekomenduojama švietimo pagalbos specialistams dirbti su mokiniais nuotoliniu būdu. Jei organizuojamos kontaktinės švietimo pagalbos specialistų konsultacijos, jos turi būti teikiamos individualiai ar vienu metu dirbama tik su tos pačios klasės mokiniais. Konsultacijų metu turi būti išlaikomas ne mažesnis kai 1 metro atstumas.

Patalpos, kuriose vyksta pamokos, konsultacijos ar kitos ugdymo veiklos, turi būti išvėdinamos prieš atvykstant mokiniams ir kiekvienos pertraukos metu. Jei ugdymo priemone, inventoriumi naudojasi daugiau kaip vienas mokinys, jos turi būti išvalomos ir dezinfekuojamos po kiekvieno panaudojimo. Dažnai liečiami paviršiai turėtų būti valomi paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

Prie įėjimo į švietimo įstaigą turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę, apie prievolę dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Įstaigos viduje privalu užtikrinti tinkamas sąlygas rankų higienai ir dezinfekcijai.

Mokyklą galės lankyti tik mokiniai, kurie nekarščiuoja, neturi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių. Rekomenduojama prie įėjimo į mokyklą matuoti visų atvykstančių į švietimo įstaigą asmenų kūno temperatūrą ir neleisti karščiuojančių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) taip pat rekomendavo mokykloms ruošiantis pereinant prie ugdymo organizavimo mokykloje įvertinti švietimo įstaigos darbuotojų galimas darbo apimtis.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, mokykla
Dar šia tema
Sputnik Lietuva sužinojo, ką vilniečiai laiko populiariausiu valstybėje politiku
Lietuva pasigyrė Baltijos šalyse sukurtu "kelionių burbulu"
Karantino metu darbo migrantai nereikalingi?
Laikrodis

Lapkričio 25 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:51 2020.11.24)
Avinų santykiuose su mylimu žmogumi laukia daugybė gteigiamų dalykų, todėl svarbu atsižvelgti į partnerio norus, Dvyniams labai tinkamas laikas kilti karjeros laiptais, Šauliams patariama nekonfliktuoti

Rytojus gali išprovokuoti išrankumą ir rūstumą, kurį bus sunkiau tramdyti nei įprastai. Dirginimas gali įsiplieskti nuo nulio, o nuo smulkių ginčų gali įsiplieskti smurtiniai ginčai. Nenustebkite, jei pastebėsite, kad daugelis rytoj yra užsiėmę santykių tvarkymu, bandydami pasiekti tiesą ir suprasti, kas teisus, o kas neteisus: toks elgesys yra gana tipiškas šiai dienai. Kad diena būtų produktyvi, žvaigždės pataria atsisakyti kitų bandymų įtraukti jus į diskusiją, o tuo labiau į ginčą. Geriausia daryti tai, kas apskritai nereikalauja bendravimo su kitais žmonėmis — būtent čia rytoj yra realios sėkmės galimybės.

Avinas (03.21-04.20) Dabar būsite kupini energijos ir galėsite realiai įvertinti esamą situaciją. Nesitikėkite pažadais iš šalies. Tačiau santykiuose su mylimu žmogumi jūsų laukia tik teigiamos emocijos. Vieniši šio ženklo atstovai gali tikėtis naujos perspektyvios pažinties.

Jautis (04.21-05.21) Laikykitės atokiau nuo žmonių, kurie siūlo užsidirbti pinigų nesąžiningai. Nuotaikinga veikla sukurs priešingai nei tikėjotės. Tačiau diena gali suteikti malonių dovanų klausimais, susijusiais su didingų jausmų sfera.

Slaugytoja laiko švirkštą prieš vakcinaciją nuo koronaviruso, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Михал

Dvyniai (05.22-06.21) Taupykite savo energiją ir venkite stresinių situacijų. Turite apmąstyti profesines temas. Greičiausiai jums kils įdomių idėjų ir netikėtų atsakymų į seniai jus kamuojančius klausimus. Naujoms pažintims tai yra visiškai tinkamas laikotarpis.

Vėžys (06.22-07.22) Laikotarpis yra tinkamas aktyviems veiksmams. Atmosfera komandoje ir santykiai su valdžia taps laisvesni, o užduotys taps įdomios. Derybos, verslo susitikimai ir dokumentų pasirašymas turėtų vykti gerai. Venkite neigiamų emocijų ir pervargimo. Praleiskite daugiau laiko artimųjų kompanijoje.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar turite pakankamai energijos. Galite tapti bet kurios įmonės siela ir pakrauti kitus savo optimizmu. Tačiau yra pavojus, kad jums patiks magnetas pritraukti nesąžiningus žmones prie savęs, ir šiuo metu to reikia kruopščiai vengti. Turite skirti daugiau laiko savo sveikatai ir kūnui.

Mergelė (08.24-09.22) Stenkitės, kad jūsų kasdienybė būtų optimistiškesnė. Yra klaidų tikimybė, tačiau jas pastebėsite ir ištaisysite. Negalima įžeisti artimųjų savo neatidumu ar įniršio metamais žodžiais.

Svarstyklės (09.23-10.22) Galite pasirodyti esąs pernelyg emocingas žmogus ir sukelti daug rūpesčių ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Būkite atsargūs dėl naujų pažinčių. Pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas namams, šeimai, šeimos ryšiams.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena palanki pramoginiams renginiams, taip pat susitikimams, deryboms ir verslui. Jei nusprendėte apsilankyti kartu su savo sielos draugu, pasistenkite neatimti iš savo mylimo žmogaus dėmesio. Priešingu atveju jūsų elgesys taps pasipiktinimo šaltiniu.

Šaulys (11.22-12.21) Galimas nedidelis kivirčas su mylimu žmogumi ar vyresniu šeimos nariu. Šį nesutarimą sukels ne principų skirtumai, o paprasčiausias nenoras išklausyti vienas kito. Negailėkite gerų žodžių, dovanų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali kilti nemažai kliūčių, kurias įveikti bus gana sunku. Susilaikykite nuo bet kokių pykčio ir agresijos apraiškų. Kai tik prarasite nuotaiką, iškart pajusite nesusipratimo ir susipriešinimo atmosferą.

Vandenis (01.21-02.19) Ši diena gali būti emociškai karšta. Jei nenorite pataisyti savo artimųjų ar kitų, pabandykite kontroliuoti savo žodžius ir emocijas. Taigi bus galima išvengti konfliktų ir jūsų reputacija nenukentės.

Žuvys (02.20-03.20) Svarbius dalykus geriau atidėti. Dabar galite būti nekompetentingi daugeliu klausimų arba tiesiog klysti savo įsitikinimuose. Pagrindinis dalykas yra negaišti laiko neigiamoms emocijoms. Draugų ir šeimos narių parama ir patikimi patarimai padės jums jaustis labiau pasitikintiems.

Tegai:
horoskopas
Cigarečių kontrabanda

Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių

(atnaujinta 19:24 2020.11.24)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Abu kauniečiai uždaryti į areštinę

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Pasieniečiai Kaune sulaikė du vietinius gyventojus, o automobilyje rado 2500 pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Penktadienį VSAT pareigūnai surengė operaciją Kaune. Iš pradžių pasieniečiai atvyko į vieną Kaune esančią gatvę, kur pastebėjo du vyrus, stovinčius prie automobilio "VW Passat". Jame pasieniečiai rado penkias dėžes, kuriose buvo 2500 pakelių cigarečių "NZ Gold", paženklintų Baltarusijos akcizo ženklais.

50-mečio ir 70-mečio sulaikytų kauniečių gyvenamosiose patalpose tą pačią dieną pareigūnai atliko kratas. Jų metu pasieniečiai rado dar 116 pakelių cigarečių "NZ Gold", "Minsk Super Slim" ir "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Abu kauniečius pasieniečiai buvo uždarę į areštinę.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Kaunas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Prie sienos su Rusija sunaikinta karo laikų mina
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių
Pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes nešusius kontrabandininkus