Vasara, archyvinė nuotrauka

Meteorologai šią vasarą žada Baltijos šalių gyventojams keletą karščio bangų

(atnaujinta 19:33 2020.05.22)
Pasak ekspertų, greičiausiai šią vasarą Baltijos šalių regiono gyventojų neištiks ilgalaikės ekstremalios temperatūros

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Hidrometeorologai prognozuoja, kad vasarą Baltijos šalis pasieks tik keletas karštų atmosferos frontų, rašoma Facebook puslapyje "Orai ir klimatas Lietuvoje".

Meteorologai pažymi, kad Skandinavijos ir Baltijos šalių gyventojų laukia palyginti rami vasara.

Anot jų, kritulių bus šiek tiek mažiau nei įprastai, o šiuos regionus pasieks tik kelios karščio bangos. Bet, remiantis orų prognozėmis, vasara vis tiek bus šilta.

"Taigi galima manyti, kad mums piešiama artima daugiamečiui vidurkiui vasara. Neišskirtinė vasara — bloga žinia čeiseriams", — rašoma žinutėje.

Anksčiau orų prognozuotojai pažadėjo, kad orai pagerės tik gegužės pabaigoje. Antroje pusėje daugiausia prognozuojami trumpalaikiai krituliai ir 12–15 laipsnių šiluma.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje

 

Tegai:
karštis, vasara, oras
Dar šia tema
Sinoptikai pranešė apie anomaliai vėsų gegužės mėnesį
Vaistai, archyvinė nuotrauka

Prokuratūra išaiškino farmacijos bendrovės ir gydytojų neskaidrius sandorius

(atnaujinta 10:17 2020.11.25)
Teisėsaugos duomenimis, farmacijos įmonė gydytojams mokėjo kyšius už tai, kad jie pacientams išrašinėtų būtent jų firmos vaistus

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą byloje, kurioje įtarimai dėl stambaus masto korupcinių nusikalstamų veikų pareikšti farmacijos bendrovei, bendrovės atstovams ir gydytojams, praneša spaudos tarnyba.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro nuomone, pareigūnai surinko pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje, įtariama, dalyvavo farmacijos kompanijos atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai. Įtariama, kad 12 šios farmacijos įmonės darbuotojų veikė organizuotoje grupėje. Dalis šios grupės narių – bendrovės vadybininkės – galimai susitardavo su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti, o vėliau suleistų būtent jų įmonės platinamus produktus.

Baigtoje byloje farmacijos bendrovei yra pareikšti įtarimai dėl papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. 7 farmacijos bendrovės atstovams pareikšti įtarimai dėl papirkimo bei daliai jų – dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, 4 gydytojams – pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.

Atliekant tyrimą apklausta daugiau nei 1100 asmenų ir surinkta duomenų, kad gydytojams papirkti nuo 2014 metų iki 2015 metų pradžios kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 74 tūkstančių eurų.

Ikiteisminis tyrimas jau anksčiau baigtas 80 gydytojų ir 5 farmacijos bendrovės darbuotojams, kuriems pripažinus kaltę, jų atžvilgiu priimti procesiniai sprendimai. Kyšių sumos konfiskuotos, skirtos įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, taip pat skirtos baudos. Šioje byloje proceso dalyviai jau yra sumokėję daugiau kaip 100 tūkst. eurų, kuriais papildytas valstybės biudžetas. Taip pat, Valstybinė mokesčių inspekcija farmacijos bendrovei yra pateikusi ieškinį didesnei nei 39 tūkst. eurų sumai.

Tegai:
prokuratūra
Dar šia tema
Lietuvoje buvęs aukšto rango teisėjas įtariamas prekyba poveikiu
Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę
Keturi marijampoliečiai medinėmis lazdomis mirtinai sumušė savo sugėrovą
Statistikos departamentas

Statistikos departamentas taps pagrindiniu koronaviruso duomenų šaltiniu Lietuvoje

(atnaujinta 10:24 2020.11.25)
Anksčiau Sveikatos ekspertų tarybos nariai susitikime su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda pasiskundė dėl profesionalumo trūkumo tvarkant duomenis apie COVID-19

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Nuo trečiadienio, lapkričio 25 dienos, koronaviruso statistika Lietuvoje bus skelbiama kasdien Respublikos statistikos departamento portale 9:30. Tuo tarpu informacija bus atnaujinama ir vyriausybės svetainėje, skirtoje kovai su COVID-19.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Įdiegti technologiniai sprendimai leidžia automatizuotai pateikti pagrįstą informaciją anksčiau ir detaliau. Iš viso bus skelbiamos 4 švieslentės su išsamiais duomenimis, įskaitant atvirus duomenis, ir viena ataskaita su pagrindiniais naujausiais duomenimis", — sakoma Statistikos departamento pranešime.

Ataskaitoje bus nurodytas naujų koronaviruso atvejų skaičius, mirčių nuo COVID-19 skaičius, sergančių ir pasveikusių žmonių skaičius. Taip pat bus skelbiama informacija apie ligoninių lovas koronavirusu sergantiems pacientams ir kai kurie kiti rodikliai.

Statistikos departamentas informaciją apie koronavirusą pradėjo skelbti prieš kelias savaites.

Anksčiau Sveikatos ekspertų tarybos nariai susitikime su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda pasiskundė dėl profesionalumo trūkumo tvarkant duomenis apie COVID-19. Kaip teigė specialistai, "šiuo metu nėra vieno patikimo duomenų šaltinio: Sveikatos apsaugos ministerija skelbia tik vienos dienos situaciją, o Statistikos departamento ir Registrų centro duomenys, nors apima ir COVID-19 plitimo istoriją, dažnai nesutampa". Be to, duomenys, pasak ekspertų, skelbiami nereguliariai. Taip pat nėra išsamios informacijos — pavyzdžiui, kiek COVID-19 pacientų yra atskirose ligoninėse.

Karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio 7 dienos, valdžia ketina pratęsti režimą bent iki gruodžio vidurio. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau nei 51,6 tūkstančio infekcijos atvejų, mirė 432 pacientai.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Statistikos departamentas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje